Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Било и биће .. нема разлога за јед .. задужили су све још 3 милијарде .. биће субвенције ... ових дана обилазимо (само Србија) бившу Југу .. ред је да се прослави :ppozdrav:
 
Ja bih ipak pre uredbi i subvencija ubacio inspekciju da proceslja ova nova gazdinstva kako ova imaginarna(da se na babi vodi 50-100ha) tako i ove mlade i sposobne sto su za par godina "posteno" stekli sto prosecan covek u poljoprivredi ne stekne za svog radnog veka.
Kad bismo se takvih resili bilo bi novaca za sve,a i zemlje.
 
Kod nas veliki su se nabrzinu ogazdili,za manje od 5 godina novi kombajni,traktori,mercedesi,alo pa nismo mi budale bre,oni su pametni a mi smo prosti,kako da ne,i idu po selu i pricaju kako mora da se baca djubre da bi rodilo,a ja to ne znam...
 
Zalosno je kakav je i narod postao.
Svasta se ovde moze cuti.
Jedni kukukaju male sub, drugi kako su dosta ulozili, treci,,,,
kada se pogleda i svake godine da se povecaju podsticaji ljudi bih jos vise bili nezadovoljni.

Dokle god drzava ne zastiti proizvodjaca nece biti napredka. Mogu oni ovako da daju i 500 e, to malo znaci.
Mora se raditi na izvozu, a ne uvozu na vec pretrpano trziste.
Govorim u globalu ne samo o ratarstvu.
 
Subvencije da ali samo onima kojima je poljoprivreda jedino zanimanje.Svi se držimo Evrope a u Evropi subvencije se daju za proizvodnju a ne za posedovanje ili unajmljivanje zemlje.U Evropi nisu tako bogati da daju subvencije za kravu koja daje 10 litara mleka jer je to čisto bacanje para.Zašto mali proizvođači mleka netrebaju da dibivaju subvencije iz prostog razloga što ne ulažu u proizvodnju.Prođite leti pre podne našim selima gde se mleko otkupljuje iz kofa .Videćete da su to kofe plastične ili aluminijske koje su u Srbiji od 1996 godine zabranjene za držanje mleka pa još na suncu i šta se uliva u cistrenu na nekom tamiću ili maloj prikolici koje su do ove godine većinom bile plastične pa zar država za trovanje naroda troši državne pare.Mali proizvođač nemože da ima laktofriz a veći ne žele da mešaju svoje mleko sa njim iz razloga što mali proizvođači nisu edukovani kako da postupaju sa muznim grlima a i svako ulaganje u proizvodnju čini im se da pomažu državu a ne sebe.
Ti mali proizvodjaci predaju preko dvestamiliona litara mleka,koje nije subvencionisano , i jos truju narod,alo covece sta ti pises ,da mali proizvodjaci truju narod ,pa ovo neko cita pa ce jos misliti da je tako.
 
Jel drzava subvencionise i setvu protiv zakonitog sejanja GMO semena???

Ovo pitanje sam postavio jer vidim da se velika vecina vas raspisala na temi dekalb hibridi monsanto...
 
Poslednja izmena:
Mali proizvođač nemože da ima laktofriz a veći ne žele da mešaju svoje mleko sa njim iz razloga što mali proizvođači nisu edukovani kako da postupaju sa muznim grlima a i svako ulaganje u proizvodnju čini im se da pomažu državu a ne sebe.

Dal ti imalo razmiljaš šta pišeš? Pa,sta sad,treba ja da ga primim u moj uredjaj za mleko,a on aparat za muzu nije oprao bar mesec dana jer on drzi 2-3 krave,pa ga cistoca ne interesuje,SUTRA nece ni te 2-3 krave drzati jer je zaposlen!? Zar zbog njih koji su neodgovorni da gubim klasu mleka i cenu? Pusti tele da sisa ,ne opere vime,pa poturi muzilicu i onda meni ga da,onaj izvadi uzorak i kaze mleko nije dobro,bakterije velike,ima vode.Ja moram hraniti i porodicu,a to necu moci ako sam neodgovoran kao proizvodjac sto doticnog sa dve tri krave i ne zanima,jer njega nece potresti ako mi zatvore otkupno mesto. Niko ne razmislja o tome koliko se truda i vremena utrosi na cistocu objekta,cistocu stale. Njima do 5 krava je samo da udju u stalu i da izadju,njih drugo ne interesuje. Ovi sa vise od 5 krava vec kako tako postaju konkurentniji i zanimljiviji mlekari da im dodje na noge. Mleko treba da bude cisto,mnogo faktora mora da bude ispunjeno da bi ispunilo ulov za ekstra klasu. Ja bi bio na cistom gubitku kad bi ga primio. Racunaj da ti mleko plate 10 dinara jeftinije zato sto ti je cistoca katastrofa. Borio sam se za brojno stanje da bi imao uredjaj. Primacu svacije mleko,ali u zaseban uredjaj,pa kako im je tako im je.
 
- - - - - - - - - -
Dal ti imalo razmiljaš šta pišeš? Pa,sta sad,treba ja da ga primim u moj uredjaj za mleko,a on aparat za muzu nije oprao bar mesec dana jer on drzi 2-3 krave,pa ga cistoca ne interesuje,SUTRA nece ni te 2-3 krave drzati jer je zaposlen!? Zar zbog njih koji su neodgovorni da gubim klasu mleka i cenu? Pusti tele da sisa ,ne opere vime,pa poturi muzilicu i onda meni ga da,onaj izvadi uzorak i kaze mleko nije dobro,bakterije velike,ima vode.Ja moram hraniti i porodicu,a to necu moci ako sam neodgovoran kao proizvodjac sto doticnog sa dve tri krave i ne zanima,jer njega nece potresti ako mi zatvore otkupno mesto. Niko ne razmislja o tome koliko se truda i vremena utrosi na cistocu objekta,cistocu stale. Njima do 5 krava je samo da udju u stalu i da izadju,njih drugo ne interesuje. Ovi sa vise od 5 krava vec kako tako postaju konkurentniji i zanimljiviji mlekari da im dodje na noge. Mleko treba da bude cisto,mnogo faktora mora da bude ispunjeno da bi ispunilo ulov za ekstra klasu. Ja bi bio na cistom gubitku kad bi ga primio. Racunaj da ti mleko plate 10 dinara jeftinije zato sto ti je cistoca katastrofa. Borio sam se za brojno stanje da bi imao uredjaj. Primacu svacije mleko,ali u zaseban uredjaj,pa kako im je tako im je.
A ko si TI da određuješ kvalitet mleka? Jesi'l ti TEHNOLOG, pa ćeš ljudima koji ti predaju mleko, da kažeš da nije bakteriološki ispravno? Treba da ZAHTEVAMO da se oformi NEZAVISNA LABORATORIJA ZA PROCENU KVALITETA MLEKA, uzorkovanje na mestu muže, pa da vidimo onda koliko bi mlekara bilo POZATVARANO zbog BANKROTA !!!!!!!!!!!??????????
 
Jel drzava subvencionise i setvu protiv zakonitog sejanja GMO semena???

Vidim da mnogo vas javno pise da seje gmo seme pa cisto da pitam ko vrsi te kontrole???

Ova pitanja sam postavio jer vidim da se velika vecina vas raspisala na temi dekalb hibridi monsanto...
Pa ko je pisao o setvi GMO semena?
 
Dal ti imalo razmiljaš šta pišeš? Pa,sta sad,treba ja da ga primim u moj uredjaj za mleko,a on aparat za muzu nije oprao bar mesec dana jer on drzi 2-3 krave,pa ga cistoca ne interesuje,SUTRA nece ni te 2-3 krave drzati jer je zaposlen!? Zar zbog njih koji su neodgovorni da gubim klasu mleka i cenu? Pusti tele da sisa ,ne opere vime,pa poturi muzilicu i onda meni ga da,onaj izvadi uzorak i kaze mleko nije dobro,bakterije velike,ima vode.Ja moram hraniti i porodicu,a to necu moci ako sam neodgovoran kao proizvodjac sto doticnog sa dve tri krave i ne zanima,jer njega nece potresti ako mi zatvore otkupno mesto. Niko ne razmislja o tome koliko se truda i vremena utrosi na cistocu objekta,cistocu stale. Njima do 5 krava je samo da udju u stalu i da izadju,njih drugo ne interesuje. Ovi sa vise od 5 krava vec kako tako postaju konkurentniji i zanimljiviji mlekari da im dodje na noge. Mleko treba da bude cisto,mnogo faktora mora da bude ispunjeno da bi ispunilo ulov za ekstra klasu. Ja bi bio na cistom gubitku kad bi ga primio. Racunaj da ti mleko plate 10 dinara jeftinije zato sto ti je cistoca katastrofa. Borio sam se za brojno stanje da bi imao uredjaj. Primacu svacije mleko,ali u zaseban uredjaj,pa kako im je tako im je.


Dali si ti normalan covek?
Zbog takvih kao sto si ti ja sam rasprodao moje krave.
Ispade da su svi ludi samo su ovi sto drze otkupna mesta pametni.
Ti za tvoje poslove koje obavljas na otkupnom mestu IMAS ZAGARANTOVANU MASNU JEDINICU. Zavisno od mlekare,
ali svi vi ste povlasceni u odnosu na druge. I sad tebi ne odgovaraju ovi sto drze dve krave, oni nisu u stanju da operu muzlicu i vime.

Zasto ti ne predajes samo svoje mleko?
Pa zato sto imas koristi od tudjeg.
 
Ja imam uredjaj za mleko, primam samo stricevo mleko i nicije vise, pa zbog lose higijene na koju ljudi ne obracaju paznju, ili je voda ili antibiotici, plus nemam registrovano otkupno mesto, tako da ne zelim za dzabe da lupam glavu dal je sve ok ili nije...
 
Ja jos nisam video ni u jednoj prodavnici da pise na mleku ovo je ektra klasa cena ta i ta ,ovo je druga klasa cena ta i ta.Znaci muvacina od strane mlekara nevidjena.Samo da se nadodadam na dobrodola ,voleo bih da se ispitaju i njihovi gotovi proizvodi da se vidi dal odgovaraju standardu.Da li neko upoznat da mlekare farbaju mleko sa prehrambenom bojom da bi bilo belo,to sto se kupeje u prodavnici je obicna ofarbana voda sa malo mlecne masti.A nama traze dlaku u jajetu za ekstra klasu .Te mali proteini ,te belancevine,te somatske celije te bakterije .Videcete ko se sad imati ekstra klasu,i pravo na vec premije,uglovnom oni sto imaju 200 i vise krava,a nama sa 15 do 20 ce samo zamazivati oci ,jedan mesec dobijes pa pet nedobijes ,mislim na ekstra klasu.Klasicna globalizaija.
 
Uvode preko TV-a modu mleko sa 0% mlecne masti,ni onoj stvari nije ali eto ovi iz grada srecni misle kad opucaju 250gr masnog bureka i popiju taj posni jogurt da ce biti fit e 'oce prc.
 
Alo narode,nama su trn u oku majmuni nad nama a ne mi sami sebi.Dokle vise medjusobnog prepucavanja,pogotovo izmedju "velikih" i "malih".Svi smo u istom kosu i mora imati mesta za svakog pod ovom kapom nebeskom,i za onog sa dve krave i za onog sa 102.Svako ce ziveti shodno svom radu onako kako to bude mogao.Ako su mali needukovani,skloni nehigijeni,treba im staviti to do znanja na normalan ljudski nacin i pametnom bice dovoljno,mada znam mnoge sa jednom kravom a da je cuvaju kao u apoteci.I da se slozimo,mali cine vecinu u ovoj posranoj drzavi,i ne mogu svi biti veliki,treba ih samo valjano usmeriti.
 
Nazad
Vrh