Kukuruz kermes

milan.banja

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Maj 2009
Poruka
7
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ljudi sta mu bi :zli: :zli:.Posejao sam ga(KERMES)10.04.2009 .prskao ga drugi dan posle setve a pre nicanja sa acetogal plus 2lit po ha utrosak vode 6oolit po ha, kad je niko u 5 list prehranu preko lista 8+19+24 italijansko djubrivo 4kg po ha i voda 300 lit po ha.Kad sam dosao da mu bacim KAN 400 kg po ha poludeo sam negde je ostao isti nije se pomakao a negde je normalno krenuo 8-9 list.STA MU BI STA DA RADIM
 
Odg: kukuruz kermes

A sta je prskano prskalicom pre folijarne prihrane kukuruza? Da nije ostalo herbicida koji je fitotoksican na kukuruz?
 
Odg: kukuruz kermes

Grozno izgleda ,ali stvarno neznam sta mu je.
 
Odg: kukuruz kermes

bas cudno..pazi kad je mali u sred njive..s kog god kraja da je krenuo ako je ostalo sta u prskalici ne bi trebalo najvise da se odrazi u sredini...a ima i drasticnih razlika u JEDNOM redu..stvarno nisam pametan..
ono sto bih ti ja preporucio je da ga isparas cim pre, jer njiva izgleda k'o da je betonirana...
krajevi listova su sprzeni...neka hemija je u pitanju da ga yebes! najverovatnije u zemlji, zbog tih razlika u redu a i u susednim redovima...da ti nije ostalo u prskalici tog acetogala pa da si pros'o neke redove 2x?
 
Odg: kukuruz kermes

to se i ja pitam da li je sav jednako nikao ...ako jeste ..nije do semena . onda si ga ti mozda malo zezno il je u pitanju predusev . CIme je prskano prosle godine?
 
Odg: kukuruz kermes

Energija klijanja zrna + nejednaka dubina setve = razlika u velicini.
 
Odg: kukuruz kermes

Mozda i duze lezanje vode, a mozda ne isprana prskalica. Sve apsolutno tacne cinjenice dovedu do odgovora.
 
Odg: kukuruz kermes

@milan.banja
Moze li jos informacija?
Evo ljudi hoce da ti pomognu...Napisi predusev, herbicide od prosle godine....


Da ti nije prosle godine bio neispravan mesac na prskalici, pa da je zbog toga neravnomerno bacila herbicid?
 
Odg: kukuruz kermes

Nisam bas pametan, ali po izgledu je prolecno oranje, isusena zemlja(nedovoljno obradjena), pa je nicanje neizjednaceno.Vidite kolike su grudve(posle oluje!!!) tamo gde je kukuruz mali.
 
Odg: kukuruz kermes

ja imam isti problem sa kermesom!sejan je 05.04. jednako je nikao i dobro krenuo,ali kada je stigao do petog lista jedan je stao a drugi nastavio da raste.spartao sam ga dva puta ali ne vredi.sada planiram sutra da ga prehranim slavolom.mestimico jedva prodjem traktorom kroz njega,a mestom je visine 15 cm.predusev je repa.
 
Odg: kukuruz kermes

drobi je napisao(la):
Nisam bas pametan, ali po izgledu je prolecno oranje, isusena zemlja(nedovoljno obradjena), pa je nicanje neizjednaceno.Vidite kolike su grudve(posle oluje!!!) tamo gde je kukuruz mali.

Biće da je to , jer i kod nas se dešava ako neko malo okasni .
 
Odg: kukuruz kermes

Prosle godine njiva nije obradjivana prskana je 5 puta glifosatom (totalni) zbog korova kojeg sam imao a u pitanju je cicoka raste i i ma cvet kao suncokret a u zemlji na dubini 5-7cm ima rizom - krompir koji kada se frezom kultivira usitni ji jos vise razmnozi (Sirokolisni korov).I sada ima negde negde pa sam ledjnom kantom proso izmedju kukuruza.Sto se tice prskalice redovno je perem pre i posle prskanja obavezno.
 
Odg: kukuruz kermes

da li si vodio racuna da nema preklapanja kod prskanja acetogalom? acetohlor, koji je aktivna materija acetogala depresivno utice na kukuruz ako se pretera sa dozom. tu gde je zaostao sa porastom izgleda kao da je ostenjen od preterane kolicine acetohlora, tj acetogala. Uz put niko ne zna sta uz aktivnu materiju ima u preparatima iz Kine koji dolaze kod nas i kako uticu na biljke
 
Odg: kukuruz kermes

cicimoric je napisao(la):
hoce proslogodisnji Pivot da pravi sranja ali cisto sumnjam da sejete soju dole u srbiji

haha evo jedne cudne cinjenice ...prosle godine cale slucajno u prskalicu sipao 0.5 l pivota na 1 kj kukuruza i oprska ga i posle skonta da je sipao pivot i da to ne sme da ide na kukuruz ode on posle par dana na njivu i ima sta videti kukuruz pozuteo ali ne skroz imao je i pomalo zelenih listova ja se vec pripremio da idem da ga spickam sa setvospremacem i da sejemo soju jer na vodno nesme se nista sejati osim soje ako je tretirana zemlja pivotom .i posle par dana mi na njivu ja sa spremacem kad ono kukuruz zelen ..ali vidljivo manji od ne tretiranog ....i mi batalimo ma ko ga j...be nek bude sta bude i na kraju kukuruz bio jedan od najboljih a prinos boli glava .

TOLIKO O KVALITETU OTROVA.
 
Odg: kukuruz kermes

i ja imam posejano nesto kermesa
kod mene je jedan deo parcele qqruz na qqruz
i nejednako je nicao i sad nejednako raste
a drugi deo je qqruz na zitu i tu je extra :D
od oranja pa do sad sve je isto radjeno
na parceli
sto znaci da i nije do qqruza
prosle godine qqruz prskan merlinom
zito posle zetve totalom-glifosal
ove godine sav qqruz merlinom
 
Nazad
Vrh