Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Dali vi u opste gledate sta pisete.Ne mogu da verujem,dali ste sami sebi rekli''SVAKA MI CAST".
Necu nikoga da prozivam.Osvrnite se oko sebe.Znaci po nekima ko radi u firmi i ima platu 20 000 din i pet jutara zemlje koje mu je dedovina treba da crkne ili da vama da u arendu ili proda i da dodje kod vas da radi od jutra do sutra i da ga ponizavate za 100din na sat,a pri tome ostali radnici koji rade nov stop kod vas nisu prijavljeni,nejde im radni staz,penziono,socijalno.....Radite usluge sa mehanizacijom,koju ste kupili subvencionisano sebi,a ne meni i pri tome nista neplacate drzavi....Setite se 80-ih godina proslog veka,ko je radio usluge(moj otac-npr.)je placao pausalno drzavi,i odatle kada se sve slije u budzet,ima i za subvencije i ostalo....

Molim da se niko ne pronadje prozvan ili da se ljuti,ovo je samo polemika i ovde svako ima pravo da iznese svoje mislenje u toj meri dok admin.to dozvoljava.
Jer svi smo ovde zbog poljoprivrede(bar tako mislim)da razmenimo iskustva,uocimo na moguce nepravilnosti i da se druzimo.
Hvala.
 
Dali vi u opste gledate sta pisete.Ne mogu da verujem,dali ste sami sebi rekli''SVAKA MI CAST".
Necu nikoga da prozivam.Osvrnite se oko sebe.Znaci po nekima ko radi u firmi i ima platu 20 000 din i pet jutara zemlje koje mu je dedovina treba da crkne ili da vama da u arendu ili proda i da dodje kod vas da radi od jutra do sutra i da ga ponizavate za 100din na sat,a pri tome ostali radnici koji rade nov stop kod vas nisu prijavljeni,nejde im radni staz,penziono,socijalno.....Radite usluge sa mehanizacijom,koju ste kupili subvencionisano sebi,a ne meni i pri tome nista neplacate drzavi....Setite se 80-ih godina proslog veka,ko je radio usluge(moj otac-npr.)je placao pausalno drzavi,i odatle kada se sve slije u budzet,ima i za subvencije i ostalo....

Molim da se niko ne pronadje prozvan ili da se ljuti,ovo je samo polemika i ovde svako ima pravo da iznese svoje mislenje u toj meri dok admin.to dozvoljava.
Jer svi smo ovde zbog poljoprivrede(bar tako mislim)da razmenimo iskustva,uocimo na moguce nepravilnosti i da se druzimo.
Hvala.
Pa zar pored drzavnog posla i zemlje treba i subvencije. Mozda ali samo pod uslovom ako ti drzava pored subvencija još i obezbedi preko leta 15 dana na moru u grčkoj i preko zime bar 20 dana skijanja na zlatiboru
 
Dali vi u opste gledate sta pisete.Ne mogu da verujem,dali ste sami sebi rekli''SVAKA MI CAST".
Necu nikoga da prozivam.Osvrnite se oko sebe.Znaci po nekima ko radi u firmi i ima platu 20 000 din i pet jutara zemlje koje mu je dedovina treba da crkne ili da vama da u arendu ili proda i da dodje kod vas da radi od jutra do sutra i da ga ponizavate za 100din na sat,a pri tome ostali radnici koji rade nov stop kod vas nisu prijavljeni,nejde im radni staz,penziono,socijalno.....Radite usluge sa mehanizacijom,koju ste kupili subvencionisano sebi,a ne meni i pri tome nista neplacate drzavi....Setite se 80-ih godina proslog veka,ko je radio usluge(moj otac-npr.)je placao pausalno drzavi,i odatle kada se sve slije u budzet,ima i za subvencije i ostalo....

Molim da se niko ne pronadje prozvan ili da se ljuti,ovo je samo polemika i ovde svako ima pravo da iznese svoje mislenje u toj meri dok admin.to dozvoljava.
Jer svi smo ovde zbog poljoprivrede(bar tako mislim)da razmenimo iskustva,uocimo na moguce nepravilnosti i da se druzimo.
Hvala.
Smatram se prozvanim pa cu zato i napisati koju. Prosecan licni dohodak u Srbiji(da Vas potsetim) iznosi 46000 din, Vi pisete sta ce oni sa 20000 din, pitam ja Vas , sta ce oni "jadnici" sa 100000 i vise? Pisao sam nedavno, ne moze ministarstvo poljoprivrede resavati socijalne probleme. A ako nisu zadovoljni sa tih 20000 neka oslobode radno mesto nekome ko nema ni tih 5 kj koje Vi spominjete.Ne ljutim se al, dok god je ovo poljoprivredni forum ja cu stititi interese cistih poljoprivrednika, znaci, onih koji zive iskljucivo od zemlje, narocito ove mladje. Vecina nas i nije kupila subvencionisanu mehanizaciju, tako da nas nemojte trpati u isti kos, mnogi od nas imaju i posteno placene radnike a PDV koji mi placamo na rep. materijale i ostalo upravo izdrzava sve one koji su na budzetu, a mozda i Vas. Ako ja izdvojim godisnje za rep. mater. 2 000 000 din, lako je sabrati koliko sam ostavio drzavi. Pa sam zasluzio da mi drzava nesto i uzvrati.
 
Daj ne pisite svasta de ste videli nekog tajFuna da sedne u traktor i ide da ore 5 jutara dedovine ? :haha: :haha:
Mada imam komsiju covek je doktor,a brat mu je isto dipl.ing. pa nek rade ljuti,do prosle godine su radili sa starim 560 nekoliko kj i sto oni ne treba da dobiju subvencije ? Njihove su njive uvek za primer i obradjene i posejano i nadjubreno i cisto,mislim da su jedini u selu koji jos uvek znaju da nakupe 10ak nadnicara pa par dana motikama obilaze njive,a ocin to radi neko sa 100kj,samo kupi vecu prskalicu.
 
И бре северац, па биће опет избора ..:osmeh: можда седну и за трактор све с шлемом ::traktor:: није ваљда да сте сви заборавили види милину своји с својима :haha:...

232154_izbori-2012--02_iff.jpg
 
e bas me interesuje gde ja sad ivkovic nesto se ne cuje njemu je najblizi(po lokalitetu) dulic iz st.zed.
inace taj je u 100+ za sever backe ima jd 2-3 god i class kojban
 
Ma naravno, samo ti treba da dobiješ subvencije ...

- - - - - - - - - -

Taman posla da im se daju subvencije, nego zemlja da im se oduzme i da se da paorima koji nemaju. Al' ne bilo kojem paoru, nego samo onima koji nisu ništa uspeli da naprave i steknu.


A pod kojim okolnostima nisu nista stekli. Ne uzimajte moj komentar zdravo za gotovo, i da trazite razlog za napadanje.

Neki nisu mogli zbog nekih opravdanih razloga...a pitanje koji su. A vecina nije zato sto: sede ispred prodavnice i loču, hoce da se bave poljoprivredom al da imaju radno vreme kao u firmi 8 sati dnevno, godisnji odmor na leto da idu na more bas kada je sezona (nekada pre 15 god Crna Gora nije bila toliko halapljiva pa se za male pare moglo ici na more), slave se slavile 3 dana a posao moze da saceka...
 
pedja1 samo palmu nemoj da stavis u isti kos sa ovima.Zivim u selu koje se granici sa opstinom Jagodina tako da znam sta i koliko je ulozio u selo.Sta ste se uhvatili za sunb odakle da nam se dodele,odakle iz kog fonda,gde smo uplacivali?Non stop se vrti na zapadu.ovoliko za ovo ovoliko ,za ono onoliko.Industrijski itehnoloske zemlje kao sto su Nemacka,Austrija,Italija,svajcarska i ostale zemlje sunb daju iz razloga da nebi narod sa sela begao po gradovima,da bi odrzali sopstvenu proizvodnju kako tako.To se radi kod njih jel im je poljoprivreda 3-4-5 grana i nema obradljive zemlje kao kod nas.Njihovi farmeri na osnovu tih podsticaja imaju gro obaveza prema drzavi,tipa kvaliteta i kvantiteta u bilo kojoj grani poljoprivrede.Da nepricam o pio i ostalim obavezama,bukvalno sve mora da je pod osiguranjem.aman sve.stoka,mehanizacija ,farma, i tamo se desava da bankrotira, sto je slucaj, sasvim normalan .E u ovakvim drustvima je po mom donacija molba za bavljene poljoprivredom,bojim se da je kod nas takav slucaj,
 
Zemlju obradjujemo sve ove godine bez dinara subvencija i tako ce ostati u narednom periodu.

Cude me ovi ljudi koji sve sto drzava daje uzimaju, a opet se bune.
To mi nije jasno.
 
Sada sam bio u kafani gde su ljudi polemisali u vezi subvencija za poljoprivredu i opste sam se posvadjao sa njima braneci interes poljoprivrede(celokupne,i povrtara i malih i srednjih i velikih poljoprivrednika).Rasprava je kulminirala skakanjem preko stola i hvatanjem za gusu-onda su nas rastavili i doticna gospoda su napustila lokal.
Skupa im je pijaca,skupi su im svinji,cena leba,mesa.....kazu to su krivi seljaci,nabili su cene,nemoze da se zivi sta oce oni.Ja im pocnem obijasnjavati da to nije sve tako,treba uraniti svince-koliko treba da pojede,nije lako baviti se bastovanstvom,za cenu mesa,mleka u radnjama nisu krivi poljoprivrednici,oni sa tim nemaju veze,......Kaze jedan oce subvencije od drzave,dao bi im ja k...c.A ja : ti ces ga dobiti odma....i cirkus... j...m vam m..u nemate zajedno 10 saksija zemlje,a tu mi pricate o poljuprivredi.......
 
Sada sam bio u kafani gde su ljudi polemisali u vezi subvencija za poljoprivredu i opste sam se posvadjao sa njima braneci interes poljoprivrede(celokupne,i povrtara i malih i srednjih i velikih poljoprivrednika).Rasprava je kulminirala skakanjem preko stola i hvatanjem za gusu-onda su nas rastavili i doticna gospoda su napustila lokal.
Skupa im je pijaca,skupi su im svinji,cena leba,mesa.....kazu to su krivi seljaci,nabili su cene,nemoze da se zivi sta oce oni.Ja im pocnem obijasnjavati da to nije sve tako,treba uraniti svince-koliko treba da pojede,nije lako baviti se bastovanstvom,za cenu mesa,mleka u radnjama nisu krivi poljoprivrednici,oni sa tim nemaju veze,......Kaze jedan oce subvencije od drzave,dao bi im ja k...c.A ja : ti ces ga dobiti odma....i cirkus... j...m vam m..u nemate zajedno 10 saksija zemlje,a tu mi pricate o poljuprivredi.......
i kod nas je ista situacija
 
Subvencije da ali samo onima kojima je poljoprivreda jedino zanimanje.Svi se držimo Evrope a u Evropi subvencije se daju za proizvodnju a ne za posedovanje ili unajmljivanje zemlje.U Evropi nisu tako bogati da daju subvencije za kravu koja daje 10 litara mleka jer je to čisto bacanje para.Zašto mali proizvođači mleka netrebaju da dibivaju subvencije iz prostog razloga što ne ulažu u proizvodnju.Prođite leti pre podne našim selima gde se mleko otkupljuje iz kofa .Videćete da su to kofe plastične ili aluminijske koje su u Srbiji od 1996 godine zabranjene za držanje mleka pa još na suncu i šta se uliva u cistrenu na nekom tamiću ili maloj prikolici koje su do ove godine većinom bile plastične pa zar država za trovanje naroda troši državne pare.Mali proizvođač nemože da ima laktofriz a veći ne žele da mešaju svoje mleko sa njim iz razloga što mali proizvođači nisu edukovani kako da postupaju sa muznim grlima a i svako ulaganje u proizvodnju čini im se da pomažu državu a ne sebe.
 
Nazad
Vrh