Herbicidi u soji

Soja prskana prohelanom sa isteklim rokom još pre 2god. Relativno dobro odradio. Nekih 500 din/jutru
xnrpfc.jpg

i sa leđa malo fusileda ::namigivanje::
 
Danas sam bio da obiđem soju prskanu u subotu, po rosnom vremenu.
Tretman je u potpunosti uspeo.
Sirak iz rizoma pocrveneo od stida i počeo da se suši.
A semencu se trag vidi samo zato što je potpuno crven.
 
bojcetic je napisao(la):
Kao sto je neko ovde rekao Pulsar+Harmony su najkompletnija hemija za soju i tacka.

jel mozes da mi objasnis ( ili neko drugi ) sta dobijas sa dodavanjem Harmony-a u Pulsar? Na koje korove deluje bolje nego cist Pulsar? Verovao/li ili ne od kako je izasao Pulsar ja drugi herbicid nisam koristio i prezadovoljan sam kako deluje. Ali ako mi date dobar razlog zasto dodavati Harmony odmah idem i kupujem ga da dodam Pulsaru.

Nemojte me pogresno shvatiti ne kazem da ne valja pulsar+harmony ali i sam pulsar unisti maltene sve korove.
 
@cicimoric
Vidi ovako, nikada nisam prskao sa samim Pulsarom. Uvek u kombinaciji sa Harmonijem, tako da ti razliku ne mogu reci. Ako tebi sam Pulsar zadovoljavajuce suzbija korove, koristi ga samog kao sto si i koristio.
 
Ja sam prskao samo pivot+basagran(bentazon).... mislim da je i tu suvišno dodavati harmony...
 
mityoo je napisao(la):
Ja sam prskao samo pivot+basagran(bentazon).... mislim da je i tu suvišno dodavati harmony...

Mislim da je to kombinacija koja sve odrađuje, čak i sirak iz rizoma zaustavlja u porastu.
 
cicimoric je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
danas išao da kupim PULSAR,ne mogu da verujem prošle godine plaćao ga 2800 a sada je 3900 din. :udri:

3900 din ? ? ? Pa to je preterano skupo. Mi smo ga nabavili za 3500 din i to da se plati na jesen od soje


ja nabavio pre sezone pulsar za 2600din
Post je spojen: [time]1275072421[/time]
_________________________________________________
cicimoric je napisao(la):
bojcetic je napisao(la):
Kao sto je neko ovde rekao Pulsar+Harmony su najkompletnija hemija za soju i tacka.

jel mozes da mi objasnis ( ili neko drugi ) sta dobijas sa dodavanjem Harmony-a u Pulsar? Na koje korove deluje bolje nego cist Pulsar? Verovao/li ili ne od kako je izasao Pulsar ja drugi herbicid nisam koristio i prezadovoljan sam kako deluje. Ali ako mi date dobar razlog zasto dodavati Harmony odmah idem i kupujem ga da dodam Pulsaru.

Nemojte me pogresno shvatiti ne kazem da ne valja pulsar+harmony ali i sam pulsar unisti maltene sve korove.


harmony ,se dodaje da bi se poboljšao delovanje na pepeljugu, lično iskustvo
 
Branko je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Ja sam prskao samo pivot+basagran(bentazon).... mislim da je i tu suvišno dodavati harmony...

Mislim da je to kombinacija koja sve odrađuje, čak i sirak iz rizoma zaustavlja u porastu.
Za sirak imam spreman Selekt super... Ustvari protiv muhara, jer na tom delu atara muhar raste ko blesav, i niče posle svake kišice....
sasa22 je napisao(la):
nepostoji bolje od harmony za zelje i kerece grozdje
Ovih problema nemam....
 
cicimoric je napisao(la):
Delovanje Pulsara na velike korove u dozi od 10% iznad maksimuma, 0.77 l/KJ pulsara uz utrosak vode od 125 l/KJ

Solanum nigrum - kerece grozdje

2h88qdg.jpg

Kao sto vidite i cist Pulsar unistava kerece grozdje

Pepeljugu moze da unisti ako nije veca od 5 cm. E sad ide pitanje: Da li unistava pepeljugu koja je veca, recimo 8-10 cm ako se kombinuje sa Harmony-jem?
 
rile je napisao(la):
@cicimoric
Da li soju prskas odjednom ili ides dva puta po pola doze?

idem sa punom dozom pulsara ( ili malo vise ) i sa pola doze herbicida protiv sirka ( uglavnom fusilaide/viktolade ). I kasnije posle spartanja "pretrcim" na svim njivama sa cistim herbicidom protiv sirka koristeci metodu "ukljuci iskljuci". Gde vidim da je izasao sirak ukjucim pa iskljucim. Posle pulsar+viktolade-a sirak ne prezivi ali uvek kasnije nice malo sirka pa zbog toga moram to da radim. Ima parcela gde ne nadjem vise od 5-10 stabljika sirka ali ne zelim da prezive i da bace seme.
 
@MONTOYA
Mozes da ubacis i za sirak ali nije pozeljno, evo sta kaze literatura "U kombinacijama fenoksi herbicida (Furore, Fusilade, Galant) i preparata Basagran, Flex i Blazer ispoljavaju se antagonisticki efekti koji se manifestuju smanjenom efikasnoscu na korove, nedovoljnom selektivnoscu na usevu i smanjenim prinosom."
 
Nazad
Vrh