Herbicidi u soji

@ Peet: Jel si to pre setve djubrio ureom?
 
Da bacio sam 100 kg AN po kj pre setve ali pogrešio sam jer ove silne kiše su odneli azot u tri p .....
 
Po meni nije kasno. To stoji da malo kasnije sazreva ali za soju uvek imas vremena, (ako je sejana u Aprilu) jer ona dolazi ranije od kukuruza i verovatnoca da bude vrsena bez vlage je velika.
 
IMT-550 je napisao(la):
grunt je napisao(la):
Znaci ljudi dosta je oko 100kg ana po kj u spartanju?
šandor je napisao(la):
Da li ovo vazi i da je pre setve obavezno baceno nesto ili ne :cao:
Peet je napisao(la):
Nema nikakve obaveze! Sve zavisi od tebe i kakva su ti ocekivanja.
Pa dobro recimo kad bi planirao da mi prinos bude 2000-2200 kg po lancu/jutru koliko bi KG trebalo AZOTNIH djubriva u u kooj primeni:pre,posle setve u spartanju ........ :cao:
 
Ja ostvarim u proseku 1800 - 2200 kg sa i bez đubriva i sad budi pametan, rod soje zavisi od mnogo drugih faktora
Post je spojen: [time]1275403525[/time]
_________________________________________________
Jedne godine kad je poplavila voda jednu parcelu ali ne dugo par dana krajem maja rod je bio za nepoverovat 3200 kg po kj ( dobro sam napisao ) bez ikakvog đubrenja .
 
Pa dobro recimo kad bi planirao da mi prinos bude 2000-2200 kg po lancu/jutru koliko bi KG trebalo AZOTNIH djubriva u u kooj primeni:pre,posle setve u spartanju ........ :cao:
Sve zavisi od vremenskih uslova i normalno da soja trazi dobru tesku zemlju.
Primera radi ja imam 15 kj. prema Velikoj Gredi gde je zemlja jako teska i tamo sejem soju po 3 do 4 god.za redom nekad i 5 i ako bude kise u julu i pocetkom Avgusta sa samo 100 kg. ureje pre setve zna da daje do 2200 kg po kj.
Ali zato na drugim parcelama i sa 150 do 200 kg po kj. ne mora da znaci da cu dobiti 2000 kg.
Ja uglavnom djubrim pre setve azotom.
A najbolje resenje iz mog iskustva je bacati u jesen 3x15 od 150 do 200 kg po lancu i onda mozez bez azota na prolece, samo da Bog da povoljno vreme i bice bogatog roda.
Sad ces me pitati a zasto onda ne radis uvek tako? Pa zato jer mi je tesko da vec po koji put u toku godine opet izdvojiti pare za djubrivo.
 
šandor je napisao(la):
Ja ostvarim u proseku 1800 - 2200 kg sa i bez đubriva i sad budi pametan, rod soje zavisi od mnogo drugih faktora
Post je spojen: [time]1275371125[/time]
_________________________________________________
Jedne godine kad je poplavila voda jednu parcelu ali ne dugo par dana krajem maja rod je bio za nepoverovat 3200 kg po kj ( dobro sam napisao ) bez ikakvog đubrenja .
U jbt,pa ti si imao genetski potencijal.
 
šandor je napisao(la):
Jedne godine kad je poplavila voda jednu parcelu ali ne dugo par dana krajem maja rod je bio za nepoverovat 3200 kg po kj ( dobro sam napisao ) bez ikakvog đubrenja .

Znaci ove godine obaramo sve rekorde rodnosti,posto su nam polja jos malo kao pirinčana.
Će mo da vidimo kako će da robi bre ova sojka ove godine. :haha:
 
Gde je bilo vode u umerenim kolicinama sanse za ekstremno velik rod postoje, ali gde je bilo puno vode velike su sanse sa presejavanje. Mi se vec spremamo za presejavanje. Ne kazem da treba presejati kompletno cele parcele ali delove DA


Post je spojen: [time]1275662354[/time]
_________________________________________________
šandor je napisao(la):
Jedne godine kad je poplavila voda jednu parcelu ali ne dugo par dana krajem maja rod je bio za nepoverovat 3200 kg po kj ( dobro sam napisao ) bez ikakvog đubrenja .

Krajem devedesetih je jedne godine u junu palo kod nas 300 litara kise. U susednom selu je jedan covek imao 3000 kg/KJ. Velicina parcele je izmerena u kvadratni metar da ne bi bilo laganja . Ja do sada nikad nisam uspeo da prebacim 2500 kg
 
Nazad
Vrh