Cena suncokreta rod 2013.g.

Kod nas sve sto je tukao jako grad (bio kukuruz) osiguranje ih teralo da presejusa suncokretom, verovatno nesto znaju ,jer oni nadopunjavaju deo koji nedostaje od osigurane sume.
 
mastate momci jer to sa danasnjom kursom evra izadje nekih 480 eura/t, a toga nigde nema u okruzenju, u Madjarskoj nesto vise od 380eura/t a to sa sadasnjom kursom max. 43 din/kg.....ako bude dobar rod i to bi bilo prelepo!!!!!:ppozdrav:
 
suncokret rod 2013 37,08 sa pdv na zeleno.
verovatno je i cena u madjarskoj na zeleno?
 
brazde na madjarskom su objavili podatak da su na zaleno nudili za suncokret 34 din/kg......:sta: ( ako je za utehu onda za soju 35 din/kg)
 
steve73 Malo da te ispravim 34,31 din.+PDV su nudili na zeleno tako i za soju i istrgovano je već 50 tona soje.:ppozdrav:
 
Suncokret evropa rod jesen 2013 420 Evra oko 48 din/kg ili na zeleno a bice oko 480 e/tona ili 55din/kg soja negm 550 e/tona ,koliko je daleko od nasih derikoza bice dobro onda kad firme iz Evrope budu direktno od nas samo konkurencija ove nase mafijize moze nauciti pameti
 
Bogme bice tu svasta pogotovo jer je i MK u igri sa suncokretom jer je vlasnik Vitala.
Agrokru jedino zaradu donosi Dijamant, dok su ostali gubitasi pa zaradom dijamanta pegla to .
Viktorija ako hoce da ostane na trzistu mora da ih prati inace ispada.
A i u Evropi ima potraznje za suncokretom neki se i spremaju za izvoz.

Potraznja za suncokretom postoji , E sada je na nama da izboksujemo pravu cenu za njega a ne da cekamo kada kombajn udje u njivu. dok dogovor padne ode sve u fabriku i kod njih je pa onda i moras da pristanes na njihovu cenu.
Daj da se napravi kalkulacija na kojoj se mi ceni uklapamo da se neide ispod toga.
 
Poslednja izmena:
Ja da znam MK jos nije uzeo Vital i kako mi se cini ni nece posto ce najcerovatnije ovaj gigant pre dobiti kljuc u bravu(otice u stecaj)!
 
Kod nas se suska o ceni oko 350e/t ,znacio oko 40 din!
Posle uspele pljacke psenice nastavlja se pljacka suncokreta pa kukuruza,ovi su gori od crveni i zutih,resenje je slobodno trziste odnosno mogucnost da strane firme sa njiva mogu da kupuju nase proizvode,nudili bi nam cenu jos pre setve kao sto je bilo pre 1990-e
 
Nazad
Vrh