Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

A vidim ti verujes sta pisu novine i televizija,pa kod nas u BP ima deo grada zove se Kalos tu spada predgradje Albanija i Mandzurija,e tamo takvih ko daj seik ima bar 10,pa jedino da nema deset klonova!
A ti si tim novinama poverovao da je Kole kupio secerane za 3 eura? Mozda sam to bio ja:haha::haha: Ako krenes tim putem teorija zavere , tu nema kraja.
 
Lično sam očekivao više konkretnih podataka u vezi subvencija u ovoj emisiji.Moguće da je razlog odsustva tih informcija činjenica da zakon još nije izglasan u skupštini ( barem ja mislim da nije).
 
Mozes biti pametan kad si stigao do 70000 ha. Postavlja se pitanje na kakav nacin je stigao do svega toga!
I tetka Mira je rekla za Marka da je novac od dorucka konkretno bureka stavljao na stranu makar ne doruckovao pa tako je sakupio svoj prvi milion. Mani me price da je ulagao ko ne bi ako bi imao cime!!!
 
Mozes biti pametan kad si stigao do 70000 ha. Postavlja se pitanje na kakav nacin je stigao do svega toga!
I tetka Mira je rekla za Marka da je novac od dorucka konkretno bureka stavljao na stranu makar ne doruckovao pa tako je sakupio svoj prvi milion. Mani me price da je ulagao ko ne bi ako bi imao cime!!!
I istovarao gajbice.
 
Sve poziciju doveli u emisiju , namesteno skroz .. ! Ne smem ni da zamislim + dva gosta koja bi im parirala i rekli da ne pricaju bajke !
 
najrealnije bi bilo da se puste realne cene, a ukinu subvencije, pod realnim cenama se normalno podrazumeva troskovi proizvodnje + zarada od 10% , ako je to nekome da kupi skupo onda bi trebalo da postavi pitanje zasto mu je plata tako mala i to nije nas problem

a sad je i problem sto ako ce mo ozbiljno da gledamo na posao - ne moze svako da se bavi onim sto bi voleo nego onim za sta ima predispozicije - tj ako samo od toga hoce da zivi, mislim da je jasna racunica sa kojom povrsinom i kojom granom proizvodnje covek moze da funkcionise normalno, tj imam 5ha zita i od toga hocu da zivim lepo cele godine i odrzavam i teram novu mehanizaciju, ili imam 0.5ha i hocu da drzim farmu krava jer bi ja to voleo, a drzava je duzna da mi da toliku subvenciju da pokrijem sve minuse jer je ovo finansijski neodrziva konstrukcija i pritom niko vise ne treba da dobije nego samo ja i moj brat od strica i par mojih drugara koji se drze ove filozofije
 
Neću da radim zemlju ako mi je zarada samo 10% na uloženo.U poljoprivredi je obrt jednom godišnje tako da je to vrlo mali procenat zarade.
 
Pa onda je bolje taj novac uloziti u banku , oni daju vise od 10% i neradis nista
 
Trbalo bi da dobiju,jer pre par godina im je sve bilo uskraceno(subvencije pri kupovini nove mehanizacije,subvencije za zamlju.....)
 
Trbalo bi da dobiju,jer pre par godina im je sve bilo uskraceno(subvencije pri kupovini nove mehanizacije,subvencije za zamlju.....)[/QUOTE
I ja se slazem da im treba dati subvencije i ostalo kao i paorima. Sta bih sad ti paori? Odjednom da vise ne budu gradjani drugog reda!!! E, nemoze gospodo paori. Neka na trzistu rada sede mladi ljudi a mi cemo malo tamo malo vamo (posao -zemlja). Uzmemo lazno bolovanje pa i mi da idemo8kao i vi) malo u prirodu: oranje, sejanje.... Mi nemamo kuce i ekonomska dvorista kao vi. Mi smo jadnici sa malo evrica otkupili ove nase jadne stancice, dali nam i nekakvu jadu od firminih akcija ( doduse, nismo mi pravili te firme)....Mi koji imamo redovna primanja imamo i vece prohteve od vas paora. Mnogima od nas je doktor napisao da moramo leti na more a zimi na skijanje, a vi to ne znate. Nama je uvek malo za razliku od vas koji ste skromni.
 
Trbalo bi da dobiju,jer pre par godina im je sve bilo uskraceno(subvencije pri kupovini nove mehanizacije,subvencije za zamlju.....)
USKRAĆENO? Oni koji su u radnom odnosu, poljoprivreda im dođe kao hobi i netreba da dobijaju subvencije. Nisam ni za to da subvencije dobijaju ni oni koji rade 100 i više hektara jer tu količinu zemlje nisu u stanju sami da obrade, potrebno je da zaposle još nekog čoveka gde se postavlja pitanje dali je to poljoprivredno gazdinstvo ili firma
 
Ma naravno, samo ti treba da dobiješ subvencije ...

- - - - - - - - - -

Trbalo bi da dobiju,jer pre par godina im je sve bilo uskraceno(subvencije pri kupovini nove mehanizacije,subvencije za zamlju.....)[/QUOTE
I ja se slazem da im treba dati subvencije i ostalo kao i paorima. Sta bih sad ti paori? Odjednom da vise ne budu gradjani drugog reda!!! E, nemoze gospodo paori. Neka na trzistu rada sede mladi ljudi a mi cemo malo tamo malo vamo (posao -zemlja). Uzmemo lazno bolovanje pa i mi da idemo8kao i vi) malo u prirodu: oranje, sejanje.... Mi nemamo kuce i ekonomska dvorista kao vi. Mi smo jadnici sa malo evrica otkupili ove nase jadne stancice, dali nam i nekakvu jadu od firminih akcija ( doduse, nismo mi pravili te firme)....Mi koji imamo redovna primanja imamo i vece prohteve od vas paora. Mnogima od nas je doktor napisao da moramo leti na more a zimi na skijanje, a vi to ne znate. Nama je uvek malo za razliku od vas koji ste skromni.

Taman posla da im se daju subvencije, nego zemlja da im se oduzme i da se da paorima koji nemaju. Al' ne bilo kojem paoru, nego samo onima koji nisu ništa uspeli da naprave i steknu.
 
Nazad
Vrh