Herbicidi u soji

kombinacija pulsar 0.7/l na kj i harmony 8g na ha,kako se dobija bolji efekat u split kombinaciji ili sve od jednom.u split kombinaciji bi bilo 0.45/l pulsar na kj i harmony 8g na ha,i posle 7 dana pulsar 0.25/l na kj.
probaj ovako 0,5lit pulsar+5gr harmoni+1dl trend(okvašivač) ponovi za 7-10dana sa ostatkom
 
mi smo pre par dana prskali totalom neke njive a kasnije pivot (ili jeftinija zamena),deltazon i harmoni oprobana i efikasna kombinacija,sirak je najmanji problem u soji...
 
Ja ionako ne koristim u soji pulsar i nije mi jasno od silnih varijanti zasto treba njega koristiti kad je ove godine skup ko djavo.
Moja kombinacija je Sledor 0.4 + Oxon 30 gr.(najverovatnije ove god. umesto oxona neki bentazon) + Harmony 5 gr. po jednom kj.
Kombinacija koja vec god. bez spatanja soje izuzetna.
 
Da li je neko radio sa tom kombinacijom Basagram (deltazon,savazon...)+Harmony (promony,simfony)+pivot (pirat,ritam,sledor) ali podeljeno tj u split aplikaciji i u kom odnosu?
 
nisam jos nasao da je neko pisao o prehrani preko lista,jel neko koristi od vas slavol?ja mesam sa semenom i ove godine ocu da prskam dva puta.
 
pirat ako se nevaram je pivot samo neka druga kuca ga pakuje i on sigurno moze u split aplikaciji a za ovaj ja prvi put cujem ili sam cuo ali me nije interesovalo.Moje misljenje je udri korove kad ih je najvise sa Pivotom ili pulsarom jer onda ima idejstvo za kasnije preko zemlje.Ako cekas da porastu korovi veliki onda manje sredstva padne na zemlju i manji efekat kasnije.
 
Ja ionako ne koristim u soji pulsar i nije mi jasno od silnih varijanti zasto treba njega koristiti kad je ove godine skup ko djavo.
Moja kombinacija je Sledor 0.4 + Oxon 30 gr.(najverovatnije ove god. umesto oxona neki bentazon) + Harmony 5 gr. po jednom kj.
Kombinacija koja vec god. bez spatanja soje izuzetna.
Dali si radio sa tom kombinacijom ali u split aplikaciji?mislim na oxon i sledor.
 
imam jedno pitanje?prsko sam juce soju na crno ritam+acetosav.videla se poneka vrlo retko koja je plitko pala da viri.dali ce ubiti ova kombinacija tu soju koja je malo izvirila?
 
@Grunt
U split aplikaciji nisam radio. Uvek izmedju druge i trece troliske. Sledorom i Oxonom (ranije Dynamom) U zadnijih nekoliko godina kako se pojavio Harmony i njega sam dodao.

@maki_vs
Ritam sigurno ne a za Acetosav nisam siguran.
 
Soja

Ja sam prskao pre setve trefgalom i sejao posle 7 dana. uskolisnatih trava nema ali je iznikla detelina posto je ledina bila na toj parceli a u drugoj njivi imam problem sa sirkom i zubacom koji pocinju da rastu. Uskolisnatih nema. Da li je rano sad prskati posto je soja tek sad iznikla ili cekati jos.
 
Nazad
Vrh