Herbicidi u soji

E ovo mi je vrlo vazno :D,prskao sam ranijih godina,soja takoreci zatvarala redove na 70 cm bez ikakvih problema sa fusilejdom,a ove godine ona dosta mala(nisam brojao trolistke) a pocela da cveta :sta:,ranijih godina to nisam primetio kao sada ili mozda gresim....
Bilo kako bilo sutra- prekosutra prskam sa Fusilejdom pa sta bude ,(smatram da ako nastave ovakve vrucine da ce soja svakako odbaciti ove cvetove :udri:)
 
grunt je napisao(la):
Ajde da mi neko kaze sta je za soju najbolje ali da se uniste i uskolisni i sirokolisni korovi bez obzira na cenu preparata znaci da je ubica za korove 100%
Ove godine se izdvojila kombinacija Pulsar+Fuzilejd.
 
Odvojeno,a i bolje je jer mozes staviti pola doze fuzileda posto pulsar i onako suzbija sirak iz semena pa ako koji prezivi dokrajciga fusiled. Zz to vreme se vec pojavi i iz rizoma pa i on dobije po usima a onda ides sa jos pola fusileda (split) i sirka vise nema.
 
soju sam prvo prsako sa pulsarom a kasnije sa agilom,i nisam zadovoljan,jedan divlji sirak se osusio a drugi iz korena krenuo tako da je sad sve sareno,juce sam je ospratao a sad planiram da je jos jednom oprskam da bi sav divlji sirak koji je jos zelen potpuno izgoreo a da nebi bilo stete jer na jesen na tu njivu planiram da posejem psenicu? sta mi savetujete cime da oprskam? :cao:
 
Ove godine sam prvi put sejao soju na 10kj,6kj je uredu prvo sam prskao sa Pointom da suzbijem sirak zatim Okxon dvaput ospartao i zadovoljan sam.Na 4kj isto prskano kao i na predhodnoj stim sto sam morao posle okxona da jos jednom prskam sa Selekt Superom krenuo sirak,sad cekam pa da jos jednom ospartam i kako joj bog da.Koliko sam mogao da vidim u predhodnim postovima Pulsar+Harmoni su zakon a dali se moze ici u split aplikaciji?
 
staky je napisao(la):
soju sam prvo prsako sa pulsarom a kasnije sa agilom,i nisam zadovoljan,jedan divlji sirak se osusio a drugi iz korena krenuo tako da je sad sve sareno,juce sam je ospratao a sad planiram da je jos jednom oprskam da bi sav divlji sirak koji je jos zelen potpuno izgoreo a da nebi bilo stete jer na jesen na tu njivu planiram da posejem psenicu? sta mi savetujete cime da oprskam? :cao:
Kletox-om!
 
Ove godine radio zastitu u soji

0.2 l po jutru Pirat + 2 kesice Promoni

Dakle 0.6 l Pirat+ 2 kesice Promoni i sve to na 3 jutra posto toliko pokriva puna prskalica od 440 l.

Naravno potrebno je da tatula,pepeljuga i ostali budu u fazi 2-4 listica.
Sada ospartao i veoma cista njiva,nema sta :bravo:

:ppozdrav:
 
uzeo sam herbicid "Sunce",planiram snjim da oprskam soju kad se zemlja prosusi,...kakvo je iskustvo sa ovim herbicidom,posto ga jos nisam koristio?
 
Ko sada planira da prska protiv sirka, neka ne seje na toj parceli psenicu na jesen, jer mora da prodje barem 3 meseca od poslednjeg tretmana za sirak.Tako su me jednom savetovali i ja se pridrzavam toga.Hoce da bude fitotoksicno za zito ako se kasno prska,posto iako se osusi jedan deo pesticida moze da ostane neupotrebljen za inhibiciju i to ce delovati na klijance psenice kada se zaore.

:ppozdrav:
 
Ma da kako da ne.Isto je bila i priča ko prska Merlinom kukuruz ne može da tanjira i seje pšenicu nego mora da ore pa seje istu što se pokazalo kao jedna velika laž
 
Pa zar se nismo dogovorili da ne sejemo psenicu :nono: znaci slobodno prskajte sirak u soji :cao:
 
Nije to mnogo :sta: ja sam ove godine išao 0,25 pivot + 1,5 l bentamark i posle sa 0,6 l fusilade forte po KJ i odradio je :D
 
Nazad
Vrh