Herbicidi u soji

Nude mi Pirat-Promony za oko 1700din to mu dodje mera za oko 4kj.Sto je oko 500din po kj sa lepkom u odnosu na bilo koju firmiranu kombinaciju izadje minimum 1000 dinara razlike po kj.Do sada je bilo od kineza, samo Brus li.Dali je iko radio eksperiment prinos, efikasnost,original Vs kinez?
 
Koristio sam kombinaciju Pirat+Deltazon i Pirat+Galbenon.
Odradilo je jako dobro posao.
 
šandor je napisao(la):
Kakav efekat će da daje mešanje Pulsara i Deltazona ??

Po literaturi to je još bolja kombinacija od Pivot+Deltazon.

Deltazon 1,5 lit/ha+Pulsar 0,4 lit/ha.
 
Nije to mala količina :sta: Posebno ako se prska pulsarom onda ide 1,2 litara po ha a sa deltazonom od 2 - 3 litre po ha .
 
Evo izvod iz teksta:

...Veoma dobrom se pokazala kombinacija herbicida, tj. jednovremena primena kombinacija Basagran 1,5lit/ha+Pivot 0,3-0,35 lit/ha, ili Basagran 1,5 lit/ha+Pulsar-40 0,4 lit/ha, jer odlično suzbijaju širi spektar korova. Može se koristiti i Flex 0,8 lit/ha.

Ove kombinacije se primenjuju od formiranja prve do najkasnije formiranja treće troliske.
Lično sam proverio da je pasulj, koji je osetljiviji od soje, podneo bez posledica i prskanje kada se formirala čak i četvrta troliska.
Flex ima ograničenje da nakon njegove upotrebe sledeće godine se ne sme sejati repa na toj parceli.
 
Moja kombinacija je mix, pre- Pivot 0,4l + Dynam 0,30 gr. A sad: Ritam O,4 l + Oxon 0,30 gr. + Harmony ili Simphony 0,5gr. po kj.
Post je spojen: [time]1273266643[/time]
_________________________________________________
Dali znate molim vas kako se krece cena Oxona od 160 gr. ove godine?
 
Evo još prepisa iz uputstva za gajenje soje koje sam dobio pre par godina u NS Institutu:

"Prethodno pomenute kombinacije herbicida koriste se prvenstveno za suzbijanje širokolisnih korova a optimalno vreme za primenu je kada su korovi u fazi kotiledona do 4 lista a soja u fazi 1-2 trolista. Prednosti primene herbicida posle nicanja su:
1) na osnovu poniklih korova i njihovog uzrasta lako se može odabrati odgovarajući herbicid ili kombinacija, način, vreme i količina primene.
2) herbicidi za ovu namenu efikasni su prema korovima koji niču u dužem vremenskom periodu ili iz dubljih slojeva zemljišta do kojih ne dopire delovanje herbicida koji se primenjuju posle setve a pre nicanja (čičak, abutilon, tatula, ambrozija)
3) ispoljavaju depresivno delovanje na neke višegodišnje korove (divlji sirak iz rizoma i palamida) umanjujući njihovu kompetitorsku sposobnost.
 
Uzeo sam SLEDOR 1500 din/l i BENTAMARK 830 din/l . Doza je 2.5 dcl sledor + 1.4 l bentamark po kj .
 
Sejem soju prvi put, dakle iskustva sa herbicidima u soji nemam. Vidim da se polemika vodi oko Pulsar+Harmony i raznoraznih zamena. Voleo bih da se javi neko ko je radio i sa Pulsarom a i sa zamenama, da nam kaze svoja zapazanja. Gde ima najjeftinijeg Pulsara (ili zamena ako su vec dobre) odgovara mi bilo gde na putu Beograd - Sombor jer tu saobracam cesto.
P.S. Od trava imam svega ali zanimljivo je da imam dosta divljeg graska cca 40% od svih trava, sirka jako malo.
:cao:
 
Procitao!
Dobitna kombinacija (nadam se) u mom slucaju ce biti Pulsar+Harmony.
 
šandor je napisao(la):
Uzeo sam SLEDOR 1500 din/l i BENTAMARK 830 din/l . Doza je 2.5 dcl sledor + 1.4 l bentamark po kj .

tu kombinaciju su meni preporučili ali to ne uništava ambroziju
 
Nazad
Vrh