Herbicidi u soji

šandor je napisao(la):
Nije to mnogo :sta: ja sam ove godine išao 0,25 pivot + 1,5 l bentamark i posle sa 0,6 l fusilade forte po KJ i odradio je :D
Mozda i jeste mnogo al 100% efikasnost
 
Post je spojen: [time]уторак, 22. јун 2010. 15:40:12 MST[/time]
_________________________________________________
Izgleda da sa sigurnoscu mi u nasim atarima prskamo soju sa mnogo vecom dozom od svih ostalih...
Takodje i meni su postavili ista pitanja kad sam napisao svoju dozu. Sve u svemu mi znamo sa kojom se zemljom suocimo ovde i na kraju krajeva bitni su rezultati. Pozz. :ppozdrav:
 
Sinoc obisao soju prskanu pulsarom+promony,zadovoljan sam.Ali sad krece ambrozija,verovatno od ovih kisa.Soja je odlicna,krece sesti list a mislim da spartanjem necu unistiti svu ambroziju pa ako neko ima neko resenje tj savet rado cu ga prihvatiti.Citao sam sve postove od pocetka i video da neko preporucuje Deltazon a neko flex....
 
Ja imam taj problem sa ambrozijom posle kisa a nije je bilo.Prskao sam OXONOM mada sam imao i ponudu COBRE ali nisam smeo da se usudim ostavice posledice i okxon al sta da radim nisam imao izbora :udri:Juce sam oprskao pa cu videti sta ce biti :zli:
 
ambroyija je krenula iy dubljih slojevs ybog velike kolicine padavina
ja samo ybog nje sejem soju na yito prskano totalom
 
Ja cu cim se bude moglo u njivu da cupam velike korove :zli:. Mozda je bolje da platim dve mlade nadnicarke,a ja samo da nadgledam :haha:
 
Bogme necu ni ja da rizikujem da sprzim dobru soju vec malo drustva,gajbica piva :ppozdrav:jedno prasence na razanj al prvo svi na njivu dok je neocistimo,samo cu sacekati jos 7-10dana da krenu jos malo travke a ospartati cim se malo prosusi.U svakom slucaju hvala na savetima!!!
 
23krse1.jpg
laguna plus harmoni, lagune 110 grama po hektaru a harmonya 16 grama, prvi puta 60 posto a drugi 40 i to je efekat, mada nisam mogao ici nakon 7 dana sa drugi 40 posto zbog kisa pa sam isao 15 dan i za sada je odlicno...
 
tomybrzic je napisao(la):
23krse1.jpg
laguna plus harmoni, lagune 110 grama po hektaru a harmonya 16 grama, prvi puta 60 posto a drugi 40 i to je efekat, mada nisam mogao ici nakon 7 dana sa drugi 40 posto zbog kisa pa sam isao 15 dan i za sada je odlicno...
a jel i pre nicanja a posle setve isto prskas
 
Nazad
Vrh