Kruška

Odg: Kruska

Aman ljudi pa nisu ti Italijani preko sveta, zar ne? Zasto mi ne mozemo da imamo iste takve prinose:haha: Losija nam zemlja? Sve ostalo moze da se kupi e sad jedino znanje i nase lose navike...
 
Odg: Kruska

Bane imamo mi i znanja, nego je problem u glupom vodjenju poljoprivrede od strane drzave. Imamo idealne uslove( znam da se to stalno ponavlja) ali nemamo idealne ljude na vodecim polozajima. U zapadnoj Evropi se sve brzo menja u skladu sa potraznjom trzista(sortiment, uzgojni oblici, nova tehnika i tehnologije). Kod nas je divljina totalna. Evo ti par primera pa ce ti sve biti jasno. Uredbe i zakone iz oblasti vocarstva i vinogradarstva su do pre dve godine uredjivali zastitari a ne vocari i vinogradari. A evo ti drugi primer jos bolniji: U gradicu Blace i okolnim selima ima puno ljudi koji gaje prvoklasnu sljivu raznih trazenih sorti. Prosle ili pretprosle godine dodje im dogovoreno 10-15 slepera da kupe sljivu(sto za Rusiju sto za okolne zemlje). Pregovore o prodaji su vodili ljudi iz gradske uprave i dogovore cenu od 15din/kg sto je u sustini malo ali ajd sad u to vreme nije bilo lose. Kupci hteli da ziv novac daju poljoprivrednicima na ruke al ovi iz uprave nisu dali. Hteli su da od 15din 5 ide u kasu 2 u neku drugu kasu a da se 8 da proizvodjacima. I ovi nisu hteli tako da daju nego sve da ide seljacima na ruke. Na kraju ljudi iz uprave im naplatili kazne za pogresno parkiranje i oterali iz grada a sljivu nisu kupili.
Da li treba da ti pricam dalje ili ti je sve jasno? Ovo nema veze sa temom kruske ali sve je to u sustini povezano
 
Odg: Kruska

pavle85 je napisao(la):
Bane imamo mi i znanja, nego je problem u glupom vodjenju poljoprivrede od strane drzave. Imamo idealne uslove( znam da se to stalno ponavlja) ali nemamo idealne ljude na vodecim polozajima. U zapadnoj Evropi se sve brzo menja u skladu sa potraznjom trzista(sortiment, uzgojni oblici, nova tehnika i tehnologije). Kod nas je divljina totalna. Evo ti par primera pa ce ti sve biti jasno. Uredbe i zakone iz oblasti vocarstva i vinogradarstva su do pre dve godine uredjivali zastitari a ne vocari i vinogradari. A evo ti drugi primer jos bolniji: U gradicu Blace i okolnim selima ima puno ljudi koji gaje prvoklasnu sljivu raznih trazenih sorti. Prosle ili pretprosle godine dodje im dogovoreno 10-15 slepera da kupe sljivu(sto za Rusiju sto za okolne zemlje). Pregovore o prodaji su vodili ljudi iz gradske uprave i dogovore cenu od 15din/kg sto je u sustini malo ali ajd sad u to vreme nije bilo lose. Kupci hteli da ziv novac daju poljoprivrednicima na ruke al ovi iz uprave nisu dali. Hteli su da od 15din 5 ide u kasu 2 u neku drugu kasu a da se 8 da proizvodjacima. I ovi nisu hteli tako da daju nego sve da ide seljacima na ruke. Na kraju ljudi iz uprave im naplatili kazne za pogresno parkiranje i oterali iz grada a sljivu nisu kupili.
Da li treba da ti pricam dalje ili ti je sve jasno? Ovo nema veze sa temom kruske ali sve je to u sustini povezano

To ti je tako i kod nas. Ali reci cu ti nesto i oko tog znanja. Ja sam razgovarao sa razno-raznim inzinjerima i svaki ima svoju pricu i svoju teoriju. Ni jedan ne prica isto. Ako se studira kod istih profesora koji su se dokazali na tim poljima, nije mi jasno zasto svaki tjera nesto svoje? Premda mislim da znam sta je, nadobudni inzinjeri prosipaju pamet seljacima koji sade vocnjake, i naravno debelo to naplate. A iz iskustva sam vidio i popravljao kad inzinjeri sjebu zasade i jos uvijek popravljam.

BOSKOSOFIJA je napisao(la):
KAKO DA ZASTITIM KRUSKU

Prvo se kaze dobar dan, dobro vece ili tako nesto :D
 
Odg: Kruska

Danas sam bio u zasadu kruske sa sadnjom na 35 cm i na 70 cm.
Izgleda lepo, a videcemo za mesec dana sta ce da bude.

I bilo je to u zemlji Srbiji a ne Italiji
 
Odg: Kruska

Pavle to sto si naveo razumem iako nista ne razumem! Ma sto kaze Rajs "Cujte Srbi", niko nam vala nije kriv! Prestao sam i novine da citam i tv da gledam nemam vise zeluca, zato jedva cekam da pobegnem u voce samo da ga vise ne lome bice svasta!
 
Odg: Kruska

pavle85 je napisao(la):
Bane imamo mi i znanja, nego je problem u glupom vodjenju poljoprivrede od strane drzave. Imamo idealne uslove( znam da se to stalno ponavlja) ali nemamo idealne ljude na vodecim polozajima. U zapadnoj Evropi se sve brzo menja u skladu sa potraznjom trzista(sortiment, uzgojni oblici, nova tehnika i tehnologije). Kod nas je divljina totalna. Evo ti par primera pa ce ti sve biti jasno. Uredbe i zakone iz oblasti vocarstva i vinogradarstva su do pre dve godine uredjivali zastitari a ne vocari i vinogradari. A evo ti drugi primer jos bolniji: U gradicu Blace i okolnim selima ima puno ljudi koji gaje prvoklasnu sljivu raznih trazenih sorti. Prosle ili pretprosle godine dodje im dogovoreno 10-15 slepera da kupe sljivu(sto za Rusiju sto za okolne zemlje). Pregovore o prodaji su vodili ljudi iz gradske uprave i dogovore cenu od 15din/kg sto je u sustini malo ali ajd sad u to vreme nije bilo lose. Kupci hteli da ziv novac daju poljoprivrednicima na ruke al ovi iz uprave nisu dali. Hteli su da od 15din 5 ide u kasu 2 u neku drugu kasu a da se 8 da proizvodjacima. I ovi nisu hteli tako da daju nego sve da ide seljacima na ruke. Na kraju ljudi iz uprave im naplatili kazne za pogresno parkiranje i oterali iz grada a sljivu nisu kupili.
Da li treba da ti pricam dalje ili ti je sve jasno? Ovo nema veze sa temom kruske ali sve je to u sustini povezano
e što se tiče parkinga,još malo pa će da bude i kod nas u Bečeju tako :haha:
 
Odg: Kruska

aremane je napisao(la):
Danas sam bio u zasadu kruske sa sadnjom na 35 cm i na 70 cm.
Izgleda lepo, a videcemo za mesec dana sta ce da bude.

I bilo je to u zemlji Srbiji a ne Italiji

To postujem, to cijenim. Ljude koji eksperimentisu. Prvo probaj nesto pa onda kazi moze li ili ne moze?
 
Odg: Kruska

eksperiment na 5 HA jednog i 5 HA drugog (manje vise).

Nije zezanje, to je ozbiljna proizvodnja, (trebala da bude), a videcemo kako ce da izadje ove godine
 
Odg: Kruska

bilo je zapusteno prosle godine,
inace je star 3-4 godine
bice slika kad bude imalo sta da se vidi
 
Odg: Kruska

Jel koristi neko Talstar 10 EC protiv lisnih vasi i kruskine buve? Ja sam samo to nasao, ne znam da li je dobar?
Predlazem da u ovoj temi (ili da se otvori nova tema Zastita kruske ) malo iskusniji u proizvodnji kruske pisu sa kojim preparatima i u koje vreme su prskali kurusku, mislim da bi ovo bilo svima veoma korisno jer je zastita kruske dosta komplikovana. Poz.
 
Odg: Kruska

ilijat je napisao(la):
Jel koristi neko Talstar 10 EC protiv lisnih vasi i kruskine buve? Ja sam samo to nasao, ne znam da li je dobar?
Predlazem da u ovoj temi (ili da se otvori nova tema Zastita kruske ) malo iskusniji u proizvodnji kruske pisu sa kojim preparatima i u koje vreme su prskali kurusku, mislim da bi ovo bilo svima veoma korisno jer je zastita kruske dosta komplikovana. Poz.

Za zastitu imate zastitare koji svoje znanje naplacuju. Nema dzabe ni kod stare babe :D
 
Odg: Kruska

ja sam danas zavrsio sadnju za ovu sezonu sreca sto je zakasnilo prolece pa kruska jos nije izasla, makar kod mene :ppozdrav:
 
Odg: Kruska

Imam problema sa nekim crnim bubama koje ulaze u cvet kruske, ima ih nenormalno puno i ne znam sta da radim sa njima. Pre dva dana sam poprskao sa Talstarom ali za nekoliko sati ih je opet bilo jako punodanas sam opet prskao ali nema efekta jer stalno dolecu nove. Kako da se rasim ovih napasti?
 
Odg: Kruska

Interesuje me koliko plodova po jednom stablu koje je u drugoj godini treba ostaviti? Cvetanje se zavrsilo i vidim da ima formiranih malih kruskica, na jednom stablu ih ima oko 20. Kada je najbolje poskidati 'viskove', sada dok su jos tako male ili kasnije, jer je vockica suvise mala za vise plodova?
 
Odg: Kruska

danas sam dovezao pcele u krusku , otvorilo se 20% sveta osim kod fetelove gde je malo vise. pozdrav :pcelac::
 
Odg: Kruska

sajber seljak je napisao(la):
danas sam dovezao pcele u krusku , otvorilo se 20% sveta osim kod fetelove gde je malo vise. pozdrav :pcelac::

Gde je ta kruska (abate fetel) kad je tek otvorila cvetove

one sto sam vidjao zadnjih 7 dana su vec u poodmaklom zametanju 4-6 mm
 
Odg: Kruska

Gornji Milanovac, obronci Suvobora, ravna gora. Te sto si vidjao da li su koristili hormone i koje?
 
Nazad
Vrh