Herbicidi u soji

grunt@ Moras sam proceniti-ipak. Trava ne sme preovladati u soji, pa tek onda da je unistis. Ako spartas-moras ''izracunati'' vreme. Ako pored sirokolisnih kasnije prskas i sirak -opet moras izracunati da imas sta prskati, a da ne bude ''prskanje sume''.Zna se od prilike u odnosu na to koliko je zaprljana njiva, kako napreduje soja, a kako korov.
Ako ti nesto znaci, ja sam posejao 5.04. i prvo prskanje [do komsija] moram cim presusi zemlja-za dva tri dana.Ako imas ambrozije moras sto pre bez obzira sto verovatno sva nije jos izasla.
 
da li kombinacija pivot + basagran + harmoni unistava i divlji sirak iz rizoma, jer je vec poceo da izlazi?
 
grunt@ Moras sam proceniti-ipak. Trava ne sme preovladati u soji, pa tek onda da je unistis. Ako spartas-moras ''izracunati'' vreme. Ako pored sirokolisnih kasnije prskas i sirak -opet moras izracunati da imas sta prskati, a da ne bude ''prskanje sume''.Zna se od prilike u odnosu na to koliko je zaprljana njiva, kako napreduje soja, a kako korov.
Ako ti nesto znaci, ja sam posejao 5.04. i prvo prskanje [do komsija] moram cim presusi zemlja-za dva tri dana.Ako imas ambrozije moras sto pre bez obzira sto verovatno sva nije jos izasla.
Hvala kolega tako i mislim da pocnem sa prvom turom prskanja cim prosusi krece sirak a vidim i ambrozija ali na na sim njivama,Hvala na pomoci
 
Mislim da zemljisni nije delovao cim nije odneo "proste" korove.
msf3ic.jpg
 
Moze li neko da mi kaze sta da koristim protiv sirka iz rizoma.Ovde sam procitao da se koristi select super ali neznam dali se moze mesati sa kmbinacijom pivot+harmoni+basagran.
 
nikako. Selekt super ni sa prehranom prosle godine koristio sa prehranom i slabo delovao.Kad su dolazili iz PSS pozarevca rekao mi zastitar da nije dobro mesati nisacim.
 
Fusiled, sve ostalo mnogo vise osteti soju, to jest ustroji cvetove i ne unisti rizom vec samo sprzi nadzemni deo sirka.
 
Inače sirak u soji treba prskati pre cvetanja soje, pored Selekta ima jeftinija varijanta Kletox, ista aktivna materija kao i selekt ali skoro duplo manje ::novac:: .
 
Tako se i meni cinilo ali kada se kukuruzari(pojedini) oporavili onda mi je bilo jasno.Kaze covek da ne treba mesati jer je on bas osetljiv.A vec fuzilejd forte ili fokus ultra moze ali opet ako ne mora bolje ne.proveri kod nekog zastitara koji se bas time bavi pa da usaglasimo da li je to istina ili od slucaja do slucaja.
 
Inače sirak u soji treba prskati pre cvetanja soje, pored Selekta ima jeftinija varijanta Kletox, ista aktivna materija kao i selekt ali skoro duplo manje ::novac:: .

U teoriji da, ali u praksi znas i sam da tesko kad rizomski sirak izadje i bude dovoljno velik pre nego sto soja pocne da cveta. Fusileyd je daleko najbolji od svih. Nema sta nismo probali, ali on je N01. Ono sranje od preparata Agil kako ga reklamiraju da sprzi divlji sirak to i uradi, aili samo list dok rizom u dobroj meri prezivi. Prosle godine sam se jos jednom uverio posto mi je nestalo fusileyda pa sam nastavio sa agilom. Sve je bilo dobro do pred kraj avgusta. Fusileyd je toliko selektivan prema soji da sam jednom silom prilika prskao soju u koju sam jedva usao. Nisam nasao vidljivih negativnih posledica osim fizicki ostecenog tockom traktora.
 
a posto je fuzilejd i kada sa njim prskate, meni soja nice polako izlazi iz zemlje, a i trava se ne da na stajnjaku i ako sam prskao pre nicanja
 
Ja isao prosle godine agrozon pa posle selekt super.Super je odradila hemija
 
Danas sam uzeo hemiju za soju kletoks i simfoni jel treba posebno da se prska svaka hemija ili sme da se kombinuju obe zaboravih da pitam ovog sto mi je prodao
 
Ne mesaju se, moras posebno prskati.Selekt i njegova druga imena se ne mesa sa preparatima za suzbijanje sirokolisnih korova.
Nemoj samo da ispraznis prskalicu i odmah je napunis drugim preparatom! Sacekaj koji dan pa tek onda...
 
Dali je neko prskao soju pre prve troliske?odnosno dali se sme prskati posto na jednoj parceli korovi napreduju brze od soje,pa da vidim sta mi je ciniti bojim se da se ne otmu korovi,onda sam ugasio!
 
Nazad
Vrh