Žetva 2009 god.

Zrenjaninac

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2008
Poruka
3.136
Lokacija
Zrenjanin
Sve zanimljivosti,počeci žetve u vašem kraju kao i prinos,cena i nesvakidašnji događaji. Uglavnom sve o nastupajućoj žetvi i svim srećno i berićetno.
:ppozdrav: :ppozdrav: ::novac:: ::novac:: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
jos nije zetva pocela ali za koji dan se krece zito i tritikal su solidni jos nisam ovamo u mom kraju video polegnut tritikal i zito samo u jednoj njivi klas jedobar ima dobro zrno a i cujem da ce cena biti 5 din po kg-u
 
kombajner je napisao(la):
jos nije zetva pocela ali za koji dan se krece zito i tritikal su solidni jos nisam ovamo u mom kraju video polegnut tritikal i zito samo u jednoj njivi klas jedobar ima dobro zrno a i cujem da ce cena biti 5 din po kg-u
za čega 5din po kg
 
ja sutra ako vreme dozvoli zavrsavam jecam i u cetvrtak krecem pernicu.....kakve su cene kod vas? ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::
ovo sto sam radio neznam za koliko sam radio.....tek treba da se dogovorimo...........
 
Hrvatska: Bez dogovora o ceni pšenice
Autor Tportal
Tuesday, 16 June 2009
Pregovori predstavnika poljoprivrednih proizvođača i Vlade vezani za cenu pšenice za danas su završeni bez rezultata, ali nastaviće se za nekoliko dana te će na njima učestvovati i predstavnici otkupljivača pšenice, izjavio je po završetku sastanka predsednik Zajednice udruženja seljaka Slavonije i Baranje Antun Laslo. Upitan za sadržaj današnjih pregovora u Ministarstvu poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja, Laslo je okupljenim novinarima rekao samo da se nada da više neće biti potrebe za protestima, već da će se problemi 'rešavati za stolom'.


Poljoprivrednici traže otkupnu cenu pšenice ovogodišnjeg roda od 1,25 kuna (16 dinara) za kilogram te cenu od 2,50 kune (32 dinara) po kilogramu za uljanu repicu, a u protivnom su najavljivali proteste koji bi uključivali i blokadu graničnih prelaza.Na današnjem sastanku je dogovoreno da će se razgovori o dinamici isplate 15 odsto razlike podsticaja u ratarstvu nastaviti u utorak, 23. juna, u Ministarstvu poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja, zajedno sa predstavnicima seljačkih udruženja.
 
kod nas kazu da ce biti 11din/kg pa kome rodi 3tone po jutru imace jos i neku malu zaradu a sve ispod 2,5tona po jutru je cist gubitak ::lose::
 
E pazi sad kad od nas kupe za 11 din pa izvezu u Hrvatsku pa tamo obore cenu njihovog zita :udri: :udri: :udri: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: :udri: ::lose::
 
mityoo je napisao(la):
E pazi sad kad od nas kupe za 11 din pa izvezu u Hrvatsku pa tamo obore cenu njihovog zita :udri: :udri: :udri: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: :udri: ::lose::
mitijo zaboravio si da će to žito opet uvesti ali po skupljoj ceni
 
Nemoj da cujem da ce netko kod nas cjenu rusiti!!!

kakve vam pizdarije samo padaju na pamet, to je nevjerovatno... ::lose::

Zito nam je i ovako i onako jeftino i jos da vi srusite cjenu, dzabe nam prosvjeda... Prosvjedujte i vi (ako smijete uopce) ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
zito ce biti 11 a kasnije ce pasti mozda i na 10 pa vi razmislite kome prodajete,ja bi najradije dao na cuvanje ali na tavan ili silos a kasnije prodao po visoj ceni,a da napomenem da je cena zita formirana vestacki i da cenu naprave oni izvoznici i tajkuni koji zaradjuju na nasim ledjima i oni hoce sto jeftinije da kupe od nas i da sto skuplje prodaju...e to ti je nasa drzava i kapitalizam :udri: ::lose:: :zli:
 
@ Todor
Upravu si... to sam zaboravio :udri: :udri:

@Bobo
I ja bih voleo da nam zito bude 16+ dinara al kod nas nemozes od lopova da se izboris!
 
Bobo je napisao(la):
Nemoj da cujem da ce netko kod nas cjenu rusiti!!!

kakve vam pizdarije samo padaju na pamet, to je nevjerovatno... ::lose::

Zito nam je i ovako i onako jeftino i jos da vi srusite cjenu, dzabe nam prosvjeda... Prosvjedujte i vi (ako smijete uopce) ::namigivanje:: ::namigivanje::
bobo nećemo ti mi rušiti cenu ili mitijo ili ptica već naši ministri tako rade svake godine da bi tebi i nama manje platili a oni zaradili bez imalo truda i ulaganja izvini ali tako je što i nas nervira već dugi niz godina
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245246600[/time]_________________________________________________
Johny CASE IH je napisao(la):
zito ce biti 11 a kasnije ce pasti mozda i na 10 pa vi razmislite kome prodajete,ja bi najradije dao na cuvanje ali na tavan ili silos a kasnije prodao po visoj ceni,a da napomenem da je cena zita formirana vestacki i da cenu naprave oni izvoznici i tajkuni koji zaradjuju na nasim ledjima i oni hoce sto jeftinije da kupe od nas i da sto skuplje prodaju...e to ti je nasa drzava i kapitalizam :udri: ::lose:: :zli:
čekaj ako ga staviš na skladištenje kao ja prošle godine srušiće cenu kad vide koliko je rodilo pa ako je dobar rod cena ide dolei to dosta tako da je sve ovo kako moj pramdeda kaže lutrija
 
Johny CASE IH je napisao(la):
kod nas kazu da ce biti 11din/kg pa kome rodi 3tone po jutru imace jos i neku malu zaradu a sve ispod 2,5tona po jutru je cist gubitak ::lose::
ma koju zaradu,jel ti znas matematiku?
 
znam a kome rodi 2,5t po jutru a NEMA arendu vec svoju zemlju jos ce i imati nesto a oni sa arendom nece imati nista samo da pokriju ono sto su ulozili a zarada nikakva ::lose:: ::novac::
 
Johny CASE IH je napisao(la):
znam a kome rodi 2,5t po jutru a NEMA arendu vec svoju zemlju jos ce i imati nesto a oni sa arendom nece imati nista samo da pokriju ono sto su ulozili a zarada nikakva ::lose:: ::novac::
ni taj neće imati ništa što ne plaća arendu samo ti to neshvataš
 
Nazad
Vrh