Popravka pukotina na bloku motora

pujol

Član
Učlanjen(a)
27 Jul 2010
Poruka
2.080
Lokacija
Leskovac,Donja Jajina
Danas upalim 539 posle mesec dana,i pocnem da sipam vodom kad ono pici voda kroz blok motora,e reko kako je mogao da pukne kad sam ispustio vodu,medjutim puko je samo onaj cep,sreca.Mada ne znam kako je mogao i on da pukne kad u njemu nije bilo vode,i jos nesto blokada nece da se ukljuci vec duze vreme,sta bi moglo da pude,znaci papucica ne mrda na dole?
 
zapekla uhvatila je korozija vjerovatno onaj dijo sto ulazi u tromblu malo uzmi WD-a malo kuckaj cekickom popustit ce
 
Narode sipajte antifriz to vam je naj jeftinije i naj sigurnije.@pujol dobro si prosao ako je samo cep,a vidi sta je moglo da bude i koliko bi to kostalo i za te pare sto bi opravljao koliko bi godina imao da sipas antifriz.
 
Mislio sam da je puko samo cep,al danas stavio novi,cep pusta pored cepa,znaci da mi je prso blok.Jebi mu mater,ispustio sam vodu,a kako je puklo ne znam.E sad sta da mu radim,cime da ga lepim?
 
Da ga menjas tako sam ja na Zmaj 132... Kod bivseg gazde puko i morao sam da ga menjam..
 
Nije mi bio skup antifriz,nego mi je malo po malo curio na hladnjak,Ma moze li to da se nekim tecnim metalom zalepi majke mu ga,ko sad sve to da rastura.?
 
Pa moze ali koliko je to trajno resenje neznam,jer su mnogi to radili pa ono ipak polako pusta.. Ima i one elektrode specijalno za sivi liv mozes njima da zavaris ali ponavljam koliko je to trajno.. Recimo mom bloku nije bilo spasa nego zamena...
 
Godinama bez ikakvih problema,bitno da unutra nije nista puklo a spolja ima funkciju samo da voda ne curi napolje.Licno nisam imao takve avanture,ali znam mnoge koji jesu i vecina je tako resila problem.
 
I ja znam mnoge kojima su pucali blokovi i to uglavnom na 539 i na kombanima.. Ali svaki skoro koji sam video da je krpljen curi voda pored.. Zadnji sam video na rakovicu 60 i to bas curi voda pored mesta na kom je lepljen blok..
 
Ma puklo iza bosh pumpe,ja sam ga danas terao ceo dan izvlacio sam neku osoku,i morao sam.Znaci kaplje bas poprilicno,al unutra se nista nije ostetilo,ma ljudi ja sam ispustio VODU veruj te mi.Prvo cu da pokusam da ga zalepim tecnim metalom.Zna li neko,koji da kupim,kvalitetan neki?
 
Momci, ako se kvalitetno uradi, durat ce koliko i traktor... Npr. moj 539 je 1981.g. i prije dvije godine je radjena generalka na njemu. kad zove majstor i pita sta cemo s blokom, ocemo pokusat variti il sta? Ja mislio da ima krivi broj, da je nekog drugog htio nazvat ali ne, treba bas nas... Reko, nije nikad blok pucao na traktoru, nesto si ti zezno. Stari mi onda rekao da je odmah prve zime 1982.g. ostala voda u traktoru i nisu marili i puko im blok... isti taj majstor koji mi radio generalku se sjeca ko jucer da je on tu pukotinu urezivao brusilicom i da su lijepili tekuci metal. Ja sam vozio 30 godina star traktor da nisam znao da mu je blok pucao iza PVP i tek prije dvije godine je blok zavaren kako treba. Nikad nije gubio ni kap vode ni antifriza.

Pukotina nekih 15cm dugacka, gore u "cosku" gdje i inace pucaju.

Na kombajnu sam vodu ispustio pretprosle sezone odmah kako smo soju skinuli i parkirao ga pod supu. U 4. mjesecu sam mu sipao vodu da bih cuo kako iz motora curi SLAP vode. Sidjem dolje i vidim da je jedan cep ispo iz bloka i da tu curi voda van. Mislim si od cega je mogo ispast, vode nije bilo. Vraga, komadic nekog krsa ili kamenca zacepio pipu za ispustanje i ostalo je vode u bloku, voda smrzla dolje nisko i nije moglo puci van, nego pukne prema unutra i polako mi pusta vodu u karter. Dva dana rada, mjenjanje ulja. Moram mjenjati blok, drugog rjesenja nema. Na zalost nisam jedini kome se ovo dogodilo...
 
Verovatno nije naneseno kako treba,moj kum je pre 3 god to radio i nepusta nigde ni najmanje,njega sam naveo jer se sa tim traktorom cesto srecem pa imam prilike da vidim.
 
Po meni, prvo treba zavariti pa onda preko vara tečni metal i eventualno unutra u sistem sipati abro metalic super seal. A on je mama za te sitne pukotine i loše hladnjake.
 
Na kombajnu sam vodu ispustio pretprosle sezone odmah kako smo soju skinuli i parkirao ga pod supu. U 4. mjesecu sam mu sipao vodu da bih cuo kako iz motora curi SLAP vode. Sidjem dolje i vidim da je jedan cep ispo iz bloka i da tu curi voda van. Mislim si od cega je mogo ispast, vode nije bilo. Vraga, komadic nekog krsa ili kamenca zacepio pipu za ispustanje i ostalo je vode u bloku, voda smrzla dolje nisko i nije moglo puci van, nego pukne prema unutra i polako mi pusta vodu u karter. Dva dana rada, mjenjanje ulja. Moram mjenjati blok, drugog rjesenja nema. Na zalost nisam jedini kome se ovo dogodilo...[/QUOTE]


Takva sudbina je bila i na mog zmaja covek zaboravio vodu sa samo par godina starosti kombajna i blok pukao tako da voda ulazi u karter.. Covek nije mogao da ga popravlja jer je vec bio star i proda njegov unuk meni kombajn.. Zato taj zmaj nije vrsio 3-4 godine a on je 1980 god...:osmeh:
 
Nazad
Vrh