Herbicidi u soji

@Branko
Jesi li probao Basagran+Pulsar?
Kod nas u zadruzi prskaju sa Okson+Pivot (Sledor) njima se to bolje pokazalo nego Pulsar+Harmony.
 
Jos uvek ostajem pri tome da Pivot + Oxon + Harmony se pokazalo kao najbolja varijanta.
Doza kao sto je gore navedena. Naravno da je sve od parcele do parcele i od korova do korova ali ako se prska na vreme ( sve zavisi od velicine korova ) ovaj mix je strava.
Tako da ja licno nikad ne bi menjao za nesto drugo, uostalom svako ima svoje doze i svoje herbicide koje koristi i ako je zadovoljan time ne vidim razlog da promeni nesto.
 
Peet je napisao(la):
Jos uvek ostajem pri tome da Pivot + Oxon + Harmony se pokazalo kao najbolja varijanta.
Doza kao sto je gore navedena.
Sta sejati sledece godine na njivu oprskanu hemijom u tim dozama.
 
MONTOYA je napisao(la):
kod nas je najveći problem abutilon i zelje u soji :udri:
pitanje za bolje poznavaoce,koja je najjeftinija varijanta,naravno uspešna
Zavisi šta po kojoj ceni uspeš da nađeš! Gledajući na odnos uloženo-dobijeno, lično mislim da je najisplativija kombinacija Pivot+Bentazon i kasnije Titanic protiv uskolisnih.... Pulsar sam koristio i nisam zadovoljan njegovim učinkom protiv sirka!
 
MONTOYA je napisao(la):
kod nas je najveći problem abutilon i zelje u soji :udri:
pitanje za bolje poznavaoce,koja je najjeftinija varijanta,naravno uspešna
za zelje ti je najbolja neka kombinacija sa Harmony+(Pivot,Pulsar,Kobra) ili ti kineski promony simphony
 
Prskao sam pre par dana soju sa OXON 160grama po kj,mada uopste nije jeftina kombinacija imao sam i druge mogucnosti ali jedan covek mi je ovo preporucio,nemam nekog iskustva sa sojom pa zato pitam dali sam se zezenuo ili je ok,prskao sam izmedju prvog i treceg troliska a ima dosta sirokolisnih korova? :sta:
 
Dali je neko prskao sa preparatom DIV 75 WG ista aktivna materija kao Ohson ide ga od 80-100 gr po ha :ppozdrav:
 
Dali je neko koristio preparat PINFOR SUPER za suzbijanje uskolisnih korova?

Nabavio, jos nisam tretirao. :sta:
1l na hektar.
 
koristio sam 0.5l ritam 2.500/l + 2l bentamark 1.000/l + okvasivac 100/kesica. ukupno ha/3.350din.
 
Koji preparat sad koristiti protiv korova u soji po ovoj kisi vec sam jednom prskao posle setve a pre nicanja sada je soja oko desetak centimetara i kad je pravo vreme za to .
Unapred zahvalan za sve informacije
 
sumar@ po kisi se i ne prska, a za posle imas primera ako procitas od prve str.
 
Ne gleda se visina soje nego troliske. Prska se od prve do trece troliske,a ako kojim slucajem imas flexa onda dokle hoces samo pazis da fizicki ne pokidas cvetove soje. Ovo vazi za sirokolisne korove :cao:
 
A šta raditi ako imaš soku koja je preterala 3 troliske a ima na istoj parceli soja koja je u fazi kotiledona??
 
Prskas,ali racunas da ce da kavi i da ce malo pasti prinos (do 5 %).
Najbolje trpi mala soja,a sto je vece to joj je sve teze i teze jer ostecujes cvet,a samim tim i rod.
 
Nazad
Vrh