Kruška

Odg: Kruska

@ironman @talle
O kakvim sadnicama pričate? Tj, proizvodnji kakvih?
@Dragojlo
Butira je mama od kruške, i nema je puno u zasadima!
 
Odg: Kruska

...uglavnom se kalemi ono sto ima prođu ili po narudžbini, nije problem uraditi sadnicu po želji kupca...
 
Odg: Kruska

Sta se desava kada na mladim sadnicama kruske puca kora , nako koda je neko zapeo pa je malo ogulijo , prije jeseni toga nije bilo , a danas gledam ima , ali vec je kao sraslo , e sada mislim da je to od zimus ili jeseni .
Cime spricati i zastititi , inace su kruske mlade proslo prolece zasadjene ali ih lani nisam nicim spricao , bile su zdrave , jedino na jesen malo pocela hrdjavost lista.
 
Odg: Kruska

Moguce da je uzrko mraz, a moguce i kruskina buva da se pojavila. Ako je to u pitanju u velikom si problemu! Koliko sadnica imas?
 
Odg: Kruska

Ma nemam puno za sebe 5 komada , ali samo na 3 imam taj problem , nije buva sigurno jer nema nikakvig ostecenja da se vide kao sto inace naprave insekti , samo je kora nako pukla na duzinu od jedno 6 do 10 mm i to od vrha prema dolje na 5 ili6 mjesta , mislio sam pospricati plavim ali da provjerim sta vi kazete.
Moze biti od hladnoce , sjeverna je strana , a cistina pa brije kad dune ko ludo.
 
Odg: Kruska

Jutros smo prskali krušku protiv kruškine buhe sa Rimon-om u koncentraciji od 0,06 % i sa 1900 l/ha škropiva. Inače tog štetnika sam se nakon 4-5 godina jedva uspio rješiti prošle godine no posljedice na nasadu se još uvijek primjete. Ujedno smo i malčirali grane koje su ostale u redovima nakon što se glavnina mase izvukla van jer je bilo jako puno orezanih grana.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yBt8SvLl4-M[/youtube]
 
Odg: Kruska

Bećarina pusta je napisao(la):
Jutros smo prskali krušku protiv kruškine buhe sa Rimon-om u koncentraciji od 0,06 % i sa 1900 l/ha škropiva.

Samo insekticid? Bez nekog ulja?

Ja sam jutros radio kombinaciju galmin+cipkord

Inače,video je :D
 
Odg: Kruska

valhalla je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
Jutros smo prskali krušku protiv kruškine buhe sa Rimon-om u koncentraciji od 0,06 % i sa 1900 l/ha škropiva.

Samo insekticid? Bez nekog ulja?

Ja sam jutros radio kombinaciju galmin+cipkord

Inače,video je :D

Da, samo insekticid. U subotu ili ponedjeljak idem sa (crvenim) uljem, a sad nisam stavljao ulje.

@Fruitboy: Da.
 
Mislim da se Confidor može mešati sa većinom insekticida i fungicida, al ipak isčitaj uputstvo i ograničenja ako ih ima.

@Bećarina pusta

Kakva je situacija kod tebe u kruškama?
 
Dali netko zna sta se desava kad mi se na mladom listu kruske pojavljuju neke kao crvene kraste na listu kao kod breskve , i sa cime spricati.
 
Mislim da je to čađava krstavost listova, oprskaj to nekim fungicidima Score ili Polyram, tako nešto! :D
 
@FruitBoy: Nisam baš zadovoljan, no bolje je nego prijašnjih godina. Bitno je da sam uspio suzbiti (kao i prošle godine) kruškinu buhu (prvu generaciju) koja mi je dosad unazad nekoliko godina pravila strašnu štetu što se vidi na nasadu. Prošle godine sam ju forsirao sa mineralnim i folijarnim gnojivima svake fele nebi li se malo oporavila od uzastopnih napada kruškine buhe i mogu reć da ima napretka. A sad sam prvi puta rado sa Gobbijevim AF-om protiv opadanja plodova, no dodouše samo jedan malo zakašnjeli tretman, pa ćemo vidit šta će biti. Za sada (prekjučer sam bio u njoj) plodići neopadaju, al ima još vremena.


Uploaded with ImageShack.us
 
Pa vidim da je dosta bleda, nema jedrine u njoj. Bitno da sprečiš dalji razvoj psile, ostalo će se lakše suzbiti! Prošle godine je strašnih problema bilo sa rutavom bubom, al eto ove godine vremenski uslovi su takvi da je njen let sprečen ili ograničen. Kod mene je u toku puno cvetanje, očekujem da dobro prođe! Jer kad se plodići zametnu, velik deo posla je odrađen, s obzirom na ostale okolnosti!
Je l znaš uzroke opadanja plodića?
 
Nazad
Vrh