Herbicidi u soji

da danas odradjen posao i posejao soju na 3kj sortu laura i sortu lana,i stoka jede tako punomasnu i mnogo jaca od 44% off sorry,zute boje cenu neznam,cale se bakco tako da neznam ni kolicinu ali zato posle je param radi reda i uvek bude cista postupak 100% uspesan,sutra kisa i to je to,ako imas problem sa korovima u soji kad je tako mala neces imati cistu njivu ni kasnije,ja sam moje njive ocistio totalom i merlinom predhodnih godina,i sad samo da ih odrzavam u tom smislu.
 
Poslednja izmena:
Drugovi gde se moze naci Pulsar po staroj ceni jer sad se pojavio po ceni od 4600.oo din. ovi su skroz poludeli pi.ka im mat...na.

Definitivno odustajem od Pulsara zbog previsoke cene, iako sam samo njega koristio od kako se pojavio

Koristicu kombinaciju Pivot 0.6 lit + deltazon 1.5 lit po KJ ( Ritam , Galbenon ili sta vec bude najpovoljnije ) i gde ce biti potrebe prskacu protiv sirka sa Kletoxom

Kombinacija ova tri herbicida kosta otprilike 120 kg soje po KJ
 
Gledao sam danas cene hemije i sve je na nekom nivo od prošle godine (pričam samo za ono što ja koristim) čak ima i jeftiniji nego lane.Samo je pulsar otišo u đavola.
Kriva je neoma!
Cici ovde je Kletox- 850 din,koliko je kod tebe?
 
da,a lanu imam vec 5 godina,prosle godine sam imao 2t na 1 kj.sto pitas?laura je ranija sorta dok je lana kasnija
pitam jer sam lanu ja sejao dok niko nije znao za nju čak sam brdo soje prodao lane prve godine ja stavio oglas na b92 znanje na poklon i lepe pare uzeo kao i lauru što sam dobio od direktora zp jer je nije bilo u prodaji pa zato pitam
 
Već godinama prskamo sa Pivotom i Deltazonom.Koristili smo i Pulsar ali se nije pokazao kao kombinacija pre,možda našom greškom ili ne znam ni ja čime.
 
ja sam jedne godine išao pivot i deltazon ni gorušica nije otišla a ne ostala trava dok basagran i pivot to odrade posao
 
I ja sam koristio Pulsar prosle godine. Iz kataloga Agromarketa pise da dobro deluje protiv palamide i ambrozije, ali kod mene je lose delovao na ta dva korova. Da li smo zakasnili sa prskanjem tj. da je korov bio prevelik stvarno ne znam. Ostale travke je sve pobilo, cak je i rizomski sirak dosta unistio. Soja je imala prvu trolisku dobro razvijenu i drugu je pocinjala. Uglavnom, da nisam spartao ne bi mi se njiva od palamide i amborozije ni videla. Nekoliko njiva pored drugar prskao sa kinezima i uspelo 100%, samo ostalo zemlja i soja, jedino je prskao protiv sirka iz rizoma kasnije.
Zakljucak on je prosao 50% jeftinije i daleko uspesnije.
 
ja sam sad dobio neku kombinaciju za zelje kereće groždje i poponac pa da čujem vaša mišljenja 1 kombinacija basagran2lit/ha+pivot0,5lit/ha+harmoni8gr/ha+trend(okvašivač)o,1%(100ml/100lit vode) 2 kombinacija pulsar 1,2lit/HA+harmoni 8gr/ha+trend0,1%
 
Cici ovde je Kletox- 850 din,koliko je kod tebe?


33vp37l.jpg
 
za zelje je 2-4lista ja sam imao problema 2010 god sa zeljem malo zakasnio sa prskanjem zbog kiše
 
Gledao sam danas cene hemije i sve je na nekom nivo od prošle godine (pričam samo za ono što ja koristim) čak ima i jeftiniji nego lane.Samo je pulsar otišo u đavola.
Kriva je neoma!
Cici ovde je Kletox- 850 din,koliko je kod tebe?

Greška kletox 900 din. Danas uzeo 3 kutije da se nađe!
Pulsar 4480din
basagran 1475 din
fokus ultra 1875 din
pivot 2450 din
fusilade f. 2655
agil 2650
 
Nazad
Vrh