Cena suncokreta rod 2013.g.

Suncokreta ce se nasejati jako mnogo tako da cenu nesmemo ocekivati neku veliku ja mislim da ce biti oko 35 do 40 dinara maksimalno.
 
Takodje mislim da ce se dosta sejati suncokreta, a i soje, cak mozda i najvise zbog manjih troskova. Smanjujem definitvno, preciznije duplo manje, al se nadam istoj kolicini. (ma koliko to cudno zvucalo :haha:).
Cena moze da bude od pomozi Boze, pa do ovogdisnje. Nekako ocekujem priblizno istu, uz euro od 123.
 
Pa gde god se o nekim cenama radi eto tebe.
Suncokreta neće biti zasejano mnogo više čak šta više mislim da će biti zasejano manje.To zaključujem iz toga što je pšenice posejano dosta više ,a stočari su ostali bez kukuruza zbog suše.Zbog te situacije sejaće se opet dosta kukuruza tako da za suncokret neće imati mnogo lufta na obradivim površinama.
O ceni ne želim da prognoziram ni približno.
 
Pa jel imas neki problem sa tim?
Precizno sam reko sta cu ja da radim, a takodje sam i dao misljenje sta mislim da ce da bude ukupno. Ne vidim da tu ima nesto nejasno.
 
Pa nemam problem jer ceo život imam posla sa dosadnim,usilnim i ljudima koji ne shvataju kad su negde oni i njihovi komentari suvišni.Tako da sam ja na takve oguglao pa što se mene tiče piši do mile volje. Kad neko u realnom životu ne zna šta je onda je najlakše postati sajberkurajber i sa tim idealom leći svako veče u krevet.
 
Vidi zemljak, jel ja tebe zaskacem na kojim temama pises? Jel ja tebi nesto pridikujem o tome o cemu pises? Ova tema samo sto je pocela, pa jasno moze da se vidi sta je ko prvi napisao. Prema tome, oladi i ne zaleci se vise. Kad budes imao svoj forum, ti ga lepo zakljucaj i odredjuj ko ce sta i koliko pisati. Do tog vremena, neki drugi ce ovde odredjivati pravila. Teme su slobodne, kao i diskusije, koliko znam ima i odredjenih opcija, pa tako mozes i preskakati ono i onog sto ti se ne svidja, i na taj nacin svoj bezobrazluk zadrzati u sebi. I bio bi red da vas nekoliko vise prestanete da mlatite sa tom politikom i da negirate svakog ko hoce da brani svoje. Batalite vise te vase jeftine trikove i fore. Sve kao vama nesto smeta, te necija diskusija, te neciji stavovi, samo su vasi ispravni i pravi.
 
Suncokret smanjujem sa 30 na 10 jutara,slažem se sa Diklofen da će za suncokret ostati najmanje " slobodnih " površina tako da očekujem cenu kao i ove godine.
Mada pitam se dokle država može da brani cenu ulja.Na cenu suncokreta od 55 dinara ne verujem da ulje može u maloprodaji da košta 150 din.
Ako neko odluči da ulje ne poskupi onda će se na sirovini braniti socijalni mir.
Moja novogodišnja želja je 75 din:osmeh:
 
Da nije 0 ha?

Inace mislim da se nece mnogo povecavati povrsine pod suncokretom, bez obzira na ovogodisnju cenu. Ima bas dosta posejano zita, a ima i interesovanja za repu, soju , kukuruz. Samo da ne budu neke bolesti u suncokretu
 
Nazad
Vrh