PDA

View Full Version : Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

diklofen
30-01-13, 11:55
Neću da radim zemlju ako mi je zarada samo 10% na uloženo.U poljoprivredi je obrt jednom godišnje tako da je to vrlo mali procenat zarade.

kristal
30-01-13, 12:05
Pa onda je bolje taj novac uloziti u banku , oni daju vise od 10% i neradis nista

cokikovac
30-01-13, 14:17
Hoce li dobiti neki vid subvencija i oni koji prijave domacinstvo na sebe a uradnom su odnosu.>:({

Djole71
30-01-13, 14:41
Trbalo bi da dobiju,jer pre par godina im je sve bilo uskraceno(subvencije pri kupovini nove mehanizacije,subvencije za zamlju.....)

stari vujadin
30-01-13, 15:12
[QUOTE=Djole71;632887]Trbalo bi da dobiju,jer pre par godina im je sve bilo uskraceno(subvencije pri kupovini nove mehanizacije,subvencije za zamlju.....)[/QUOTE
I ja se slazem da im treba dati subvencije i ostalo kao i paorima. Sta bih sad ti paori? Odjednom da vise ne budu gradjani drugog reda!!! E, nemoze gospodo paori. Neka na trzistu rada sede mladi ljudi a mi cemo malo tamo malo vamo (posao -zemlja). Uzmemo lazno bolovanje pa i mi da idemo8kao i vi) malo u prirodu: oranje, sejanje.... Mi nemamo kuce i ekonomska dvorista kao vi. Mi smo jadnici sa malo evrica otkupili ove nase jadne stancice, dali nam i nekakvu jadu od firminih akcija ( doduse, nismo mi pravili te firme)....Mi koji imamo redovna primanja imamo i vece prohteve od vas paora. Mnogima od nas je doktor napisao da moramo leti na more a zimi na skijanje, a vi to ne znate. Nama je uvek malo za razliku od vas koji ste skromni.

danijel
30-01-13, 15:31
Trbalo bi da dobiju,jer pre par godina im je sve bilo uskraceno(subvencije pri kupovini nove mehanizacije,subvencije za zamlju.....)
USKRAĆENO? Oni koji su u radnom odnosu, poljoprivreda im dođe kao hobi i netreba da dobijaju subvencije. Nisam ni za to da subvencije dobijaju ni oni koji rade 100 i više hektara jer tu količinu zemlje nisu u stanju sami da obrade, potrebno je da zaposle još nekog čoveka gde se postavlja pitanje dali je to poljoprivredno gazdinstvo ili firma

kole
30-01-13, 15:35
Ma naravno, samo ti treba da dobiješ subvencije ...

- - - - - - - - - -

[QUOTE=Djole71;632887]Trbalo bi da dobiju,jer pre par godina im je sve bilo uskraceno(subvencije pri kupovini nove mehanizacije,subvencije za zamlju.....)[/QUOTE
I ja se slazem da im treba dati subvencije i ostalo kao i paorima. Sta bih sad ti paori? Odjednom da vise ne budu gradjani drugog reda!!! E, nemoze gospodo paori. Neka na trzistu rada sede mladi ljudi a mi cemo malo tamo malo vamo (posao -zemlja). Uzmemo lazno bolovanje pa i mi da idemo8kao i vi) malo u prirodu: oranje, sejanje.... Mi nemamo kuce i ekonomska dvorista kao vi. Mi smo jadnici sa malo evrica otkupili ove nase jadne stancice, dali nam i nekakvu jadu od firminih akcija ( doduse, nismo mi pravili te firme)....Mi koji imamo redovna primanja imamo i vece prohteve od vas paora. Mnogima od nas je doktor napisao da moramo leti na more a zimi na skijanje, a vi to ne znate. Nama je uvek malo za razliku od vas koji ste skromni.

Taman posla da im se daju subvencije, nego zemlja da im se oduzme i da se da paorima koji nemaju. Al' ne bilo kojem paoru, nego samo onima koji nisu ništa uspeli da naprave i steknu.

stari vujadin
30-01-13, 15:41
Slazem se sa kolegom koletom. Samo ja i danijel da dobijemo, i kraj price o subvencijama:)

cika_jova
30-01-13, 15:41
diklofen nije 10% na ulozeno nego od troskova proizvodnje koji obuhvataju mnogo vise nego samo ulozeno

Djole71
30-01-13, 16:11
Dali vi u opste gledate sta pisete.Ne mogu da verujem,dali ste sami sebi rekli''SVAKA MI CAST".
Necu nikoga da prozivam.Osvrnite se oko sebe.Znaci po nekima ko radi u firmi i ima platu 20 000 din i pet jutara zemlje koje mu je dedovina treba da crkne ili da vama da u arendu ili proda i da dodje kod vas da radi od jutra do sutra i da ga ponizavate za 100din na sat,a pri tome ostali radnici koji rade nov stop kod vas nisu prijavljeni,nejde im radni staz,penziono,socijalno.....Radite usluge sa mehanizacijom,koju ste kupili subvencionisano sebi,a ne meni i pri tome nista neplacate drzavi....Setite se 80-ih godina proslog veka,ko je radio usluge(moj otac-npr.)je placao pausalno drzavi,i odatle kada se sve slije u budzet,ima i za subvencije i ostalo....

Molim da se niko ne pronadje prozvan ili da se ljuti,ovo je samo polemika i ovde svako ima pravo da iznese svoje mislenje u toj meri dok admin.to dozvoljava.
Jer svi smo ovde zbog poljoprivrede(bar tako mislim)da razmenimo iskustva,uocimo na moguce nepravilnosti i da se druzimo.
Hvala.

danijel
30-01-13, 16:19
[QUOTE=kole;632909]Ma naravno, samo ti treba da dobiješ subvencije ...

- - - - - - - - - -

Ako se ovo na mene odnosi, nevazi, pošto sam radio u državnoj firmi a sada sam penzioner i nemam pravo na subvencije i netrebami.

mims
30-01-13, 16:19
http://www.rtv.rs/sr_ci/politika/zakonom-se-garantuju-minimalni-iznosi-premija-u-poljoprivredi_367166.html

Djole71
30-01-13, 16:26
danijel
Prosle godine si imao pravo 2012...

danijel
30-01-13, 16:27
Dali vi u opste gledate sta pisete.Ne mogu da verujem,dali ste sami sebi rekli''SVAKA MI CAST".
Necu nikoga da prozivam.Osvrnite se oko sebe.Znaci po nekima ko radi u firmi i ima platu 20 000 din i pet jutara zemlje koje mu je dedovina treba da crkne ili da vama da u arendu ili proda i da dodje kod vas da radi od jutra do sutra i da ga ponizavate za 100din na sat,a pri tome ostali radnici koji rade nov stop kod vas nisu prijavljeni,nejde im radni staz,penziono,socijalno.....Radite usluge sa mehanizacijom,koju ste kupili subvencionisano sebi,a ne meni i pri tome nista neplacate drzavi....Setite se 80-ih godina proslog veka,ko je radio usluge(moj otac-npr.)je placao pausalno drzavi,i odatle kada se sve slije u budzet,ima i za subvencije i ostalo....

Molim da se niko ne pronadje prozvan ili da se ljuti,ovo je samo polemika i ovde svako ima pravo da iznese svoje mislenje u toj meri dok admin.to dozvoljava.
Jer svi smo ovde zbog poljoprivrede(bar tako mislim)da razmenimo iskustva,uocimo na moguce nepravilnosti i da se druzimo.
Hvala.
Pa zar pored drzavnog posla i zemlje treba i subvencije. Mozda ali samo pod uslovom ako ti drzava pored subvencija još i obezbedi preko leta 15 dana na moru u grčkoj i preko zime bar 20 dana skijanja na zlatiboru

stari vujadin
30-01-13, 16:46

Hvala.
Smatram se prozvanim pa cu zato i napisati koju. Prosecan licni dohodak u Srbiji(da Vas potsetim) iznosi 46000 din, Vi pisete sta ce oni sa 20000 din, pitam ja Vas , sta ce oni "jadnici" sa 100000 i vise? Pisao sam nedavno, ne moze ministarstvo poljoprivrede resavati socijalne probleme. A ako nisu zadovoljni sa tih 20000 neka oslobode radno mesto nekome ko nema ni tih 5 kj koje Vi spominjete.Ne ljutim se al, dok god je ovo poljoprivredni forum ja cu stititi interese cistih poljoprivrednika, znaci, onih koji zive iskljucivo od zemlje, narocito ove mladje. Vecina nas i nije kupila subvencionisanu mehanizaciju, tako da nas nemojte trpati u isti kos, mnogi od nas imaju i posteno placene radnike a PDV koji mi placamo na rep. materijale i ostalo upravo izdrzava sve one koji su na budzetu, a mozda i Vas. Ako ja izdvojim godisnje za rep. mater. 2 000 000 din, lako je sabrati koliko sam ostavio drzavi. Pa sam zasluzio da mi drzava nesto i uzvrati.

North ARMY
30-01-13, 17:09
Daj ne pisite svasta de ste videli nekog tajFuna da sedne u traktor i ide da ore 5 jutara dedovine ? :lol: :lol:
Mada imam komsiju covek je doktor,a brat mu je isto dipl.ing. pa nek rade ljuti,do prosle godine su radili sa starim 560 nekoliko kj i sto oni ne treba da dobiju subvencije ? Njihove su njive uvek za primer i obradjene i posejano i nadjubreno i cisto,mislim da su jedini u selu koji jos uvek znaju da nakupe 10ak nadnicara pa par dana motikama obilaze njive,a ocin to radi neko sa 100kj,samo kupi vecu prskalicu.

Pedja1
30-01-13, 17:29
И бре северац, па биће опет избора ..Lkl{{ можда седну и за трактор све с шлемом ::traktor:: није ваљда да сте сви заборавили види милину своји с својима :lol:...

http://www.vesti-online.com/data/images/2012-04-16/232154_izbori-2012--02_iff.jpg?ver=1334560184

savopunck
30-01-13, 18:11
e bas me interesuje gde ja sad ivkovic nesto se ne cuje njemu je najblizi(po lokalitetu) dulic iz st.zed.
inace taj je u 100+ za sever backe ima jd 2-3 god i class kojban

KishRobert
30-01-13, 18:20
Kojban?
Sta je to?

Djudja
30-01-13, 18:47
Ma naravno, samo ti treba da dobiješ subvencije ...

- - - - - - - - - -

[QUOTE=stari vujadin;632899]

Taman posla da im se daju subvencije, nego zemlja da im se oduzme i da se da paorima koji nemaju. Al' ne bilo kojem paoru, nego samo onima koji nisu ništa uspeli da naprave i steknu.

A pod kojim okolnostima nisu nista stekli. Ne uzimajte moj komentar zdravo za gotovo, i da trazite razlog za napadanje.

Neki nisu mogli zbog nekih opravdanih razloga...a pitanje koji su. A vecina nije zato sto: sede ispred prodavnice i loču, hoce da se bave poljoprivredom al da imaju radno vreme kao u firmi 8 sati dnevno, godisnji odmor na leto da idu na more bas kada je sezona (nekada pre 15 god Crna Gora nije bila toliko halapljiva pa se za male pare moglo ici na more), slave se slavile 3 dana a posao moze da saceka...

talianu
30-01-13, 19:09
Bojim se da taj što ima klas KOJBAN mora sada ćutati.

stari vujadin
30-01-13, 19:39
Gospodjo ili gospodjice Djurdjo, pogresnog ste citirali ! Nikada nisam napisao da se nekome zemlja oduzme... itd.

Simic
30-01-13, 20:15
pedja1 samo palmu nemoj da stavis u isti kos sa ovima.Zivim u selu koje se granici sa opstinom Jagodina tako da znam sta i koliko je ulozio u selo.Sta ste se uhvatili za sunb odakle da nam se dodele,odakle iz kog fonda,gde smo uplacivali?Non stop se vrti na zapadu.ovoliko za ovo ovoliko ,za ono onoliko.Industrijski itehnoloske zemlje kao sto su Nemacka,Austrija,Italija,svajcarska i ostale zemlje sunb daju iz razloga da nebi narod sa sela begao po gradovima,da bi odrzali sopstvenu proizvodnju kako tako.To se radi kod njih jel im je poljoprivreda 3-4-5 grana i nema obradljive zemlje kao kod nas.Njihovi farmeri na osnovu tih podsticaja imaju gro obaveza prema drzavi,tipa kvaliteta i kvantiteta u bilo kojoj grani poljoprivrede.Da nepricam o pio i ostalim obavezama,bukvalno sve mora da je pod osiguranjem.aman sve.stoka,mehanizacija ,farma, i tamo se desava da bankrotira, sto je slucaj, sasvim normalan .E u ovakvim drustvima je po mom donacija molba za bavljene poljoprivredom,bojim se da je kod nas takav slucaj,

cokikovac
30-01-13, 20:29
zemlju cu da radim sa ii bez subvencija,tako da ako daju dobro,ako ne daju nemora, tu zemlju je obradjivao moj otac i odhranio,iskolovao mene i brata kad su vremena bila mnogo teza

Janosh
30-01-13, 20:35
Zemlju obradjujemo sve ove godine bez dinara subvencija i tako ce ostati u narednom periodu.

Cude me ovi ljudi koji sve sto drzava daje uzimaju, a opet se bune.
To mi nije jasno.

Djole71
30-01-13, 20:40
Sada sam bio u kafani gde su ljudi polemisali u vezi subvencija za poljoprivredu i opste sam se posvadjao sa njima braneci interes poljoprivrede(celokupne,i povrtara i malih i srednjih i velikih poljoprivrednika).Rasprava je kulminirala skakanjem preko stola i hvatanjem za gusu-onda su nas rastavili i doticna gospoda su napustila lokal.
Skupa im je pijaca,skupi su im svinji,cena leba,mesa.....kazu to su krivi seljaci,nabili su cene,nemoze da se zivi sta oce oni.Ja im pocnem obijasnjavati da to nije sve tako,treba uraniti svince-koliko treba da pojede,nije lako baviti se bastovanstvom,za cenu mesa,mleka u radnjama nisu krivi poljoprivrednici,oni sa tim nemaju veze,......Kaze jedan oce subvencije od drzave,dao bi im ja k...c.A ja : ti ces ga dobiti odma....i cirkus... j...m vam m..u nemate zajedno 10 saksija zemlje,a tu mi pricate o poljuprivredi.......

matijas311
30-01-13, 20:46
Sada sam bio u kafani gde su ljudi polemisali u vezi subvencija za poljoprivredu i opste sam se posvadjao sa njima braneci interes poljoprivrede(celokupne,i povrtara i malih i srednjih i velikih poljoprivrednika).Rasprava je kulminirala skakanjem preko stola i hvatanjem za gusu-onda su nas rastavili i doticna gospoda su napustila lokal.
Skupa im je pijaca,skupi su im svinji,cena leba,mesa.....kazu to su krivi seljaci,nabili su cene,nemoze da se zivi sta oce oni.Ja im pocnem obijasnjavati da to nije sve tako,treba uraniti svince-koliko treba da pojede,nije lako baviti se bastovanstvom,za cenu mesa,mleka u radnjama nisu krivi poljoprivrednici,oni sa tim nemaju veze,......Kaze jedan oce subvencije od drzave,dao bi im ja k...c.A ja : ti ces ga dobiti odma....i cirkus... j...m vam m..u nemate zajedno 10 saksija zemlje,a tu mi pricate o poljuprivredi.......
i kod nas je ista situacija

mudric milan
30-01-13, 20:51
Subvencije da ali samo onima kojima je poljoprivreda jedino zanimanje.Svi se držimo Evrope a u Evropi subvencije se daju za proizvodnju a ne za posedovanje ili unajmljivanje zemlje.U Evropi nisu tako bogati da daju subvencije za kravu koja daje 10 litara mleka jer je to čisto bacanje para.Zašto mali proizvođači mleka netrebaju da dibivaju subvencije iz prostog razloga što ne ulažu u proizvodnju.Prođite leti pre podne našim selima gde se mleko otkupljuje iz kofa .Videćete da su to kofe plastične ili aluminijske koje su u Srbiji od 1996 godine zabranjene za držanje mleka pa još na suncu i šta se uliva u cistrenu na nekom tamiću ili maloj prikolici koje su do ove godine većinom bile plastične pa zar država za trovanje naroda troši državne pare.Mali proizvođač nemože da ima laktofriz a veći ne žele da mešaju svoje mleko sa njim iz razloga što mali proizvođači nisu edukovani kako da postupaju sa muznim grlima a i svako ulaganje u proizvodnju čini im se da pomažu državu a ne sebe.

grunt
30-01-13, 20:51
Bice da je moja konstatcija tacna zavadi pa vladaj

Pedja1
30-01-13, 20:57
Било и биће .. нема разлога за јед .. задужили су све још 3 милијарде .. биће субвенције ... ових дана обилазимо (само Србија) бившу Југу .. ред је да се прослави >:({

North ARMY
30-01-13, 21:10
Ja bih ipak pre uredbi i subvencija ubacio inspekciju da proceslja ova nova gazdinstva kako ova imaginarna(da se na babi vodi 50-100ha) tako i ove mlade i sposobne sto su za par godina "posteno" stekli sto prosecan covek u poljoprivredi ne stekne za svog radnog veka.
Kad bismo se takvih resili bilo bi novaca za sve,a i zemlje.

SasaK
30-01-13, 21:17
Kod nas veliki su se nabrzinu ogazdili,za manje od 5 godina novi kombajni,traktori,mercedesi,alo pa nismo mi budale bre,oni su pametni a mi smo prosti,kako da ne,i idu po selu i pricaju kako mora da se baca djubre da bi rodilo,a ja to ne znam...

Janosh
30-01-13, 21:21
Zalosno je kakav je i narod postao.
Svasta se ovde moze cuti.
Jedni kukukaju male sub, drugi kako su dosta ulozili, treci,,,,
kada se pogleda i svake godine da se povecaju podsticaji ljudi bih jos vise bili nezadovoljni.

Dokle god drzava ne zastiti proizvodjaca nece biti napredka. Mogu oni ovako da daju i 500 e, to malo znaci.
Mora se raditi na izvozu, a ne uvozu na vec pretrpano trziste.
Govorim u globalu ne samo o ratarstvu.

Djudja
30-01-13, 21:25
Gospodjo ili gospodjice Djurdjo, pogresnog ste citirali ! Nikada nisam napisao da se nekome zemlja oduzme... itd.

Bez zamerki i ljutnje, ja vas nisam citirala svojim rukopisom, vec sam uzela vasu prepisku, sto ste vi licno napisali. Poruka 271

steva44
30-01-13, 21:40
Subvencije da ali samo onima kojima je poljoprivreda jedino zanimanje.Svi se držimo Evrope a u Evropi subvencije se daju za proizvodnju a ne za posedovanje ili unajmljivanje zemlje.U Evropi nisu tako bogati da daju subvencije za kravu koja daje 10 litara mleka jer je to čisto bacanje para.Zašto mali proizvođači mleka netrebaju da dibivaju subvencije iz prostog razloga što ne ulažu u proizvodnju.Prođite leti pre podne našim selima gde se mleko otkupljuje iz kofa .Videćete da su to kofe plastične ili aluminijske koje su u Srbiji od 1996 godine zabranjene za držanje mleka pa još na suncu i šta se uliva u cistrenu na nekom tamiću ili maloj prikolici koje su do ove godine većinom bile plastične pa zar država za trovanje naroda troši državne pare.Mali proizvođač nemože da ima laktofriz a veći ne žele da mešaju svoje mleko sa njim iz razloga što mali proizvođači nisu edukovani kako da postupaju sa muznim grlima a i svako ulaganje u proizvodnju čini im se da pomažu državu a ne sebe.
Ti mali proizvodjaci predaju preko dvestamiliona litara mleka,koje nije subvencionisano , i jos truju narod,alo covece sta ti pises ,da mali proizvodjaci truju narod ,pa ovo neko cita pa ce jos misliti da je tako.

stari vujadin
30-01-13, 21:52
Bez zamerki i ljutnje, ja vas nisam citirala svojim rukopisom, vec sam uzela vasu prepisku, sto ste vi licno napisali. Poruka 271
Naravno da se ne ljutim, samo Vi malo pazljivije citajte sta ko pise. To su reci g. koleta, a ne moje. Moje poruke nose br.92 ane 271 kako Vi trvdite.

Gorski Car
30-01-13, 21:54
Jel drzava subvencionise i setvu protiv zakonitog sejanja GMO semena???

Ovo pitanje sam postavio jer vidim da se velika vecina vas raspisala na temi dekalb hibridi monsanto...

Milos M.
30-01-13, 21:58
Mali proizvođač nemože da ima laktofriz a veći ne žele da mešaju svoje mleko sa njim iz razloga što mali proizvođači nisu edukovani kako da postupaju sa muznim grlima a i svako ulaganje u proizvodnju čini im se da pomažu državu a ne sebe.

Dal ti imalo razmiljaš šta pišeš? Pa,sta sad,treba ja da ga primim u moj uredjaj za mleko,a on aparat za muzu nije oprao bar mesec dana jer on drzi 2-3 krave,pa ga cistoca ne interesuje,SUTRA nece ni te 2-3 krave drzati jer je zaposlen!? Zar zbog njih koji su neodgovorni da gubim klasu mleka i cenu? Pusti tele da sisa ,ne opere vime,pa poturi muzilicu i onda meni ga da,onaj izvadi uzorak i kaze mleko nije dobro,bakterije velike,ima vode.Ja moram hraniti i porodicu,a to necu moci ako sam neodgovoran kao proizvodjac sto doticnog sa dve tri krave i ne zanima,jer njega nece potresti ako mi zatvore otkupno mesto. Niko ne razmislja o tome koliko se truda i vremena utrosi na cistocu objekta,cistocu stale. Njima do 5 krava je samo da udju u stalu i da izadju,njih drugo ne interesuje. Ovi sa vise od 5 krava vec kako tako postaju konkurentniji i zanimljiviji mlekari da im dodje na noge. Mleko treba da bude cisto,mnogo faktora mora da bude ispunjeno da bi ispunilo ulov za ekstra klasu. Ja bi bio na cistom gubitku kad bi ga primio. Racunaj da ti mleko plate 10 dinara jeftinije zato sto ti je cistoca katastrofa. Borio sam se za brojno stanje da bi imao uredjaj. Primacu svacije mleko,ali u zaseban uredjaj,pa kako im je tako im je.

North ARMY
30-01-13, 22:29
http://www.mojafarma.rs/index.php/201301304951/Poljoprivreda-danas/Info-24h/usvojen-zakon-o-podsticajima-u-poljoprivredi.html

dobrodol
30-01-13, 22:31
- - - - - - - - - -
Dal ti imalo razmiljaš šta pišeš? Pa,sta sad,treba ja da ga primim u moj uredjaj za mleko,a on aparat za muzu nije oprao bar mesec dana jer on drzi 2-3 krave,pa ga cistoca ne interesuje,SUTRA nece ni te 2-3 krave drzati jer je zaposlen!? Zar zbog njih koji su neodgovorni da gubim klasu mleka i cenu? Pusti tele da sisa ,ne opere vime,pa poturi muzilicu i onda meni ga da,onaj izvadi uzorak i kaze mleko nije dobro,bakterije velike,ima vode.Ja moram hraniti i porodicu,a to necu moci ako sam neodgovoran kao proizvodjac sto doticnog sa dve tri krave i ne zanima,jer njega nece potresti ako mi zatvore otkupno mesto. Niko ne razmislja o tome koliko se truda i vremena utrosi na cistocu objekta,cistocu stale. Njima do 5 krava je samo da udju u stalu i da izadju,njih drugo ne interesuje. Ovi sa vise od 5 krava vec kako tako postaju konkurentniji i zanimljiviji mlekari da im dodje na noge. Mleko treba da bude cisto,mnogo faktora mora da bude ispunjeno da bi ispunilo ulov za ekstra klasu. Ja bi bio na cistom gubitku kad bi ga primio. Racunaj da ti mleko plate 10 dinara jeftinije zato sto ti je cistoca katastrofa. Borio sam se za brojno stanje da bi imao uredjaj. Primacu svacije mleko,ali u zaseban uredjaj,pa kako im je tako im je.A ko si TI da određuješ kvalitet mleka? Jesi'l ti TEHNOLOG, pa ćeš ljudima koji ti predaju mleko, da kažeš da nije bakteriološki ispravno? Treba da ZAHTEVAMO da se oformi NEZAVISNA LABORATORIJA ZA PROCENU KVALITETA MLEKA, uzorkovanje na mestu muže, pa da vidimo onda koliko bi mlekara bilo POZATVARANO zbog BANKROTA !!!!!!!!!!!??????????

ddragan
30-01-13, 22:48
Jel drzava subvencionise i setvu protiv zakonitog sejanja GMO semena???

Vidim da mnogo vas javno pise da seje gmo seme pa cisto da pitam ko vrsi te kontrole???

Ova pitanja sam postavio jer vidim da se velika vecina vas raspisala na temi dekalb hibridi monsanto...Pa ko je pisao o setvi GMO semena?

Djudja
30-01-13, 22:48
Naravno da se ne ljutim, samo Vi malo pazljivije citajte sta ko pise. To su reci g. koleta, a ne moje. Moje poruke nose br.92 ane 271 kako Vi trvdite.

Zasto onda na poruci 271 pise da sam vas citirala. Mora da je neka greska.

Janosh
30-01-13, 22:49
Dal ti imalo razmiljaš šta pišeš? Pa,sta sad,treba ja da ga primim u moj uredjaj za mleko,a on aparat za muzu nije oprao bar mesec dana jer on drzi 2-3 krave,pa ga cistoca ne interesuje,SUTRA nece ni te 2-3 krave drzati jer je zaposlen!? Zar zbog njih koji su neodgovorni da gubim klasu mleka i cenu? Pusti tele da sisa ,ne opere vime,pa poturi muzilicu i onda meni ga da,onaj izvadi uzorak i kaze mleko nije dobro,bakterije velike,ima vode.Ja moram hraniti i porodicu,a to necu moci ako sam neodgovoran kao proizvodjac sto doticnog sa dve tri krave i ne zanima,jer njega nece potresti ako mi zatvore otkupno mesto. Niko ne razmislja o tome koliko se truda i vremena utrosi na cistocu objekta,cistocu stale. Njima do 5 krava je samo da udju u stalu i da izadju,njih drugo ne interesuje. Ovi sa vise od 5 krava vec kako tako postaju konkurentniji i zanimljiviji mlekari da im dodje na noge. Mleko treba da bude cisto,mnogo faktora mora da bude ispunjeno da bi ispunilo ulov za ekstra klasu. Ja bi bio na cistom gubitku kad bi ga primio. Racunaj da ti mleko plate 10 dinara jeftinije zato sto ti je cistoca katastrofa. Borio sam se za brojno stanje da bi imao uredjaj. Primacu svacije mleko,ali u zaseban uredjaj,pa kako im je tako im je.

Dali si ti normalan covek?
Zbog takvih kao sto si ti ja sam rasprodao moje krave.
Ispade da su svi ludi samo su ovi sto drze otkupna mesta pametni.
Ti za tvoje poslove koje obavljas na otkupnom mestu IMAS ZAGARANTOVANU MASNU JEDINICU. Zavisno od mlekare,
ali svi vi ste povlasceni u odnosu na druge. I sad tebi ne odgovaraju ovi sto drze dve krave, oni nisu u stanju da operu muzlicu i vime.

Zasto ti ne predajes samo svoje mleko?
Pa zato sto imas koristi od tudjeg.

pocerina
30-01-13, 22:50
Ja imam uredjaj za mleko, primam samo stricevo mleko i nicije vise, pa zbog lose higijene na koju ljudi ne obracaju paznju, ili je voda ili antibiotici, plus nemam registrovano otkupno mesto, tako da ne zelim za dzabe da lupam glavu dal je sve ok ili nije...

steva44
30-01-13, 23:00
Ja jos nisam video ni u jednoj prodavnici da pise na mleku ovo je ektra klasa cena ta i ta ,ovo je druga klasa cena ta i ta.Znaci muvacina od strane mlekara nevidjena.Samo da se nadodadam na dobrodola ,voleo bih da se ispitaju i njihovi gotovi proizvodi da se vidi dal odgovaraju standardu.Da li neko upoznat da mlekare farbaju mleko sa prehrambenom bojom da bi bilo belo,to sto se kupeje u prodavnici je obicna ofarbana voda sa malo mlecne masti.A nama traze dlaku u jajetu za ekstra klasu .Te mali proteini ,te belancevine,te somatske celije te bakterije .Videcete ko se sad imati ekstra klasu,i pravo na vec premije,uglovnom oni sto imaju 200 i vise krava,a nama sa 15 do 20 ce samo zamazivati oci ,jedan mesec dobijes pa pet nedobijes ,mislim na ekstra klasu.Klasicna globalizaija.

North ARMY
30-01-13, 23:04
Uvode preko TV-a modu mleko sa 0% mlecne masti,ni onoj stvari nije ali eto ovi iz grada srecni misle kad opucaju 250gr masnog bureka i popiju taj posni jogurt da ce biti fit e 'oce prc.

IVAN ILIC
30-01-13, 23:07
Alo narode,nama su trn u oku majmuni nad nama a ne mi sami sebi.Dokle vise medjusobnog prepucavanja,pogotovo izmedju "velikih" i "malih".Svi smo u istom kosu i mora imati mesta za svakog pod ovom kapom nebeskom,i za onog sa dve krave i za onog sa 102.Svako ce ziveti shodno svom radu onako kako to bude mogao.Ako su mali needukovani,skloni nehigijeni,treba im staviti to do znanja na normalan ljudski nacin i pametnom bice dovoljno,mada znam mnoge sa jednom kravom a da je cuvaju kao u apoteci.I da se slozimo,mali cine vecinu u ovoj posranoj drzavi,i ne mogu svi biti veliki,treba ih samo valjano usmeriti.

ddragan
30-01-13, 23:08
NA Nisu upuceni da je covek bez stomaka ko mercedes bez znaka.

North ARMY
30-01-13, 23:10
NA Nisu upuceni da je covek bez stomaka ko mercedes bez znaka.
Ne znaju oni sta valja. To mu dodje usteda kao da sa pune krigle piva skinem penu,kao manje ce uhvatiti. Lkl{{

Matic
30-01-13, 23:15
A kada bi ti isti popili čašu domaćeg mleka nakon bureka trčali bi ulicom i vikali:Bež`te noge usra.u vas!

zcurcic
30-01-13, 23:23
Kakav narod, takva vlast. Ne možemo da se složimo ni oko čega. Mislim da podrška mora da postoji za sve, ali neki u poljoprivredi moraju da dobiju više. Zaista smatram da ratarima pri ovakvim cenama proizvoda nije neophodna subvencija, vec samo regresiranje nafte i mineralnih djubriva. Drzava da se odrekne akciza i poreza na djubrivo i to bi bilo dovoljno. Došli smo do situacije da sami sebi kopamo jame, utrkivajuci se za zemlju i dizuci arendu do nebesa. Zbog toga subvencije treba dati onima koji taj ratarski proizvod dizu na visi nivo, stočarima. Nazalost juce u emisiji sam cuo jednu rec, koja je dovela do ovakve situacije, specijalizacija. Po meni upravo nam to ne treba, treba nam diverzifikacija. Trebaju nam kombinovana gazdinstva, koja lakse amortizuju situaciju na nestabilnom trzistu. Upravo ono što smo imali nekada, figurativno govoreci maksim zemlje, sa 10tak goveda, 50tak svinja, zivine da trčkara po dvorištu. Kad kažem maksim zemlje ne mislim na 17 jutara, već nekih 50tak jutara po članu domacinstva, plus stalno zaposlen agronom, ako niko od clanova domacinstva nema zavrsenu bar poljoprivrednu skolu.
Naravno drzava pored podrske, mora da obezbedi objektivnost, da ne kazem postenje, na otkupnim mestima. Da ima razvijene robne rezerve, kako bi sprecila oscilacije cena i obezbedila sigurnost u proizvodnji. Mora se doneti jasna strategija, ali primerena reonu u kom se polj. proizvodnja odvija.
U svakom slucaju moramo se odgovorno ponašati jedni prema drugima. Imati razumevanja za svačije probleme i zajedno ih rešavati. Sve ovo nam se dešava zbog toga što gledamo kako koga da zajebemo, bilo to drzavu prilikom dobijanja subvencija, bilo nakupac proizvodjaca, ili proizvodjac nakupca ili otkupljivaca.

steva44
31-01-13, 00:05
Sve se slazem stobom zcurcic,samo ne 50 jutara po clanu pa ja bi trebo 350 onda da radim,ma oma bi ustupio 200 drugima,stvarno mi nebi trebalo toliko ,eventulno 150 ,i to bi mi bilo mozda mnogo.

Milos M.
31-01-13, 08:08
Dali si ti normalan covek?
Zbog takvih kao sto si ti ja sam rasprodao moje krave.
Ispade da su svi ludi samo su ovi sto drze otkupna mesta pametni.
Ti za tvoje poslove koje obavljas na otkupnom mestu IMAS ZAGARANTOVANU MASNU JEDINICU. Zavisno od mlekare,
ali svi vi ste povlasceni u odnosu na druge. I sad tebi ne odgovaraju ovi sto drze dve krave, oni nisu u stanju da operu muzlicu i vime.

Zasto ti ne predajes samo svoje mleko?
Pa zato sto imas koristi od tudjeg.

Prvo,Ja predajem iskljucivo svoje mleko,drugo nemam nikakve poslove na otkupnom mestu,pa mi samim tim nije zagarantovana masna jedinica,kako uradim tako ce mi biti,clan Pocerina je u pravu. Trece,Rekao sam da cu primiti svakog,ali u zaseban uredjaj,i odrzavacu ga kao svoj. Cetvrto,neko je pomenuo da nisam ja tehnolog. Pa,i nisam,medjutim posalju nekog iz mlekare,pa on izvadi uzorak mleka i kaze posle par dana nije dobro,imao sam zajednicko mleko sa drugima,nikad nije imalo prvu klasu,a kamoli ekstra. Ma,necu da se raspravljam oko ne bitne stvari. Ko hoce da radi,on nadje naci,ko nece on se buni. Samim tim se vise i necu javljati na ovu temu. Lud sam bio sto sam bilo sta rekao rekao,ali jednostavno sam morao da odreagujem na onu konstataciju mudric milana.

Goran G.
31-01-13, 08:17
[QUOTE=Pavle.[/QUOTE]
ti lupas po svim temama a pretpostavljam da si poljoprivredu video kod komsije preko ograde

Attila
31-01-13, 08:45
Svaka pomoc drzave pa zvala se ona subvencija ili socijalna pomoc mora od nekog da se zakine.Dakle u ovom slucaju taj novac se mora uzeti od nekoga ( krediti odavno ne odlaze za ove namene).Drzava je smislila fintu da poljoprivrednike podeli na one registrovane i neregistrovane.Novac drzava otima od neregistrovanih na mnogo nacina znanih i neznanih tako da zapravo oni finansiraju tu njenu rabotu za racun registrovanih.Registrovani dobijaju subvencije oni koji to nisu oni ne dobijaju.Oni koji imaju male posede njima se ne ispalti da se registruju oni sa vecim posedima su se registrovali pa sad dodatno peljese neregistrovane tako sto ih ucenjuju za zemlju koju ugovaraju fiktivno pod arendu i daju im uglavnom polovinu dobijene subvencije.Dakle drzava je i to osmislila.Elem drzava ima nameru da na taj nacin unisti ove male proizvodjace i da podstakne velike da budu jos veci a da ona pri tom ne mesa svoje prste tako ocito da ne bi izazvala socijalni bunt zbog opste otimacine.
Mnogi su se upecali i pojurili su da kupuju zemlju ne bi li sto vise uzeli subvencija .
Eh sve je to lepo ali ima tu jedna kvaka koju ne znaju subvencionisani .Kad se ti veliki dovoljno uvecaju i bude ih taman toliko koliko drzavi treba da ih valjano oporezuje sledi im ono sto sledi svakoj gici kad se u novembru podgoji.U ovom slucaju nece biti noz pod gusu al ce da dobiju paprene poreze i namete od kojih ce se mnogi subvencionisani alavci pokaciti na tavane medj sunke.Znate onu narodnu dala kuma banku da u kolo udje a platila bi tri samo da iz njega izadje.E tako ce se provesti i registrovani kao sto se provode oni koji su davno pootvarali firme uz drzavnu halabuku da je to mudar potez i da toga nece vise biti a kad su hteli da ih ugase muke bozije ne mozes se naplacati i nadavati.Nekima i dan danas stizu kojekakve dazbine da ih plate iako vec deceniju celu te firme nemaju.
Tako to ide ne kaze nas narod dzaba da se ne jede bas sve sto leti.

Vi ili ste filozof ili niste nikad radili na selu. Ima rešenja i za manje poljoprivrednike samo snalažljivost je kod vaz nepoznat. Kod nas manji sa par hektara naprave ugovor sa nekim koji ima još mesta da 100h i registruje mu i da mu neki procenat i svima je dobro a ne kao vi samo kukate to je najlakše.

zis
31-01-13, 08:55
Goran IHC (http://poljoinfo.com/member.php?1285-Goran-IHC) Iako ne mirišem člana Pavle. (http://poljoinfo.com/member.php?15556-Pavle) (utisak na prvu loptu)dao je povod za razmišljanje a što je samo potvrda da kada sam pisao još pre izbora da se lako može desiti da te država kao registrovano gazdinstvo jednom uredbom može pretvoriti u privredni subjekt tj,u malog privrednika iliti firmu pa se na isnovu toga i tako i postavi prema registrovanim gazdinstvima i počne da oporezuje kao i sve firme da na 1 dinar prihoda naplaćuje 63 pare porez i doprinose e onda će mnogi poželeti da izađu iz registra .Država ništa ne daje ako nema računicu a seljak je previše počeo da veruje vlasti .Vlast treba poštovat ali joj ne verovat u potpubosti .

milan971
31-01-13, 09:56
Prvo,Ja predajem iskljucivo svoje mleko,drugo nemam nikakve poslove na otkupnom mestu,pa mi samim tim nije zagarantovana masna jedinica,kako uradim tako ce mi biti,clan Pocerina je u pravu. Trece,Rekao sam da cu primiti svakog,ali u zaseban uredjaj,i odrzavacu ga kao svoj. Cetvrto,neko je pomenuo da nisam ja tehnolog. Pa,i nisam,medjutim posalju nekog iz mlekare,pa on izvadi uzorak mleka i kaze posle par dana nije dobro,imao sam zajednicko mleko sa drugima,nikad nije imalo prvu klasu,a kamoli ekstra. Ma,necu da se raspravljam oko ne bitne stvari. Ko hoce da radi,on nadje naci,ko nece on se buni. Samim tim se vise i necu javljati na ovu temu. Lud sam bio sto sam bilo sta rekao rekao,ali jednostavno sam morao da odreagujem na onu konstataciju mudric milana.
Da si malo pazljivije procitao post od @mudric milan-a video bi da vas dvojica pisete i mislite isto , a to je da mali treba da pocrkaju da bi vama bilo bolje.
A to sto "mali" mlekari podmiruju vise od 70% trzista mlecnih proizvoda , a za uzvrat ne dobijaju nista sta cemo s' tim .Lepo je neko napisao , a gde je u prodavnici to jeftinije mleko sto je po vama neispravno.
Jasan pokazatelj da drzava subvencionisanjem samo velikih gresi je stanje u nasem stocarstvu . Svake godine imamo evidentan pad grla stoke , kad se taj pad zaustavi i krene porast to ce biti znak da su mere drzave prave.

prnjavor3
31-01-13, 11:57
subvencije ko subvencije su ok,kod nas je riješeno veoma dobro minimalni uslovi su stvarno niski i svi ga mogu malte ne ostvarit.Na primjer za mehanizaciju je ove godine 30% a bilo je 40 ali svima je isto tj isti broj traktora i mašina mogu kupiti tj 1 traktor i 2 priključaka.Za traktor od 50 ks do 70 je 30% ili maksimalno 10 000e a za traktor od 70 do 110ks je 15 ooo znači i malim i velikim isto e jedini problem je što se kasni sa isplatom.Sad su uradili da možemo preko banke uzeti svoje subvencije čim papiri legnu u ministarstvo i prođu provjeru a i to je proces od 3 dana tako da je sad puno bolje.Ali i pored svega nama malo jbg

kova77
31-01-13, 12:07
E taj "procenat" o kome vi pricate i ta "snalazljivost" je kriminalno delo a taj "neki procenat" sam napomenuo u prethodnom postu.Neka hvala vam na toj usluzi da se na racun moje zemlje neki bogatas jos vise opari a ja da dobijem neku sicu pa to je tek bezobrazluk prve vrste.Licno bih prijavio svakog ko bi me na taj nacin opeljesio.
To se zove udruzivanje, a vi ga zovite kako hocete i nastavite da kukate.

Attila
31-01-13, 12:43
E taj "procenat" o kome vi pricate i ta "snalazljivost" je kriminalno delo a taj "neki procenat" sam napomenuo u prethodnom postu.Neka hvala vam na toj usluzi da se na racun moje zemlje neki bogatas jos vise opari a ja da dobijem neku sicu pa to je tek bezobrazluk prve vrste.Licno bih prijavio svakog ko bi me na taj nacin opeljesio.
Ne treba vi da nađete bogataša nego sigurno imate nekog rođaka poznanika ili komšiju pa se udružite i registrujte zajedno. Ali po vašim porukama slabe su šanse da se neko može dogovoriti sa vama. Niste jedini ima i kod nas takvih što da se udruže da se neko bogati od njihovog rada ali sad i on priča kad mu je došlo iz dupeta lepo ga molio čovek da mu da bar 15.000din ostalo će on platiti od onog šta treba da se plati pa sad računajte to mu je bilo subvencija od 1.5h a ukupno ima oko 30h kolko para je propustio i lepo se udružite vas 2-3 i uregistruje se jedan pa podelite ono šta treba da se uplati pa računajte.

sunecar
31-01-13, 12:48
Koji je ovo cirkus.Tesko filozofiranje.:lol:

prnjavor3
31-01-13, 12:52
nije mi namjera bilo koga vrijeđati ali bez udruživanja neće ići,jednostavno kao pojedinac nećeš moći ostvariti ništa.Od nabavke repromaterijala po povoljnijoj cijeneni tako i prodaja za tržište malih količina

Dejo_Joe
31-01-13, 12:56
Slazem se nekolicinom,subvencije b trebalo omoguciti i sitnim paorima,i on ima potrebu da nekada prosiri i ostavi svojim unucima dedovinu,kao sto sad neki rade po 100-200ha nasledjene zemlje,pa to nije mogao od jednom steci,morao je vekovima zaradjivati,a sad,tesko ko moze kupiti 50-100ha poceci od hektar dva,pet...subvencije za sve,to bi trebao biti moto za sledece proteste,mnogo veceg ucinka!

Gorski Car
31-01-13, 13:10
Da ste shvatili drzavu drugacije bi pisali, drzava nije tu da daje, nego da uzima(uvek bilo i bice).
Cak i ovi velikani sa 100+++ hektara nece procvetati jer su svi pod obavezom drzave zbog subvencija, mnogi su u velikim kreditima tako da su oni nestabilniji od manjih poljoprivrednika koji rade svojih 10-20 hektara i ne duguju nikom nista.

Subvencije ne davati nikom, ni malim ni velikim kome se radi neka radi od svojih para. Ko radi zbog subvencija neka promeni zanimanje...

ddragan
31-01-13, 14:47
Aj pojasni malo ovo sto si napisao da su pod obavezom drzave zbog subvencija?Pod kakvom obavezom.

Gorski Car
31-01-13, 15:03
Aj pojasni malo ovo sto si napisao da su pod obavezom drzave zbog subvencija?Pod kakvom obavezom.

Pa obavezan si da ispunjavas potrebne uslove da bih mogao da apliciras za subvenciju...

ddragan
31-01-13, 15:08
Pa gro ljudi(velika vecina)je te uslove ispunjavala i pre nego sto su subvencije krenule.Uzmi primer starijih poljoprivrednika,kod nas SKORO svi imaju poljoprivredne penzije,sto znaci da uplacivanje PIA nije krenulo sa dodelom subvencija nego mnogo,mnogo ranije.

skal
31-01-13, 15:09
ti lupas po svim temama a pretpostavljam da si poljoprivredu video kod komsije preko ograde
Ma kakva poljoprivreda bio covek cinimise u svajcarskoj ili gde vani kao gastarbajter bar tako je piso i penzioneru dosadno pa muci muku snama poljoprivrednicima

Goran G.
31-01-13, 15:16
jos jedan iz svajcarsku?:lol:

mims
31-01-13, 16:32
Ovde neki lupaju naveliko. Ovi ''mali'' ako je jedini uslov ove i prošle bio da se odnese posedovni list u registar i kasnije podnese zahtev ko vam brani. Neki su čak ponosni što nisu dobili subvencije, svašta se ovde može beskorisno pročitati.

Peet
31-01-13, 17:03
Ne da su beskorisne nego je dosta toga i smesno. Marate shvatiti na niko i nikada nece udovoljiti svima! Uvek ce biti nezadovoljnih, zavidnih, alavih i sve to daje rezultat svadja i stvarno besmislenih rasprava!!!

IVAN ILIC
31-01-13, 17:31
Ma,u principu,nama i ne trebaju subvencije.Ocigledno se stvara ogromna pometnja zbog istih,a svi smo nezadovoljni.Nas najveci problem je paritet cena na trzistu.Ako mi ispune cenu,na primer mleka od 0,6 eura,zabole me za subvenciju.U EU je cena sirovog mleka od nekih 0,65 eura,a ja bih s tom cenom jos i zapevao.Ne moze kilogram kukuruza da kosta vise od litre mleka(u mom kraju ima onih koji daju mleko za 24-25 din,a kukuruz je 30 din.) i kako onda naci racunicu,s kojim to subvencijama.Naravno,ovo je cena kod onih sa 2-3 krave,ali ja zelim da i taj seljak prehrani porodicu od postenog rada.Setite se po kojim paritetima su se nasi stari bavili poljoprivredom i sta su mogli prihoditi od tone grozdja,kukuruza,2-3 bika i slicno.Nista vise ne moze biti kao pre,to je jasno,ali uz svu kuknjavu mlekari u mom kraju ne propadaju,sta vise sepure se poput curana u sve luksuznijim automobilima i raskosnijem zivotu.A obican seljak golja,poput mene,hoce samo da prezivi,i ako moze da prozivi bar deo svog rudarskog argatovanja zivota dostojnog civilizovanog coveka.

dacha85
31-01-13, 18:57
Vec sam pisao ovo i opet cu,subvencionisati samo zemlju koja je u licnom vlasnistvu i nista vise.Sve drugo je manipulacija.

Tu nikako nisi upravu. Ja na primer imam u vlasnistu 2ha l hocu, zelim i radim vise. Zemlju uzimam u zakup i zasto nebih uzimao subvenciju za to kad vec radim. Al zato treba da se uvedu rigorozne kontrole jer ima mnogo onih koji nerade a uzimaju pare. Ima dosta njih koju daju u zakup a prijavili na sebe i uzimaju pare, a onaj sto te njive radi nema nista.

boleelek
31-01-13, 21:28
ako mislite da je mlekarima tako dobro probajte>:({subvencije svima koji rade do 100 ha

Goran G.
31-01-13, 21:46
skoro svi smo radili i pre subvencija,a imam i 20 godina paorskog staza a planiram se ovim baviti dokle god budem imao zdravlja
sa 56 cu imati pun staz i pravo na penziju:lol:

Mil
31-01-13, 21:58
Ma,u principu,nama i ne trebaju subvencije.Ocigledno se stvara ogromna pometnja zbog istih,a svi smo nezadovoljni.Nas najveci problem je paritet cena na trzistu.Ako mi ispune cenu,na primer mleka od 0,6 eura,zabole me za subvenciju.U EU je cena sirovog mleka od nekih 0,65 eura,a ja bih s tom cenom jos i zapevao.
A na koji je fazon onda cena litre mleka u Nemackoj u supermarketu 50 centi (naravno ima i skupljih) i ne menja se dosta dugo (znam, posto idem tamo), zbog cega je meso jeftinije nego kod nas? Mislim da je to bas zbog toga sto dobijaju subvencije, a narod dobija jeftiniju hranu i svima dobro, sto bi ustvari i trebala biti glavna svrha subvencija. Govoriti o tome da subvencije ne trebaju je vise nego pogresno. Ionako nas konkurencija iz inostranstva sve vise jede, a ne jos da se subvencije ukinu.

Janosh
31-01-13, 21:59
Skoro smo svi radili i pre, ali sada ginemo koliko ce ovi u skupstini usvojiti litara dizela po hektaru.
Ma zinulo d,,, ljudima, pa onaj sto obradjuje do 50 ha, zalaze se za sub do 50,,, kako kome dogovara.

Ukinite subbvencije pa da izadjemo na crtu.
Ili ravnopravno podelite ljudima koji obradjuju zemlju.
Dosta manipulacija.

Kengur
31-01-13, 21:59
Cim se subvencije ukinu videce se ko zapravo radi a ko manekenise i manipulise u poljoprivredi.

Onaj ko zivi od toga i nema druge prihode itekako mora da radi...imao subvencije ili ne...a svi bi da rade

Goran G.
31-01-13, 22:03
Skoro smo svi radili i pre, ali sada ginemo koliko ce ovi u skupstini usvojiti litara dizela po hektaru.
Ma zinulo d,,, ljudima, pa onaj sto obradjuje do 50 ha, zalaze se za sub do 50,,, kako kome dogovara.

Ukinite subbvencije pa da izadjemo na crtu.
Ili ravnopravno podelite ljudima koji obradjuju zemlju.
Dosta manipulacija.
prestani da ih uzimas pa javi kako je@->--

KishRobert
31-01-13, 22:04
prestani da ih uzimas pa javi kako je@->--
Covek je pisao da ni nema reg.gazdinstvo!

olalija
31-01-13, 22:08
Svaka pomoc drzave pa zvala se ona subvencija ili socijalna pomoc mora od nekog da se zakine.Dakle u ovom slucaju taj novac se mora uzeti od nekoga ( krediti odavno ne odlaze za ove namene).Drzava je smislila fintu da poljoprivrednike podeli na one registrovane i neregistrovane.Novac drzava otima od neregistrovanih na mnogo nacina znanih i neznanih tako da zapravo oni finansiraju tu njenu rabotu za racun registrovanih.Registrovani dobijaju subvencije oni koji to nisu oni ne dobijaju.Oni koji imaju male posede njima se ne ispalti da se registruju oni sa vecim posedima su se registrovali pa sad dodatno peljese neregistrovane tako sto ih ucenjuju za zemlju koju ugovaraju fiktivno pod arendu i daju im uglavnom polovinu dobijene subvencije.Dakle drzava je i to osmislila.Elem drzava ima nameru da na taj nacin unisti ove male proizvodjace i da podstakne velike da budu jos veci a da ona pri tom ne mesa svoje prste tako ocito da ne bi izazvala socijalni bunt zbog opste otimacine.
Mnogi su se upecali i pojurili su da kupuju zemlju ne bi li sto vise uzeli subvencija .
Eh sve je to lepo ali ima tu jedna kvaka koju ne znaju subvencionisani .Kad se ti veliki dovoljno uvecaju i bude ih taman toliko koliko drzavi treba da ih valjano oporezuje sledi im ono sto sledi svakoj gici kad se u novembru podgoji.U ovom slucaju nece biti noz pod gusu al ce da dobiju paprene poreze i namete od kojih ce se mnogi subvencionisani alavci pokaciti na tavane medj sunke.Znate onu narodnu dala kuma banku da u kolo udje a platila bi tri samo da iz njega izadje.E tako ce se provesti i registrovani kao sto se provode oni koji su davno pootvarali firme uz drzavnu halabuku da je to mudar potez i da toga nece vise biti a kad su hteli da ih ugase muke bozije ne mozes se naplacati i nadavati.Nekima i dan danas stizu kojekakve dazbine da ih plate iako vec deceniju celu te firme nemaju.
Tako to ide ne kaze nas narod dzaba da se ne jede bas sve sto leti.
Vidim po ovom vasem pisaniju da ste veliki strucnjak za poljoprivredu,ekonomiju pa bogami i za psihologiju pa htedoh da vas nesto priupitam.Jel ste ove nebuloze sami smislili ili su one uzrok koriscenja nekih opojnih droga,mesanja lekova i alkohola ili samo usmrkavate prljave carape?

Janosh
31-01-13, 22:10
Nisam Gorane uopste tebe spomenuo, niti se odnosi na tebe.

Radim 40 ha bez reg gazdinstva i 60 ari plastenika.
Takodje tovim svinje.

Sve uredno placam drzavi, nikom nista ne dugujem.
Pisem jer mi ovo deluje smesno.
Umesto da se ljudi zahvale sto i ovo dobijaju, oni lupetaju bez blage veze.
Dodjite slobodno u moj kraj i prodjite kroz sela da vidite kako se radi poljoprivreda (povrtarstvo) bez dinara podsticaja.

kova77
31-01-13, 22:17
Nisam Gorane uopste tebe spomenuo, niti se odnosi na tebe.

Radim 40 ha bez reg gazdinstva i 60 ari plastenika.
Takodje tovim svinje.

Sve uredno placam drzavi, nikom nista ne dugujem.
Pisem jer mi ovo deluje smesno.
Umesto da se ljudi zahvale sto i ovo dobijaju, oni lupetaju bez blage veze.
Dodjite slobodno u moj kraj i prodjite kroz sela da vidite kako se radi poljoprivreda (povrtarstvo) bez dinara podsticaja.

Ne znam dal da te zalim , il da ti se divim.:lol: Što ne prijavi gazdinstvo, pobogu čoveče.

Goran G.
31-01-13, 22:19
Njih to ne zanima ,oni su subvencionisani dakle ako imate neki predlog kako da nesto dobiju bez rada to bi mozda i uzeli u razmatranje, ovako mrka kapa.Subvencije ukinuti i tacka pa da se vidi ko zna i ume a ko je taj sto vecito nesto trazi i muva.
zet nije nista zasrao pa nas davis sa glupostima?ili si i kuci svima dosadio

Peet
31-01-13, 22:24
Ne znam dal da te zalim , il da ti se divim.:lol: Što ne prijavi gazdinstvo, pobogu čoveče.

Srpski inat! Da bi mogao da kritikuje druge koje uzimaju!

ddragan
31-01-13, 22:25
Ne znam dal da te zalim , il da ti se divim.:lol: Što ne prijavi gazdinstvo, pobogu čoveče.Ma gde mu verujes,nema nista od toga.Ostalo mu jos zahtev da podnese i on to kao nece,sigurno je patriota veliki,a mi ostali se na ledja zakopcavamo.

brankovic
31-01-13, 23:02
Pocnem da citam sta pisete,pa prekinem,cudan smo mi narod,svadjamo se cak i na ovaj nacin,jedna tema zakljucana,a i ova je izgleda na tom putu.Ipak,malo da se ukljucim.Dok je bio obavezan PIO,najbolje je bilo,14000 po ha,gorivo kupis koliko mozes i koliko ti u tom periodu treba,predas racun-dobijes povracaj.Najmanje ljudi se tad bunilo.E,sad jeste bilo mnogooo zloupotreba i zbog toga je mozda taj nacin subvencionisanja i ukunut.Ali,i tom bi moglo da se stane na put-jednostavno ostrim kontrolama i visokim kaznama.PIO treba da bude obavezan,pa ili u firmu ili na selo.Jasno mi je da su i zaposleni uglavnom lose placeni,ali nije ni nama lako.Ni odmora(placenog),ni cekova,ni administrativnih zabrana,ni bolovanja.Jedino sto imamo to su najcesce nepovoljni pariteti.Ako poljoprivreda treba da se profesionalizuje,moze jedino tako,da se zna ko sta radi i gde,naravno,uz strategiju koja bi trebala da se napravi uz saradnju poljoprivrednika i ovih nasih strucnjaka.
(moje misljenje,ukratko)

Janosh
31-01-13, 23:16

Nemas razlog da me zalis, a od divljenja nema velike vajde.
Ja radim za trojicu i ne bojim se nikoga.

Nisam registrovao gazdinstvo i necu iz PRINCIPA.

moje licno pravo,

cokikovac
31-01-13, 23:31
Pocnem da citam sta pisete,pa prekinem,cudan smo mi narod,svadjamo se cak i na ovaj nacin,jedna tema zakljucana,a i ova je izgleda na tom putu.Ipak,malo da se ukljucim.Dok je bio obavezan PIO,najbolje je bilo,14000 po ha,gorivo kupis koliko mozes i koliko ti u tom periodu treba,predas racun-dobijes povracaj.Najmanje ljudi se tad bunilo.E,sad jeste bilo mnogooo zloupotreba i zbog toga je mozda taj nacin subvencionisanja i ukunut.Ali,i tom bi moglo da se stane na put-jednostavno ostrim kontrolama i visokim kaznama.PIO treba da bude obavezan,pa ili u firmu ili na selo.Jasno mi je da su i zaposleni uglavnom lose placeni,ali nije ni nama lako.Ni odmora(placenog),ni cekova,ni administrativnih zabrana,ni bolovanja.Jedino sto imamo to su najcesce nepovoljni pariteti.Ako poljoprivreda treba da se profesionalizuje,moze jedino tako,da se zna ko sta radi i gde,naravno,uz strategiju koja bi trebala da se napravi uz saradnju poljoprivrednika i ovih nasih strucnjaka.
(moje misljenje,ukratko)
poljprivredno gazdinstvo bi moglo da se registruje kao dopunska delatnost,zasto neko ko ima zemlju i masine a ima malu platu u preduzecu nebi radio pre ili posle radnog vremena poljoprivredu

Janosh
31-01-13, 23:35
- - - - - - - - - -

Ma gde mu verujes,nema nista od toga.Ostalo mu jos zahtev da podnese i on to kao nece,sigurno je patriota veliki,a mi ostali se na ledja zakopcavamo.

Ne znam ja gde se ti zakopcavas, ja pisem kako jeste.

Kako ti mozes da osporavas nekog koga ne poznajes?

ddragan
31-01-13, 23:47
Slusaj sine,u predstavljanju si napisao da si iz Subotice,na 98 strani u temi SUBVENCIJE 2012 si napisao da si registrovano poljoprivredno gazdinstvo,u jednoj temi si pitao(odma po prijavljivanju na forum,neznam tacno gde)da li moze sa zaostalim dugom za porez da se registruje polj.gazdinstvo,pre izvesnog vremena si napisao da redis 40kj zemlje,danas pises da radis 40ha.Zapamti nesto.AKO NISI REGISTROVANO POLJ.DOMACINSTVO NE MOZES DA PRODAJES ROBU NI JEDNOJ FIRMI(DOO,ZZ).Ako hoces mogu jos da pisem kontradiktornih stvari koje si ti izneo?

A sad ako hoces napisi stvarno ko si i odakle si ustvari.

Janosh
01-02-13, 00:00
Slucaj ti

Ja sam 99' kao dobrovoljac na Kosovu i Metohiji branio moju otadzbinu dok si ti i ovde neki slicni tebi ladili jaja u hladu.
Ko si ti da ja tebi polazem racune.
Pre neko vece sam slikao moju ruku i postavio jednoj gospdji ovde na forum, da se vidi kakva je radnicka ruka.
Mogu da pisem da sam iz Sudiske Arabije, sto to tebi smeta.
Ko si ti da mene kontrolises?
Lupas gluposti jer ja svoju robu bez problema prodajem zem zadrugama.
Pisi sta god hoces.

ddragan
01-02-13, 00:04
Sto se tice ruke neko je posle tog posta napisao da je promenis,da ne forsiras samo jednu,pa poslusaj ga.
A sto se tice kosova idi opet ako hoces ja te ne drzim.

KishRobert
01-02-13, 00:06
Dosta je bilo,
ako nastavite zakljucavamo temu.

Janosh
01-02-13, 00:12
Roberte, zasto ne sankcionisete ovakve ispade?

Isao sam ja i nije mi zao. Jadna je drzava sa takvim kao ti i tebi slicnim.

ddragan
01-02-13, 00:24
Da li postoji mogucnost da se PP ubace ovde da vidite kakve PP doticni salje?Igra se glavom.Izvinjavam se svima na:){{.

ddragan
01-02-13, 00:27
Naravno da tebe nisam pitao.

Janosh
01-02-13, 00:33
Kakav ste vi to paor, kada sedite za komp-om po celu noc i gledate kako da nasamarite posten svet i ovu nasu drzavu.

dragan.kovacev
01-02-13, 00:48
sta vi to balavite??? kome nisu potrebne subvencije nemora da ih uzima!!! nazivate raznim pogrdnim recima ljude koji ih koriste, pa koi je to nacin???
drzava stimulise poljoprivrednu proizvodnju u celom svetu pa i kod nas.
stim sto nasa drzava to radi na dosta prljav nacin i uredbama stalno menja pravila da bi ih sto manje ljudi dobilo, i to je ljude i razjedinilo, jel svakom njihovom uredbom i novim pravilom neko od nas je nezadovoljan!!

Janosh
01-02-13, 00:52
Drzava i treba da proreseta sve koji na lopovski nacin ostvaruju iste, a hvale se kako su zeznuli drzavu po forumu.
I onda kazete, '' drzava radi na prljav nacin''.
Koliko paora na prljav nacin prima subvencije?
Ovde se najvise bune oni koji primaju subvencije.

dragan.kovacev
01-02-13, 01:10
Jok cista je! sve go kriminalac.
jedan ministar podstice stocarstvo drugi pravi pokolj iste, pa tako u krug, mnogo dobra strategija...
sto se tice subvencija, otisli smo u nazad, samo corav to ne vidi!

Djudja
01-02-13, 10:25
Slusaj sine,u predstavljanju si napisao da si iz Subotice,na 98 strani u temi SUBVENCIJE 2012 si napisao da si registrovano poljoprivredno gazdinstvo,u jednoj temi si pitao(odma po prijavljivanju na forum,neznam tacno gde)da li moze sa zaostalim dugom za porez da se registruje polj.gazdinstvo,pre izvesnog vremena si napisao da redis 40kj zemlje,danas pises da radis 40ha.Zapamti nesto.AKO NISI REGISTROVANO POLJ.DOMACINSTVO NE MOZES DA PRODAJES ROBU NI JEDNOJ FIRMI(DOO,ZZ).Ako hoces mogu jos da pisem kontradiktornih stvari koje si ti izneo?

A sad ako hoces napisi stvarno ko si i odakle si ustvari.

A ja se vama divim kako sve pamtite

- - - - - - - - - -

Naravno da tebe nisam pitao.

.................;D}

- - - - - - - - - -

Ovo se odnosi na skoro sve.

Meni ste prigovarali i napadali pre neki dan. Pogledajte sada svi sebe. Vasar zena vam nije ravan.

Ovo ste upotrebljavali na mojim odgovorima, a sada ja vama.:){{:){{:){{. Jel vam poznato.

I jedno pitanje. Kako ocekujete da neki nov clan npr kao ja kad sam se registr.udje u svu tu pricu o poljoprivredi a ko pre toga nije imao pojma nista, sa takvim primerima prepucavanja?

Molim u napred da se niko ne ljuti na poruku jer ima osnovu, a to su vase predhodne stranice.

ddragan
01-02-13, 11:03
Djudja nisam pamtio sta je pisao,nego usao na njegov profil i pogledao sve poruke koje je napisao.Krenuo od zadnje stranice i video to sto sam napisao.Dovoljno je 2-3 stranice da se procite i da se vidi kakva je osoba u pitanju,koja od prvog dana provocira na forumu.

skokospa
01-02-13, 11:14
pa provokatora uvek ima
forumi upravo i sluze da se vodi civilizovana diskusija na teme koje se pokrecu.cinjenica je da veliki broj ljudi uopste na forumima ima "obicaj"da se "krije"iza nadimaka ili bilo cega osnovano se plaseci otkrivanja identiteta iz mnogo razloga...uf dugacak uvod...
svako pise sta hoce a mi "cenimo"je li to valja ili ne...ona nasa stara izreka "u lazi su kratke noge" je pravi odgovor.i na kraju sve dodje na svoje.pre ili kasnije...

dejan 77
01-02-13, 11:42
mislim da drzava radi to na prljav nacin jer ljudi koji imaju do 10 h treba da dobiju bez ikakvih uslova, kao i stocari koji imaju manje od 5 grla netreba im postavljati nikakve uslove pa zar mlleko iz svih tih krava nezavrsava u zeludcima ? Ali nemojte da dozvoljavate ucene mega fabrika koje zardjuju na jadnim poljoprivrednicima pa cemo sami siriti stado a ne da nam poklanjate zastitite trziste od muljanja tzv uspesnih privrednika i hostaplera , ovamo nam uvezete extra krave i subvencijonisete to a zatim dozvolite da se to pokolje dali je tu neko normalan ili sta se desava pa bolje da ste stocarima obezbedili paritet mleko hrana nego sve gluposti sto ste smisljali i potrosili strasno mlogo para a efekat nikakav, jadni ljudi koji su uzeli te junice na kredit su propali zaslugama i obecanjima ministarstva , a dok su mlekare i klanice zaradile na tome.
gospoda iz ministarstva gledaju da uzmu tebi a daju drugom i tako u krug pa ljudi tu je neminovan krah ili nesto jos gore ,

dragan.kovacev
01-02-13, 12:25
Ministarstvo poljoprivrede ni jednu uredbu nije donela da nama bude bolje, nego njima, takav je ceo sistem drzavni!!
ovi sto mogu a nece da uzmu subvencije, hm, pa svako bi rekao da bas nisu u libeli ili da lazu nevidjeno...

zis
01-02-13, 12:45
Ministarstvo poljoprivrede ni jednu uredbu nije donela da nama bude bolje, nego njima, takav je ceo sistem drzavni!!
ovi sto mogu a nece da uzmu subvencije, hm, pa svako bi rekao da bas nisu u libeli ili da lazu nevidjeno... Nije lepo da nekoga nazivaš ludakom i lažovom .To što neko ne veruje vlasti jer je do sada uvek bilo "što ne platiš na ćupriji platićeš na mostu"i što se do sada uvek takva politika vodila ne znači da je lud i lažov i po tom pitanju tražim da se izviniš jer i ja mogu a neću dok god ne budu jasna pravila igre.

Macva
01-02-13, 15:51
ovi sto mogu a nece da uzmu subvencije, hm, pa svako bi rekao da bas nisu u libeli ili da lazu nevidjeno...
Svu ovu pometnju i neslogu i jeste napravilo ministarstvo poljoprivrede,menjajuci uredbe svaki cas,samo je pitanje za ciji interes,za interes onog seljaka koji se bavi poljoprivredom i nema drugih izvora finansiranja nije.Danas sam procitao zvanican podatak da je velicina poljoprivrednog poseda u Srbiji 4,5 hektara.Da li su sva ta gazdinstva subvencionisana ili nisu,nisu,a oni svojom potrosnjom,ma kakva da je, pune budzet iz koga se svi ostali isplacuju.

Djole71
01-02-13, 16:32
Ministarstvo treba da bude realno,jednako za sve i prema svima.Budzet se moze napuniti(dopuniti) na vise nacina,......samo kada bi neko to slusao,a mi ovde mozemo da lupetamo danima i danima.Lepo je covek napisao :zvanican podatak da je velicina poljoprivrednog poseda u Srbiji 4,5 hektara.Pogledajte realnost cele drzave,a ne samo Vojvodine.
Recite sami dali ste culi ili videli na TV-u nekoga ministra ili politicara da je obisao u predizbornoj kampanji ili...,poljoprivredno gazdinstvo sa 4-5 kj.zemlje i dve krave.
(sta bi svet rekao...)

IVAN ILIC
01-02-13, 16:35
A na koji je fazon onda cena litre mleka u Nemackoj u supermarketu 50 centi (naravno ima i skupljih) i ne menja se dosta dugo (znam, posto idem tamo), zbog cega je meso jeftinije nego kod nas? Mislim da je to bas zbog toga sto dobijaju subvencije, a narod dobija jeftiniju hranu i svima dobro, sto bi ustvari i trebala biti glavna svrha subvencija. Govoriti o tome da subvencije ne trebaju je vise nego pogresno. Ionako nas konkurencija iz inostranstva sve vise jede, a ne jos da se subvencije ukinu.
Slazem se ja sa podsticajima poljoprivredi,jedino tako mozemo biti paritetni kako u svetu tako i kod kuce.Ali porediti nas sa normalnim, uredjenim zemljama je blago receno nenormalno.Naslusali smo se ovde na forumu ko i kako sve dobija razne vidove subvencija od strane drzave.A znam i ja kod mene kako podizu subvencije po ha a na tu zemlju zadnji put krocili nogom kad ih deda vodao za rukicu da vide kako izgleda kukuruz.Sada im na tim parcelama moze pozavideti sumsko gazdinstvo na sarenolikosti sumske flore,koju znaju i da unovce kao ogrevni materijal itd,itd...Samo ozbiljna reforma subvencija,mada ovoj drzavi treba reforma u svim segmentima,mozda popravi situaciju i (ne)zadovoljstvo seljaka.A neko pomenu mlekare,kako im ne cvetaju ruze,iskreno,zabole me za njih,malo vise, verujem,nego njih za nas.Ja znam ljude u mlecnom govedarstvu koji najvise rmbace u toj poljoprivrednoj proizvodnji,365 dana u godini,u prestupnoj 366 dana,a nijedan se jos nije rascvetao,samo sebi stavlja veci jaram sa povecanjem proizvodnje.Pisem za vredne i postene ljude koji svaki dinar prethodno natope krvlju i znojem,da bi ga opet vratili u proizvodnju.Sto mi rece jedan starac-dete,od postenog rada mozes samo ogrbaviti,zaraditi vrlo tesko,"napraviti pare"-nikako.

Farma
01-02-13, 18:37
Sve oblasti u poljoprivredi su dobile subvencije od države samo nisu koke nosilje,tov živine i tov ćuraka.Živinarstvo je u haosu, a oni su dali podsticaj za matična jata koja se uvoze a imaju ih uglavnom velike firme kao Agroživ,Perutnina.... a da treba njih spašavati oni su izgleda prioritet a mi socijalana ustanova koja tovi gubitke da bi oni stavili na cenu AKCIJA.Bojim se da ubrzo ni pero neće ostati u Srbiji.

dragan.kovacev
01-02-13, 18:48
Nije lepo da nekoga nazivaš ludakom i lažovom .To što neko ne veruje vlasti jer je do sada uvek bilo "što ne platiš na ćupriji platićeš na mostu"i što se do sada uvek takva politika vodila ne znači da je lud i lažov i po tom pitanju tražim da se izviniš jer i ja mogu a neću dok god ne budu jasna pravila igre.

samo cekaj, docekaces!
jos malo pa ce 10god. kako koristimo subvencije, a svi jednako placamo na cupriji!

Janosh
01-02-13, 20:20
Mene napadate sto ne primam subvencije.
Zasto se vi brinete za mene?
Vama je i ovako malo, stalno neko kuka. Sta bih bilo da svi primaju podsticaje.
Juzno od Save minimalan je broj onih onih koji su subvencionisani.

mudric milan
01-02-13, 20:45
Dragane tko vas je informisao da ceo svet ima subvencije u poljoprivredi.Sad se ukidaju i u onim zemljama u kojima su bile.Teško je to odrediti kod nas tko treba da dobiva subvencije a u Evropi uglavnom dobivaju samo oni kojima je to osnovna delatnost.Ako neko radi 8 sati u firmi plus odlazak i povratak sa posla kako on može da radi na poljoprivredi on nemože ni jadnom poslu da radi kako treba izuzev ako nije robot.Subvencije treba da dobiju samo oni kojima je to jedina delatnost.Da napomenem da nikad nisam dobivao subvencije jker sam se bavio granom poljoprivrede koja je isplativa ako se radi kako treba.

milan971
01-02-13, 21:04
Kako je ukinut PIO kao uslov drasticno je porastao broj subvencionisanih i juzno.

Peet
01-02-13, 21:25
O nekim neostvarljivim zeljama nekih nasih gradjana kao sto su samo neka koje cu navesti da ce se ukinuti subvencije na zapadu, da ce Evropa puknuti, da ce Amerika kad tad da bankrotira da je Rusia sila i jos silne glupe stvari cujem pricu vec 20 godina a nista se od toga nije desilo sem da smo mi sa nasom drzavom unazadili vise od 20 god.
@mudric milan Slazem se da subv. trebaju dobiti iskljucivo oni koji zive od te poljoprivrede, a u vezi onih 8 sati rada na zapadu, jbg dal su roboti ili su ljudi navikli na rad al se radi i mnogo vise od tih 8 sati. Jedino kod nas od tih 8 sati se radi aktivno 4-5 ostatak radnog vremena je u vatanju krivina.
Na kraju kratko samo o svima ovima koji kazu da mogu da registruju gaz. ali nece iz nekog svog nedefinisanog principa. Zaboravite tezu da ce jednog dana vlada zadovoljiti sve i da ce se svi naci u tim subvencijama. Jadnostavno je to nemoguce, bice uvek nezadovoljnih. Ako vam ne odgovaraju subv. nije mi jasno zasto ste onda zavidni i smeta vam sto neki registrovani koriste to sto ionako je bedno a trebalo bi biti mnogo vise.

Janosh
01-02-13, 22:39
Ovde niko nije zavidan, ne znam odakle taj zakljucak.
Neka prima svako ko posteno radi.
To niko nikada nije sporio.
Drzava treba da se na drugi nacin postavi i da spreci malverzacije.

Ovde se ljudi bez razloga ljute i napadaju (optuzuju) one koji ne primaju sub.
To je paradoks.
Procitajte par stranica u nazad.
Svako ima pravo da iznese svoje misljenje.

dragan.kovacev
02-02-13, 00:43
Ma da, vi znate ko radi posteno a ko ne, i kome je koliko dosta, vi ste expert!!
a svajcarac zna da ce registrovani da uniste ne registrovane i da neko treba da ostavi subvencije i da izadje na crtu nekom ko ih ne prima, i da ce nam se sve to obiti o glavu i da ce mo se zbog toga vesati med sunke(koja bolest)!!!

mims je lepo napisao, da se ovde svasta nepotrebno moze procitati!

xsale
02-02-13, 02:05
Naravno da je bolje uzeti kad se nesto daje,nego ne uzeti to je valjda normalno.Jedino ova kuknjava kako se ne isplati ratarstvo je malo .... ,jel vi znate koje su prosecne cene ratarskih proizvoda u poslednje recimo 3 godine.E sad ima onih koji se otimaju pa placaju zakup 80 - 100 000 hektar,njima je malo,ali se ipak otimaju.Nije siromah koji malo ima .....
A sto se tice nase usrane drzave,bicemo slepci dok god finansiramo proizvodnu sirovine,a uvozimo finalni proizvod.To smo valjda naucili od brace Rusa.

Goran G.
02-02-13, 09:22
tema se zove subvencije za poljoprivredu 2013. i nerazumem sta ovde traze i pavle i janos
otvorite sebi temu i lazite se kako ste najaci jer neprimate milostinju od drzave@->--

oldtimer
02-02-13, 12:55
Psujem vec pola sata, ko me natera da procitam ovu temu. Jedna od najbesmislenijih na celom forumu... Sto bi se reklo ovde u Banatu, 'lade ljudi usta!

cenejac111
02-02-13, 13:50
stvarno dobro kazu goran i oldtimer ovo vise nema skoro uopste veze sa subvencijama nego se samo prepiru mali i veliki poljeprivrednici i oni koji primaju subvencije i oni koji ne. umesto da se radi nesto pametno :D

prevaren
02-02-13, 17:35
Stara dobra proverena stvar kojom se sluze politicari, ZAVADI PA VLADAJ !

Janosh
02-02-13, 19:57
Necu se registrovati sve dok bude ovakvih dusebriznika koji se brinu za mene i ostale ne registrovane.

Hvala svima

pocerina
02-02-13, 20:00
Pa kako svinje predajes ako nisi registrovan....?

andric1609
02-02-13, 20:26
Janosh (http://poljoinfo.com/member.php?11722-Janosh)
Ako ti nemas registrovano gazdinstvo i ne dobijas subvencije od drzave, koje su nam po mom misljenju svima potrebne, i ne zelis da ih dobijas , sto uopste diskutujes u ovoj temi koja se zove Subvencije poljoprivredi za 2013.godinu.??

pocerina
02-02-13, 20:27
Pa da bi tema bila zanimljivija...

diklofen
02-02-13, 20:28
Pa zato što je takav de tara inat i sam sebi ,a kamoli nama.

andric1609
02-02-13, 20:31
Svasta!!! Nego jel zna neko jel su poceli da placaju onih 1000din za tovljenike??

Miloš D.T
02-02-13, 20:34
Ja sam predao 30 decembra ali još nmisam ništa dobio.

pocerina
02-02-13, 20:58
Zao mi je druze sto ti se zelja nece ispuniti...

Goran G.
02-02-13, 20:59
Dace bog pa necete dobiti nista
ocekujem sankcije za ovakvo ponasanje

ddragan
02-02-13, 21:01
Ovaj do podne mrzi sebe od podne ceo svet.

nisam mislio na Gorana i Pocerinu

Matic
02-02-13, 21:02
Samo nam još sankcije fale.

Simic
02-02-13, 21:09
Dace bog pa necete dobiti nista da im doplatite a novce ne ocekujte iz budzeta jer je budzet prazan.
Ne bavi se Bog ovakvim glupostima,ipak mislim da ce gos. Knezevic u najskorije vreme predociti na javnom servisu.Salu na stranu ne koristim sunb pa mi ni u kom slucaju ne mogu iznenaditi.Danas sam u apoteci sreo jednog poznanika koji je imao veoma pisimisticko razmisljanje u vezi istih.Naime iz njegove price da se zakljuciti da on ne moze da zasnuje proizvodnju bez podsticaja drzave.Dolazim do zaklucka da nije se zezati, da je mnogima sub zaista potrebna.Ovima sto ne mogu bez sunb treba predociti da moraju svojim sredstvima ulaziti u proizvodnju.

Janosh
02-02-13, 21:14
Svinje predajem u klanicu bez problema, takodje i privatno,
naplacujem preko otvorenog racuna u banci.
Izvadim potvrdu u poreskom koja kosta 500 dinara za godinu dana, fotokopiram
u par primeraka i ako mi traze ja im dam na uvid.
Svinje spricane, sa biletima.
Ne vidim u cemu je problem.
Moze li se ici u wc ako se nije registrovano.

pocerina
02-02-13, 21:23
Jel svinje dajes u zadrugu u Vukosic ? Mogu svinje i da se prijave na nekog druga, rodjaka koji je registrovan...

Janosh
02-02-13, 21:28
Da
Mogu ali ne radim tako.

Gore napisao sta treba, ako nisi registrovan.

pocerina
02-02-13, 21:31
Registrovan sam...

Matic
02-02-13, 21:31
Ljudi zašto vas baš toliko interesuje što Janosh nema registrovano gazdinstvo?To nije vaš nego njegov lični izbor tako da se otkačite od čoveka već jednom.

Janosh
02-02-13, 21:42
Ma, sve je u redu.
Stvarno nemam reg gazdinstvo, a takodje nemam nikakvo lose misljenje o ljudima koji
primaju subvencije.
E, sada sto se ne slazemo u nekim pojedinostima, Boze moj. To je normalno.

Ljudi ispunjavaju uslove i u redu je da primaju taj novac, koji je propisan.
Trebalo je ranije da se naprave promene i ovi mali proizvodjaci da vide neki dinar.

Mene licno ne dotice to.

Simic
02-02-13, 22:15
Blago nama koji imamo mogucnost da ne zavisimo od nikoga.osim od gos Bog.Za ovu sezonu ostalo je jos pionirovo seme da se kupi ,naravno osiguranje useva posle setve i vozi Misko.Svakom bi preporucio da izkesira svoja sredstva ,mnogo je lep osecaj,vama sto nemate ovu privilegiju da vam daju sunb,i da vam predoce pred svaku sezonu koje su mere u opticaju.Danas sam video domacina kako se oseca kad posle one suse, a nezna tacno koje ce uredbe biti ove godine.

dragan.kovacev
03-02-13, 01:32
Dace bog pa necete dobiti nista da im doplatite a novce ne ocekujte iz budzeta jer je budzet prazan.
:lol: evo sad i kune, alo covece obice ti se kletve o glavu...

xsale
03-02-13, 02:04
Jel moguce da niko ne razume sta je covek napisao.Da da bog da nas ne nameste da doplatimo i drzavi sto smo drzali svinje,posto smo mesarima "doplatili" ili smo jedva izvukli svoje.Prvo su toliko komplikovali oko papira kao da smo prodali nuklearne bojeve glave,a sad niko vise i ne pominje placanje.Cak se ne zna da li je ono sto je predato od papira dovoljno,ili ce samo stici dopis da smo odbijeni zbog nepotpune dokumentacije,kao sto je bilo slucajeva kod ljudi koji su pozurili da prvi predaju.

Goran G.
03-02-13, 09:31
xsale
pavle je naknadno prepravio post i sad se pravi pametan

diklofen
03-02-13, 10:51
Suvencije do 100ha po kulturi.Znači ko ima 6 kulturi može dobiti i do 600ha subvencija u jednom gazdinstvu.Ovaj zakon sve zanimljiviji kako pojedine"sitnice" isplivavaju na površinu tj. svetlost dana.
E tek će se sad napraviti razlika između malih i velikih.

savopunck
03-02-13, 10:55
to je za njih radjeno bice ovde jos svasta to mora da je direktiva iz eu (p.m.)
jer sta ces im ti malen nisi u stanju ni ferdzu novog da kupis i ako mozes kupio bi ga za kes pa njima to ne treba njima treba neko ko dize kredite ne 50000evr nego 100-200 hilj evr za velike masine i taki koji puno rade (sigurnost vracanja)pa za 5 god opet isto nove masine ,fabrika pravi oni kupuju banka zaradjuje a ne mi deda kupio za vreme zelenog plana pa ce jos 20 god dok se ne raspadne takvi ne trebamo njima
e sad to je moje misljenje

mims
03-02-13, 10:58
Jel ima negde da se skine zakon?

diklofen
03-02-13, 11:11
Skinuli su oni nama izgleda gaće i sad samo da nas poje..

savopunck
03-02-13, 11:14
Skinuli su oni nama izgleda gaće i sad samo da nas poje..

ovo je dobar crnjak svaka castLkl{{
zalosno ali istina

markokurjega
03-02-13, 11:14
Jel se spominje negde da će PIO biti obavezan,da bi se dobile subvencije.

savopunck
03-02-13, 11:29
kolega mrki receno je da pio nema veze sa subvenciom >:({
sto znaci dobijaju i ko placa i ko ne placa

ida uljma
03-02-13, 11:30
Jel se spominje negde da će PIO biti obavezan,da bi se dobile subvencije.
bez PIO-a,samo upis u registar i do 100h po kulturi

markokg1982
03-02-13, 12:07
Suvencije do 100ha po kulturi.Znači ko ima 6 kulturi može dobiti i do 600ha subvencija u jednom gazdinstvu.Ovaj zakon sve zanimljiviji kako pojedine"sitnice" isplivavaju na površinu tj. svetlost dana.
E tek će se sad napraviti razlika između malih i velikih.
Bas je Uros Davidovic u prosloj nedelji pohvalio vladu da je ipak nesto uradila tj sprecila velike da imaju jos vise ogranicivsi im subvencije do 100ha, kad vidis sada ovo! I sam se Uros cudio kako su to lepo provukli tj samo usvojili bez da je bilo ko od nas predpostavio tako nesto.. Mislio sam da je to gotova stvar tj do 100ha. Pored toga sto nista nisu od predloga gradjana usvojili, vec ga dali na usvajanje u skupstinu (mleko za marginalna podrucja jeste za pohvalu, ali nije krupna stvar kada se govori o budzetu), ipak su nasli model da veliki dobiju.
Cak i ne moraju da seju recimo 100ha kukuruza, 100ha soje.... vec moze da poseju svih 500-600-700ha iste kulture, a dovoljno je samo da prijave u trezoru razlicite kulture. Provere nije bilo niti ce skoro biti. A pogotovo nece ove velike kaznjavati.

diklofen
03-02-13, 12:42
Sve je rađeno potpuno smišljeno.I prozivanje tri najveća tajkuna je bilo samo da nam zamaže oči i odvrati od pravih dešavanja.E plakaćemo mi za "lopovom" Draginom dokle god nas vode ovi "pošteni" ministri.

ddragan
03-02-13, 14:15
Svi ti sa 500-600 ha su i do sad dobijali subvencije samo imali malo vise papirologije jer se vodilo gazdinstvo na svakog ukucana,sad su im samo smanjili papirologiju,tako da opet dolazimo na isto ko i pre.

savato
03-02-13, 14:28
Gde su sad udruzenja?! Cute svi,svima odgovara,tj.tajkunima!!!Gde su protesti paora i stocara...Nema ko da ih organizuje ili je nesto drugo u pitanju!Kad se stane na zulj velikima odjednom halabuka,protesti,blokade...Kad j..u seljake,prave paore i stocare,niko ni da se udostoji da kaze:Sram vas bilo!!!I dalje se radi kako ko kaze...po nalogu velikih jel i sam ministar kaze da veliki proizvodjaci cine Srpski agrar jacim a sitni neka gledaju neko drugo zanimanje kojim ce se baviti!Sta reci...

grunt
03-02-13, 14:31
Da da savato u pravu si sto da budu protesti kad ovo nekom odgovara....Ma ovce smo mi eto sta za sisanje tako i treba kad smo dozvolili!

Igorr
03-02-13, 14:38
Zato i oni ne mogu da povecaju subvencije,jer 7-8 biljnih kultura pa puta 100,pa na nekoliko gazdinstva,pa sad i cika Kole moze da uzima,i ostala bagra.Auuu ovi su do sad najgori...

zarkovmali
03-02-13, 16:06
Nije dzabe kole sedeo pored ministra,a ministar sta je god kole rekao mrda glavom kao konj i podrzava ga...Nema buducnosti malom seljaku,srednjem seljaku,parola nase dRzave,ako je ima uopste zato sto radi ko sta hoce ne zna se ni ko pije ni ko placa"velika riba ce malu pojesti" ...

diklofen
03-02-13, 17:08
Ma kakvi bre protesti kad tim vođama dosadašnjih protesta ovo upravo i odgovara.Mala i srednja poljoprivredna gazdinstva svakom novom uredbom i evo zakonom gube korak u kolu poljoprivrede.Dobro znate šta nas čeka svakim korakom kojim zaostanemo.

rale
03-02-13, 17:42
U pravu ste kolege prava svrha protesta je i bila pomoci ugrozenima ali to niste bili vi.Vi ste i ranije obradjivali zemlju manje vise uspesno ali vase vodje su bili duzni koju uslugu velikima.Nisam bio zagovornik protesta ni onda ni sada samo bi se cinila usluga mocnima.Jednom sam napisao ovo je zemlja Srbija i ovde nije kao u drugim zemljama i nemojte njih uzimati za primer,svasta sam iskusio u zivotu i pristalica sam borbe ali drugacije organizovane.

Peet
03-02-13, 18:38
Sve je isto kao i pre. I zadnjih godina su svi tajkuni dobili subvencije! Samo sto ovi igru igraju na stolu a ne ispod jer ih zaboli ..... za sve nas!

Macva
04-02-13, 02:01
Mala su tu da blokiraju puteve kad treba ,jer su lukavo iskorisceni od ovih sa velikim posedima,a nikad sebi nesto nisu doprineli da bude bolje.A,da,tu su i da pune budzet,svojom potrosnjom,ma kakva ona bila,iz kog ce se isplacivati veliki,ipak je u rukama sitnog seljaka blizu 4000000ha zemlje.Zamislite samo koliko ta povrsina zemlje "pojede"para,i koliko od tih para zavrsi u budzetu drzave,a znamo gde odu,u ruke onog sitnog seljaka koji je punio budzet sigurno NE.

marko22
04-02-13, 02:31
Jel ima negde da se skine zakon?
http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/cir/pdf/zakoni/2013/4241-12.pdf

danijel
04-02-13, 08:49
http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/cir/pdf/zakoni/2013/4241-12.pdf
Sve u svemu. Bogati ce biti jos bogatiji a ostalima ćemo dati malo novca da se nebih bunili

mica967
04-02-13, 09:18
Upravo tako.

cenejac111
04-02-13, 11:48
http://www.youtube.com/watch?v=yAOkYFY2dOw

markokg1982
04-02-13, 13:13
Подстицаји из става 1. овог члана остварују се за пријављене и засејане,
односно засађене површине под одговарајућом културом до највише 100 ha и
то само за обрадиво пољопривредно земљиште.

Mozda bude neke pravde ukoliko u uredbi pise da se recimo za odgovarajucu kulturu za 2013. godinu podrazumeva samo psenica, pa za 2014. samo kukuruz... i tako u krug, a do 100ha mogu svi da dobiju podsticaj od 6.000 din?
Ali odakle se pojavi ova recenica tek na zasedanju vlade :) :) ccc....

danijel
04-02-13, 14:43
http://www.youtube.com/watch?v=yAOkYFY2dOw
STRAŠNO! Prvo su prodali zemlju arapima. Sada unapređuju tajkune da budu još bogatiji. Prema arapima se vrlo domaćinski ponašaju. A što se tiče, prosečnog, Srpskog seljaka neverujem da će moći da preživi više od 2 do 3 godine. Ovo mi miriše na propast sela i Srpskog seljaka. Mala i srednja poljoprivredna gazdinstva će biti uništena i pre nego što iko može i da predpostavi, to je sigurno 100%

kova77
04-02-13, 15:24
Citam komentare i niko se ne zali na visinu subvencije,svima smeta sto ce dobiti kostic i matijevic. U fazonu necu meni da bude bolje, lepse je ako komsiji bude gore.Svako ko valjano radi zemlju treba da dobije subvenciju, a on radi dobro, licno gledamnjive njegove.
S druge strane nema samo kole preko 100ha, ima gazda sto su teskim radom dosli do kapitala, zasto njima ne dati subv?

cika_jova
04-02-13, 15:41
увек се онај који има мање жали на онога који има више, нико не гледа како свој иметак да увећа, где би могао код себе да уштеди, где да притрпи зарад неког бољитка, добитка, не гледа се како производњу унапредити, већ је најлакше за своје неуспехе кривити друге, а бити задовољан са оним што имаш и са тим домаћински располагати и гледати свој посао и своју породицу, а не у туђе авлије и шта други имају и истраживати на који је начин неко од њих стекао нешто, је очигледно постала научна фантастика и незамислив напор, јер погледати реално у себе и своје резултате и прихватити одговорност за свој рад је ипак за неке незамислива ствар

markokurjega
04-02-13, 15:45
Citam komentare i niko se ne zali na visinu subvencije,svima smeta sto ce dobiti kostic i matijevic. U fazonu necu meni da bude bolje, lepse je ako komsiji bude gore.Svako ko valjano radi zemlju treba da dobije subvenciju, a on radi dobro, licno gledamnjive njegove.
S druge strane nema samo kole preko 100ha, ima gazda sto su teskim radom dosli do kapitala, zasto njima ne dati subv?

Prvo subvencije bi bile sigurno veće da kostić i ekipa nisu dobili pravo na subvencije.I nije to nikakav fazon nego borba za opstanak,videće se za par godina ako ovako nastave,koliko malih gazdinstava će da propadne i nestane,
drugo i da je meni država obezbedila takav vid bogaćenja ,moje njive bi bile lepše 10 puta od njegovih,(njihovih)

I ja sam prvi za to da se daju subvencije onom ko valjano radi zemlju ,ali da je do nje došao na pošten način,a to se vrlo lako da ispitati.

marko22
04-02-13, 15:52
Skoro je neko izasao sa analizom da je hektar zemlje u privatizaciji kostao od 200-500 eura. Pa sad vidite da li im treba davati subvencije. Ne da im ne treba dati, vec treba izvrsiti i reviziju privatizacije.

kova77
04-02-13, 16:15
Prvo subvencije bi bile sigurno veće da kostić i ekipa nisu dobili pravo na subvencije.I nije to nikakav fazon nego borba za opstanak,videće se za par godina ako ovako nastave,koliko malih gazdinstava će da propadne i nestane,
drugo i da je meni država obezbedila takav vid bogaćenja ,moje njive bi bile lepše 10 puta od njegovih,(njihovih)

I ja sam prvi za to da se daju subvencije onom ko valjano radi zemlju ,ali da je do nje došao na pošten način,a to se vrlo lako da ispitati.

Razumem ja tebe, al ti moras shvatiti da nije minstarstvo poljoprivrede socijalna ustanova pa da izigrava robina huda i uzima od bogatih da da siromasnima.Ako je neko dosao do kapitala na sumnjiv način, onda je to na pravosudnim organima da rese.Ako neko ima saznanja o sumnjivom sticanju kapitala onda je promasio vreme 10 godina a i mesto gde to da iznese.Postoji MUP, tužilac koji time treba da se bavi,pa terajte pravdu kod njih , nemam nista protiv.Daj bože da se nešto iskopa, dokaže.Ovo, rekla kazala, je babska kuknjava.

Samo citam "STRASNO,Nikad gore " itd, a nismo dobli nista manje nego prosle godine ( za sta se protestovalo traktorima da podsetim), samo je proširen broj korisnika subvencija.( medju kojima ima dosta poštenih i vrednih ljudi).Dobili smo zakonom definisan minimum subvencija što daje neku sigurnost za narednih nekoliko godina.Možda najvažnije, dobili smo odluku 04.02.2013. a ne kao do sada maja il juna meseca.

Deprimirajuća je ova kuknjava što se ovde može pročitati.

- - - - - - - - - -

Skoro je neko izasao sa analizom da je hektar zemlje u privatizaciji kostao od 200-500 eura. Pa sad vidite da li im treba davati subvencije. Ne da im ne treba dati, vec treba izvrsiti i reviziju privatizacije.

Većina članova ovog foruma je kupovala oko 2000-2005 god i jutro za 500 eura, po koje doduše, onda ispadne da niko ne treba da dobije subvenciju.

cika_jova
04-02-13, 16:17
а највећа је трагедија што кукумавче млади људи до 35год, место да своју енергију употребе корисно сад кад је имају на 100 могућности и 100 начина, они ко неке малодушне бабе да те Бог сачува

stari vujadin
04-02-13, 16:57
"Svako ko vakljano radi treba da dobije subvencije... " kova77. Onda bih svako ko zavrsi nekakvu skolu,a da ne spominjem VSS, trebao da dobije posao! Kako neko moze dobijati po dva "arsina" a neko po jednom ili (ako nema ni stopu zemlje a skolovan i ceka posao) ni jednom? Ne mogu vise da slusam na TV kako su poljoprivrednici dobili ovo pa dobili ono... kao da u ovoj Srbiji nema drugog zanimanja i kao da samo poljoprivrednici dobijaju! Zato je trebalo da se definise ko je poljoprivrednik a ko je drugog zanimanja, pa pomoci ponajvise one cije je poljoprivreda osnovno zanimanje pa tek onda ostale. Ostali su vec privilegovani na mnogo nacina, a ako zele subvencije a ne radna mesta neka ih (radna mesta) prepuste onima sto ih jedva cekaju.

kova77
04-02-13, 18:44
Vujadine, razumem šta vas muči, i ima istine u vašim tvrdnjama, ali morate razumeti da subvencija nije mera za peglanje imovinskih razlika medju domacim proizvodjacima, već je to mera kojom se održava konkurentnost domaće poljoprivredne proizvodnje u odnosu na zemlje poput ukrajine, rusije, argentinte i brazila koje su nam konkurenti niskom cenom njihovih prizvoda.( verujem da je subvencija u takvoj formi i osmišljena u evropskoj uniji.)Iz toga proizilazi da svako ko se bavi poljoprivrednom proizvodnjom ima pravo na podsticaj.E sad ko ima pravo da se bavi poljoprivredom kod nas ? Odgovor je svako.Razlog zašto se poljoprivredom bavi svako kod nas, su nenormalni odnosi u društvu:Primer: Ja sam lekar po struci i zanimanju, u vreme setve ja platim kolegi smenu vikendom da odradi umesto mene , da ja odem da posejem.Skuplje mi da nadjem zglavnog traktoristu za tih 12h posla.Dok su takvi odnosi u društvu biće hobi poljoprivrednika itd.Da se razumemo ja sam se poljoprivredom bavio mnogo pre subvencija i nastaviću i ako njih ne bude.Ovo vam govorim zbog toga što hoću da razumete da su besparica i toliko poremeceni odnosi u društvu doveli do ove situacije. Ukidanje subvencija možda predstavlja neku vrstu satisfakcije ljudima poput Vas koji se osećaju ugroženo od strane hobi poljoprivrednika, ali to nije trajno rešenje problema. Verujem da će se rešenje samo ukazati vremenom , gde hobi poljoprivrednici u tržišnoj utakmici ne mogu da konkurišu da kažem profesionalcima.Isto kao što mali ne mogu da konkurišu velikima u tržišnoj utakmici.
Na vama je da nas sa scene izgurate, a to nećete postići jadikovanjem na forumu, već intenziviranjem priozvodnje kojoj mi tzv hobi paori ne možemo da konkurišemo.
Ono što mi se ne dopada u vašem postu je termin "Dobiti posao". Iako je to tako u velikom broju slučajeva , ipak postoje izuzeci koji su se za taj posao izborili, odnosno školovali.
I još nešto ,ne dopada mi seVujadine što se niste nadovezali na diskusiju koja je započeta, o nepravednosti donetog zakona prema malima i velikima, u vezi koje sam se oglasio, već ste krenuli naokolo pa u rebra, kao neki spretan advokat. Možda ste pogrešili profesiju:lol:

danijel
04-02-13, 18:53
а највећа је трагедија што кукумавче млади људи до 35год, место да своју енергију употребе корисно сад кад је имају на 100 могућности и 100 начина, они ко неке малодушне бабе да те Бог сачува
Zbog čega nisi naveo nekoliko načina i nekoliko mogućnosti na koje bih ti mladi ljudi mogli da potroše svoju energiju i dođu do novca da sebi i svojoj porodici obezbede pristojan život.

markokurjega
04-02-13, 19:03
Nema potrebe da ti mene razumeš(sažaljevaš) velik broj nas je u takvoj situaciji ne samo ja, ja nisam ni rekao da ministarstvo poljoprivrede treba da bude socijalna ustanova i da uzima od nekoga ko je bogat,ne daj bože,ali ne treba ni da izigrava rokfelera pa da deli šakom i kapom i to onima koji imaju malte ne više od nje,a to nisu sigurno pošteno zaradili,i ja se slažem da je to u nadležnosti pravosudnih organa,ali tek onda kada dobiju neke informacije,a te informacije treba da im daju po mom mišljenju neka vrsta poljoprivredne inspekcije koje bi trebale da se osnuju,kao što se i u hrvatskoj postoje,koje bi strogo kontrolisale i licitacije zemljišta, i trošenje namenskih subvencija,i ko se zapravo bavi poljoprivredom a ko je tu samo kao fiktivan poljoprivrednik,opet ponavljam sve se to lako da proveriti,a što se tiče priča rekla kazala,ja ne znam koliko ti imaš godina i koliko se baviš zemljoradnjom(da li uopšte) čisto bi te pitao da li za 20 i kusur godina bavljenja zemljoradnjom možeš kupiti 75000 Ha zemlje i sve prateće uz nju,i da živiš gala kao što ni na filmovima nema.A to da li je neko stekao nelegalno nije na meni da obaveštavam policiju nego na državi i sistemu.I što se tiče kuknjave ja u životu nisam nikad kukao nego jednostavno NE VOLIM NEPRAVDU a ona je u našem društvu itekako prisutna.

danijel
04-02-13, 19:11
Nisu u pitanju samo 100 ha u pitanju su na hiljade ha. Da bih ostvario pravo na subvencije mozes da posejes 100 ha kukuruza, 100 ha suncokreta, 100 ha soje, 100 ha pšenice ... i na sve te hiljade hektara dobijas subvencije a ako nesto ostane dobice i oni koji imaju 50-100 ha

stari vujadin
04-02-13, 19:17
kova 77- Na srecu nemam nikakvih muka. Konkurentnost domace poljoprivrede u odnosu na zemlje koje pominjete mogu odrzati upravo oni za koje se ja zalazem da dobiju subv. Jer upravo takvi i rade maksimalno dobro za razliku od onih koji ne zive iskljucivo od zemlje, vec im dodje onako "ako se sta zaradi dobro je ". Ja nisan ni spominjao ko ima a ko nema pravo da se bavi poljoprivredom, vec nesto sasvim drugo. Vi imate da platite kolegu da Vas zameni a sa cime da ja i drugi platimo nekoga da nas menja? Nikada mi necemo moci konkurisati hobi poljoprivrednicima. Oni placaju najvecu cenu zakupa kod nas , oni placaju najvecu cenu zemlje kupljene na vecito... jer imaju sigurna mesecna primanaj. Nije nikome cilj da nekoga izgura sa scene vec je rec o tome da budemo sto ravnopravniji u drustvu. Zar pojedincima pored raznih privilegija treba omoguciti i subvencije a drugima ni deciji dodatak, ni placeno bolovanje , ni regrese , topli obrok....A sto se posla tice, kazete da se treba izboriti skolovanjem! Pa kada je tako nadjite posla mojoj supruzi koja je diplomirani pravnik i mojoj prvoj komsinici koja je donedavno bila SUDIJA- PREKRSAJAC. Ja nisam zasigurno pogresijo profesiju, radim je super profesionalno, sto potvrdjuju moji visoki prinosi. Rekao bih da Vi volite poljoprivredu ali da volite i jednim dupetom na dve stolice!

kova77
04-02-13, 19:33
Cestitam na prinosima Vujadine.Ako je tako nemoj da se brines, kad bude zemlja da se nudi u arendu, ti ćeš moći da ponudiš veću od hobi poljoprivrednika koje radi po principu "rodi kako rodi"- kako ti kažeš.Ja ću da grebem gde god mogu da obezbedim sebe i svoju porodicu u zakonskim okvirima naravno.

steva44
04-02-13, 19:34
Skoro je neko izasao sa analizom da je hektar zemlje u privatizaciji kostao od 200-500 eura. Pa sad vidite da li im treba davati subvencije. Ne da im ne treba dati, vec treba izvrsiti i reviziju privatizacije.Ni te analize nisu tacne primer naseg kombinata ,5000hektara ,prodat za 2,5 miliona evra plus u tu cenu je usla sva mehanizacija .stale sa kravama silios sa novom susarom ,masinska radionica i zgrade po mestu ,zalivni sistem na oko 1000 hektara,pumpa za zalivni sistem koja vredi jako puno,i najveci paradoks,prodat sa punim silosima ,16 baterija a u svaku stane 100 vagona.Verovatno sam nesto zaboravio sta je jos uslo u sklop te cene.Pa onda se da lako izracunati posto je hektar,eventualno par centi.A mozda i manje.

kova77
04-02-13, 19:42
Nema potrebe da ti mene razumeš(sažaljevaš) velik broj nas je u takvoj situaciji ne samo ja, ja nisam ni rekao da ministarstvo poljoprivrede treba da bude socijalna ustanova i da uzima od nekoga ko je bogat,ne daj bože,ali ne treba ni da izigrava rokfelera pa da deli šakom i kapom i to onima koji imaju malte ne više od nje,a to nisu sigurno pošteno zaradili,i ja se slažem da je to u nadležnosti pravosudnih organa,ali tek onda kada dobiju neke informacije,a te informacije treba da im daju po mom mišljenju neka vrsta poljoprivredne inspekcije koje bi trebale da se osnuju,kao što se i u hrvatskoj postoje,koje bi strogo kontrolisale i licitacije zemljišta, i trošenje namenskih subvencija,i ko se zapravo bavi poljoprivredom a ko je tu samo kao fiktivan poljoprivrednik,opet ponavljam sve se to lako da proveriti,a što se tiče priča rekla kazala,ja ne znam koliko ti imaš godina i koliko se baviš zemljoradnjom(da li uopšte) čisto bi te pitao da li za 20 i kusur godina bavljenja zemljoradnjom možeš kupiti 75000 Ha zemlje i sve prateće uz nju,i da živiš gala kao što ni na filmovima nema.A to da li je neko stekao nelegalno nije na meni da obaveštavam policiju nego na državi i sistemu.I što se tiče kuknjave ja u životu nisam nikad kukao nego jednostavno NE VOLIM NEPRAVDU a ona je u našem društvu itekako prisutna.
Slažem se sa tim što si rekao, pogotovo u poslednjoj rečenici, al po cenu da se ponavljam opet ću reći:Ne dopada mi se što se tako velik broj ljudi nadje da konstatuje ovo što si ti rekao, svi samo govore najgore, a ima i dobrih stvari o kojima sam pisao.Treba biti kritičan i konstruktivan, a ne samo pljuvati.Neće niko slušati ako ga samo kudiš, ukaži na nedostatke, al budi realan pa pohvali ono što je pozitivno- odnosi se na zakon o podsticajima.

rale
04-02-13, 19:49
Kolega Vujadine namerno preskacen ono stari jer sve si al star nisi dao ti gospod Bog tako sigurna i dobra primanja ko sto daju nase gazde.Vecina hobi poljoprivrednika je skup ljudi koji ne znaju gde da lelemudaju pa odalze na njivu i ubijaju vreme,otimaju vama zemlju dizu arendupa ti si u vecoj zabludi nego ova vlast.Puni ste brate sebe i sve bi da gazite,samo polako, radite kvalitetno i nemojte nikoga potcenjivati.

stari vujadin
04-02-13, 20:08
Kolega Vujadine namerno preskacen ono stari jer sve si al star nisi dao ti gospod Bog tako sigurna i dobra primanja ko sto daju nase gazde.Vecina hobi poljoprivrednika je skup ljudi koji ne znaju gde da lelemudaju pa odalze na njivu i ubijaju vreme,otimaju vama zemlju dizu arendupa ti si u vecoj zabludi nego ova vlast.Puni ste brate sebe i sve bi da gazite,samo polako, radite kvalitetno i nemojte nikoga potcenjivati.
Kolega rale- malo li je biti u poljoprivredi 34 pune godine(od kako mi je otac poginuo)? I ne svojom voljom, prekinuti skolovanje i raditi tezak paorski posao sa 18 god i izdrzavati 3 clana porodice. U nik sam stavio prefiks"stari" s obzirom da ovde ima mnogo mladjih od mene.. i nijedan drugi razlog. Hvala Vam ako smatrate da sam jos mladjan ( ne Dinkic). Rekao sam (pre neki dan ) kako treba da budemo sto ravnopravniji a ne jednima posao i raznorazno privilegije i jos subvencije a drugima samo subvencije. Nikoga ja ovde ne potcenjujen, krivo ste me razumenli. Mozda sam ja veca sirotinja upravo od Vas.

Macva
04-02-13, 20:09
Koliko sam uspeo da shvatim ovde pisete o onim sa velikim brojem hektara i onim,kao,"hobi"poljoprivrednika i ko da dobije a ko ne.Pa u Srbiji je oko 60%gazdinstava koja imaju od 3 do 7 hektara,iskljucivo se bave poljoprivredom,nemaju nikakav dodatan posao i do sada nisu bila subvencionisana.Koliko znam,a znam,program ove vlade je "PORODICNO POLJOPRIVREDNO GAZDINSTVO",ne bih rekao da su gazdinstva sa preko 100ha,porodicna,isto tako,ako je nosilac registrovanog porodicnog gazdinstva zaposlen,ostvaruje licni dohodak drugim osnovom,poljoprivreda mu nije osnovno zanimanje,ne moze da bude subvencionisano,mozda,samo,da bude dodatno oporezovano.Zbog toga,subvencionisati samo zemlju koja je u licnom vlasnistvu,a ko hoce da radi vise,arendu,kiriju,neka radi,ali o svom trosku.

grunt
04-02-13, 20:17
Molio bih kolege koje placaju arendu 370 do 400e ili vise, po ha u zakup da nam ovde na forumu u kratko objasne kako to pokrivaju prinosima,od oranja,osnovnog djubrenja do setve itd???Eto proste racunice u par reci...

rale
04-02-13, 20:38
Postovani kolega Vujadine zastupam stav da i hobi poljoprivrednici imaju pravo na dodatnu zaradu ako je bude.Ne poticem iz tradicionalne poljoprivredne porodice ali je radim od 89 godine pored posla i ne zalim se.Nikad nisam nista ostvarivao pa cak ni taj famozni decji dodatak a kamoli subvencije.Ne placam visoke iznose za arendu 600 k psenice ali zato i gubim polako povrsine jer ne pratim trendove.Upucen sam u tajne poljoprivredne proizvodnje i znam sta je rentabilno a sta nije.Nista lose nisam hteo da ti kazem jer postujem tudju muku samo morate znati da nije ni nama med i mleko.Srpskoj poljoprivredi su potrebne subvencije to je neosporno ali uz rigorozne kontrole tokova novca.Izvini ako sam te uvredio,nije mi bila namera.

marko22
04-02-13, 20:43
Većina članova ovog foruma je kupovala oko 2000-2005 god i jutro za 500 eura, po koje doduše, onda ispadne da niko ne treba da dobije subvenciju.
Pa i dalje spadas u postene, jer si platio 2-3 puta vise od njih po hektaru, a i kupovao si pre njih.
No, da ne masimo poentu, koja je na kriminalnim privatizacijama, koje su se odigravale na 6 rata, od kojih neke nikad nisu ni isplacene i drzavi ostali samo dugovi i ljusture firme sa proleterima, i plus je sve placano obveznicama koje su pre toga dobrano obezvredjene a neko je unapred znao da ce vredeti vise. Pa druze, nadam se da se ti nisi prepoznao u ovoj grupi, koja je kao sto vidis imala nekoliko izuzetnih benefita.

- - - - - - - - - -

Ni te analize nisu tacne primer naseg kombinata ,5000hektara ,prodat za 2,5 miliona evra plus u tu cenu je usla sva mehanizacija .stale sa kravama silios sa novom susarom ,masinska radionica i zgrade po mestu ,zalivni sistem na oko 1000 hektara,pumpa za zalivni sistem koja vredi jako puno,i najveci paradoks,prodat sa punim silosima ,16 baterija a u svaku stane 100 vagona.Verovatno sam nesto zaboravio sta je jos uslo u sklop te cene.Pa onda se da lako izracunati posto je hektar,eventualno par centi.A mozda i manje.
E pa ti su vec majstori, ciji revizor tj privatizacioni savetnik sada verovatno sedi u tvorza, ili je uveliko napustio zemlju.
Naravno da je bilo primera sa tepsijom ribe.

kockasalascenej
04-02-13, 20:56
Ajde malo razmisljajte kako cete bez subvencija pametnije bi bilo da ih nema i treba se boriti za to.

Janosh
04-02-13, 20:58
Na predhodnoj strani sam procitao u vezi subvencija sa maksimumom po kulturi po 100 ha?
Vidim da se ovde mnogi bune na to, zbog '' velikih''.

Recite mi kako onda da ostvare subvencije ovi nasi drugari sa foruma sto rade po 300 - 400-500 hektara? ^-^
Takvih ima ovde na forumu, ali se ne smeju oglasiti, jer se ne mogu odbraniti.
Razumem da ce i oni 150 ha psenice isprebacivati na druge kulture da ne izgube i tu prljavo odigrati.
Bas me interesuje njihovo misljenje na pisanje nekih forumasa.
Licno me ne dotice, koliko ce dati i dali ce dati.

diklofen
04-02-13, 21:09
Ko je došao do tih hektara je vrlo sposoban da odgovori bilo kome ovde na bilo koje pitanje.
Radi se o tome da se cela priča oko povećanja subvencija tj. budžeta sada gleda iz mnogo drugačijeg ugla.Oni koji obrađuju do 100ha apsolutno neće dobiti više nego prošle godine(možda i manje)i ako je budžet povećan skoro duplo.Profitiraće gazdinstva koja imaju preko 100ha i to samo i isključivo zato što je ceo zakon rađen na ruku tajkunima.Ni na ta gazdinstva nisu oni mislili kao ni na nas manje tako da mi uopšte nije krivo što će oni dobiti i za preko 100ha.To mi je još jedan potstreh da guram napred i iduće godine pređem 100ha.

Peet
04-02-13, 21:15
Janoshe o cemu pricamao! Sigurno da nisu ljudi budale da ne koriste subvencije. Normalno da ce prijaviti samo do 100 ha po jednoj kulturi a ostatak u drugoj grupi kulture da bi se stiglo do zeljenog cilja. Dok nema rigoroznih kontrola muvace se na sve moguce nacine. Ko ce i kad ce izaci na teren inspekcije da svakome proverava prijavljena setvena struktura?
Ponavljam se u vise navrata ali moram reci da ili raditi 500 ha ili 10 ha procentualno je isti ulog tako da je moje misljenje da i ovi i drugi imaju pravo na subvencije s tim da pravila igre bude regularna!
I na kraju za svakog sumnjivog za steceni kapital nek se pobrine nadlezne institucije.

Janosh
04-02-13, 21:40
Nemam nista protiv sto se koriste sub, samo sam napisao da je ranije pisano u ovoj temi kako je
ova uredba ili sta vec stetna, i da koristi samo ovim ''velikim''.
Znate i sami da ima ljudi sa 300-400 ha kojima ovo odgovara, a rade posteno.
Ovo pisem jer vidim da se vecina ne slaze sa ovim jer ce ovo iskoristiti i neki njihovi ''nepozeljni'' sto po selu kupe
zemlju pod arendu,a neki ne mogu doci do iste. A takodje mnogima ne odgovara jer ne premasuju ovaj limit od 100 ha.

@Peet
Nije bas fer to sto pises.
Imate vi dvostruke arsine.
Ovamo bih da prijavite kako vam odgovara da vi iskoristite, a ovamo se bunite za isto. jer vam ne odgovara zbog tamo nekih.
Na zalost dokle god ne bude kontrola i bice nam ovako.

cika_jova
04-02-13, 21:59
Zbog čega nisi naveo nekoliko načina i nekoliko mogućnosti na koje bih ti mladi ljudi mogli da potroše svoju energiju i dođu do novca da sebi i svojoj porodici obezbede pristojan život.

да би неко нешто у свом животу постигао мора да користи и главу и мишиће, да не кажем грбачу

значи мора да има прво неку идеју шта би радио, затим да види како ће ту своју идеју да реализује, шта му је и колико чега потребно па на то да дода још једно 10%, пошто је у питању производња онда продајну цену од замишљене да гледа неку просечну а не максималну

бар на овом форуму у свакој области има неколико људи који се професионално тим послом баве и који су добронамерни и које може да пита за савет и било коју проблематику везану за одређену производњу у овом случају жељу нашег младог момка

е када се све лепо информише и стави на папир онда ће да види да ли је та његова жеља остварива или не

уколико јесте онда лепо на посао, уколико није онда пошто је схватио целокупну аналогију претходног поступка видеће са чим располаже и која грана производње би му највише одговарала на основу онога са чиме би могао да покрене посао и онда поново на читање, комуникацију са људима, прављење плана, извођење рачунице и онда кретање у посао

уколико ни онда не нађе неку рачуницу онда мора прихватити чињеницу да једноставно тим послом неможе да се бави и да онда тражи посао којим би могао да се бави, и неможе свако да се бави пољопривредом само зато што би то волео, мада ја лично не верујем у овај последњи сценарио јер пољопривреда није само жито и кукуруз, већ изузетно широка област где спадају и сточарство, повртарство, воћарство итд итд итд и ту подграна има мали милион

а субвенцију посматрам као неки бонус који се добије, ионако паре лежу у неким непознатим временским периодима тако да се на њих као неке паре неможе рачунати у самом процесу производње јер су рокови када се нешто мора одрадити кратки - производња мора сама себе да финансира и живот породице, а онај који чека субвенцију да би то остварио нека мења производњу

Janosh
04-02-13, 22:05
Kakvi da menja Cika Jovo.
Zbog subvencija ce se ratovi voditi. ::spreman na sve::

mirko 015
04-02-13, 22:24
Niko ne spominje realno stanje na terenu,kod mene u selu vise od pola sela obradjuje maksimum 4 hektara,selo ima 200 domacinstava.Sta je sa njima,pola Srbije je takve strukture.Koliko se isplati takvim domacinstvima da se registruju i ostvare neke subvencije koje ni upola nemogu da pokriju socijalno i penziono.

Zoran0230
04-02-13, 22:26
Molio bih kolege koje placaju arendu 370 do 400e ili vise, po ha u zakup da nam ovde na forumu u kratko objasne kako to pokrivaju prinosima,od oranja,osnovnog djubrenja do setve itd???Eto proste racunice u par reci...

Pokvario im se digitron.

danijel
04-02-13, 22:29
Kakvi da menja Cika Jovo.
Zbog subvencija ce se ratovi voditi. ::spreman na sve::Svašta je moguće. Država,svojom politikom stvara bogataše a sve više sirotinje. Mala i srednja poljoprivredna gazdinstva neće još dugo moći da opstanu u igri sa velikim, domaćim i stranim, gazdinstvima. Sva ova povećanja, subvencionisanog zemljišta, više su namenjena arapima i onima koji još treba da dođu u Srbiju a najmanje Srpskom seljaku.

- - - - - - - - - -

Pokvario im se digitron.Ma nije bitno koliko imaš zarade već koliko zemlje obrađuješ (čisto zbog komšiluka)

Janosh
04-02-13, 22:31
Na bih se bas slozio sa tobom Danijele, ali dobro.
Kako ti kazes.

steva44
04-02-13, 22:39
Nebi me cudilo da arapi dobiju duplo vece subvencije i jos 10 hiljada evra po zaposlenom radniku,sve je kod nas moguce.

ddragan
04-02-13, 22:42
Pokvario im se digitron.Nije se pokvario ni malo,za nas kraj je ta cena,ako se puno neckam i razmisljam zemlja ode.A konkretno otprilike na pola zemlje koju radim u zakup nemam subvencije jer vlasnici uzimaju za sebe i ako mi neodgovara uvek ima ko hoce da kupi.A matematike ima,kolko toliko ali ima.

danijel
04-02-13, 22:45
Na bih se bas slozio sa tobom Danijele, ali dobro.
Kako ti kazes.
U čemu se nebih složio samnom. Da je samo u pitanju domaći tajkun taj je i onako radio zemlje koliko je hteo i dobijao subvencije na tu zemlju. Sada su u pitanju puno, puno veći igrači kojima treba stvoriti dobar ambijent da bih dosli i ulagali u Srbiji. Samo, problem je u tome što ti strani ulagači nisu naivni. Znači on kada dođe da ulaze oće da ima korist, da pokupuje resurse te zemlje, da ima jeftinu radnu snagu...

Janosh
04-02-13, 22:51
Male su tu jos kolicine zemlje u igri kod ti o kojima pises.
Hocu da ti kazem da se ni ovi nasi ne sniraju bas na ledjima, nadju oni i onu jedinu rupicu u zakonu.

Dali je fer da ovako ostane da se dodeljuje ili napravi neki red i kontrola?
To ne odgovara ni ovim manjim.
Nego teraj pa ko koga prevari.

Zoran0230
04-02-13, 22:51
Nije se pokvario ni malo,za nas kraj je ta cena,ako se puno neckam i razmisljam zemlja ode.A konkretno otprilike na pola zemlje koju radim u zakup nemam subvencije jer vlasnici uzimaju za sebe i ako mi neodgovara uvek ima ko hoce da kupi.A matematike ima,kolko toliko ali ima.

Ako se nije pokvario izračunaj pa ako hoćeš napiši

Janosh
04-02-13, 22:59
@Kukulele

Ja koji ne primam sub, a radim moju i pod zakup, da kojim slucajem se neko natera da mi uzme parcelu
ispred kuce, bio bih prinudjen da sam podignem kiriju (arendu) tom gazdi.
A koliko cu zaraditi to je na dugom mestu.
Jednostavno ne smem da izgubim pored kuce.
Verovatno je tako stanje i kod drugih.

ddragan
04-02-13, 23:03
Da bi sezonu 2013 odradio potrebno mi je oko 70000 din po jutru sa zakupom i svim ostalim troskovima,znaci prosek neki,a kako ce da se zavrsi necu da prognoziram,jer to neradim,dam sve od sebe pa kako bude na kraju.
U 2012 opet neki prosek koliko sam dobijao po jutru je oko 100000 din(kuk.suncokret i zito)-troskovi proizvodnje stim sto su troskovi bili manji(jeftinije seme i zakup).
Ove godine ako bi mi opet neki prosek bio oko 100000din-70000troskovi ja bi bio zadovoljan sa tom zaradom od 30000 po jutru.
Da napomenem da je sva mehanizacija moja,usluge ne placam ni dinar,a takodje ih jako malo i radim.

Zoran0230
04-02-13, 23:03
Ne mogu da razumem da neko radi bez obzira da li će zaraditi ili ne.Nešto tu debelo ne štima ali kod nas je sve moguće čak i kvočka da prdne.

Janosh
04-02-13, 23:11
Sto se mene tice
nema tu sta da stima-nestima
Ta zemlja oko kuce se mora raditi i tacka.
Ne mozes da dozvolis da se neko uvuce pored paarcela koje su mi na jedan minut od kuce.
Mada ne mogu da kaze da su neke cene zakupa.
Kod nas je to skromnije, a i zemlja mrsavija.

Subvencije na te zemlje uzima gazda, neki su ustupili sub nekom desetom. To mene ne interesuje
jer ne uzimam ni na moju zemlju.

North ARMY
04-02-13, 23:12
Arenda je jako bitan faktor u poljoprivrednoj proizvodnji,da ne kazem i najbitniji sto se tice :-\ .

ddragan
04-02-13, 23:16
A reci mi koji poso u poljoprivredi ne nosi veliki rizik,normalno da radim da bi zaradio a koliko cu da zaradim to ne zavisi mnogo od mene.Visoka je to cena zakupa nisam ja malouman pa da neznam,ali je mnogo bolje nego da idem kod nekog da radim za 20000din mesecno i godisnje zaradim 2000e.
Neznam u sta kukulele pokusavas da me ubedis^-^

cokikovac
05-02-13, 00:03
A reci mi koji poso u poljoprivredi ne nosi veliki rizik,normalno da radim da bi zaradio a koliko cu da zaradim to ne zavisi mnogo od mene.Visoka je to cena zakupa nisam ja malouman pa da neznam,ali je mnogo bolje nego da idem kod nekog da radim za 20000din mesecno i godisnje zaradim 2000e.
bas tako,mala plata,deca i zena traze,znaci bolje da radim moju zemlju posto vec imam masine i da ispostujem sve agrotehnicke mere nego da idem i da dopunski radim za 100din po satu,

dacha85
05-02-13, 00:04
Ja placam arendu 450 eura za 1ha, ali sadim papriku pa se zato i splati, jer tako je kod nas. Komasacije nije bilo, pa su njive malih povrsina. E sad ako hocu da sadim na povrsini od jednog hektara u mestu moram platiti tu cifru jer ih slabo ima. Ali placati arendu od 400 eura da bi sadio psenicu ili kukuruz, mislim da je itekako PREVISE, i stvarno neznam kako se mozes uklopiti, osim ako ne zakidas na djubrenje i prskanje. Moj drug je prosle godine imao 8ha psenice, ove je posadio oko 13ha i veci deo zemlje mu je pod arendom koju placa maksimun 1.5 eura po aru, ali najveci deo uzima po 1 euro po aru. Kaze da sa svim agrotehnickim merama i arendom po hektaru ga troskovi iznose 60 000 dinara. prinos po hektaru neka bide 4 tone po 23 dinara po koliko je davao psenicu, i to su 96 000 dinara. Znaci njemu je ostalo cisto 36 000 po hektaru,ali je uslov da imas 4 tone po ha. Ne mozes reci da nije nista ali za taj posao je nista.

Igorr
05-02-13, 00:12
ja sam juce uzeo u arendi 1.5 ha lucerke koja je u gubljenju znaci pola lucerka,pola trava za 500 eu,e sad da li sam pogresio broj bala ce pokazati Lkl{{

ddragan
05-02-13, 00:17
Dacho da li ti 4t/ha racunas u prinos?Za mene je taj prinos jednak nuli.

dacha85
05-02-13, 02:19
Dacho da li ti 4t/ha racunas u prinos?Za mene je taj prinos jednak nuli.

Pa pazi to je prinos kod nas. opet zavisi koju sortu sadis.

oldtimer
05-02-13, 02:58
Mozemo da se pravimo blesavi, i da se cudimo kako se isplati platiti 400 eura za hektar zakupa, ili da saberemo dva, i dva. A to matematicki izgleda ovako:
Za hektar kukuruza treba uloziti oko 600 eura. Pri nekom visegodisnjem proseku, za takvu agrotehniku mozemo ocekivati 9 tona po hektaru. Opet, po nekoj prosecnoj ceni kukuruza, u poslednjih nekoliko godina, od 200 eu/t, dodjemo do bruto prihoda od 1800 eur/ha. To nam ostavlja 1200 eur/ha da podelimo zakupac, i ja. Dalje izvodite matematiku sami...

Goran G.
05-02-13, 05:27
Ja placam arendu 450 eura za 1ha, ali sadim papriku pa se zato i splati, jer tako je kod nas. Komasacije nije bilo, pa su njive malih povrsina. E sad ako hocu da sadim na povrsini od jednog hektara u mestu moram platiti tu cifru jer ih slabo ima. Ali placati arendu od 400 eura da bi sadio psenicu ili kukuruz, mislim da je itekako PREVISE, i stvarno neznam kako se mozes uklopiti, osim ako ne zakidas na djubrenje i prskanje. Moj drug je prosle godine imao 8ha psenice, ove je posadio oko 13ha i veci deo zemlje mu je pod arendom koju placa maksimun 1.5 eura po aru, ali najveci deo uzima po 1 euro po aru. Kaze da sa svim agrotehnickim merama i arendom po hektaru ga troskovi iznose 60 000 dinara. prinos po hektaru neka bide 4 tone po 23 dinara po koliko je davao psenicu, i to su 96 000 dinara. Znaci njemu je ostalo cisto 36 000 po hektaru,ali je uslov da imas 4 tone po ha. Ne mozes reci da nije nista ali za taj posao je nista.
u vojvodini 4 tona na hektar je los prinos

Zoran0230
05-02-13, 08:36

Slažem se za zemlju koja ti je blizu,tu nema ništa sporno.
Hoću da kažem jednu stvar da nije svali dan badnji dam-da li je neko zaboravio prinos kukuruza gde je bilo i po 1 bunkerv a vi pričate o nekim tonama.I vidim ja da ste vi ubeđeni da će ove cene kukuruza uvek biti ovakve.
Ne mislim ja nikog da učim pameti samo malo realnije gledam na činjenice.

dacha85
05-02-13, 09:25
u vojvodini 4 tona na hektar je los prinos

A koji je prosek kod vas? I koje sorte sadite? Kod nas zastupljen apac i simonida

markokg1982
05-02-13, 10:34
Kod nas u okolini Kragujevca je prinos psenice bio ove godine skoro rekordan. Prosek 5,5-6t, pa i do 7t su ljudi imali, obzirom da su uslovi bili odlicni.

Izvinjavam se za off.

danijel
05-02-13, 11:27
Dali je ovo istina ili ne, prosudite sami

http://www.youtube.com/watch?v=3RSsaJGKS0Y&list=RD07anufXB8VqQk

KishRobert
05-02-13, 15:17
Koje je tvoje misljenje?

ddragan
05-02-13, 15:24
Slažem se za zemlju koja ti je blizu,tu nema ništa sporno.
Hoću da kažem jednu stvar da nije svali dan badnji dam-da li je neko zaboravio prinos kukuruza gde je bilo i po 1 bunkerv a vi pričate o nekim tonama.I vidim ja da ste vi ubeđeni da će ove cene kukuruza uvek biti ovakve.
Ne mislim ja nikog da učim pameti samo malo realnije gledam na činjenice.Nas atar je velicine 13000ha a bar 80kj imam na samom rubu atara i treba bi oko sat vremena do tih njiva da stignem,a daleko je kad nema zemlje.

marko22
05-02-13, 15:50
Nema dobrog humora, ako nije dobro zacinjen istinom.

danijel
06-02-13, 08:33
Novim zakonom o subvencionisanju, država je omogućila na legalan način tajkunima još veće bogatstvo. Zanima me dali je politika Srbije 10% bogatih i 90% siromašnih. Zašto cilj države nije recimo Srpska privreda i tu zaposli na hiljade radnika koji su ostali bez posla. Našta će Srbija ličiti kada se pobune onih 90% siromašnih i da li ćemo moći bezbedno da živimo ovde u Srbiji?

Zoran0230
06-02-13, 08:41
Novim zakonom o subvencionisanju, država je omogućila na legalan način tajkunima još veće bogatstvo. Zanima me dali je politika Srbije 10% bogatih i 90% siromašnih. Zašto cilj države nije recimo Srpska privreda i tu zaposli na hiljade radnika koji su ostali bez posla. Našta će Srbija ličiti kada se pobune onih 90% siromašnih i da li ćemo moći bezbedno da živimo ovde u Srbiji? Kada se Srbija bude probudila iz zimskog sna onda će shvatiti da je Srbija prošlost.Sledeći koraci su sigurno,Vojvodina,Sancžak,dok nas ne rascepe na slične komadiće da nećemo moći ni prdniti.

danijel
06-02-13, 08:50
Kada se Srbija bude probudila iz zimskog sna onda će shvatiti da je Srbija prošlost.Sledeći koraci su sigurno,Vojvodina,Sancžak,dok nas ne rascepe na slične komadiće da nećemo moći ni prdniti.Slažem se sa tobom. Stekao sam utisak da na ovo forumu postoje ljudi kojima ova politika vlade odgovara. Bitno je da dobiju, malo novca za subvencije po ha kojim će da im zamažu oči a tajkunima legalno,obezbede odličnu zaradu.

Zoran0230
06-02-13, 09:01
Slažem se sa tobom. Stekao sam utisak da na ovo forumu postoje ljudi kojima ova politika vlade odgovara. Bitno je da dobiju, malo novca za subvencije po ha kojim će da im zamažu oči a tajkunima legalno,obezbede odličnu zaradu.

Ova politika odgovara samo "snalažljivima",kojima je vreme da dam pravi naziv-prevarantima a poštenom radniku i seljaku se ne piše dobro.Zahvaljujući prevarantima subvencije nije dobijao onaj koji treba pa prvo treba njih prijavljivati da vidimo šta će država preduzeti.

andric1609
06-02-13, 09:05
http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/za-traktor-i-gajbice-u-berlinu-50-000-e/10542

diklofen
06-02-13, 09:31
I nas treba sad neko da shvati kao ozbiljne u nameri da se poljoprivreda digne na Evropski nivo??

danijel
06-02-13, 09:48
I nas treba sad neko da shvati kao ozbiljne u nameri da se poljoprivreda digne na Evropski nivo??
Tako je. Kod nas je sve na evropskom nivou samo još poljoprivredu da podignemo na taj nivo. Vlada je dizala na evropski nivo mnoge fabrike po Srbiji u kojima su radnici ostajali bez posla,buvalno na ulici. Nisam rekao da u poljoprivredi teče med i mleko ali Srbiju ne čine samo ljudi koji se bave poljoprivredom. Bojim se da sve što vlada reši da podigne na evropski nivo, ono doživi bankrot.

savopunck
06-02-13, 09:51
upravo to onaj nesretnik je 12 god u finansijama a mi se zaduzili uuuuuuuuu p.m.tako i sa polj.sad smo dobili zakon pa ce biti na ulicu ili radis za proju i onda opet stara "bar nisi gladan"
ovo je strasno i vecu diskriminaciju nisam video

JovanG
06-02-13, 10:16
Зна ли неко за ову годину, да ли ће бити нешто више од овог законског минимума од 6 + 6 хиљ/ха и 20 хиљ по крави ?
Да ли ће бити неких субвенција за пластенике или механизацију?

danijel
06-02-13, 10:24
Zanima me dali grešim. Mislim da je bilo reči da će arapi svojim sredstvima očiste kanale po Srbiji a sada čujem da Srbija diže kredit kod arapa da bih očisti kanale. Navodno 50% kredita ide u čišćenje kanala a 50% kredita za subvencije ili šta već.

banecurug
06-02-13, 10:24
Sad je ispalo da su vecina clanova foruma tajFuni? Kome god odgovara ovaj nacin subvencionisanja on je alav ili tajFun? Jesam ja alav ako radim 200ha zemlje ali za rad boljeg sutra? Jesam ja tajfun ako na ovih 200ha zemlje zivi nas 10-oro iz kuce i jos 4 radnika, koji imaju PIO, socijalno itd., koji uvek kada zavrse svoj radni dan mogu slobodno da udju kod mene u kucu da veceraju ili popiju nesto?

diklofen
06-02-13, 10:34
Ti sad ideš u neku drugu krajnost.Niko nije rekao da ti ne treba da dobiješ subvencije na svih 200ha.Problem je u tome što ćeš ti te subvencije dobiti ne zato što je država htela tebi da ih da već zato što mora da bi mogla da da i velikim sistemima poput Matijevića,Almexa,Kostića......Agrokora.....Seti se malo predizborne kampanje pa ćeš znati zašto se neki od nas bune.Šta je rekao Nikolić "da je i on čovek sa sela i da zna kome treba pomoći" ,a kome će se zapravo sad pomoći.Prosečan poljoprivrednik od recimo čak 20ha će dobiti manje nego 2012 godine.Mesto da dobije više on će baš iz razloga razlivanja novca iz budžeta na te sisteme dobiti isto(čitaj manje).
A ti Bane priznaj da si i ovako i onako prošle godine ostvarivao pravo subvencije na sve površine-zar ne?

dacha85
06-02-13, 10:37
Sad je ispalo da su vecina clanova foruma tajFuni? Kome god odgovara ovaj nacin subvencionisanja on je alav ili tajFun? Jesam ja alav ako radim 200ha zemlje ali za rad boljeg sutra? Jesam ja tajfun ako na ovih 200ha zemlje zivi nas 10-oro iz kuce i jos 4 radnika, koji imaju PIO, socijalno itd., koji uvek kada zavrse svoj eradni dan mogu slobodno da udju kod mene u kucu da veceraju ili popiju nesto?

E vala ako si im rekao. Pozdrav

North ARMY
06-02-13, 10:46
Ma to za tajFuna je relativna stvar... ZNAM nekoliko drugara koji rade 100ha i vise 50ak ha i vise svoje zemlje imaju i oni za mene NISU tajfuni,lopovi nego deca iz porodicnih kuca gde se radi generacijama,stice,kupuje,ulaze u zemlju,masine,stale,hladnjace i zasto njima ne dati subvencije ?
Odavno pricam da subvencije treba da dobije HEKTAR,a ne COVEK i opet poslati inspekciju ovim "sposobnima" sto su pre max 10godina krenuli od krave i livade,a sad ih zulja limit od 100ha.

danijel
06-02-13, 11:42
Sad je ispalo da su vecina clanova foruma tajFuni? Kome god odgovara ovaj nacin subvencionisanja on je alav ili tajFun? Jesam ja alav ako radim 200ha zemlje ali za rad boljeg sutra? Jesam ja tajfun ako na ovih 200ha zemlje zivi nas 10-oro iz kuce i jos 4 radnika, koji imaju PIO, socijalno itd., koji uvek kada zavrse svoj radni dan mogu slobodno da udju kod mene u kucu da veceraju ili popiju nesto?
Ja barem nesmatram nekoga tajfunom koje svoje imanje stekao na pošten način ali ima i onih koji nisu stekli na pošten način ili je bio dobar sa nekim ministrom pa mu je to drzava legalno, na nepošten način, omogućila i koji danas u svom posedu ima na 1,000 hektara. Na osnovu toga ovaj vid subvencija je uglavnom pisan, za njih a ne za tebe. Ti si se igrom slučaja našao u ovoj priči. Smatram da subvencije i dalje treba da budu limitirane, do 100 ha a ti ako si sposoban radi i više.

oldtimer
06-02-13, 12:11
Opet se u zakonu pominju komercijalna i nekomerijalna gazdinstva. Da li je neko cuo tumacenje zakona, tj ovog dela konkretno?

Dolovac
06-02-13, 12:54
Nas atar je velicine 13000ha a bar 80kj imam na samom rubu atara i treba bi oko sat vremena do tih njiva da stignem,a daleko je kad nema zemlje.
Smanji Dragane za par iljada haLkl{{ Inace ako mislis rub atara prema Dolovu onda i nije daleko,kod nas mozemo da svratimo u Vladimirovac na pivo kad odemo na njive:lol:

dragan.kovacev
06-02-13, 13:04
PIO je trebao da ostane kao obaveza da bi se utvrdilo ko sta i gde radi.
ko se bavi iskljucivo poljoprivredom staviti ga u prvi rang, pa mu odrediti subvencije po klasi i kolicini zemlje.
ako se ne ostvaruje PIO u poljoprivredi, i tom treba dati subvencije na zemlju u vlasnistvu, da nebi bio primoran da je daje u fiktivni zakup i tako krsili zakon...

ovo poistovecivanje svih, paora, polutana, zadruga i zemljoposednika u isti kos, vodi jos u dublje razjedinjenje
Petrovic da je zadrzao subvencije iz 2010 i da ih malo bolje selekionisao, DS bi i danas vladao.

ddragan
06-02-13, 13:20
Smanji Dragane za par iljada haLkl{{ Inace ako mislis rub atara prema Dolovu onda i nije daleko,kod nas mozemo da svratimo u Vladimirovac na pivo kad odemo na njive:lol:Nemam sta da smanjujem kad toliko ima,od tog je oko 700 drzavno i oko 600 almexovo.Ne mislim samo na prema vama nego sa svim selima sa kojima se granicimo.Koliko vi duzi imate prema nama do granice atara?

Dolovac
06-02-13, 13:30
nijednu po katasrtu nase je do vase zadnje tj7 ili 8 posle idu popreko do Dolova,nisam znao da vam atar veci od naseg?

ddragan
06-02-13, 13:43
Nasa zadnja prema Dolovu je 9 duz i 8 i 9 su po 550m.Vase zadnje su u breg.Neznam koliki je kod vas atar,samo sam do leanke isao i jednom dok smo bili klinci na Devojacki bunar,ali to ima vise od 10god.

Pogledaj na Google,samo ce ti se kazti ciji je veci:lol:.Ukucaj samo ime mesta i pokazace ti granice.
Izvinjavam se za:){{,tek sam sad video da je tema subvencije.

dacha85
06-02-13, 16:32
PIO je trebao da ostane kao obaveza da bi se utvrdilo ko sta i gde radi.
ko se bavi iskljucivo poljoprivredom staviti ga u prvi rang, pa mu odrediti subvencije po klasi i kolicini zemlje.
ako se ne ostvaruje PIO u poljoprivredi, i tom treba dati subvencije na zemlju u vlasnistvu, da nebi bio primoran da je daje u fiktivni zakup i tako krsili zakon...

ovo poistovecivanje svih, paora, polutana, zadruga i zemljoposednika u isti kos, vodi jos u dublje razjedinjenje
Petrovic da je zadrzao subvencije iz 2010 i da ih malo bolje selekionisao, DS bi i danas vladao.

Cekaj zasto bi bio uslov PIO? Da li ti iz tog fonda dobijas subvencije? Ja isto kupujem semena, djubrivo, sredstva za prskanje itd. i takodje placam pdv na tu robu koju koristim u poljoprivredi. sta to posebno placas dodatno osim toga. Kazi mi da li to sto ti placas PIO ima neke veze sa subvencijom?

Macva
06-02-13, 17:14
Ispade da je Srbija bas bogata zemlja,subvencionise radna mesta strancima sa 10000 eura,sad ce da subvencionise posede sa vise desetine hiljada hektara,sto je lepo,samo da mi neko objasni,ako neko dobije,od nekog mora da se uzme,OD KOGA SE UZIMA.Cini mi se da se ovaj program ministarstva poljoprivrede naziva "PORODICNO POLJOPRIVREDNO GAZDINSTVO",radi toga molicu da mi neko objasni sta je "PORODICNO POLJOPRIVREDNO GAZDINSTVO",sustinu toga?

German hunting terrier | Jagdterrier