Kruška

Odg: Kruska

AF 96, 1 lit/HA
nemam slike ali je bilo OK,ima lepih zametaka samo da ih sacuvaju.
Bilo je doduse i u precvetavanju dosta ali to raste kao ludo svaki dan.
 
Odg: Kruska

Pozdrav svima . Nov sam na forumu i da tako kažem - amater , imam jedno pitanje .
Moze li se kruška rasaditi kao loza od mladih izdanaka ? Imam jednu krušku ,ne znam tačno koja je , mada mi liči na vilijamovku ,i hteo bih da od nje razmnožim jos jedno stablo ,ali ne znam tačno kako i da li je moguće. Prošle godine sam pokušao da posadim mlad izdanak i skoro da mi je uspelo , izdanak se primijo , ali posle nekog vremena se osušijo .
Ako neko ima volje da mi objasni , bijo bih zahvalan .
 
Odg: Kruska

@subotind
Pozdrav, mislim da je bolje da to ne radis. Svaka kruska treba da se kalemi, bolje kupi sadnice u nekom rasadniku.
E, sad malo mojih problema... juce je bilo sve u redu, a danas vidim skoro na svakoj kruski ima po desetak listova na kojima ima neke crne pege, najvise po ivici lista, kao da je izgorelo. Postavicu neke slike (nisu bas najblje) pa ako neko moze da mi kaze sta je ovo i sa cime da prskam. ::pomoc:;
6gfs50.jpg

2ionko.jpg

24pib87.jpg
 
Odg: Kruska

Pozdrav svima,jedno pitanje pa neka odgovori ko se razumije imam neku staru domacu vrstu kruske koju bih okalemio pa me interesuje dali kruska moze da se okalemi na podlogu od divlje jabuke
 
Odg: Kruska

Imam jos jedno pitanje poret biljnih vasiju koje su navalile kao lude jos mi se suse i svi novi izdanci koji pocinju da listaju jednostavno krenu i pocnu da se savijaju i suse pa me interesuje u cemu je problem
 
Odg: Kruska

VLADOVUK je napisao(la):
Imam jos jedno pitanje poret biljnih vasiju koje su navalile kao lude jos mi se suse i svi novi izdanci koji pocinju da listaju jednostavno krenu i pocnu da se savijaju i suse pa me interesuje u cemu je problem

Pogledaj imaju li crne tackice na tim mladarima ispod mjesta gdje se savio? Ako to ima onda je to takozvani janus ili ti onaj veliki krakati komarac koji tu polaze svoja jaja.
 
Odg: Kruska

Tacno onako kako si i rekao crne tackice i prskao sam protiv biljne usi i opet se pojavljuju te tackice pa me interesuje cime da poprscem protiv tog komarca
 
Odg: Kruska

VLADOVUK je napisao(la):
Tacno onako kako si i rekao crne tackice i prskao sam protiv biljne usi i opet se pojavljuju te tackice pa me interesuje cime da poprscem protiv tog komarca

Mozes poprskati sumi-alfom da ga se rijesis.
 
Odg: Kruska

najverovatnije nije nikakav komarac nego bakteriozna plamenjaca(Erwinia amylovora). Ako ti se mladari savijaju kao cobanski stap(ako znas kako izgleda) to je to. Ne verujem da je od komarca
 
Odg: Kruska

VLADOVUK je napisao(la):
Tacno onako kako si i rekao crne tackice i prskao sam protiv biljne usi i opet se pojavljuju te tackice pa me interesuje cime da poprscem protiv tog komarca

Jel ovako izgleda taj mladar koji se susi?
wsmt5i.jpg

dlhq8z.jpg


Ako je to to, onda sigurno nije ervinija .
 
Odg: Kruska

pavle85 je napisao(la):
I hoces da kazes da je ovo od komarca?

Da,od komarca velikog krakatog koji je ispod tog sasusenog dijela mladara polozio jaja.Zato se mladar i osusio pri vrhu. Na prvoj slici vidis da ispod osusenog dijela imaju tackice.
 
Odg: Kruska

Ja bih rekao da su to štete od Kruškine ose srčikarice. Kod mene je u tjeku izrezivanje mladica u koje su položena jaja, a izrezane mladice spalim.
 
Odg: Kruska

2m83ad4.jpg

Prosle godine u ovo vreme kada su bile velike vrucine sam pisao i trazio savet, jer kruske ne napreduju dovoljno, posebno Santa Marija (koja je na slici) i Viljamovka. Sada je situacija skroz suprotna, izbujale su i previse. Naime, na svakoj proslogodisnjoj grancici su po 2,3,4 lastara, plus na ramenim granama koje su bile savijene pod uglom ima puno lastara koji idu uspravno! E, sad to treba prorediti i ocistiti, ali kad? i koliko ostavljati?
xm4jmx.jpg
 
Odg: Kruska

I meni se sad desilo da mi u subotu sve bude ok a u nedelju skoro sve kruske poprskane crnim tackama i ziv nisam sta da radim?
 
Odg: Kruska

pavle85 je napisao(la):
najverovatnije nije nikakav komarac nego bakteriozna plamenjaca(Erwinia amylovora). Ako ti se mladari savijaju kao cobanski stap(ako znas kako izgleda) to je to. Ne verujem da je od komarca
Da je plamenjača bio bi ceo mladar osušen a na vrhu bi bio savijen kao štap u ovom slučaju je samo vrh osušen.
 
Odg: Kruska

rsu0t5.jpg
Znam da je slika losa al ako mozete na osnovu nje da procenite sta ne valja rado bih poslusao savete jer me je poprilicno uplasilo ovo crnilo na skoro svakoj drugoj vocki?
 
Nazad
Vrh