PDA

View Full Version : Cena suncokreta rod 2013.g.

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 [2] 3 4 5

amazon
07-08-13, 14:43
U petak uljari imaju sastanak oko cene suncokreta videcemo sta ce biti .

Sajkaska
07-08-13, 19:11
U petak uljari imaju sastanak oko cene suncokreta videcemo sta ce biti .Olga Čurović da nam ga tesno skroji ,cena zavisi od popijenih vinjaka

zemljostrugar
07-08-13, 19:13
onda u cetvrtak na sastanku neka se nasi predstavnici pokazu. neka se sete i nasih dzepova..........

steve73
07-08-13, 22:12
u madjarskoj 304 eura/t oktobarska isporuka, pad u odnosu na predhodne dane , nekih 1-2 euro

Rakin
07-08-13, 23:03
Cujem da je U Deliblatu kod Pincija cena suncokreta istaknuta 26 din. . .Danas sam proverio ovu informaciju i moj reci da je NETACNA!

KishRobert
07-08-13, 23:18
Danas sam proverio ovu informaciju i moj reci da je NETACNA!
Pa jel veca ili manja ili uopste nisu ni izasli sa ponudom?

Rakin
07-08-13, 23:31
Nisu ni izasli!

MOMOSARIC
07-08-13, 23:54
Зезам се, ни мени није јасно како се из Српске увози. Можда је порекло нека друга сировина, а не репица, соја и сунцокрет.

Ovde kod mene je fabrika bio dizela . Neznam tačan kapacitet , ali kamioni piče ko ludi . Prvo je išlo dosta za Hrvatsku , a izgleda kako odoše u I-ju , sad možda ide u Srbiju . Priča je bila kad su sjekli vrpcu da ćemo ovde proizvoditi uljanu repicu i da će biti Kalifornija . Kolko vidim zasad blizu su da ispune obećanje , Kalifornija nismo još , al jesmo divlji zapad. :lol:

Suncokreta ovde ima u tragovima , a uljanu repicu oni najnapredniji (najnaivniji) koji su odma posijali ove godine su morali da voze u Brčko 150km.
Znam ljude , a od čega prave , hmm , priča viš liči na film , ali nebi da lupam neprovjerene podatke i da nekog kompromitujem .
Uglavnom jedini suncokret koji se ovde sije je sjemenski , za NS mislim i to minimalno.

marko22
08-08-13, 07:40
Знам да је у Српцу, ал нисам хтео да те прозивам. :lol:

Sajkaska
08-08-13, 09:46
U Austriji šteta od suše katastrofalna ,sprema se veliko obeštećenje države seljacima,a kod nas laž o rekordnoj godini,TV i novinari lažu da pokvareno smrdi,postali smo jedna obična zgadija,ovo nema ime, u istoriji čovečanstva nije postojalo

marko22
08-08-13, 10:46
Ako ћемо реално лажу свуда, и не бих се ја бацао камењем на све нас, пре сам за то да се јасно именују кривци. Пођимо од тог задњег дела Дневника. Лаже чувени двојац ВС, јер сада везе нема са рекордом после оваквог дефицита падавина. Лажу да ће у УСА бити рекордан род, јер неће. Лаже онај вероватно пијани пољопривредник, и само бих га питао дал је икад у свом животи видео њиву са два класа на стабљици, а камоли са три и сл, и питао бих дал је икад изашао из свог села. То што по нека стабљика има патрљак од другог клипа, везе нема са њивом. Онај трговац да објасни, где је цена у свету 115 еура/т. Такав фјучерс не постоји ни за 2015 годину. Све њих би неко требао да тужи за обмањивање јавности преко највећег медија у држави. То би требало да повуче и неке консеквенце, па нек онда и други лупетају. Друга опција је да неко са друге стране нпр удружење пољопривредник тражи од Тијанића термин у истој емисији, са истим трајањем, да могу да се демантују те лажи. Неће се десити ништа од тога. А десиће се, да је ове неко организовао за ову кампању, јер не очекује казну. Удружења се неће огласити, и неће звати Тијанића, јер су углавном под контролом, или незаинтересована, или ако неко и зове Тијанића, неће добити термин.

Sajkaska
08-08-13, 11:08
Ovaj tvoj komentar posalji na mnoge adrese i na slobodnu evropu i glas amerike nek svi vide skim imamo posla,i da vidis da li ce neko objaviti
ps moramo se organizovati bolje da se odupremo lopovskoj bandi

talianu
08-08-13, 17:55
Potpuno se slažem da treba pokušati proturiti vest do vise medija. Ja bih trebao da imam snimanje oko 20 avgusta za emisiju "građanin" jedini moj uslov pored price o selu (mladima,nama došljacima iz grada,poljoprivredi ) je bio da se ne cenzuriše ništa a naravno da mi je cilj da pričam o položaju poljoprivrednika I gorućim problemima. Najveći problem je što ta emisija nije nešto praćena ali opet neka bolje pokušati nego sedeti I čekati. Još bih zamolio moderator ako ima neku majicu viška da mi pošalje (naravno da je platim) da bih besplatno reklamirao forum.

rale
08-08-13, 18:01
Ako ne bude majice,spremam moju da nas valjano reklamiras.Pozdrav

marko22
08-08-13, 20:41
Potpuno se slažem da treba pokušati proturiti vest do vise medija. Ja bih trebao da imam snimanje oko 20 avgusta za emisiju "građanin" jedini moj uslov pored price o selu (mladima,nama došljacima iz grada,poljoprivredi ) je bio da se ne cenzuriše ništa a naravno da mi je cilj da pričam o položaju poljoprivrednika.
Да би искористио пружену прилику, добро се спреми. Било би добро да са њима тражиш договор унапред. По могућству да ти дају питања унапред, ко певаљкама. Lkl{{
Извини, наместило се. Али и даље остаје оно за припрему.

talianu
08-08-13, 23:41
Marko to je emisija o ljudima nema tu sta da se spremas. Zarad dobrog svih nas zelim izneti stvarnu sliku.No bicete obavesteni o razvoju situacije.

stizanin
09-08-13, 13:41
Da li je odrzan sastanak uljara najavljen za danas.

amazon
09-08-13, 14:01
TRŽIŠTE

petak, 09 avgust 2013 09:19 | Napisao Petar Jovičić | http://www.agroinfotel.net/templates/agroinfotelheaderbanner/images/pdf_button.png (http://www.agroinfotel.net/index.php?view=article&catid=32%3Acene-na-berzi&id=3618%3Atrite&format=pdf&option=com_content&Itemid=31) | http://www.agroinfotel.net/templates/agroinfotelheaderbanner/images/printButton.png (http://www.agroinfotel.net/index.php?view=article&catid=32%3Acene-na-berzi&id=3618%3Atrite&tmpl=component&print=1&layout=default&page=&option=com_content&Itemid=31) | http://www.agroinfotel.net/templates/agroinfotelheaderbanner/images/emailButton.png (http://www.agroinfotel.net/index.php?option=com_mailto&tmpl=component&link=8a356e498fc51dab587ad5130166c111f725c65b)
http://www.agroinfotel.net/images/stories/logo_firme/grafik%20vatas.jpgCena za pšenično zrno na tržištu je stabilna, dok je cena uljane repice na tržištu naglo odskočiila na tragu porasta tražnje za sojom na tržištu.Na međunarodnoj sceni, Japan kupio 175.000 tona pšenice iz SAD, Kanade i Australije . Evropska unija izvozi 367.000 tona pšenice što donosi ukupno od početka sezone 1,96 miliona tona. Treba napomenuti da Francuska izvozi pšenicu u Saudijsku Arabiju, po prvi put od 2000. EU takođe izvozi 273.000 tona ječma što onosi ukupno od početka sezone 1,4 miliona tona. Snaga eura još uvek otežava izvoz iz EU ( odnos evro/dolar - 1:1,338 ).
Evropska tržišta Cene za 2013 žetve, osim kukuruza.

Pšenica, 181 € / t € / t

Chicago 179,8 € / t za decembar 2013. Isporuke

Durum 270 € / t

Uljana repica 360 € / t

Pivarskog ječma 188 € / t

Suncokret, 330 € / t

Kukuruz 2012 žetve, 168 € / t

Američka tržišta

Soja - cene su povećane juče,iako se važne količine očekuju na američkom tržištu u narednih nekoliko nedelja. Neki brokeri profit uzimaju pre izvetaja USDA u ponedjeljak.

Za pšenicu izvozne brojke su više od očekivanja - sa 726 200 t, oni su također više od očekivanja za kratkoročni pošiljke u kukuruzu, ali na novoj kampanji. Što se tiče soje, takođe se registruje više od 1Mil.T za novu kampanju.

Kukuruz decembar 2013 4,5975 $ / bušel, + 1.50 posto od prethodnog dana.

Pšenica decembar 2013 6,5375 $ / bušel, - 2,50 centi od prethodnog dana.

Soja decembar 2013, 11,8425 $ / bušel, - 18,50 centi iz prethodnog dana.

Soja brašno decembar 2013 356,80 $ / tona kratke, + 1,70 $ na prethodni dan.

CRNOMORSKA tržišta
Ukrajina i Rusija trebaju imati dobru proizvodnju suncokreta. Uz proizvodni potencijal od 9,5 miliona tona, Ukrajina je i dalje najveći svetski proizvođač suncokreta, sledi Rusija koja proizvodi 8,5 miliona tona. Europska proizvodnja suncokretovo trebala bi biti na 7,5 milona tona. Suncokretova žetva je blizu i pokrenuće veći pritisak na cene. U Ukrajini,od izvoznika suncokretovog ulja , seljaci su očekivali cenu od 300 €/t.
Ova cijena je 20 € ispod stvarne cene uljane repice u Ukrajini. U blizina granice Poljske, trgovci kupuju repicu za oko 320 €/t. Prošle godine, ¾ Ukrajinske uljane repice izvozilo se u Poljsku, Francusku i Belgija. Ove godine, 2 miliona tona treba izvesti sa jakim naglaskom na start isporuka koje počinju u avgustu.

marko22
09-08-13, 19:39
Marko to je emisija o ljudima nema tu sta da se spremas. Zarad dobrog svih nas zelim izneti stvarnu sliku.No bicete obavesteni o razvoju situacije.
Слабо гледам тв, осим кад сам у гостима. Lkl{{ Стави емисију после на форум па да гледамо.

amazon
12-08-13, 16:05
Suncokret 325 € / t pao za 5 e

SasaK
12-08-13, 17:35
http://www.stips.minpolj.gov.rs/node/673 Dal je ovo moguce??^-^

amazon
12-08-13, 17:38
http://www.stips.minpolj.gov.rs/node/673 Dal je ovo moguce??^-^
To sam i ja video al nema datuma od kad je to

kole
12-08-13, 17:54
Rezultati pretraživanja

Otkupna cena suncokreta 24 , a soje 22 din/kg (http://www.stips.minpolj.gov.rs/node/673)... je za suncokret ovogodišnjeg roda otkupnu cenu od 24, a za soju 22 dinara po kilogramu, bez PDV. Kako kažu iz te kompanije, ... 45 miliona evra koji će biti iskorišćen za otkup suncokreta i soje, povećanje kapaciteta za proizvodnju biodizela i ...
Vest - ministarstvo - 27/10/2010 - 13:53 - komentara - 0 dodatka

Ne dižite paniku ...

Stanic
12-08-13, 18:02
Neka ga tati poklone za 24 dinara.

DusanA
12-08-13, 18:04
Videite da je to vest iz 2010

Sajkaska
12-08-13, 20:13
Videite da je to vest iz 2010Zamalo me slog nije strefio.i to je dobro da nas pripreme za klanje,pa kao kad bude nesto vise da smo sretni. Braćo počnite da glancate čizme ,trebaće nam ,vrlo sumnjivo suncokret samo što nije počeo da se radi a oni ćute režija ista kao za pšenicu

zemljostrugar
12-08-13, 22:23
Glancanje cizmi i govnjivih motki. Sto pre pred uljare neka kazu cenu pre pocetka zetve...

kum
12-08-13, 22:28
cena suncokreta ce biti 26eura +PDV

Dolovac
12-08-13, 22:29
Cena suncokreta 46din informacija iz prve ruke

branko
12-08-13, 22:35
To bi bilo super, ali je to prema trenutnom opštem trendu, malo verovatno.

zemljostrugar
12-08-13, 22:46
ajd da iznosimo mi nase cene kada mogu oni da nas dezinformisu ajd da mi njih malo kar....
Kod nas cena 49+ pdv....

sale.d
12-08-13, 22:48
Moja informacija izmedju 26 i 30 dinara,a na drugom mestu avansno 25 din.Ja se nadam da ce cena biti veca ali gde ima dima tu i vatre ima.

zemljostrugar
12-08-13, 22:52
Molim nemojte da iznosite tako male cene. Iznosite sto vece cene. Nemojte nasedati na taj fazon. Neki pricaju o cenama od 25 din pa kada oni izadju sa cenom od 27 din mi zadovoljn i. Iznosite vi vase ceno koje bi treala da budu. Koliko ide cana kostanja plus vasa zarada....

Stanic
12-08-13, 23:02
Moja informacija je da ce cena biti 45din + pdv

Dolovac
12-08-13, 23:14
A sto nebi bila 46din? zasto da se nerviram sa cenoom od 27din pa kad oni plate 32 mi svi kazemo jao cuti dobro je moglo je biti 27... Ja kazem da ce biti 46 din sa pdv nek probaju da plate manje,sto bi se mirio sa sicom sve ili nista!

Stanic
12-08-13, 23:43
Pa i to sto kazes.
Moja informacija je da ce cena biti 46 din + pdv

savato
12-08-13, 23:50
Mislim da je 350e/t nas domet i ono za sta bi trebalo da se borimo!Treba pogledati i okruzenje i cene na drugim berzama...Svakako bih voleo da je barem 380-400 eura,ali mislim da to monopolisti u nasoj drzavi nece da plate!Videli su kako je proslo kod seljaka sa psenicom,sad cemo i mi tako,ko ih jebe...Mislim da ako ode ispod 350 eura,moze se razmisljati i blokadama uljara,to je mnogo lakse nego okupirati celu Vojvodinu i onda ispastaju i neduzni!

Stanic
12-08-13, 23:54
ako ode ispod 350 eura,moze se razmisljati i blokadama uljara,to je mnogo lakse nego okupirati celu Vojvodinu i onda ispastaju i neduzni!
Obavezno blokade!
Kad mogu svi da strajkuju za sve i svasta i mi cemo.
Neka se zapamti uslov - ili najmanje 350 eura ili se vidimo na putevima!
Ako ovo cita ekipa monopolista , da znaju da je dosta bilo igrarije.

mims
12-08-13, 23:57
To je najlakše, nema puno uljara i nikom drugom ne smetaš.

marko22
12-08-13, 23:59
Мени се скроз свидело оно блокирање Шабачке млекаре од стране Шапчана. Колико се сећам они су се први бунили и кад су свиње биле у питању, и чак добили батине од жандармерије. Па ред је да се са бусања у груди пређе на нешто конкретно пошто имамо леп пример.

bikacan
13-08-13, 00:02
Akcija bi bila uspešnija ako bi sva otkupna mesta zadržavala suncokret dok se ne napune ili dok se ne postigne povoljna cena.

mazan79
13-08-13, 00:05
ne zelim da sirim pesimizam ali...danas sam imao priliku sedeti sa predstavnikom dijamanta-"cena roda suncokreta 2013 u najboljem slucaju 27 din sa pdv po kg " su njegove reci!!!!

amazon
13-08-13, 00:13
ne zelim da sirim pesimizam ali...danas sam imao priliku sedeti sa predstavnikom dijamanta-"cena roda suncokreta 2013 u najboljem slucaju 27 din sa pdv po kg " su njegove reci!!!!

dezinformacija I nemoj vise da lupetate cene samo nervirate ljude niko jos nezna tacnu cenu pa taaj pretstavnik dijamanta nema blage veze sa zivotom .

mazan79
13-08-13, 00:16
dezinformacija
samo prenosim! otkup pocinje u petak na severu Backe! ! dobro prijatelju ako ce ti biti lakse covek je rekao cena 53 - 60 din + pdv!!!! i ja imam suncokreta kao i vi....

amazon
13-08-13, 00:35
samo prenosim! otkup pocinje u petak na severu Backe! ! dobro prijatelju ako ce ti biti lakse covek je rekao cena 53 - 60 din + pdv!!!!

Hocu da ti kazem da se nezna cena ,ceka se viktorija kad oni izadju sa cenom ta je i gotovo

ddragan
13-08-13, 01:08
Ako bi se za cenu pitala samo viktorija cena bi bila verovatno ispod 20 din.Ima tu jos igraca osim njih.

Sajkaska
13-08-13, 01:14
Berza Novi SAd ili Galetin pozorište ima danas terminsku isporuku za suncokret 34din bez PDV,to je kao feuteres price na svetskim berzama ,samo ne kažu koliko se trgovalo i skim ,važno je odigrati predstavu ,kako ga sramota nije,baron milhauzen je amater za nas,štos je u tome da se izazove nezadovoljstvo u Vojvodini,da bi Vučko ostvario svoje bolesne ciljeve,a ovamo se kune u poljoprivredu ,sve licemer do licemera,pročitani su

mazan79
13-08-13, 02:51
sto rece jedan uvazeni clan ( da mi ne zameri na copy-paste)-citiram: "Nas treba ne jebati nego odvaljivati ( bez vazelina ) "

cedo
13-08-13, 02:57
Moj prijatelj koji ima dosta suncokreta a i traktora odlucio da ga ne da po smesnoj ceni.Odlucio covek da ga cedi ida ga sipa u traktore a i nama ostalima ce da odradi istu stvar za dzabe.Ja nisam toliko upucen ali on tvrdi da nam je to bolja varijanta i da ce moj rus bez problema da radi na zejtin.Dali se dodaju jos kakve budalastine nemam pojma ali je to valjda bolja varijanta nego ga dati za dz.
E da, ostalima cedi za dz samo da ga se sto manje preda ovim glodarima.

dejan 77
13-08-13, 08:50
e pa to ce biti naj varijanta, ajde da malko racunamo, 27 naj varijanta iz 2,3 kg iscedimo litar ulja +1,3 kg sacme po 55 dinara (cena u prodavnici). bokte pa samo sa sacmom cemo pokriti troskove a ulje ostaje malte ne za dz, mada se i ono dobro prodaje kao nerafinisano za salate i jos sosta po 100-120 dinara. i koje ovde lud ma kakvi 27 ima da se melje u stocnu hranu i da se cedi privatno pa ce da zvoni jer je jeftinije mesaonama da kupe po tim cenama i da melju nego da posebno kupuju ulje za zamascenje koje kosta strasno naspram ove smesne cene,da je pameti medju nama ovo se nebi desavalo.verovatno sledi kupovina prese i masine za biodizel i kad oni krenu da jedu g sa cenom prerada krece, samo nam ostaje da se izborimo da subvencije se dobijaju u kesu a ne u nafti pa ko voli ne izvoli , nego sto sve oni guraju na njihovu vodenicu da oni koji sede u kancelariji zarade najvise a ovaj koji se najvise pati i misli o svemu i kalkulise samo on zna kako njemu krajka od vekne a vekna u kancelariju i onda se neka takva lopina iz kancelarije izabere za uspesnog privrednika (lopina koja je pokrala seljaka i na njegovoj muci zaradila milijarde).
Dzabe vam jeftina hrana kada nema ko da je kupi.

Tomo VS
13-08-13, 09:46
Najnovija vest:Kole bacio rukavicu u lice svim otkupljivacima suncokreta od juce je vlasnik 75%Vitala poceli su expresni remont da bi od iduceg ponedeljka krenuli u otkup i ono najvaznije cena 46+pdv i kaze da ce biti i veca ako ko od drugih otkupljivaca bude dao vecu cenu od njega!Za otkup suncokreta ako bude potrebe vrsice se i u Zitaru koji je isto u njegovom vlasnistvu!

DusanA
13-08-13, 09:53
Ako je ovo za cenu tacno, imas pice od mene>:({

pidikanac
13-08-13, 09:54
ako je istinna i ako nije vest iz NJUZ-a biće " orlajt "

slobapatrola
13-08-13, 10:02
Taj niece da plati vise of drugih vec manje,da je placao tako nebi bio tako bogat

pidikanac
13-08-13, 10:07
pa pošto hoće da se ugura u vladu možda mu je ovo šansa da zadobije poverenje i da se šlihta sadašnjim " Faraonima " :lol:

Dr.Gruja
13-08-13, 10:13
Taj niece da plati vise of drugih vec manje,da je placao tako nebi bio tako bogat
Da je tako dobro placao repu nebi cela Pecinacka opstina napustila proizvodnju repe, a jedna od njegovih secerana se nalayi u Pecincima!

slobapatrola
13-08-13, 10:15
Gluposti ti ljudi kad bi mogli oteli bi ti

gm80
13-08-13, 10:19
28 din/kg= propat

pidikanac
13-08-13, 10:23
misliš PROPAST ma nije druže vi niste razumeli suncokret će se isplaćivati u dva dela prvi deo je po 28 din.a drugi deo takođe po 28 din. >:({

milanche87
13-08-13, 13:59
Ako bude 46 + pdv, Kole za ministra poljoprivrede :P

diklofen
13-08-13, 18:15
Snile babe što im milo bilo....

Dr.Gruja
13-08-13, 18:28
Neznam samo zasto bi suncokret trebao biti jeftiniji nego lane sta se tu desilo ^-^ pojeftinila nafta,hemija, seme, djubtivo, dobili zemlju na poklon, koji je razlog ^-^ ili da redjam dalje pojeftinila struja, komunalije, kojekakvi porezi, bela tehnika, traktori.............................itd. ...............^-^

diklofen
13-08-13, 18:30
Možda zato što je svuda u svetu jeftiniji,možda zato što je kod nas bila zabrana izvoza pa ostale pune zalihe....

Dr.Gruja
13-08-13, 18:36
Pa mozda su u svetu i vece subvencije, jeftinija nafta,jeftinije djubrivo, vece plate, jeftinija mehanizacija.....................itd. ..........................itd. ....................

diklofen
13-08-13, 18:39
Pa ako su subvencije veće proizvod treba biti jeftiniji,a ne skuplji,gde su veće plate skuplja je i radna snaga......

Dr.Gruja
13-08-13, 18:50
E bas mi ,,drago,, sad ce svabe francuzi i ostali na.....i zbog male cene suncokreta! http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12026.gifhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s12026.gif

mirmag
13-08-13, 20:42
Najnovija vest:Kole bacio rukavicu u lice svim otkupljivacima suncokreta od juce je vlasnik 75%Vitala poceli su expresni remont da bi od iduceg ponedeljka krenuli u otkup i ono najvaznije cena 46+pdv i kaze da ce biti i veca ako ko od drugih otkupljivaca bude dao vecu cenu od njega!Za otkup suncokreta ako bude potrebe vrsice se i u Zitaru koji je isto u njegovom vlasnistvu!

Cuo sam danas da se Kole i Peconi nisu dogovorili....

zemljostrugar
13-08-13, 22:57
naj novija cena za koju se isplati prodavati lopinama 49 +pdv. zasto nebi bila....

cedo
13-08-13, 23:29
Ja sam cuo da Kole vraca neke Peconijeve dugove.Coveku je Invej dugo duzan i konacno je naplatio dug od MK komerca^-^.
Danas prolazio pored Vitala dva puta -mrtvo more, izgleda kao napusteno.
Sve i da Kole preuzme Vital ne lici mi taj bas na dobrotvora, osim ako ga neko ne natera da podigne cenu u otkupu pa mu taj isti posle kompenzuje na drugi nacin.A ako krenu kombinacije znam ko sigurno nece nastradati a ko najverovatnije hoce.Ja sam na kraju garant u pogresnoj ekipi.

Stanic
13-08-13, 23:41
Ja sam se danas cuo sa Kosticem,kaze da ce suncokret biti 55din + pdv ,a pre neki dan sam sreo Peconija,on kaze da ce biti zabadava.

malipaor
13-08-13, 23:43
Cena suncokreta 46din informacija iz prve ruke

Odakle ta informacija? Uljara? Izvoznik? Hvala

ddragan
13-08-13, 23:53
Ova tema treba pod kljuc jer stvarno preterujete sa glupostima.

talianu
14-08-13, 00:04
Danas bili predstavnici Dijaman5a u selu . Samo ce primati suncokret koji bude ugovoren ( bar tako kazu) cena za nas smrtnike 27-30din.

sale.d
14-08-13, 00:18
Ova se tema pretvorila u lupetanje,tako je i sa psenicom bilo nema sanse da bude 16 din,pa na kraju toliko,a sada i manje.

cedo
14-08-13, 00:29
Predpostavljam da se gluposti i ironija odnose na mene.Jbg ja sam na forumu preko dve godine i imam ukupno 37 postova u kojima uglavnom pitam nesto sto ne znam.Nisam otkrivao tajne NASE niti ko je ubio Kenedija.Sticajem okolnosti ovo sto sam napisao cuo sam od zaista proverenog izvora(sto mi naravno niko ne mora verovati).
Nema jeda.

ddragan
14-08-13, 00:35
Ja sam mislio na zadnje 2-3 stranice,ne konkretno na Vas.

Rakin
14-08-13, 02:10
Sve ispod 320e/t bez pdv-a je losa cena.A po meni realna cena naspram cene ulja je 45 dinara bez pdv-a.U petak najkasnije ponedeljak cena suncokreta se mora znati.

pidikanac
14-08-13, 08:44
naj realnija cena je ona od prošle godine jer su na osnovu nje i formirali cenu ulja a ako bi sada platili sunsokret manje nego prošle godine ulje bi trebalo da pojeftini što je kod nas malo verovatno svestan sam da je poskupela i struja i samim tim i troškovi proizvodnje ali je takođe poskupeo i naš repromaterijal i to mnogo više procenata nego struja tako da bi prošlogodišnja cena bila sasvim OK >:({

sale.d
14-08-13, 09:36
U potpunosti se slazem ali ce nas zajebati sa cenom.To samo ovde ima da mi repromaterijal racuna po proslogodisnjoj ceni pa ove godine nesto izmisljaju da bude cena niza.Ne razumem po kom osnovu manja cena a suncokreta posejano kao i svake godine.Eto kako su nas za 1 god. vratili u 90-te.

Sajkaska
14-08-13, 10:18
U potpunosti se slazem ali ce nas zajebati sa cenom.To samo ovde ima da mi repromaterijal racuna po proslogodisnjoj ceni pa ove godine nesto izmisljaju da bude cena niza.Ne razumem po kom osnovu manja cena a suncokreta posejano kao i svake godine.Eto kako su nas za 1 god. vratili u 90-te.Na osnovu sile i bezobrazluka,u ovoj drzavi ne postoji mehanizam zastite,sistem liberalnog kapitalizma je takav ,CRKNI NE INTERESUJE ME,samo da je meni dobro ,agonija je nastala zbog vlasnicke strukture.Da su akcionari uljara ,klanica,mlekara ,bili poljoprivrednici NIKAD ovakve stvari ne bi postojale ,Mafijasi su nam oteli imovinu i idu dalje dok nas ne uniste. OVO JE SUSTINA PROBLEMA,mozemo se mi ovde svadjati celog veka ne vredi pristali smo da budemo robovi.Ovi danas na vlasti su budale,pre njih lopovi,narod nema snage da ih otrese kao govna sa opanaka ,nazalost to nam je realnost,

savato
14-08-13, 16:59
Na danas iznete prognoze u delu štampe o očekujućem rekordnom rodu suncokreta reagovali su ratari iz Bačke i Banata, tvrdeći da suncokret nije u sjajnom stanju i da prolazi ubrzano zrenje. Oni tvrde da su ove priče deo uobičajene kampanje prerađivača i njihovih zastupnika pred žetvu, sa ciljem da se umanji cena. Ratari su nezadovoljni prvom nezvaničnom ponudom od 25 din/kg za suncokretovo zrno svedeno u propisane standarde. Proizvođači okupljeni u Udruženju „Banatski paori” sutra će o ovoj temi, kako saznaje „AgroServis”, razgovarati u Ministarstvu poljoprivrede, a u dijalog će uneti i probleme vezane za ovogodišnju cenu pšenice i mali državni otkup. O očekivanom rodu suncokreta, koji na svim poljima ne izgleda solidno, stručnjaci ne žele da nagađuju, ali se slažu da nije realno u Srbiji očekivati veći ukupan prinos od 400.000 tona. I pored dominacije inostranih sorti suncokreta na našim poljima prinosi se godinama ne menjaju i kreću se oko 2.000 kilograma po hektaru. Kada je reč o ceni, ratari znaju da je cena za isporuku suncokreta u septembru na berzi u Budimpešti stala na 300 evra po toni. Oni se nadaju da država ove godine neće zabraniti izvoz uljarica, kao i šećerne repe, i da će tim potezom doprineti da se na našem tržištu postignu realne i prihvatljive cene ovih proizvoda.

zemljostrugar
14-08-13, 17:04
Opet moram da psujem.... Dajte neke cene koje su realne i imaju veze sa vezom mante se ljudi lupanja tipa 25 din idt. Pa jedna djacica semena je bila oko 100 eura a sa njom malo vise od jednog jutra posejes. gde je jos sav ostali repromaterijal i gde je zarada alo ljudi mi ovde radimo da bi smo zaradili ne da bi se zvali zemljoradnici.... sto pre blokirati pristupne puteve uljarama dok ne izadju sa konacnom cenom ... seronje...

Zlatko Pap 76
14-08-13, 19:02
Neprovereno ali 90 posto tačno Mlinpek St PAZOVA 25 DIN. NEĆE BITI NI ZA KOMBAJN S OBZIROM NA ULAGANJE. LOPINE.

savato
14-08-13, 19:04
Znaci ulje 60-70 kinti...Znaci hleb 25 dinara...Blokade uljara!

bojcetic
14-08-13, 19:06
2000kg*25din = 50.000din, arenda 300e/kj (u nasem ataru), ala zarade, sve prste novci :lol:

Zlatko Pap 76
14-08-13, 19:28
znaci ulje 60-70 kinti...znaci hleb 25 dinara...blokade uljara!
neće spustiti cene ulja i hleba lopine na kvadrat vidiš da su miškoviću odložili suđenje za oktobar.

Branko123
14-08-13, 20:57
cena suncokreta za neverovati iz pouzdanih izvora od 26 do 28 din a to je manje od 50% cene od prosle godine.Nije lupetanje TO je TO...

savato
14-08-13, 21:01
cena suncokreta za neverovati iz pouzdanih izvora od 26 do 28 din a to je manje od 50% cene od prosle godine.Nije lupetanje TO je TO... Ako bude isao izvoz,cena ce biti bolja!Ukoliko se zabrani ili tome slicno,moguce je da ce i ta cena biti,ali onda idu blokade uljara pre nego sto krene masovno skidanje suncokreta i pitanje za sledecu godinu ko ce ga sejati?!

diklofen
14-08-13, 21:28
Blokade uljara čim izađu sa zvaničnim cenama.

Zlatko Pap 76
14-08-13, 21:35
Blokade otkupnih mesta nema kipovanja i blokade uljara čim izađu sa cenom pa MAKAR NEISKIPOVALI NIŠTA PA NEK UVEZU SIROVINU.

amazon
14-08-13, 21:41
Tako je odma da se blokiraju ujlaree .

Stanic
14-08-13, 21:43
Blokade,blokade...nego kako!

mims
14-08-13, 21:46
Problem je što će se cena znati tek kad prođe koji dan od žetve.

Tomo VS
14-08-13, 21:51
Kakve blokada oruzije u ruke pa revolucija i po kratkom postupku uza zid kao Causeskog!

branko
14-08-13, 21:55
To sada svi kažu, ali kad prigusti i zakupodavci potraže novce u septembru i to 300 evra/kj, svi će prodavati.
To otkupljivači znaju i mirno čekaju jesen.

diklofen
14-08-13, 21:56
Ne mogu da shvatim da ima ama ijednog poljoprivrednika koji će biti zadovoljan sa cenom od 28rsd/kg tj. duplo manjoj nego prošle godine.Ne treba blokirati otkupna mesta jer su to uglavnom zadruge koje plaćaju koliko dobiju od uljara.Treba stisnuti kao prvog Todorića i njegov Dijamant.Blokirati uljare pod obavezno.To bar nije teško i ne ugrožava nikog drugog.Ako posle ovih najava cena ne možemo da blikiramo par uljara onda stvarno i nismo za bolje nego da svoj novacod kuća nosimo njima i damo.

Zlatko Pap 76
14-08-13, 22:07
Sve je to ista bagra i otkupna mesta i uljare. BLOKADE POD HITNO NEMA PENZIJA I PLATA ZA DRŽAVNI SEKTOR DOKLE PREKO NAŠE GRBAČE.

paorpaor
15-08-13, 01:09
Da oni samo znaju koliko malo mogu da nam plate, ihhhh..
Mnogo smo losi ljudi, i tu je problem, a ne u otkupljivacima.

Sajkaska
15-08-13, 20:39
Sve je to ista bagra i otkupna mesta i uljare. BLOKADE POD HITNO NEMA PENZIJA I PLATA ZA DRŽAVNI SEKTOR DOKLE PREKO NAŠE GRBAČE.Ja pamtim da je ovako vec 25 godina,a deda govori od 1918 pocela zajebancija

Dragan18
15-08-13, 21:15
Cena Dijamant izmedju 27 i 30 din.... Sejaće se svake godine, ne može tek tako da se izbaci iz plodosmene.

užas
15-08-13, 21:31
Treba nam Legija!

Sajkaska
15-08-13, 21:56
Treba nam Legija!Legije nam trebaju i da trebe zgadiju godinu dana,tako vlast da mrzi svoj narod ,fenomen u svetu i u istoriji,deco bezite iz ove zemlje ovde se vracaju samo budale

zemljostrugar
15-08-13, 22:01
sto pre na ulicu i blokirati samo uljare mirnim putem. neka izadju sa cenom pre kpocetka kosidbe...

Sajkaska
15-08-13, 22:03
Cena Dijamant izmedju 27 i 30 din.... Sejaće se svake godine, ne može tek tako da se izbaci iz plodosmene.Jednu godinu kad bi bojkotovali proizvodnju ,pa da vidite kako Jorgovanka ne bi bila tako guzata,a Vučko bi mazo usta stipsom,a ne bi se jezikom lizo od uveta do uveta

slavko l
15-08-13, 22:09
da ali ako svi posejemo na primer repu umesto suncokreta blokirace izvoz,nadju oni nacine da zavrnu. evo ove godine nepostoji isplativa kultura (ako si isao punu agrotehniku). a ako si jos uzeo zakup po nekoj ceni od 300 e onda debeli minus.

Sajkaska
15-08-13, 23:13
da ali ako svi posejemo na primer repu umesto suncokreta blokirace izvoz,nadju oni nacine da zavrnu. evo ove godine nepostoji isplativa kultura (ako si isao punu agrotehniku). a ako si jos uzeo zakup po nekoj ceni od 300 e onda debeli minus.Totalno bojkotovati kompletnu proizvodnju samo proizvesti ono sto možeš da dovučeš kući,naravno da se to ne može jer smo prokleti,ako oni nama zlo i mi njima duplo zlo pa nek se obliziva mami njegovoj,žito kući ,soju kući ,kukuruze kući,a repu i suncokret nek seje Kostić i Ružica udovica . U ovoj situaciji blokade a za sledeće godine ovo drugo ili ćemo se boriti ili ćemo nestati ,treće nema, iako znam da smo glupanderi i da ćemo nastaviti po starom ,a znaju i oni to zato i jebu i ne vade

Macva
15-08-13, 23:30
Totalno bojkotovati kompletnu proizvodnju samo proizvesti ono sto možeš da dovučeš kući,naravno da se to ne može jer smo prokleti,ako oni nama zlo i mi njima duplo zlo pa nek se obliziva mami njegovoj,žito kući ,soju kući ,kukuruze kući,a repu i suncokret nek seje Kostić i Ružica udovica . U ovoj situaciji blokade a za sledeće godine ovo drugo ili ćemo se boriti ili ćemo nestati ,treće nema, iako znam da smo glupanderi i da ćemo nastaviti po starom ,a znaju i oni to zato i jebu i ne vadeTo ja odavno pisem u svakoj srodnoj temi,samo bojkotovati proizvodnju,ici sa minimalnim ulaganjem i na minimalne prinose i mi ce mo moci da opstanemo godinu-dve,ali ovi "poslovni ljudi" sto od sve poslovnosti imaju masnu i tasnu i sposobnost za manipulacije ce da propadnu,kad nemaju sta da otkupe ili otkupe zanemarljive kolicine,a robu koju nama prodaju,djubrivo,hemiju,semena ostane na lageru.Samo tako ce se dozvati pameti i poceti posteno da rade,svi redom,od vlade,preradjivaca,otkupljivaca.A blokiranje puteva njih ne dotice,jednostavno znaju da ne mozemo doveka biti na ulicama,vlast pusti da se izgalamimo i istutnjimo desetak dana i kuci i opet sve po starom.

sale.d
16-08-13, 01:25
sto pre na ulicu i blokirati samo uljare mirnim putem. neka izadju sa cenom pre kpocetka kosidbe...
Pa gde si ti video da se u ovoj zemlji moze nesto resiti mirnim putem.Dok se ne digne kuka i motika problemi se nece resiti,a nas ce j..... na suvo.

paorpaor
16-08-13, 01:45
Nije mi fah suncokret ali danasnja informacija me jako razocarala. Trgovina novim rodom pocela sa 26 + pdv.

diklofen
16-08-13, 08:05
Cena Dijamant izmedju 27 i 30 din.... Sejaće se svake godine, ne može tek tako da se izbaci iz plodosmene.
Ali se može drastično smanjiti.Od mnogih većih gazda sam čuo da će smanjiti suncokret iduće godine ukoliko cene ne budu preko 35rsd/kg.Jednostavno im se ne isplati.

KishRobert
16-08-13, 08:56
Drasticno smanjiti?
Sta ce Banat onda sejati?
Svaki put ista prica...a suncokret su uve seje...

radivoj.nadlacki
16-08-13, 08:56
Od mnogih većih gazda sam čuo da će smanjiti suncokret iduće godine ukoliko cene ne budu preko 35rsd/kg.Jednostavno im se ne isplati.

Da ali to je dogodine, znam i ja šta ću dogodine...šta ćemo ove godine...k´o kanda ćemo vratiti deo love što su nam dali lane

Kaže moj komšija:"Ta, nema veze što je mali prinos kad je mala cena" Lkl{{

diklofen
16-08-13, 08:59
Ove godine će oni platiti najmanje 35rsd/kg.Ja ću ga definitivno smanjiti.Na uštrb njega povećaću pšenicu.

radivoj.nadlacki
16-08-13, 09:45
Ove godine će oni platiti najmanje 35rsd/kg.Ja ću ga definitivno smanjiti.Na uštrb njega povećaću pšenicu.

Sumnjam da će da izađe na 35din/kg, ako bude i 30 biće dobro ... Pošto će ove temperature dovesti do ubrzanog zrenja svih kultura a najavljuju lepu jesen onda imam utisak da će se pola Vojvodine da se zeleni pod pšenicim a ni to neće valjati...Sve mi ovo pomalo liči na priču o tamnom vilajetu...ko uzme kajaće se, ko ne uzme kajaće se

stizanin
16-08-13, 09:46
Ma kojih 35 ovde lokalni otkupljivac pominje 28
a predstavnik dijamanta
tvrdi 25 i uporno ponavlja
ne nadajte se vecoj ceni.
Ako tako bude bice to
katastrofa epskiih razmera.

worm
16-08-13, 09:59
Kod nas se prica o ceni od 27-28 dinara po kg

Dolovac
16-08-13, 10:10
Ma kojih 35 ovde lokalni otkupljivac pominje 28
a predstavnik dijamanta
tvrdi 25 i uporno ponavlja
ne nadajte se vecoj ceni.
Ako tako bude bice to
katastrofa epskiih razmera.
Njegovo je da prica jedno a nase je da pricamo drugo,a sto takve reakcije kad neki predstavnik dijamanta kaze 25 to mora da je tako,a kad od nas neko kaze 35 to nije moguce...znaci u startu govorimo da su oni u pravu i da tako mora biti. Sad je odnikud pocela da se pominje cena od 35 din,znaci napredak! Konacna je 46 din po kg.

omoljicanin
16-08-13, 10:11
Danas su pregovori u ministarstvu od strane udruzenja Banatski paor i trebalo bi da bude neko od predstavnika uljara pa videcemo sta ce biti. Ukoliko se ne postigne povoljan dogovor za nas vec od sutra trebamo blokirati uljare.

Sajkaska
16-08-13, 11:41
Državni vrh stoji iza ove pljačke ,dokaz je što ćute,naš odgovor pored bunta mora biti ne sejati za lopove,ako imate druge predloge pišite ,svi u blokade da ptica ne može da preleti,

Vojkanvrelo
16-08-13, 12:37
Videcemo da li ce i cena suncokretove sacme da padne za 50%.

mештан
16-08-13, 12:42
Od prosle nedelje je pala cena za 20%

North ARMY
16-08-13, 12:56
Ljudi dzaba se nervirate i jedite. Sad sam malo citao temu o ceni suncokreta 2012god. kad je bilo neizvesno i gde se spominjalo sa prestankom setve suncokreta,blokadom uljara,prelaskom na setvu slacice...i na kraju dadose dobru cenu i niko se nije bunio.
Kako nekom tad nije palo na pamet da neko udruzenje trazi najmanju garantovanu otkupnu cenu za ovu godinu ??

Sajkaska
16-08-13, 13:57
Ljudi dzaba se nervirate i jedite. Sad sam malo citao temu o ceni suncokreta 2012god. kad je bilo neizvesno i gde se spominjalo sa prestankom setve suncokreta,blokadom uljara,prelaskom na setvu slacice...i na kraju dadose dobru cenu i niko se nije bunio.
Kako nekom tad nije palo na pamet da neko udruzenje trazi najmanju garantovanu otkupnu cenu za ovu godinu ??Izvini,ali ne svojom voljom su dali normalnu cenu nego su se poplašili da će sav suncokret otići u inostranstvo ako se dobro sećam,ako to bude ove godine eto nam spas,mislim za ovu godinu da su razjurili strane kupce,garantovana cena treba da postoji svake godine i za sve proizvode

milanche87
16-08-13, 14:11
Danas dolaze iz Dijamanta u Dolovo. . . pa ce da cujemo iz prve ruke. . . javljam uskoro. . .

Dolovac
16-08-13, 14:35
Paz ovo ima da znamo cenu pre nego asocijacija koja ima sastanak sa svim glavonjama:lol: Pa recice isto sto su rekli i clanu stizanin tu sramotnu cenu koju necu da spominjem.

savato
16-08-13, 14:41
Spremite dzabanu...

Tomo VS
16-08-13, 15:40
Spremite dzabanu...
Dzebana spremna a livor je odmascen,pa da bude "puc,puc, ozezi,ozezi"!Pa da vidimo kome ce oni 25din.suncokret!

Sajkaska
16-08-13, 18:49
Šajkaška ni ovog puta neće omanuti,samo malih požara na sve strane ,nema vatrogasaca koji Šajkašku gase,pušiće im se griva i trešće im se čakšire kad ih nagarimo,RAT LOPOVIMA, pa zar par bitangi da budu jači od naroda,mamu maminu do devetog kolena, USTANAK

maki_vs
16-08-13, 20:25
i koja je cena?bio danas da pitam kod jednog kaze ne zna nista jos,treba da mu jave iz viktorije,isti scenario nam spremaju kao sa zitom

Sajkaska
17-08-13, 00:32
i koja je cena?bio danas da pitam kod jednog kaze ne zna nista jos,treba da mu jave iz viktorije,isti scenario nam spremaju kao sa zitomNe samo ove jeseni pljačka nego i sledeća godina u nedogled ako se ovog meseca ne odupremo ,postaćemo takva sirotinja kao u Africi ,ali zato u gradovima predstoji umiranje od gladi ,živi bili pa videli još ove zime

užas
17-08-13, 01:19
Lopove na bandere ,drveća nema dovoljno a sa njima i ove hohštaplere iz vlasti jer su sa njima u dilu!

csaba
17-08-13, 23:59
Lokalni otkupjivač iz Bajše nudi avansno 20 dinara

Sajkaska
18-08-13, 00:02
Lokalni otkupjivač iz Bajše nudi avansno 20 dinaraKurva banda

CAFEZ
18-08-13, 00:05
neka stoji na njivu za te pare

bikacan
18-08-13, 00:38
Avansno. Znači da će doplatiti kasnije.

Tomo VS
18-08-13, 01:48
I za psenicu je bilo 16din.avansno pa je na njoj i ostala!Bagra lopovska!

Sajkaska
18-08-13, 02:10
Ako se lopovluk produzi ,ozbiljno nameravam da ostavim veliki deo njiva na crnoj ugari ,bolje dzabe sedeti nego dzabe raditi,pa nek uvode prinudni otkup da ne crknu od gladi,kao sto su im ocevi i dedovi radili

marko22
18-08-13, 02:15
Није нам то решење. Једино решење је да се људи удружују. Само што и многим произвођачима то није интерес.

talianu
18-08-13, 02:17
Kod nas jedna lokalna zadruga 27 din, pare u roku 2 meseca^-^

Peet
18-08-13, 02:28
Ko su ti pametnjakovici?

talianu
18-08-13, 02:32
Kod Marijane,tako sam čuo od komšije.

toni soprano
18-08-13, 02:36
Ako se lopovluk produzi ,ozbiljno nameravam da ostavim veliki deo njiva na crnoj ugari ,bolje dzabe sedeti nego dzabe raditi,pa nek uvode prinudni otkup da ne crknu od gladi,kao sto su im ocevi i dedovi radili
preduhitrio sam te. platio kiriju za njivu ali stajace dok ne vidim da ide na bolje. neka stoji

Peet
18-08-13, 02:40
A da nije njoj kojim slucajem i prebrza ta isplata? Ako jesenas je odugovlacila sa isplatom soje skoro 3 meseca onda nista nije nemoguce!

talianu
18-08-13, 03:42
Ne znam,za soju sam dobio pare krajem februara.Malo vise od tri mesecaLkl{{

marko22
18-08-13, 10:34
kod nas jedna lokalna zadruga 27 din, pare u roku 2 meseca ^-^
Ти су онда пре удруга него задруга.

malaksalo
18-08-13, 10:45
Ja cu da nabavim golubove i da pojedu sav suncokrat koji ovrsem.Nedam ovim lopovima nista.Lkl{{

Sajkaska
18-08-13, 11:03
Није нам то решење. Једино решење је да се људи удружују. Само што и многим произвођачима то није интерес.Interes je to pravim proizvodjacima ,njihovim pickama nije,ne razumem a sto bi dzabe radio zgadiju da hranim,da priznam da sam njihov rob,sad imam 56 godina ,zao mi je kad sam imao 23 sa zavrsenom skolom nisam otisao napolje a ne ovde da me zajebava olos od ljudi ,a narocito u zadnjih 25 godina,ovo je dzamahirija od drzave

kristal
18-08-13, 11:25
Ja cu da nabavim golubove i da pojedu sav suncokrat koji ovrsem.Nedam ovim lopovima nista.Lkl{{

http://i42.tinypic.com/8wl6pw.jpg

Neki nece morati nabavljati golubove,valjda je bilo milion cvoraka, i kad slete na neku parcelu resen problem oko cene suncokreta. Interesanto da ta njiva koju sam slikao sa mob tel nalazi se oko12km od bilo kojeg naseljenog mesta...

zoran_vs
18-08-13, 18:46
Interes je to pravim proizvodjacima ,njihovim pickama nije,ne razumem a sto bi dzabe radio zgadiju da hranim,da priznam da sam njihov rob,sad imam 56 godina ,zao mi je kad sam imao 23 sa zavrsenom skolom nisam otisao napolje a ne ovde da me zajebava olos od ljudi ,a narocito u zadnjih 25 godina,ovo je dzamahirija od drzave

::super::,tako je, ima nas podosta koji smo ostali na svojoj zemlji a sad ne znamo zasto !

marko22
18-08-13, 23:04
Interes je to pravim proizvodjacima ,njihovim ....... nije,ne razumem a sto bi dzabe radio zgadiju da hranim,da priznam da sam njihov rob,sad imam 56 godina ,zao mi je kad sam imao 23 sa zavrsenom skolom nisam otisao napolje a ne ovde da me zajebava olos od ljudi ,a narocito u zadnjih 25 godina,ovo je ......... od drzave
Морамо бити реални, да овакве задруге као код колеге talianu, нису баш реткост. Увек ће бити опструкције, посебно ако се буде мислило да ће неко други да реши проблем. Мора се узети ствар у своје руке.

Sajkaska
19-08-13, 11:10
Hrvati već 15 dana se bore protiv njihovih idiota ,tek od juče su vesti počeli da daju šta se dešava u hrvatskoj ,najnovije da će Brisel da odlučuje ukoliko im vlada ne odobri to što traže,još jedan dokaz da u bivšim istočnim državama postoji mafijaška organizacija koja dere kožu poljoprivrednicima, samo nikad da se otkrije ko im je kum

sale.d
19-08-13, 18:09
Tema zatajila,sta se dogadja jel izasao neko sa cenom?

Sajkaska
19-08-13, 18:50
Tema zatajila,sta se dogadja jel izasao neko sa cenom?Nije tema zatajila nego su na forumu umrezeni ljudi,koji se aktiviraju kad treba o pravim problemima razgovarati ,cena na Galetin berzi je 34 din .kg ali zasto su poljoprivredni proizvodi u Srbiji naj jeftiniji u svetu,e da KETMANI objasne zasto je to tako izvolite

BarBu M
20-08-13, 14:09
Tema zatajila,sta se dogadja jel izasao neko sa cenom?
izasli su , 30din + pdv":":{ http://www.rpkns.com/en/aktuelno-poljoprivreda/1161-uljare-cenu-suncokreta-skresale-za-trecinu

Rabadzija
20-08-13, 14:20
izasli su , 30din + pdv":":{ http://www.rpkns.com/en/aktuelno-poljoprivreda/1161-uljare-cenu-suncokreta-skresale-za-trecinu
o kojih 42 din sa PDV za proslu godinu pricaju ???????
Pa zar nije prosle godine bila cena 54-56 din sa PDV ????????????????
opet pakuju i sminkaju informacije.....to je manja cena u odnosu na proslu godinu 42-43 % !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bartos
20-08-13, 14:25

to je za 2011 godinu

Dolovac
20-08-13, 14:39
E sad ce mnogi da odahnu jer je 32 din a nije 25 kao sto je najavljivano...

bikacan
20-08-13, 14:43
Da li je istina da Raca iz Zrenjanina plaća 300 evra/t ?

pecinci
20-08-13, 15:28
E sad ce mnogi da odahnu jer je 32 din a nije 25 kao sto je najavljivano...

kod nas na silosu jos ne znaju koja je cena,isti scenario kao i za psenicu...
prvo ce da pokupe robu a onda ce da daju mizernu cenu...
nisam sejao suncokret sigurno 15god.i sada imam posejano oko 29kj.
i ubo sam ko prstom u oko...kada cu sejati ....

savato
20-08-13, 15:32
Treba neko da da rok uljarama,ali nema ko?!Odugovlaci se,sastanci se...a suncokret zre i za 2-3 dana ce krenuti masovno da se skida!

kiraj
20-08-13, 15:37
Da li je istina da Raca iz Zrenjanina plaća 300 evra/t ?

Tako kažu Kumančani .Živice ,da li je informacija tačna ?

diklofen
20-08-13, 15:38
Već koju godinu za redom Raca izlazi sa najvećim cenama.Kada se posle ode na obračun plaća kao i svi drugi.Znam da je jedan veći gazda tako bio navučen prošle godine.Čovek vukao čak odavde da bi predao Raci kad na kraju prc...

pecinci
20-08-13, 15:47
u potpunosti se slazem sa tobom,ali kako je krenulo odigrava se isto kao i za psenicu..samo sto je ova kultura tj.suncokret po meni nemoguce skladistiti kuci
pa cekati cenu...

dragan.kovacev
20-08-13, 15:50
2011god. je u Ilanzi izasao sa cenom od 40din. isto je na kraju bio prc! koji je to majmun pavijan!

diklofen
20-08-13, 16:04
To je jako prljav igrač.Za istinu znam da mu je čovek vukao na vagone suncokreta jer mu je bilo obećano po nekoj ceni.Kad je otišao na obračun dobio kao i svi ostali što su plaćali.Izgovor je bio da eto ni on(RACA) ne sme da odskače od ostalih.Dobro se pazite tih navlakuša.Sa ovako malom cenom suncokreta jedina šansa da gazde poput Race profitiraju je da otkupe što veće količine i dobiju što bolji procenat.

zemljostrugar
20-08-13, 16:05
Već koju godinu za redom Raca izlazi sa najvećim cenama.Kada se posle ode na obračun plaća kao i svi drugi.Znam da je jedan veći gazda tako bio navučen prošle godine.Čovek vukao čak odavde da bi predao Raci kad na kraju prc...

I ja sam tako prosao sa cuvenim Racom okacio covek cenu ja predao robu kod njega kada sam dosao po novce on kaze moze samo pola od navedene cene a ja lepo daj mi vlasnicki list pa sa tim vlasnickim listo lepo kod drugog otkupljivaca po normalnoj ceni dam. Iste te godine Raca zaglavi na urologiji u Zr bolnici ima boga ....

pecinci
20-08-13, 16:49
I ja sam tako prosao sa cuvenim Racom okacio covek cenu ja predao robu kod njega kada sam dosao po novce on kaze moze samo pola od navedene cene a ja lepo daj mi vlasnicki list pa sa tim vlasnickim listo lepo kod drugog otkupljivaca po normalnoj ceni dam. Iste te godine Raca zaglavi na urologiji u Zr bolnici ima boga ....
sve vise je prevaranata,doslo je vreme da covek koji je cekao letinu i krvavo je zaradio bude prevaren od strane nekih ljudi koji su i od ranije poznati zakonu kao prevaranti...

kod nas na silosu je gospodin Vulin napravio pometnju da sada seljak ne veruje ni samom sebi.
masa njih je ostala izvarana,dok su pojedinci naplatili svoje uzimavsi mu stanove i nekretnine....
do pre godinu dana je bila velika frka vulin ovo vulin ovo,sada ga niko ni ne pominje a on se nakrao za sve generacije.
i o cemu mi pricamo o nekoj pravdi..svim tim nakupcima je odmah jasno koliko ce zaraditi.njima je uvek rodilo...

Sajkaska
20-08-13, 18:33
Ovog momenta vesti na tv vojvodina suncokret 26 din ,neverovatno sta se desava,sve je to blagoslov vlasti ,jos je makijeveli u 16 veku to govorio ako ne znas zasto je nesto lose ne trazi drugog krivca osim vlasti

amazon
20-08-13, 20:24
Danas i ja cuo cenu od 32din sa pdv

SasaK
20-08-13, 21:12
Od 25 do 30 dinara, cuo na otkupnom mestu, kad sam predao danas...

diklofen
20-08-13, 21:40
Ja malopre čuo 32rsd/kg sa PDV-om.

Sajkaska
20-08-13, 22:39
Ja malopre čuo 32rsd/kg sa PDV-om.Bez PDV izađe 29,44 sramotno, mi na forumu ništa nećemo uraditi ,oni što ne znaju s kompjuterom da rade možda će se podići,manje po kj oko 500e u odnosu na prošlu godinu ako je prosek 2000kg.kj pa izračunajte pojedinačno gubitak meni su munuli oko 18000e na 37kj, na ukupno 160000 ha koliko je posejano oko 127000000e i to samo preko sirovina ,pa sačma pa ulje preko čega to realizuju ,opasne mafijoze,a sve zbog te loše reprivatizacije pošto mi nismo mogli kupiti fabriku za 3 e,interesantno asocijacije ćute kao zaliveni ,jadni smo

amazon
20-08-13, 23:16
E sad mi treba da skacemo od srece sto je 32 a ne 28 pa zato su i ponudili mizeriju da bi nam dali malo, a oni lepo zarade 10 dinara po kili lepo ovim seljacima a nama jos lepse , ja kazem da je to malo 32 i da trebamo i na tu cenu da krenemo u protest ako nista ne bude posle vucicevog razgovora.

caco
20-08-13, 23:30
36 sa PDV-om krenuo otkup kod nas juce.............

Peet
21-08-13, 00:49
2011god. je u Ilanzi izasao sa cenom od 40din. isto je na kraju bio prc! koji je to majmun pavijan! Te godine Raca je imao ugovore sa Dijamantom a i sad ima, a nad tim Dijamantom je vlasnik hrvat Todoric iz Agrokora. Dakle nije samo Raca izasao sa cenom od 40 din vec svi koji su imali ugovore sa Dijamantom. Medjutim kako da kod nas prodje sve normalno a da niko ne diktira cenu? Upravo se to desilo da je Viktorija izasla sa cenom od 33 din i vatala za guse uz ko zna koje pretnje sve koje nude vise od njih. Tako da iza svakog grma moze se lako naci i po neko go..o koje ume da siri smrad. Ne znam jer nisam gatara za buducnost ali vec nekoliko godina radim sa Racom i mogu reci da je mnogo razuman i covek sa kojim se moze dobro saradjivati.

talianu
21-08-13, 01:14
Jeste da ne radim sa njim a magacin mi je iza kuće nisam čuo da se kod nas bilo ko žalio na Racu.

Brusa69
21-08-13, 10:34
OTKUPNA CENA SUNCOKRETA U HRVATSKOJ SAMO 2 KUNE? (http://www.znanjenapoklon.rs/clanci/ratarstvo/otkupna-cena-suncokreta-u-hrvatskoj-samo-2-kune.html)

kategorija Ratarstvo | 17.08.2013 | komentara (0)
http://www.znanjenapoklon.rs/pub/article/13767517668938_suncokret1.jpg (http://www.znanjenapoklon.rs/pub/article/13767517668938_suncokret1.jpg)
Novi udar poljoprivrednicima, nakon niske otkupne cijene pšenice od 1,05 kn slijedi žetva suncokreta za koju se već sad najavljuju niske otkupne cijene.Stanje suncokreta je odlično i očekuju se iznad prosječan urod ove uljarice. Ovog proljeća je na hrvatskim oranicama zasijano oko 20% više površina nego prošle godine.Cijena na burzama je od 1,80, odnosno 1,90, do najviše 2 kune po kilogramu, pa tako sad i otkupljivači žele ponuditi istu cijenu, što je značajno manje nego prošle godine, kada je cijena suncokreta bila 3,5 kn/kg.Cijene ratarskih kultura padaju, tako je i znatno niža ove godine bila i otkupna cijena uljane repice.Stanko Zdravčević, tajnik Zajednice udruga seljaka Slavonije i Baranje izjavio je kako se ništa bolja situacija ne očekuje ni s kukuruzom, te kako se govori o 1 kn.Zbog dobrih uroda, odnosno velike ponude, cijene poljoprivrednih kultura ove su godine znatno su niže nego lani, tako da je cijeli poljoprivredni sektor ove godine u minusu. Najbolje će proći oni poljoprivrednici koji su sijali šećernu repu, jer je to jedina kultura koja ima stabilnu i dobru cijenu poznatu čak godinu dana ranije, te soja, čija će cijena biti čak 4 kn/kg. Kako je riječ o vrlo zahtjevnim kulturama koje iziskuju velika ulaganja i mnogo rada nije česta među malim poljoprivrednicima već ih siju uglavnom veliki poljoprivredni sustavi.Izvor: http://www.agroklub.com
(http://www.agroklub.com/)Današnja vrednost 1 kune je oko 15.09 dinara
fotografija:http://www.sxc.hu (http://www.sxc.hu/)

diklofen
21-08-13, 13:31
Danas je sastanak u Vrbasu.Mnogi veliki proizvođači i vlasnici zadruga su danas otišli tamo.Čućemo šta će novi gazda Kole reći.

Krlemrle
21-08-13, 13:46
Te godine Raca je imao ugovore sa Dijamantom a i sad ima, a nad tim Dijamantom je vlasnik hrvat Todoric iz Agrokora. Dakle nije samo Raca izasao sa cenom od 40 din vec svi koji su imali ugovore sa Dijamantom. Medjutim kako da kod nas prodje sve normalno a da niko ne diktira cenu? Upravo se to desilo da je Viktorija izasla sa cenom od 33 din i vatala za guse uz ko zna koje pretnje sve koje nude vise od njih. Tako da iza svakog grma moze se lako naci i po neko go..o koje ume da siri smrad. Ne znam jer nisam gatara za buducnost ali vec nekoliko godina radim sa Racom i mogu reci da je mnogo razuman i covek sa kojim se moze dobro saradjivati.

Ima takvih kao on još mnogo i onih lokalnih, mnogo manjih i od Race koji bi mogli i želeli da rade fer ali im cene diktiraju ovi opasni drmatori.

Tomo VS
21-08-13, 15:06
Danas je sastanak u Vrbasu.Mnogi veliki proizvođači i vlasnici zadruga su danas otišli tamo.Čućemo šta će novi gazda Kole reći.
Jel moguce ja o tome sastanku nista cuo nisam?

pecinci
21-08-13, 15:13
ja treba da pocnem za par dana i vise sam lud gde da nosim..niko nista ne prica
da lagerujem kuci sta sam tek onda uradio...

stizanin
21-08-13, 15:25
Cena suncokreta 22 dinara za proizvodjace
26 za organizatore proizvodnje dogovoreno
juce. Informacija je pouzdana ako ovo nije
razlog za proteste neznam sta je.Svuda se
provlaci cena 32 dok ne prodje otkup pa na
kraju ce nam dati 22.

- - - - - - - - - -

diklofen
21-08-13, 15:45
Mislim da nisi u pravu.

Tomo ne znam gde se tačno održava ali znam da ima 100%.Jutros par baja sa džipovima otišlo.

pidikanac
21-08-13, 15:50
da samo ne bude da te baje u džipovima i dobiju dobru cenu a mi malecki lizalicu i još da se radujemo ^-^

amazon
21-08-13, 16:00
Kako niko ne kaze 40din? Nego svaki dan sve manju u manju cenu cujem ,jednom sam vec rekao sve ispod 35 je propast i trebamo sve da blokiramooooooooooooooooooooooo.

diklofen
21-08-13, 16:03
Hrvati dobijaju cenu od 2kune/kg što je oko 30-30,5din/kg.Nešto se bojim da izvoz neće ići baš kako je planirano.U narednih par dana je svašta moguće da se desi.

stizanin
21-08-13, 16:34
Mislim da nisi u pravu.

Tomo ne znam gde se tačno održava ali znam da ima 100%.Jutros par baja sa džipovima otišlo.

Na zalost mislim da sam u pravu viktorija
placa 26 dobavljacima a njihova zarada je
4 dinara tako da nama ostaje 22. Mozemo
da cekamo kojekakve sastanke cinjenica je
da nam se crno pise.

[COLOR="#135D38"]- - - - - - - - - -[/CO

danijel
21-08-13, 17:20
http://www.stips.minpolj.gov.rs/node/673 Izvinjavam se možda ovo i nije tačno. Nemogu da nađem kada je ovo obavljeno.

pidikanac
21-08-13, 17:21
od kada li je ovo ^-^

DRAGOLj doo Aleksandrovo
21-08-13, 18:26
Danas me zvao Santo R. iz Tobe kaze mi da je cuo da je Viktorija izasla sa 26,00 sa pdv, zovem Viktoriju da vidim da li se zna cena odbija poziv... sigurno sastance... javio mi se tek pre pola sata i kaze da je cena 24,00 + PDV = 25.92 za otkupljivace i da je to sa svim troskovima otkupa i prijema sa manipulacijom i marzom, a da ce najverovatnije za proizvodjace biti 24,00 din sa PDV. sutra ce navodno Dijamant izaci sa cenom.... zvali su sve otkupljivace u Motel Ecka na koktel, pa cemo valjda cuti tamo nesto

jovanlakovic
21-08-13, 18:34
ko to placa

DRAGOLj doo Aleksandrovo
21-08-13, 18:39
da, a kod nas jos jeftinije, nije ni cudo sto AGROCOR u cijem je vlasnistvu Dijamant i Hrvatska Zvezda, hoce da zatvore proizvodnju u zvezdi, ostacew samo tamo da se pakuje Dijamantovo ulje koje se vozi cisternnama za Hrvatsku i pakuje pod imenom Zvezda

- - - - - - - - - -

ko to placa
Problem je sto hoce da nametnu nisku cenu a pare ne daju... evo na GEA berzi danas i juce neki pametnjakovici nude suncokret po 27,50 i 28,00 kada mi trazimo tu cenu i oni to vide nece dati ni toliko

calvados
21-08-13, 18:44
ja bi im okreno turu molotovljevog koktela za sve, na moj racun pa nek nazdravljaju

savato
21-08-13, 18:47
To preko berze se radi tako sto se dogovorimo ti i ja,trgujemo preko berze jednu-dve ture fiktivno preko papira,da masa vidi po kojoj se ceni trguje!To su manipulanti sve...Prevaranti!Bice vatre samo tako...

mamara
21-08-13, 18:53
Danas sam čula da će cena suncokreta rod 2013. biti za proizvođače 25 din sa PDV i to je konačna ne akontna.

DRAGOLj doo Aleksandrovo
21-08-13, 18:57
Hajde da cujemo cene sa terena, a ne rekla kazala

BarBu M
21-08-13, 19:18
Sad stigao sa otkupnog mesta , cuo sam da je viktorija izasla sa cenom od 23din ...

DRAGOLj doo Aleksandrovo
21-08-13, 19:36
DNEVNE PONUDE I TRAZNjE NA BERZI GEA-IS NOVI SAD - www.gea-is.com (http://www.gea-is.com)

Dnevne tražnje

Roba

Detaljno o robi

FCO

Količina

Cena

Plaćanje

Firma

Grad

Telefon (+381)

Vreme

SUNCOKRET MERKANTILNI, RINFUZ, ROD 2013.

jus 9.2, fco srem i bačka

DOGOVOR

500 /tona

0.00

/

avans

ERAKOVIĆ D.O.O. (http://poljoinfo.com/members/firma/index/rs/14494)

KULA

025/729-260

10:34

Dnevne ponude

Roba

Detaljno o robi

FCO

Količina

Cena

Plaćanje

Firma

Grad

Telefon (+381)

Vreme

do 8%vlaga, 2%primese

SOMBOR

50 /tona

27.50

din /kg +pdv

avans

VOŽD D.O.O. (http://poljoinfo.com/members/firma/index/rs/20127)

SOMBOR

0652202310

11:35

NOVI SAD

25 /tona

28.00

din /kg +pdv

avans

GRANEX COMPANY D.O.O. (http://poljoinfo.com/members/firma/index/rs/19431)

NOVI SAD

021/633-4487

09:54

cena-dogovor, operativan

NIKINCI

100 /tona

0.00

/

avans

ECOCOM ŽITOPROMET D.O.O. (http://poljoinfo.com/members/firma/index/rs/14097)

DRAGINJE

0641915990

09:01

operativno 26.08. utovar na njivi

NOVI BEČEJ

25 /tona

30.00

din /kg +pdv

avans

ALEKSANDAR MIŠIĆ P.G. (http://poljoinfo.com/members/firma/index/rs/28829)

NOVI BEČEJ

063519863

08:55

operativan 25.08.2013.

MIHAJLOVAC KOD SMEDEREVA

25 /tona

28.00

din /kg +pdv

avans

TOPLICA NIKOLIĆ P.G. (http://poljoinfo.com/members/firma/index/rs/29935)

MIHAJLOVAC KOD SMEDEREVA

0641973799

08:42

fco sever bačke(okolina sente, subotice,bačke topole)

SENTA

400 /tona

27.50

din /kg +pdv

avans

SI SISTEM D.O.O. (http://poljoinfo.com/members/firma/index/rs/13475)

NOVI SAD

021/636-3026

08:39

VRŠAC

500 /tona

28.00

din /kg +pdv

avans

VELIKI BRACA D.O.O. (http://poljoinfo.com/members/firma/index/rs/22595)

VLAJKOVAC

069/440-4101

08:28

SUNCOKRET KOLOS

30/1, okolina sombora

SOMBOR

6 /tona

75.00

din /kg +pdv

avans

G&T EXPORT-IMPORT D.O.O.T.P. (http://poljoinfo.com/members/firma/index/rs/1470)

SUBOTICA

0643396118

07:41

steva 1984
21-08-13, 20:24
Danas sam nesto predavao suncokreta 25 dinara akontno a kod jednog drugog otkupljivaca 22 dinara akontno.Ja i dalje nemogu da verujem da je ta cena,strasno

kanalas robert
21-08-13, 21:47
Danas u Gornjem bregu bilo otvaranje neke nove zgrade Kws-a i kolega bio prisutan i isto cuo cenu od 26 din sa pdv,ja licno mislim da nema cekanja sledece nedelje ce suncokret masovno skidati ne treba cenjkati nego blokade pod hitno

zemljostrugar
21-08-13, 22:31
Sto pre blokirati uljare pod hitno necekati zetvu inace prodjosmo kao sa psenicom...

diklofen
21-08-13, 22:36
Ovo sa 25rsd/kg je mnogo gore nego što smo prošli sa pšenicom.

SasaK
21-08-13, 23:58
Prdli smo u cabar...

caco
22-08-13, 00:06

Ljudi ja neznam o kojih 20 i kusur dinara pricate?....
Zadruga kod nas vrsi otkup 36 din kg, sutra cu da slikam ima istaknuta cena na otkupnom mestu

amazon
22-08-13, 00:08
Blokade pod hitno za otkupljivace cena 26din a za nas proizvodjace 24din .

- - - - - - - - - -

Zadruga kod nas vrsi otkup 36 din kg, sutra cu da slikam ima istaknuta cena na otkupnom mestu

koje otkupno mesto kako se zove zadruga?

Branko123
22-08-13, 00:16
samo blokade mogu naterati uljare da izadju sa reaolnom cenom jer oni idu logikom seljak ne moze da lageruja suncokret a nema ko da kupi nego samo uljarii a sad je sansa da se kupi roba za djabe BANDA LOPOVSKA

diklofen
22-08-13, 00:21
Ja ipak mislim da ti malo kakiš.....ali avaj daj Bože da je tako.U mom okruženju akontacije 25rsd/kg.

omoljicanin
22-08-13, 00:32
Ljudi, citam ove postove i nemogu da verujem sta ce nam se desiti a mi i dalje nista nepreduzimamo pa sta treba da uradim Ja ili neko od nas da se polijemo sa pet litara benzina ispred min. poljoprivrede ili zgrade vlade da bi se dozvali pameti i rekli e ovo je kraj i ovako vise nemoze jer odosmo svi u tri p...e materine.

bikacan
22-08-13, 00:36
Sad će neko reći ajde prvo ti da vidimo kako je. Lkl{{

Peet
22-08-13, 00:49
Ma sve ce to Vucic sutra resiti! Covek je svemoguc! Verovatno ce im dati obecanje da ce kartice za naftu na prolece biti lila boje!

ddragan
22-08-13, 00:50
Konkretno sa terena.Doo Rajic Bavaniste 24 akontno,ZZ Dimic nema cenu,prima robu,ZZ Milenijum nema cenu prima robu.\,do malo pre bio kod njih i kazu ocekuju konacnu cenu na 33 din.Informacija od direktora sa kojim sam jako dobar,tako da neverujem da bi me lagao.
Kazem ja njima blokiracemo otkupna mesta a oni meni samo blokirajte al kamionima APATINSKE PIVARE.:lol:
Inace kod nas je zetva u punom jeku i sigurno 40-50% roda je skinuto,a kamioni vuku suncokret u uljare non stop.

steva44
22-08-13, 00:51
Ma ja necu iz principa kupovati ulje proizvedeno kod nas ,da platim i 50 dinara vise za strano ima da ga kupim,pa kad mogu oni nas ,mozemo i mi njih pa ko vise izdrzi, a sacmu ce krave gledati samo na slikama.Tiha voda breg roni,nkom neznaci nista da uizma strano ulje,al treba iz principa.

bojcetic
22-08-13, 01:03
Resenje je da se udruze poljoprivrednici i naprave svoju uljaru. Svako da ulozi koliko moze i procentualno tome da ima vlasnistvo, pritom pojedinacno vlasnistvo ne sme biti vece od 5%. Time izbegavamo Viktoriju i Dijamant. I nemojte mi reci da nije moguce! Moguce je i moramo da se organizujemo jer ovako ce nas izgaziti jedne po jedne! Poslovanje firme transparentno za sve vlasnike i onog sa samo jednom akcijom. Vlasnici mogu biti SAMO poljoprivrednici, nikako investivcioni fondovi, banke i slicne organizacije.

pecinci
22-08-13, 01:21
prijatelju sve citam i ne mogu da verujem ta cena je mala ali daleko veca od bilo koje ponude...mislim malo mi nekako nestvarno.
nemoj da se ljutis ali daj nam neku adresu da kontaktiramo tu zadrugu...
meni se na kolicunu koju cu imati isplati da platim par slepera da se odnese tamo.....

Peet
22-08-13, 01:28
Resenje je da se udruze poljoprivrednici i naprave svoju uljaru. Svako da ulozi koliko moze i procentualno tome da ima vlasnistvo, pritom pojedinacno vlasnistvo ne sme biti vece od 5%. Time izbegavamo Viktoriju i Dijamant. I nemojte mi reci da nije moguce! Moguce je i moramo da se organizujemo jer ovako ce nas izgaziti jedne po jedne! Poslovanje firme transparentno za sve vlasnike i onog sa samo jednom akcijom. Vlasnici mogu biti SAMO poljoprivrednici, nikako investivcioni fondovi, banke i slicne organizacije. Bojceticu lepo ti razmisljas samo sto je to u realnosti jedan veliki prc! Pa ljudi se ne mogu organizovati za neke naj osnovnije stvari a kamoli uci u velike investicije! Dva brata ili dva drugara ne mogu se sloziti a gde jedna velika grupa u kojoj nece biti sporazuma ni na prvom sastanku!!!

bojcetic
22-08-13, 07:28
Bojceticu lepo ti razmisljas samo sto je to u realnosti jedan veliki prc! Pa ljudi se ne mogu organizovati za neke naj osnovnije stvari a kamoli uci u velike investicije! Dva brata ili dva drugara ne mogu se sloziti a gde jedna velika grupa u kojoj nece biti sporazuma ni na prvom sastanku!!!

Peet onda i treba da nas gaze kad za bolje nismo... Moramo poceti da razimsljamo na gore naveden nacin inace nas nece biti.

savato
22-08-13, 07:47
Ma ja necu iz principa kupovati ulje proizvedeno kod nas ,da platim i 50 dinara vise za strano ima da ga kupim,pa kad mogu oni nas ,mozemo i mi njih pa ko vise izdrzi, a sacmu ce krave gledati samo na slikama.Tiha voda breg roni,nkom neznaci nista da uizma strano ulje,al treba iz principa. Ulje,samo za kandilo!Ima svinja,svinjska mast je zdravija i bolja od ulja...ja ih odavno bojkotujem!Eventualno za salatu i nesto tako,ali potrosnja mi je maksimalno 3-4 litre godisnje a i to cu da smanjim :)

kanalas robert
22-08-13, 07:54
Najgora stvar u svemu sto Srbija hoce socijalni mir jeftin hleb,ulje itd a nas proizvodace ce osiromasiti totalno subvencije realno ni nemamo jer 6000 po ha je pi...in dim,neznam kolko moze covek da izdrzi gde je granica izdrzljivosti,ja se nadam da nije daleko docice i nasih 5 minuta

Dolovac
22-08-13, 08:19
Najgora stvar u svemu sto Srbija hoce socijalni mir jeftin hleb,ulje itd a nas proizvodace ce osiromasiti totalno subvencije realno ni nemamo jer 6000 po ha je pi...in dim,neznam kolko moze covek da izdrzi gde je granica izdrzljivosti,ja se nadam da nije daleko docice i nasih 5 minuta
Sto se nasih 5 minuta tice ja mislim da su dosli i prosli prosle godine kad mu cena bila 55din.

sudetictomislav
22-08-13, 08:51
pozdrav svima citam vec danima i ne mogu da verujem sta se desava jer to svake godine ista stvar ajde da iskoristimo taj sumcokret u bio gorivo pa nek peku i prze na vodi to ce im bit zdravije nego da jedu nas sumcokret koji je dzabe>:({

galic
22-08-13, 09:28
Ma tako nam i treba ko nas jebe sve kad nismo slozni.

kiraj
22-08-13, 15:53
Danas me zvao Santo R. iz Tobe kaze mi da je cuo da je Viktorija izasla sa 26,00 sa pdv, zovem Viktoriju da vidim da li se zna cena odbija poziv... sigurno sastance... javio mi se tek pre pola sata i kaze da je cena 24,00 + PDV = 25.92 za otkupljivace i da je to sa svim troskovima otkupa i prijema sa manipulacijom i marzom, a da ce najverovatnije za proizvodjace biti 24,00 din sa PDV. sutra ce navodno Dijamant izaci sa cenom.... zvali su sve otkupljivace u Motel Ecka na koktel, pa cemo valjda cuti tamo nesto
I šta kaže Dijamant ,prati li Viktoriju ?

Miloš D.T
22-08-13, 16:07
Sada ćemo da izgubimo sve ono što smo zaradili prošle godine,i opet smo na nuli(tj.mi seljaci se zadovoljavamo pozitivnom nulom)
A kajmak skine onaj koji ni ku..om mrdno nije.

paorpaor
22-08-13, 16:09
Sada ćemo da izgubimo sve ono što smo zaradili prošle godine,i opet smo na nuli(tj.mi seljaci se zadovoljavamo pozitivnom nulom)
A kajmak skine onaj koji ni ku..om mrdno nije.
Normalno, kad smo glupi. Nema tu nekog drugog objasnjenja, nego samo glupi.

diklofen
22-08-13, 16:11
Jedna zadruga kod nas ide sa 100eura/t akontacije,a jedna iz susednog sela sa 25rsd/kg takođe akontacije.To je ono što je danas na terenu kod mene.

Miloš D.T
22-08-13, 16:12
http://www.youtube.com/watch?v=sxfXA3avSns

Vojkanvrelo
22-08-13, 16:40
Svaka cast ovom coveku za sve sto je rekao u ovom klipu.Sve je ziva istina i veliki je problem sto vlada nesloga na svim poljima poljoprivrede.

amazon
22-08-13, 16:57
Sa danasnjeg sastanka

„Јуче је исплаћено преко 900 милиона заосталих субвенција што чини највећи проценат исплаћених субвенција у пољопривреди у региону. Сјајна вест за нашу пољопривреду, а не само за ратаре, је да смо уз подршку првог потпредседника Владе Александра Вучића, покренули иницијативу да Србија, као и наше колеге из Хрватске, поднесе захтев да осам година после уласка наше земље у ЕУ, странци не могу да купују пољопривредно земљиште у Србији“, казао је Голубовић.
Oдржaн сaстaнaк представника Министарства пољопривреде и „Банатских паора“
22.08.2013.

„Било је доста тема али задовољани смо одржаним састанком. Конкретно, сходно обећању, све што је договорено на састанку са првим потпредседником Владе Александром Вучићем, испоштовано је“, рекао је државни секретар Данило Голубовић након одржаног састанка са представницима Удружења пољопривредника „Банатски паори“.

„Јуче је исплаћено преко 900 милиона заосталих субвенција што чини највећи проценат исплаћених субвенција у пољопривреди у региону. Сјајна вест за нашу пољопривреду, а не само за ратаре, је да смо уз подршку првог потпредседника Владе Александра Вучића, покренули иницијативу да Србија, као и наше колеге из Хрватске, поднесе захтев да осам година после уласка наше земље у ЕУ, странци не могу да купују пољопривредно земљиште у Србији“, казао је Голубовић.

„Такође, договорено је да ћемо дати списак јавних складишта паорима где наши пољопривредници могу да складиште своју робу и на тај начин побољшају пласман својих производа на тржишту“, додао је он.

Голубовић је такође нагласио да је у сарадњи са колегама из Министарства трговине, урађено преко 1.260 контрола поштовања Уредбе за производњу хлеба „Сава“, и да је том приликом утврђено 74 неправилности, да су поднете пријаве и дат налог да се неправилности отклоне.

„Заједничком акцијом Министарства пољопривреде, Министарства трговине и Комисије за заштиту конкуренције, испитаће се постојање монопола у промету репроматеријала и код откупа сировина и посебно код, како смо и добили наговештај представника удружења „Банатски паори“, „зеленашких радњи“ на терену. Све што будемо уочили благовремено ћемо објавити. Сви који буду кршили закон, биће санкционисани.“, изјавио је Данило Голубовић.

Такође, министарства пољопривреде и трговине покренуће иницијативу да се откупи додатних 100 хиљада тона пшенице рода 2013. године под истим условима под којима је откупљено претходних 60 хиљада тона, рекао је Голубовић уз напомену да ће ова иницијатива бити предата новом министру финансија на разматрање.

Говорећи о цени уљарица, Голубовић је истакао да су колегама паорима дате конкретне цене сунцокрета и соје у региону, што је сада највећа бољка за њих, и видело се да су цене приближно исте. Надамо се да ће индустрија уља у складу са нижим ценама сировине које ће откупљивати ове године, пласирати финални производ у малопродају по ценама нижим за проценат умањења цена које су имали при откупу сировине. На тај начин наши потрошачи имали би уље по нижим ценама.

„Убеђен сам да ће овакав интерактивни однос кабинета и наших пољопривредника и убудуће дати добре резултате. Договорено је да ћемо се састајати једном месечно са свим пољопривредним удружењима где ћемо моћи да се узајамно информишемо о проблемима како би их решавали на прихватљив начин. Сви закони Министарства пољопривреде као и Стратегија пољопривреде чији коначан нацрт очекујемо у октобру, биће презентовани јавности кроз јавну расправу. Таквом сарадњом проналазићемо најбоља решења“, закључио је Голубовић.

pidikanac
22-08-13, 17:02
epohalni sastanak doneo je neverovatan obrt u korist poljoprivrednika koi su sada više nego zadovoljni otkupnim cenama :lol: znači pali ::traktor::

zarkovmali
22-08-13, 17:08
Seljak socijalni mir drzi i bagru Beogradsku!

North ARMY
22-08-13, 17:16
Daj ne lupaj 'leba ti pa on tu litru ulja placa 130-150din sto nije ni malo jeftino,mislis da ce sad ulje duplo da pojeftini ? 'oce kurc**u!!

Dr.Gruja
22-08-13, 17:34
SAmo kad se dodje do finalnog proizvoda prica se o cenama u regionu a dali je neko Golubovica pitao koliki je repromaterijal za poljoprivredu u regionu, mehanizacija, a posebno SUBVENCIJE U REGIONU!!!!!!!!!!!!!

Znaci cena se jos nezna, verovatno cemo je opet saznati posle zetve::samo bes::

pidikanac
22-08-13, 17:43
a šta si ti mislio da unapred znaš cenu ^-^ :lol:

bane30
22-08-13, 17:52
Stvarno mi nije jasna ta mrznja prema Beogradjanima???

Miloš D.T
22-08-13, 18:53
Nije to nikakva mržnja,jel političari moraju da drže socijalni mir u Beogradu(jer je tu većina glasača):){{

diklofen
22-08-13, 19:15
Pa naravno da su iste cene.U hrvatskoj zagarantovano 31din/kg suncokreta a kod nas možda 23rsd/kg.Pa koju školu ste Vi bre išli?Ili večernju trafikantsku ili koferašku?

Dr.I
22-08-13, 19:27
Resenje je da se udruze poljoprivrednici i naprave svoju uljaru. Svako da ulozi koliko moze i procentualno tome da ima vlasnistvo, pritom pojedinacno vlasnistvo ne sme biti vece od 5%. Time izbegavamo Viktoriju i Dijamant. I nemojte mi reci da nije moguce! Moguce je i moramo da se organizujemo jer ovako ce nas izgaziti jedne po jedne! Poslovanje firme transparentno za sve vlasnike i onog sa samo jednom akcijom. Vlasnici mogu biti SAMO poljoprivrednici, nikako investivcioni fondovi, banke i slicne organizacije.

Odlično zvuči ali... Bilo bi kao sa subvencijama, državnim zemljištem i protestima prethodnih godina. Suparnici bi brzo i jeftino kupili veliki broj ljudi koji bi navodno izigravao poljoprivrednika akcionara a u stvari radio za njih uz manju ili veću nadoknadu. Veliki marketi kakva je recimo Todorićeva maloprodaja koja skoro pa drži celo tržište u Srbiji ne bi htele naše ulje da stavlja na rafove što bi brzo učinile i ostale velike trgovine. Ostale velike uljare bi dampirale cene( i opet zaradjivale zbog drastično potcenjene cene sirovina) i brzo upropastile ovu imaginarnu paorsku uljaru. Na kraju bi država opet izmislila aferu sličnu aflatoksinu gde bi naše ulje predstavili nebezbednim za upotrebu a sve bi preko medija stručno objasnio Zaharije i par kupljenih stručnjaka sa univerziteta. Mislim da ćemo morati da se borimo doslovno gerilskim metodama i da bez ozbiljnih akcija stvari nikako neće moći da se reše.

Traktorist
22-08-13, 20:25
lepo su pricali da kad oni dodju na vlast da ce poljoprivrednici ziveti bolje,a ono jos gore....na sledecim izborima ljudi nemaju za koga glasati sve vece partije su bile na vlasti

North ARMY
22-08-13, 20:46
Sto niko lane nije rekao nemojte toliko da platite kriza je!! Onda se niko nije setio npr BG-a i "socijalnog mira" nek mi neko objasni direktnu vezu izmedju cene suncokreta i BGa ?
Ako je neko corav i ne primeti da samo par ljudi ima koristi od ove trenutne cene nek ide slobodno na tavan da se obesi medj sunke.

slobapatrola
22-08-13, 20:51
e tako vala lepo si im rekao....
sve im kriv neko ko zivi u bg

savato
22-08-13, 20:56
Nikada nije bilo 2 godine za redom dobra cena suncokretu!U stvari nicega,ali suncokreta pogotovo! Sledeca ce biti bolja,garant! Kod nas poceli da vrsu,vlage od 8 do 10%

Duško58
22-08-13, 21:02
Sto niko lane nije rekao nemojte toliko da platite kriza je!! Onda se niko nije setio npr BG-a i "socijalnog mira" nek mi neko objasni direktnu vezu izmedju cene suncokreta i BGa ?
Ako je neko corav i ne primeti da samo par ljudi ima koristi od ove trenutne cene nek ide slobodno na tavan da se obesi medj sunke.

Pa kada su prosle godine toliko platili a sigurno nisu na svoju stetu nego su i oni imali dobru zaradu, sta mislis koliko ce onda ove godine oni profitirati na tudjoj grbaci.^-^>:({

North ARMY
22-08-13, 21:05
Ne mora da znaci cika Dusko kao da Vi u apoteci uvek zaradite kad prodate nesto,nekad date nekom na crtu pa kad donese pare vec trazi sledecu robu...tako i ovde.

Duško58
22-08-13, 21:09
Moje misljenje je da ce na suncokretu otkupljivaci "gadno" da profitiraju, napominjem to je samo moje misljenje. Vi ste svi iskusniji u vezi toga ali kada ja kao laik vidim da se od ljudi otimaju novci mislim da treba i Vama iskusnima to da bude jasno.

North ARMY
22-08-13, 21:14
Verovatno ce zaraditi,ali ni blizu da se preko suncokreta cuva socijalni mir!

zarkovmali
22-08-13, 21:29
pre ce skinuti cenu ulja nego povecati cenu suncokreta znaju da ga je nasejano dosta i da ce rod biti solidan i aj po seljaku.
Necu da skrecem sa teme,ali znajte Beograd je najveci krivac svega u ovoj drzavi .
Vise nista ne pisem posto se ne slazemo u nekim stvarima.

Rale 83
22-08-13, 21:51
Bilo i bice . da protestujem :

rale
22-08-13, 22:48
Tacna informacija Dijamant odrzao koktel sa otkupljivacima da zaliju dobru cenu.Pa nije samo bata Kole kriv za sve i ove ostale postenjacine koji bi dali mlogo dobru cenu ali jebiga znas oni mi prete.Svake godine sve bolje price pa ko koga prej..e.

kanački
22-08-13, 22:50
da li bre verujete da ce tamo neka treca ekipa ,na nekim ko zna kojim izborima da promeni nesto ?! kao prvo ne moze , ptisli smo pod led kao drzava ,samo niko da to saopsti , a kao drugo nece , cim se vlasti dokopamo i pozicija sa kojih moze da se krade , samo krademo ,takav smo bre narod , nemojte da se lazemo... a kao trece , sve vise sam ubedjen da mi i nemam sposobnih i pametnih ljudi ,da mogu nesto da promene na nivou drzave..

pidikanac
22-08-13, 23:16
kažu pojeftiniće ulje ok ali u tom slučaju smo samo mi na gubitku jer nam je repromaterijal 40% skuplji u odnosu na prošlu godinu a što ne plate kao prošle godine a da pritom smanje cenu ulja pa da oni budu na gubitku e to nemože pošteno bi bilo da se šteta podeli na proizvođače i uljare da oni plate 39 din i da ulje pojeftini 30%

German hunting terrier | Jagdterrier