Stajsko đubrivo

Eee kad citam ove vase postove da je djubre dzaba :zli: :zli: Kad sam formirao vocnjak trebao mi je stajnjak i niko u okolini nema nego samo Pkb , odrali su me za 500 tona sa rasturanjem. Ali sve ide u rok sluzbe :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Sale je napisao(la):
Eee kad citam ove vase postove da je djubre dzaba
Odkako nema seljaka nego ratara,stocara,vocara,vinogradara...
Dok su bila klasicna poljoprivredna gazdinstva sve se proizvodilo i sav (prividni) otpad se reciklirao kroz djubar. Sad svi imaju svoj (ponekad stetan) otpad.
"svinjar"kad nema zemlju nece da gubi vreme i pravi trosak ubacujuci biljni otpad,lakse je smrkom oprati,Isto je sa kaveznim drzanjem zivine,sreca kodnas se nisu (jos) odomacili oni "duseci" sto sam vidjao po izlozbama jer stajnjaka ne bi bilo samo stetnog otpada. ::lose:: :zli: :udri:
 
Suv stajnjak baš i ne vredi puno , ako iz prikolice ne curi voda pri utovaru tu nema puno leba (bar za svinjski i goveđi) . Onoliko stajnjaka izneseš na dan koliko tog dana možeš da uzoreš tj. da ga što manje suši .
 
Da li je puno da se plati 35 evra za utovar sa utovarivacem i razbacivanje stajnjaka po njivi sa prikolicom za stajnjak od 7,5 t ? I da li je istina da stajnjak nije dobro bacati po strnistu nego mora po istanjiranoj njivi :sta: Ne vidim logiku u ovom pa da pitam...
 
kod mene je 2700din ako raznosi sa njive a za svaki kilometar bilo prazan ili pun dodatnih 100din
 
pozdrav svima, imam u planu da podizem vocnjak, pokusavam da napravim spisak troskova pa me interesuje kolika je kolicina stajnjaka potrebna za 4 ha, i koja je cena u slucaju da ne budem imao srece da je nadjem za dz.
 
Kod mene naplacuje:
1.razbacivanje 1000 din
2.utovar 700 din
3.stajnjak prikolica 1000 din
 
1000 dinara prikolica stajnaka? Kod mene je 500-700 dinara tona stajnjaka....
 
Ama za te pare bi kodnas dobio spediter stajnjaka i to manji!
 
Da prikolica 5 t stajnjaka 1000 din.Ima ljudi sto ti i daju djubre samo da im ocistis dvoriste !!!!
 
azhy6a.jpg
 
Eto ove jeseni sam razbacao na 7 kj a imam u planu još 3kj.
Inače skoro sam pileći stajnjak.
 
pa kod mene u selu te ljudi mole da im skloniš đubre iz dvorišta i to ništa ne plaćam ovih nekoliko dana se samo sa đubretom zanimam
 
i kod mene je do pre 2g bilo za dz samo da im ga sklonis a onda je dosao jedan koji radi zemlju i pere pare preko nje i poceo masno da placa stajnjak a njive pored druma kupuje i ne pita za cenu
 
Nazad
Vrh