Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Morao sam da potegnem jednu sljivo::suncanje::vicu da se smirim,salu na stranu.Nevalja 6,500po ha ,nevalja 40litara po ha,sad nece valjati 129l po ha, nevaljaju bonovi nevalja 12,500po ha nevalja refakcija,cene zakupa,ne znam ni ja sta sve ajd neka mi neko kaze sta valja!I koje je resenje za nas ja licno ne bi dao nikom nikakve subvencije ama nekakve,pa da vidim ko ce da radi zemlju a ko ne.Kad smo ne sposobni kao narod i ne odgovorni jedni prema drugima!!!Jedan nas clan je ispod svog naloga napisao Srbije zemlja jajara e svaka mu je na mestu!Banujte me radite sta ocete!!!!!!!!
 
Poslednja izmena:
Kolega grunt, niste u pravu ! Onima koji su u drzavnim i drugim firmama, penzionerima i raznim preduzetnicima, odgovarace ma koliko dobili subvencija (izgleda da su i oni paori ) i ma koliko dobili dizela. Pored postojecih privilegija, u odnosu na nas koji zivimo iskljucivo od poljoprivrede i placamo PIO, dobice i nekakavu crkavicu (dovoljno da registruju gazdinstvo) da odu na godisnji odmor a dizel ce im trebati da sa autom krenu na put. Nemojte tako da nikome nebi dali nikakve subvencije!!! Vidite da ih ima kojima trebaju.
 
Ma vidim ja sve da treba subvencija za kredite i silne zakupe odnosno basnoslovne cene zakupa koje nisu normalne ni realne,nadigla im se ona stvar da uzmu zemlju pa makar i propali,Ja nedam vise od 120e po kj ni dinara u mom kraju,verujte mi da gazda kaze imam ko ce dati vise istog momenta bih izasao iz poseda(naravno uz skidanje kulture)iako imam ugovore na5god ovo sad je druga.Jebi ga takav sam ima neke svoje principe i kraj! ne guzim se za jutro zemlje bice nam puna usta iste.Opet ponavljam i100puta cu mi smo takav narod samo da imamo vise od komsije pa makar i dva reda cigle na odzaku od kuce.Zalosno naravno jbg!Sto se tice subvencija daj sta das meni dosta zahvalan sam im i na tome sto daju,mogu da ne daju nista!
 
Da se ja pitam, pitanje subvencija bih islo po drugim principima : do 25 ha- 20000 po ha, od 25-50ha - 15000. od 50-75ha - 10000, od 75.100ha - 5000din. I to, iskljucivo kome je poljoprivreda osnovno zanimanje, znaci da placa PIO. Mladim paorima omoguciti da kupuju (na vecito) drzavno zemljiste, mehanizaciju na kredit uz minimalne kamate, da imaju prioritot kod uzimanja u zakup drzavnog zemljista... a drugima limitirati povrsine zakupa drzavnog zem. na 20ha. Novi zakon je sraman, cestiti paori i dalje ostaju gradjani drugog reda, jer su po pitanju subvencija svrstani rame uz rame sa onima8 gore sam ih spomenuo) kojima je drazava vec sve moguce privilegije dala, a diskriminisani su paori po pitanju bolovanja, decijeg dodatka, materinskog dodatka, stipendija deci.... A kad sam vec kod dece, moram da vas pitam, kada se dete od nas paora negde zaposlilo, bez obzira na strucnu spremu. Kao po nekom pravilu "odlazim u penziju ako mi zaposlite dete" a nasa dece, ili vasa buduca cuce na evidenciji rada. Za subvencije sam ali po nekim drugim principima i iskljucivo onima koji zive od poljoprivrede, pa neka se neko i ljuti.
 
Vujadine ubo si drugi problem, ako se roditelji bave poljoprivredom zar ne treba usmeravati dete da završi bar srednju poljoprivrednu ili fakultet pa da radi na svom imanju ko gospodin čovek. Kod nas su ranije govorili idi u školu da nebi morao da radiš, nije to baš tako, to znaju oni koji su radili oba posla.
 
Ako je 120 l/ha, bice to verovatno u 2 puta, za prolece i jesen, nece trebati odjednom sve kupiti,ali ipak ce trebati dosta para. I lagerovanje tolike nafte po kucama nije bas preporucljivo
 
Ok mims, ako imamo jedno dete pa se obrazuje i nastavi tamo gde smo mi stali. Sta ce drugo, trece dete ako nema dovoljno zemlje da svi ostanu na poljoprivredi? Moras se sloziti da je ovo neka druga tema za diskusiju, ja sam je samo onako uzgred spomenuo.
 
Naravno da nije puno,samo platiti odjednom je puno,a osim toga nisu sve njive ni prijavjene ima vise razloga zato a treba i njih obraditi

To je tacno, al gore je neko rekao sta ce nam toliko nafte, zato je moj odgovor i bio takav, moj prosek je oko 80 l po jutru, a takodje da nije prijavljeno dosta zemlje. ja uzimam sve sto daju, sipacu i u dzepove

- - - - - - - - - -

Da se ja pitam, pitanje subvencija bih islo po drugim principima : do 25 ha- 20000 po ha, od 25-50ha - 15000. od 50-75ha - 10000, od 75.100ha - 5000din. I to, iskljucivo kome je poljoprivreda osnovno zanimanje, znaci da placa PIO. Mladim paorima omoguciti da kupuju (na vecito) drzavno zemljiste, mehanizaciju na kredit uz minimalne kamate, da imaju prioritot kod uzimanja u zakup drzavnog zemljista... a drugima limitirati povrsine zakupa drzavnog zem. na 20ha. Novi zakon je sraman, cestiti paori i dalje ostaju gradjani drugog reda, jer su po pitanju subvencija svrstani rame uz rame sa onima8 gore sam ih spomenuo) kojima je drazava vec sve moguce privilegije dala, a diskriminisani su paori po pitanju bolovanja, decijeg dodatka, materinskog dodatka, stipendija deci.... A kad sam vec kod dece, moram da vas pitam, kada se dete od nas paora negde zaposlilo, bez obzira na strucnu spremu. Kao po nekom pravilu "odlazim u penziju ako mi zaposlite dete" a nasa dece, ili vasa buduca cuce na evidenciji rada. Za subvencije sam ali po nekim drugim principima i iskljucivo onima koji zive od poljoprivrede, pa neka se neko i ljuti.


Jedno pitanje. zasto onaj sto manje radi vise da dobije subvencije. zar nije onaj sto vise radi, vece su mu i potrebe, a de je cak i ona propala 2012 godina, sto smo u veikim manjkovima zbog suse, a vi bi nam jos i smanjili subvenciju, koja bi nam dobro dosla
 
Danas se nastavlja rad Skupštine vezano za subvencije u poljoprivredi i podneto je 126 amadmana. Da niste malo požurili sa 120 l/h dizela, ili će i to biti jedna od mera zajedno sa ranije predloženih i 6.000 din/h.
 
Kad si vec pomenuo Skupstinu, jel zna neko sta je bilo u novembru kad se raspravljalo o GMO a sednica zatvorenog tipa (za javnost).
Da li se zna ko je za sta, ili ce svi kompletno da nam uvale. Ti isti koje je narod tamo postavio.
Nekako smo olako presli preko toga.
 
Ево каоко то изгледа на једном примеру. Директор банке ( није битно које ) ( локалне, у граду Пријепољу ) има 6 пољопривредних газдинстава, узео кредите по 80.000 динара, (сви чланови породице имају газдинство) по 5 хектара земље.Нико од њих нема појма шта је мотика, осим што су је видели на слици...Закуп, зајебанције, услов за добијање кредита клијенту итд...У ствари онај који треба да нешто добије, што се бави пољопривредом у Пријепољу, добиће....!!!!!, а директор нов ауто купљен од пара предвиђених за пољопривредна газдинства. ПРЕДЛОГ.....

На њиву шефови, ко сеје и има стоку, дајте му субвенције по хектару засејаних њива и по броју стоке, све друго је муљање у мутном. Жестоко муљање....
 
Vujadine ubo si drugi problem, ako se roditelji bave poljoprivredom zar ne treba usmeravati dete da završi bar srednju poljoprivrednu ili fakultet pa da radi na svom imanju ko gospodin čovek. Kod nas su ranije govorili idi u školu da nebi morao da radiš, nije to baš tako, to znaju oni koji su radili oba posla.

mims neka brisu:off_topic: al da kazem je..o me pas sto sam i jednu sekundu sedeo u skolskoj klupi i na kraju k...ac nema ko da te pogura poserem se ja na ceo sistem
 
Nazad
Vrh