Herbicidi u soji

harmoni, promoni, simfoni - gde je najjeftiniji? u mom kraju ih nema za kupiti. molim tel. :ppozdrav:
 
Prvo prskanje planiram za koji dan icicu sa Monam-om zamena za Dinam distribuira ga Jugo-hem Leskovac. Prvi tretman 50 gr. Monama a drugi 40 gr. i 8 gr. Harmoni uz obaveznu upotrebu okvasivaca ekstravon 0,3 L po ha :ppozdrav:
 
e ljudi jel može neko da mi napiše kombinaciju za uništavanje čička i palamide u soji? izvinjavam se ako postavljam pitanje koje je već bilo...
 
Galbenon će uništiti čičak a palamidu će isto samo zaustaviti u porastu... Ali sasvim dovoljno da soja ojača i da nemože da napravi problema!
 
Jedan moj kolega uvek na traktoru ima malu leđnu prskalicu na traktoru,u kojoj je totali gde god ima u palamude u soji on prska totalom.On tvrdi da drugčije nemože daje suzbije , a soja što dobije od totala on kaže gde je bilo palamude tu nebi bilo ni soje
 
mityoo je napisao(la):
Galbenon će uništiti čičak a palamidu će isto samo zaustaviti u porastu... Ali sasvim dovoljno da soja ojača i da nemože da napravi problema!
Galbenon je isto sto i Deltazon i tu se prica o palmidi u soji 100% nezavrsava.
 
uspela hemija. danas sam bio na njivi, ambrozija, paprika i gorusica su spaljene.
16kz52h.jpg

2uhy4up.jpg

trijumf desno, svetlije boje od rubina koji je levo.
34fzewk.jpg

Post je spojen: [time]1273603635[/time]
_________________________________________________
napravio sam vise slika, ali mi je slab upload na adsl-u. probao sam onaj imagebam, ali tek je to sporo, zbog velikog broja slika koje sam krenuo da uploadujem, pa sam se ipak odlucio na stari nacin da postavim slike.
 
cale je prskao dubinsko kad samo je posejali, i posle jednom pulsarom, ali čini mi se da će ipak motika malo raditi...ipak fala svima koji su dali komentare... :cao:
 
umesto Monama za tretiranje korova u soji mozes koristiti Pledge 80 gr po ha, cena 1.900,00 din
:cao:
 
Jeste.... jedne godine kad je izašo na tržište i ja sam uzeo sreća nisam bio prvi koji sam prskao pa kad sam video šta radi sve sam bacio u kontejner :udri:
 
@ zcurcic
koliko ides kobre po jutru ili hektaru,jel ides dva puta po pola doze ili pun slus,ja sam cuo da i kobra skenja soju dobro,a na tvojim slikama to nevidim
 
isli smo 0.4 l/ha cobre + 9 g/ha harmony-ja. nisam ni ja primetio puno ostecenja. bilo je ostecenja na soji koju su grickali zecevi. mozda sam bio i rano na njivi, jer je to bilo posle dva dana od prskanja.
verovatno na ostecenja ima uticaja i temperatura vazduha, prskali smo u nedelju popodne, pre toga je bilo malo kisice, a temperatura nije prelazila 20 stepeni.

soja ukrupno, slika je od utorka.
24118ug.jpg
 
Nazad
Vrh