Cena suncokreta rod 2013.g.

dosta je i sunokreta izaslo napolje. Od one velike uljare nema glasa a najavljivano ugovaranje itd.
 
I jos jedna stvar, sada su podigli cenu semena 40e po vreci zbog cena sirovine, ako se kojim slucajem cena desi na nivou 350e za merkantilni suncokret, cena semena za 2014god. se ne spusta naspram otkupljenog suncokreta, i tako se pomera granica stalno!
za nasu robu su pomeranja gore-dole, a za njihovu robu samo na gore!
 
Па наравно, и тако ће да терају све дока за једну врећу не будемо требали да дамо отприлике 2 тоне сунцокрета на јесен.
 
vidim da ce najpametniji biti onaj ko poseje lucerku, i 5-7 godina nema semena oranja i zezanja sa otkupljivacima vlaga primese lom.
 
Ima sanse da suncokret ima dobru cenu i ove godine,nesto sam cuo da se Uljare dogovaraju da izadju zajedno sa minimalnom cenom od 350 eura + pdv a ima sanse da bude i 400+ ako se ne dogovore i neko izleti sa ciljem da vise otkupi!E sad ispod 40 ne verujem da ce ici,po tome ali koliko moze gore,videcemo...
 
Иста прича као прошле године. Исто иду на састанке и нешто се договарају. То је противзаконита радња.
И прошле године сам имао са откупљивачем проблем око тога. Он се држао договора, а лепо сам му причао да се батали те **greška, и да ће извисити. Нормално, испушио је, кад се држао договора са преварантима. Ваљда ће и ове године да се деси нешто па да се тај договор не оствари, пошто ми углавном немамо ни слоге ни снаге да тој аждаји станемо на пут.
 
izgleda da su dobro zabrljali prosle godine i imaju dobar manjak svi, ako bude 350+ pdv bice dobro, ako se dopusti izvoz moze biti i bolje (u to cisto sumljam treba da se cuva socijalni mir iz nasih dzepova ili da se napune tudji)
jedini izlaz nam je udruzivanje na lokalnom nivou i svi u veliko udruzenje. i najesen nema predavanja dok se sve neiznese na sunce cena .
 
Da li je u pitanju velika firma? Samo da nije neka mala fabrika stočne hrane koja bi kupila 2 kamiona suncokreta?
 
Da li je u pitanju velika firma? Samo da nije neka mala fabrika stočne hrane koja bi kupila 2 kamiona suncokreta?

Stvarno ne znam koliko im treba, ja sam samo napisao na sta sam naleteo na internetu, Jel' to je jedina ponuda ove godine za suncokret sa kojim je neko izasao, zato sam pitao moze li se ocekivati takva neka okvirna cena.
 
i ova godina moze biti u kojoj ce suncokret biti dobro placen, jer veliki proizvodjac ulja belezi dobru zaradu u stvari pozitivno poslovanje, sto je suprotno od onoga o cemu se prica u krugovima otkupljivaca ne nasedajte na provokacije kao ove godine ce tesko platiti dobru cenu ,medjutim kada dodjes do pravih informacija tek onda svatis da lazu i muljave.
 
Nazad
Vrh