Herbicidi u soji

Ovo ti je za soju idealno vreme,ima vlage a nije toplo pa lako podnosi prskanje. Zato mi je prosle godine kavila 10 dana,em bila susa,em toplo.
 
Hoće sigurno ne brini ::namigivanje:: ja sam prskao sličnom kombinacijom sledor T + bentamark i lepo odradio posao na jednu parcelu me uhvatio pljusak i bio sam napolje posle 5 dana na tu parcelu i korovi su se skoro osušile :ppozdrav:
 
Juce sam pazario herbicide za soju i to Sledor, Oxon i Harmony. Sledor 1530 din. 1lit. Oxon 5360 din. 160 gr. i Harmony 2x8 gr. 1560 din.
Doza za 1 kj.: Sledor 0,4 dl + Oxon 30 gr. + Harmony 5 gr.
 
zasto si se odlucio da kombinujes okson i harmony, kada im je aktivna materija na bazi sulfurona i imaju slicno dejstvo. zasto nisi jednostavno kombinovao sledor i okson ili sledor i harmony.
 
Pre vise godina mozda 10 ili vise moglo se prskati i sa samo 0,5 dl po kj. Pivota, kasnije sam isao sa Pivotom 0,3dl + Dynam 30 gr. po kj. ali ovde je mnogo teska zemlja pa se pokazalo da i korovi su sve vise i vise imuni, zato u zadnjih godina da bi soja stvarno bila cista mora se ici sa sto vise mixova i jacim dozama.
 
dobro. mislim samo da pogresno pises doze pivota i sledora treba da stoji u litrama, a ne dl.
 
problem sa Pledge je sto se ne prati kada je optimalno vreme primene (2-3 troliske), pa se to odrazi na biljku, ali se ona oporavi nakon nekoliko dana. Videce te slike pa procenite sami. ::svaka cast::
 
Kao sto je neko ovde rekao Pulsar+Harmony su najkompletnija hemija za soju i tacka.
 
Ma slažem se ja sa vama, ali ipak kažem da ni Basagran+Pivot uopšte nisu loša kombinacija.
Godinama koristim samo tu kombinaciju i nema problema.
 
Branko je napisao(la):
Ma slažem se ja sa vama, ali ipak kažem da ni Basagran+Pivot uopšte nisu loša kombinacija.
Godinama koristim samo tu kombinaciju i nema problema.

nije loš ni taj"koktel" ali pulsar sa punom dozom zaustavi i sirak iz rizoma ili uništi (taman da sprečiš da preraste) kombinacija (pivot +basagran)na sirak ne deluje
 
Nazad
Vrh