Šta je ovo

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.369
Lokacija
Apatin
ovako ide na engleskom

three point hitch

A ovo su slike toga na Googlu

kako to prevesti sto tacnije na srpski, mada se meni čini da je to hidraulika, bar da se tako to naziva.
 
pa vec je receno sistem vesanje masine o tri tacke na traktor
dve tacke su poluge a treca toplink.
sve nosene masine imaju taj sistem kacenja.
 
25auo7d.jpg

sta je ovo?
 
Nevidi se najbolje sa slike ali lici na kukuruzni heder prepravljen za nesto drugo......
 
todor je napisao(la):
Bobo je napisao(la):
todor je napisao(la):
po meni da je adapter za semenski kukuruz

Sjemenski se bere u klipu, tako da to nije to...
imaš ti ko i kruni semenski

Taj kukuruz se onda ne prodaje pod sjemenski, nego pod merkantilni. U cjelom svijetu se sjemenski kukuruz bere u klipu i susi se prirodnim putem.
 
Slikano u selu Tornjos, pored Cantavira. Majstor koji je ovo napravio seje dosta sirka metlasa kaze da mu treba dosta radne snage ali ipak mu ostaje oko 300 eura po jutru. Sa ovom masinom moze dosta da uradi sam, i mnogo vise da mu ostane. Adapter je ceo napravljen rucno nije doradjivan, gde dodju uvlakacki lanci kod kukuruznog adaptera on je stavio gumene trake sirine 10cm, koje lepo hvataju sirak ne lome i ne drobe a ispod nozeve koji seku. Traka ga odsecenog odvuce do radnog stola i tamo lepo spakovan spusta dole da odstoji neki dan da se prosusi. Posle natera snopovezacicu i to uredno poveze, i tek tu mu trebaju radnici oko utovara.
Znam da vas je sva zbunio kombajn ali on radi samo sa adapterom i tarupom. Kaze da je to sam smislio kako bih olaksao posao, svaka mu cast, i ako je to negde video napravio ga je majstorski. ::svaka cast::
 
Jel on to baca sa strane? Mislim pošto mu je nazad tarup, sa ove strane se to nevidi.
 
Tako je sa strane lepo slozi u red, posto stabljike na kojima su vec isecene metlice isece tarup.
@ branko,
Drage volje ali na zalost imam samo te dve slike, ako ima neki clan koji zivi blize Cantaviru od mene (oko 150km) rado cu da mu objasnim gde zivi taj majstor. :cao:
Ja i nisam vldeo kako radi u radu ali po njegovoj prici radi :D
Najvise mi se svidja kako je uradjen profesionalno od ideje do zavarivanja.
 
@techa

Od sirka metlaša sam odustao samo zato što je puno nadničara potrebno. Tako da me to jako, jako interesuje.
Inače na sirku bude super zarada, i to skoro uvek. Nema boljeg preduseva za soju od tog sirka.
 
@branko

Ja taj sirak nikad nisam ni video a kamoli sejao. Bila mi je zanimljiva ta masina pa reko da je uslikam.
Secam se da sa druge strane adaptera isto dobija pogon preko hidromotora, dosta deluje jednostavno, al treba to i napraviti.
Znam gde zivi ali potrudicu se da ti nadjem br.tel. pa ga zovi, ako te jako interesuje mozes da odes i pogledas, to bar na kosta puno. :cao:
 
Nazad
Vrh