Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Mala sala.
Veliki paori su oni preko 180 cm visine i 110 kg,a mali do 180 cm.:haha::ppozdrav::off_topic:.....
 
Ja onda spadam u tu kategoriju od 100ha i znaci mene treba okaciti o jaja da visim na sred terazija,jel!??,veciti problem srba ja da komsiji crkne krava a niko nije pitao komsiju kako je zaradio tu kravu....,ovaj forum je licio na nesto pre 2 godine,sad je postao okupljanje vise nepaora nego paora...
Krivi su vam paori za ovu situaciju u polj.,a meni vise smetaju ti mali sa 10tak ha i 20tak krava ili bikova sto uzmu zamlju na prioritet i preprodaju gazdama od nekoliko hiljada ha,e to treba da vam bude problem a ne ja sa 100ha i sve legalno uzeto i placeno!
 
Оставите се ви тих комунистичких зајебанција, велики - мали. Подела постоји само на оне који раде и који не раде, на оне који су покрали и на оне који су радом куповали земљу. Не можете осудити човека који је целог живота радио на земљи, куповао од нерадника њихову земљу и сада стекао право на субвенције, нема везе има ли он 1 хектар или 1000 хектара. Проблем је што су неки отишли са земље, диловали све и свашта, свугде и са свачим и сада дошли да купе 10000 хектара народне муке и да покупе субвенције. Такве треба у затвор, али ко да кога затвара, када је и министар скоро изашао из затвора. Овде више нико не зна ко је са које стране. Отимачина и даље исто као за време Броза, тешко народу...
 
Ja onda spadam u tu kategoriju od 100ha i znaci mene treba okaciti o jaja da visim na sred terazija,jel!??,veciti problem srba ja da komsiji crkne krava a niko nije pitao komsiju kako je zaradio tu kravu....,ovaj forum je licio na nesto pre 2 godine,sad je postao okupljanje vise nepaora nego paora...

Stanislave svako moze da napise svoje misljenje u granicama pristojnosti, e sada da li to nekome pase ili ne, je vec druga stvar.
 
Pa velik je za onoga ko radi 10ha a opet mali za onoga ko radi 200ha.
Skal da ti odgovorim:lepo sam napisao da subvencije ne treba gledati kao socijalni program i dali od neke površine zemljišta porodica može preživeti,životariti ili živeti.Cilj i svrha subvencija treba da bude da se nivo celokupne poljoprivrede digne na viši nivo.Sa tim višim nivoom,kao u pojedinim zemljama EU,ide direktan prosperitet cele država ,a to donosi da je celokupnom stanovništvu te države bolje.Gledanje i postavljanje teza da čovek sa 5ha ne može živeti samo od poljoprivrede je pogrešno postavljeno i stalno se koristi u zameni teza.
Sledeća stvar koja mi stalno bode oči je to što se stalno potencira da nekima nikad nije dosta zemlje.Nije mi dosta i to otvoreno kažem.Kao što težim da svake godine imam bolje prinose tako težim i da pojačam mašinski park i naravno površinu po obradivom zemljom.Meni zdrav razum govori i tera me da idem napred i da se širim ,a ne da tapkam u mestu i da krivim ceo svet(a ne sebe) što mi se to dešava.
 
Zasto se ovde stalno i stalno potencira socijalni program subvencija??
Zar tom malom paoru od 5ha,ne treba pomoc?
Zar taj mali paor ne zasluzuje da zivi?
Taj mali paor,utovi bar neko svinjce,neku kokosku,prase...proda nekad nesto u lokalnu mesnicu.Svestan da i sam sebi skace u stomak.Ali eto,izneo je to lokalnim.
Veliki paor od 100ha + ha,svinju i kokosku kupi,a svinjac i kokosarnik mu sluzi za skladistenje neke zrnaste robe.
Ako ih u medjuvremenu nije srusio...
 
Ja onda spadam u tu kategoriju od 100ha i znaci mene treba okaciti o jaja da visim na sred terazija,jel!??,veciti problem srba ja da komsiji crkne krava a niko nije pitao komsiju kako je zaradio tu kravu....,ovaj forum je licio na nesto pre 2 godine,sad je postao okupljanje vise nepaora nego paora...
Krivi su vam paori za ovu situaciju u polj.,a meni vise smetaju ti mali sa 10tak ha i 20tak krava ili bikova sto uzmu zamlju na prioritet i preprodaju gazdama od nekoliko hiljada ha,e to treba da vam bude problem a ne ja sa 100ha i sve legalno uzeto i placeno!

Stanislave ja bih voleo da svi ti mali jednog dana postanu kao ti,problem je u muljanju i muljatore treba strogo kazniti,a tebe drzava treba podsticati i realno oporezivati da ima i njoj i tebi,i nista licno.I sto vise vecih uz pravilnu poresku politiku,i siguran plasman svima bolje.
 
Od deset paora sa 100ha+ bar ih 8 drži nešto od stoke.Trebalo bi da se i zna razlika između stočara i ratara.Neka stočar drži stoku a ja ću proizvesti hranu ,kao ratar,i prodati njemu za ishranu stoke.
Imali li bilo gde da sa 5ha zemlje porodica živi ,a bez ikakvih drugih primanja.Mislim da nema i ako ima da je to samo kod nas.Ne kažem da taj sa 5ha ne treba da dobije subvencije,neka dobije jer ipak ima određenu površinu..I kad ih dobije misliš li da će on to uložiti u dalji razvoj i napredovanje ili odmah potrčati da kupi garnituru za kuhinju ili televizor.Koje u suštini pare treba dati tom sa 5ha da bi krenuo dalje i napredovao-te pare Srbija nema niti će imati.Zato se i ide (i treba da se ide) da se kategorizuju komercijalna,ne komercijalna i polu komercijalna gazdinstva.
Što se gore navedenih 5ha tiče mislio sam isključivo na ratarstvo.
 
subvencije su odbrana od smisljenih uvoznih damping cena koje ce porasti kada mi vise ne proizvodimo nego postanemo trziste za uvoz starog usmrdjenog mesa koje ce zavrsiti u mesnim preradjevinama, proizvoda od kukuruza koji je oplemenjen genetikom zabe ,i jos mnogo kojecega .
Subvencije treba da dobijaju pre svega mali da bi porasli, a program subvencija treba da bude uradjen za 5 godina pa sledece za godinu nakon te tako da ti mozes da planiras nesto a ovi nasi navikli da donose danas za juce. nadam se da nece ponovo da daju pare za uvoz junica kao sto su uradili pa su se ovajdile mlekare i klanicari a drzava i stocari ostali kratkih rukava, e sad mlekare jure mleko i nude dobru cenu al sipak .D je drzava normalna nebi dopustala takve majmunluke u reziji pojedinaca koji uvoze izvoze . alo bre ta drzava mora da stiti ta radna mesta znaju da subvencijonisu radna mesta u fijatu i koje di a ovom sto zivi od svoje muke njemu sipak prvo za proizvodnju sira trebaju uslovi koje niko nemoze da obezbedi i propast, onaj ko ima 1 kravu nemoze da dobije subvencije kvota kolicine mleka ma ko bre radi protiv nas pa onaj ko treba da nas stiti, to vam je ko sindikat u firmi i direktor potmiti sindikalca i ovaj radi na stetu radnika .
Mi smo gori od banana republike kako da se pomaknemo napred kada sve radimo na svoju stetu pa bre mi svi placamo porez kroz pdv ili kako vec.od cega ce gradovi da zive ako nema seljaka pa od uvoza sumljivih namernica ? da ali sta ce onda ti ljudi koji su seljaci da rade postace socijalni slucajevi ,a para ce da ide napolje i neminovan je krah drzave, stim oni koji jedu tu sumljivu hranu idu na budzet zdravstva jer se od toga razvijaju veoma zanimljive bolesti.

diklofen sa tim da se on obaveze da mi isporuci djubrivo koje dobije od te stoke.
 
Koliko vidim ovde njih nekoliko koji rade preko 100 hektara misle da su samo oni poljoprivrednici a svi ostali nisu.

@diklofen cesto spominjes poljoprivrednike sa 5 hektara, znaj da i sa 5 hektara moze dobro da se zivi, samo covek na 5 hektara ne moze da zivi ako radi ratarstvo, ali od povrtarstva ili vocarstva itd. svakako moze dobro da zivi sa 5 hektara.

Poljoprivreda moze biti i na 20 ari zemljista, moze covek da gaji Pcele,Pecurke itd.

Sto neko rece na ovom forumu je vise ne paora nego paora, pa ovo je forum koji pokriva kompletnu poljoprivredu u svakom obliku ne samo ratarstvo i ne samo vas koji radite 100 hektara...

Problem je sto drzava ne subvencionise ove sitne sa 5 hektara nego subvencionise neke tajkune koji su pokupovali stotine hektara, neznam samo kako ih zaradise...
 
Poslednja izmena:
I uvek taj problem ovaj ovako onaj onako tako ćemo i zavrsiti!!!A od naglabanja i price nema nista kako niko od tih od 100ha ili taj od 5ha ne kaze ej ljudi ajde da se dogovorimo sta nam je ciniti da pomognemo jedni drugima?E dokle god ne bude sloge izmedju malih i velikih nece biti dobro seljaci Srbije ujedinite se i jednu grupu da budemo jedno jedino cemo tako pokazati drzavi da sa nama nema zajebancije!A ovako jebace nas kako ko stigne...................................
 
Subvencije ne davati nikom i tacka.Ovde je to sa laziranjem svega i svacega uzelo toliko maha i sve se zloupotrebljava.Dakle ovi sa preko100 hektara arce i muvaju sa zemljom prave lazne ugovore o zakupu peljese sirotinju od koje uzimaju procenat da bi podigli subvencije.
Realna cena proizvoda resava sve dakle odmah u startu znas koliko sta kosta i mirna Backa a ne da se ovako stalno nesto muva i nateze.Ove sto su odorali drzavnu zemlju bih lepo raspalio sa zakupom od 1000 evra po hektaru pa da vidimo ko bi se sledci usudio da se bavi tom kaubojstinom.

- - - - - - - - - -

I uvek taj problem ovaj ovako onaj onako tako ćemo i zavrsiti!!!A od naglabanja i price nema nista kako niko od tih od 100ha ili taj od 5ha ne kaze ej ljudi ajde da se dogovorimo sta nam je ciniti da pomognemo jedni drugima?E dokle god ne bude sloge izmedju malih i velikih nece biti dobro seljaci Srbije ujedinite se i jednu grupu da budemo jedno jedino cemo tako pokazati drzavi da sa nama nema zajebancije!A ovako jebace nas kako ko stigne...................................

Znas li koja je logika tih velikih , oni smatraju da ti mali treba da propadnes pa da on kupi tvoju zemlju za tepsiju ribe.
Al ne shvata taj gladni da ce i njega na taj nacin neko pojesti sad da li za par godina ili deset ali ce ga zasigurno pojesti i naterati da proda tu zemlju koja je uzeta na muvacinu i na otimacinu.
 
Kolega srz svega je ne sloga a i Politicke partije odnosno ljudi koji prelecu iz jedne u drugu,kao npr Ova jerkovka koja je sad u ds-u,a juce je srala na njih e dok takvih smradova,ljiga,olosa,sljama, bude bice i ovoga sa poljoprivredom.Da u pravu si i ja nebi dao subvencije nikom!!!Ako si sposoban radi ako nisi nemoj i laku noc.A kolega Diklofen sta ti mislis da ljudi koji rade 100 i vise ha ne kupuju mercedese,audije i ko zana sta sve od tih subvencije?Ja sam siguran u to cak i znam neke ljude...
 
subvencije su odbrana od smisljenih uvoznih damping cena koje ce porasti kada mi vise ne proizvodimo nego postanemo trziste za uvoz starog usmrdjenog mesa koje ce zavrsiti u mesnim preradjevinama, proizvoda od kukuruza koji je oplemenjen genetikom zabe ,i jos mnogo kojecega .
Subvencije treba da dobijaju pre svega mali da bi porasli, a program subvencija treba da bude uradjen za 5 godina pa sledece za godinu nakon te tako da ti mozes da planiras nesto a ovi nasi navikli da donose danas za juce. nadam se da nece ponovo da daju pare za uvoz junica kao sto su uradili pa su se ovajdile mlekare i klanicari a drzava i stocari ostali kratkih rukava, e sad mlekare jure mleko i nude dobru cenu al sipak .D je drzava normalna nebi dopustala takve majmunluke u reziji pojedinaca koji uvoze izvoze . alo bre ta drzava mora da stiti ta radna mesta znaju da subvencijonisu radna mesta u fijatu i koje di a ovom sto zivi od svoje muke njemu sipak prvo za proizvodnju sira trebaju uslovi koje niko nemoze da obezbedi i propast, onaj ko ima 1 kravu nemoze da dobije subvencije kvota kolicine mleka ma ko bre radi protiv nas pa onaj ko treba da nas stiti, to vam je ko sindikat u firmi i direktor potmiti sindikalca i ovaj radi na stetu radnika .
Mi smo gori od banana republike kako da se pomaknemo napred kada sve radimo na svoju stetu pa bre mi svi placamo porez kroz pdv ili kako vec.od cega ce gradovi da zive ako nema seljaka pa od uvoza sumljivih namernica ? da ali sta ce onda ti ljudi koji su seljaci da rade postace socijalni slucajevi ,a para ce da ide napolje i neminovan je krah drzave, stim oni koji jedu tu sumljivu hranu idu na budzet zdravstva jer se od toga razvijaju veoma zanimljive bolesti.

diklofen sa tim da se on obaveze da mi isporuci djubrivo koje dobije od te stoke.

Tacno tako,subvencionisu sa po 10 000evra svako radno mesto u fiatu a grad u obavezi da izgradi infrastrukturu,a ti radnici rade po 10do12 sati dnevno za 40000din.pocrkase ta deca tamo..e sad da je drzava svakom malom rataru,stocaru dala po 5000hiljada evra uz strogu kontrolu ne bi meso bilo 600dinara u kasapnici,ljudi nase selo je mrtvo,govorim za juzno od Save,a gradovi puni bivsih radnika bez posla i bez egzistencije i vratili bi se ljudi na pradedovinu ali nemaju sa cim,ne pocinje se danas od motike jedne krave i jedne ovce,znam mnoge mlade ljude koji imaju 27..28..30god i zavrsili skole i ne rade,a da im drzava omoguci i da plan za narednih 5 godina otisli bi na selo..ne zaboravimo selo je uvek Srbiju hranilo i branilo..a sad umire.
 
Kolega srz svega je ne sloga a i Politicke partije odnosno ljudi koji prelecu iz jedne u drugu,kao npr Ova jerkovka koja je sad u ds-u,a juce je srala na njih e dok takvih smradova,ljiga,olosa,sljama, bude bice i ovoga sa poljoprivredom.Da u pravu si i ja nebi dao subvencije nikom!!!Ako si sposoban radi ako nisi nemoj i laku noc.A kolega Diklofen sta ti mislis da ljudi koji rade 100 i vise ha ne kupuju mercedese,audije i ko zana sta sve od tih subvencije?Ja sam siguran u to cak i znam neke ljude...
ne jednog nego vise komada,jedan za tatu drugi za sina i dzip jedan da se nadje da moze da se skokne do njive
 
U ovim porukama je bas ocito da se vise potencira da subvencije dobije covek,nego jedinica povrsine.
Ima mnogo nacina kako dati subvencije najboljima bez obzira na PIO,ne pio,politicku i drugu pripadnost...npr trebalo bi uvesti neku reonizaciju npr ako je u Sremu prosek soje po ha 2t a XXXXX proizvede 1.5t/ha nemas pravo na subvencije,cao. Isto tako uvesti kontrolu za obradu njiva kao sto ima kod komsija u HR gde preko satelitskih programa gledaju da li je zaista posejano sto je prijavljeno,autima obilaze njive i ocenjuju da li je dobro poorano,da li je njiva cista i sl... pa ako ne ispunjavas te uslove nema nista od subvencija.Znaci dati onome ko hoce da radi.
I uvek ce ostati (bar meni) nejasno zasto se potencira da neko zivi samo od poljoprivrede jer definitivno ne zivi isto neko ko radi 100ha i neko ko radi za 200e i radi 10-20ha po PS-u,ima dobre prinose,ALI nema PIO.
 
Nazad
Vrh