Ozimo /jari ječam 08/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.947
Lokacija
J.Tomić
Već četiri dana padaju otkosi ozimih ječmova.
U zavisnosti od sorti prinosi su od 1500kg/kj do 3000kg/kj.Za sada se najbolje pokazala sorta boreale ,a naj lošije novosadski 525.
Kako je kod Vas?
 
Danas mi prijatelj rece da Tordjani kose i da je vlaga 10.5 a neznaju jos prinos. Kako mi rece do nedelje ce i on da kosi.
 
Na parceli od 14 ha košenoj sinoć prinos je bio 7.3t/ha suvog zrna sa odbijenim primesama.
 
odličan prinos :D,ja krečem odmah iza vikenda,ozimi ječam izgleda dobro i nadamo se dobroj žetvi
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244636744[/time]_________________________________________________
didi daj reci šta si mu bacao od hraniva i jesi imao kakvo dodatno tretiranje korovi ili lema:haha:I kada si sijo?
 
i ja sam kod nas video da su vec juce poceli vrsiti jecmove a prinosi su neki prosecni...
 
Kolega skinuo u sredu pivski, 2t/kj.
Poceo i otkup, stocni 8,30 din, pivski 10,50 ali samo do 12,5% proteina, preko toga ide u stocni.
 
drobi je napisao(la):
Kolega skinuo u sredu pivski, 2t/kj.
Poceo i otkup, stocni 8,30 din, pivski 10,50 ali samo do 12,5% proteina, preko toga ide u stocni.
Ma da im ja malo familiju spomenem :zli: :zli: :zli: :udri: :udri: :udri: ::lose:: ::lose:: ::lose::Lopovstina nevidjena! ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh