Herbicidi u soji

@ Cicimoric e vidis! upravo ono sto si rekao za pepeljugu da Pulsar moze da je unisti kad je ispod 5 cm. takodje je i sa ambrozijom za koju znas kolko je ima u zadnjih par godina bas u "pustari" zato zbog ovakvog vremena i nemogucnosti za ulazak u njive zbog kise, korovi rastu i moras mixovati vise herbicida a Harmony je jedan od najboljih za pepeljugu ko sto rece jos neko.
 
Ok, kad već pričate o Harmoniju evo jedno pitanje i od mene. Ranijih godina sam prskao sa Pulsarom i Harmonijem i na prskalicu sa kojom prskam 1.6 ha sam stavljao 1.5 kesicu Harmonija. Ove godine sam hteo da prskam sa kombinacijom Pulsar 0.4 l/ha + Basagran 1.5 l/ha. U tu kombinaciju sam hteo da dodam i Harmony zbog zelja pa sam mislio da na prskalicu stavim samo jednu kesicu Harmonija (8 gr na 1.6 ha) da ne bih kuburio sa sečenjem i delenjem tako malih količina. Šta mislite da li je to dosta s obzirom da je tu i osnovna kombinacija (Pulsar i Basagran), odnosno da li će zelje biti potučeno sa tom manjom dozom Harmonija.

Još jedno pitanje; za sirak iz rizoma sam uzeo neko novo sredstvo Romin za koje kažu da je isto što i Selekt Super samo je dosta jeftinije. Za Selekt su mi rekli da ide u dozi 1-1.5 l/ha pa da tako prskam i sa Rominom, i to da koristim veću dozu od 1.5 l/ha. Večeras sam oprskao jednu prskalicu i sad se nešto prisećam da je Selekt Super išao u dozi od 1.2 l/ha (poslednjih godina sam radio sa Agilom i hoću malo da promenem hemiju). Proverio sam na netu i stvarno piše da je doza 0.8-1.2 l/ha. Ne znam zašto su mi rekli da treba 1.5 l/ha, ili zato što se pokazalo da je 1.2l nedovoljno ili su nešto permutovali. Sutra nastavljam prskanje pa ako neko ima iskustva sa Selektom da mi kaže kolika je doza potrebna za rizomski sirak, da ne bacam više nego što je potrebno.
 
Verovatno su ga poistovetili sa fuzilejdom,a nisu isti, već samo imaju isti spektar delovanjajer fuzilejda treba 1.5l/ha...
 
Dukej@! ja ti preporučio 1.2l/ha selekt super-a, za rizomski sirak , još ti preporučio da staviš i malo okvašivača (za svaki slučaj)zbog nestabilnog vremena.(kiše)
 
Koliko vremena sacekate izmedju prskanja sirokolisnih i uskolisnih trava u soji?
 
vidjao sam i to i nisam uvideo razliku ,na nekim specijama pise da netreba mesati jer umanji dejstvo, neki zastitari su mi govorili da hoce da umanji i rod ali niko mi nije definisao dan, dva, pet?
 
Ja se držim pravila od 3 dana, izuzev ako ne piše drugačije! Recimo kod prskanja repe Safarijem, lepo piše da nesme graminicidi(fuzilejd i slično) 7 dana!
 
Jedna zanimljiva pojava:
Na parcelama koje sam prskao sa Basagran+Pivot pre kiša, dakle po suvom vremenu, manje je dejstvo nego na parcelama koje sam prskao neposredno pre kiše, ili po rosnom vremenu.
 
Branko je napisao(la):
Jedna zanimljiva pojava:
Na parcelama koje sam prskao sa Basagran+Pivot pre kiša, dakle po suvom vremenu, manje je dejstvo nego na parcelama koje sam prskao neposredno pre kiše, ili po rosnom vremenu.
Pa to je normalna pojava.... Ja sam u repi prskao lontrelom i divlji sirak je oboleo..... :D
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YjFk8A66EUk[/youtube]
Sa prekljucerasnjeg prskanja soje. Drugi put,split aplikacija. Puslar+Harmony.
 
paorpaor je napisao(la):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YjFk8A66EUk[/youtube]
Sa prekljucerasnjeg prskanja soje. Drugi put,split aplikacija. Puslar+Harmony.
Svaka cast paorpaor-e za tebe i za tovg kolegu ljubitelja "jelena" ovakve traktore jos nisam video (mislim na odrzavanje i izgled) a mislim da i agrotehniku sigurno radi najkvalitetnije sto moze i zna :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
grunt je napisao(la):
Dali bacati vestak u mom slucaju AN kog imam na lageru,u spartanju i koliko po kj spartac je imt-ov sa kutijama.
I ja bih teo da pitam imam i ja isto AN na lageru dali da bacim njega ili da idem sa folijarnim preko lista kada idem sa insekticidima :sta:
 
Svi govore da soju ne treba đubriti sa azozom ali ja sam jedne godine bacio AN sa špartanjem i soja rodila kao nikad pre :D
 
@ Sumar. Ja sam isao ove godine sa urejom, od 100 kg. do 200 kg. po kj. sve je zavisilo od parcele do parcele.
Ali znam iz iskustva da koliko god joj das azota mozes samo dobre rezultate da ocekujes.
Dakle mani one koji kazu da ne valja azot bacati soji a kao super je sa folijarnim koji stvarno zna da radi al toliko kratko je to dejstvo da ne vredi bacati novac.
Bar moje je misljenje takvo.
 
Nazad
Vrh