Tarupi

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
3.162
Lokacija
Vinkovci
Zna li tko koje je marke ovaj tarup tj. tko je i odakle je proizvođač? Čuo sam da se proizvodio negdje u Srbiji. Trebaju mi za njega oba noža sa šarafima i nosač noževa i možda nek idjelovi za kućište.

 
Jel nema nikakvu pločicu proizvodjača na sebi?Čini mi se da je dosta starije proizvodnje pa postoji mogučnost i da se ne proizvodi više
 
Pa, covjece, kakih ti starih drlja neces iskopati vise?!?

Zar ne mozes napraviti nozeve po uzorku, ili ako nemas stare nozeve, izmjeri i izmisli neke nozeve koji bi ti pasali...

Ista stvar s nosacem nozeva.

Izgleda jako staro, a forumasi nisu vidjeli takav stroj, tak oda sumnjam da se vise i proizvodi... Kako mi se cini da ces morati izmisljati sam djelove koji ti fale.
 
nemoguce da je poljostroj odzaci radio ovo.... oni imaju one vucene od 2 i 4 reda.. ja sam imao onaj od 2 reda ali sam ga prodao jer je su nozevi bili sranje osovina nije bila u ravnotezi lose gume sav izvaren ,...itd. da ne nabrajam ...takav je otisao za 400 evra toliko sam ga i platio a jos mi je odradio jedno 50 jutara tarupiranja
 
Meni bi trebao jedan tarup za Ursusa 355, dvoredni, ali takav da može i slamu razbacivati.
 
koliko ima konja taj ursus?
MINIMUM snage za dvoredni je rakovica 65 i imt 560 dosta tesko je i njima da nose dvoredni
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244059285[/time]_________________________________________________
mada moze od 50 ks pa nadalje ..
 
pa vuceni sam ja i imao.... i 2 i 3 spora na rakovici ponekad 1 brza a u 1 furnja kao parni voz
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244060329[/time]_________________________________________________
mozda je i do losijih nozeva na tarupu ko zna.... a 558 ne da moze .nego mora da nosi to :cao:
 
Bobo je napisao(la):
Pa, covjece, kakih ti starih drlja neces iskopati vise?!?

Zar ne mozes napraviti nozeve po uzorku, ili ako nemas stare nozeve, izmjeri i izmisli neke nozeve koji bi ti pasali...

Ista stvar s nosacem nozeva.

Izgleda jako staro, a forumasi nisu vidjeli takav stroj, tak oda sumnjam da se vise i proizvodi... Kako mi se cini da ces morati izmisljati sam djelove koji ti fale.
Ima kod mene kojekakvih burgija i gvožđurije svake fele. ::namigivanje:: Čuj pravili smo za drugi takav tarup (malo snižen radi bolje košnje travnjaka) diferencijal od auta i noževe od gibnja iliti ferderplatne no to ide samo u finoj travi jer kad je zapeo na jednom mjestu o malo zemlje odma je nož pukao. Na ovom bi stavio originalne noževe i nosač noževa da se nemoram zafrkavat okolo tražeći kojekuda. Ali ako nebude išlo stavit ću kakve nađem. Inače dobro bi mi došao i "brži" multiplikator jer se noževi relativno sporo okreću što je dobro u šikari i debelom šiblju, no u nižoj travi nije dobro. Baš sam u subotu kosio jedan plac ti je korovusina i travulja bila ohoho preko fergusona no on je to rješio bez brige u drugoj sporoj. ::namigivanje::
 
Dragan18 je napisao(la):
pa vuceni sam ja i imao.... i 2 i 3 spora na rakovici ponekad 1 brza a u 1 furnja kao parni voz
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244060329[/time]_________________________________________________
mozda je i do losijih nozeva na tarupu ko zna.... a 558 ne da moze .nego mora da nosi to :cao:

Ja imam dvoredni, vuceni tarup ZMAJ i vucem ga s 549 u prvoj direktnoj po duhanu,a 2. direktna po kukuruzovini. Na njemu su nozevi od SIP beraca kukuruza i vec 3 sezone duraju bez ostrenja. Ove godine cu ih poskidati i naostriti, i mogu vam reci da nema nikskvih problema u radu.

Kolega kad je vidio kako moj stroj radi, poceo traziti takav stroj i iskopao sam mu na jednom mjestu POLJOSTROJ odzaci tarup. vuce ga sa TAFE 42 takodjer po stabljikama duhana i uopce se s njim ne muci...

Price da 558 ne moze tjerati dvoredni tarup ostavite za nekog drugog. Problem bi mogao nastati kod 560, jer on ima onaj spori kardan, al 558 ima kardan kao i 539, tako da tu nema price.

[youtube=425,350]8cViK3iYVWY[/youtube]



 
@Branko
Sa kukuruznim tarupom ne možeš slamu razbacivati jer on nema ravne stabilne već klateće noževe može jedino da mu po potrebi ugradjuješ a to ti se ne isplati
 
Poljostroj odzaci tarupi su imali dodatak za razbacivajne mase sirom, pa tako i slame...

Vidio sam jedan takav u jednom selu kraj pozege. Digne "haubu" a na njoj odozdol povareni usmjerivaci kao na sjecki s kombajna i tarup pun slame, sto ce reci da je s nim razbacivao i sjekcao slamu. Daleko je to od onoga sto kombajnska sjecka napravi, ali opet, bolje i ovako, nego da se pali.

Sjecke na kombajnima vise nemaju fiksne nozeve, vec isto klatece, i vrlo uspjesno sjeckaju slamu.
 
Dok sam imao troredni tarup, sa njim sam kukuruzovinu radio bez problema, a slamu je malo pomuljao i iseckao i raširio taman koliko je on bio širok. Zaoravanje je išlo uglavnom bez problema.
Vidim da će biti najbolje da se ugradi sečka na kombajn a za kukuruzovinu zajmim od drugara tanjiraču i udri.
 
Kupio sam dvoredni tarup sa klatecim nozevima(čekićima)marke PZ!?(prvi put čuo za tu marku).Hoće li to da radi kukuruzovinu pošto niti sam to video niti probao do sada.Platio sam ga 600 e.
 
rsasa686 je napisao(la):
Kupio sam dvoredni tarup sa klatecim nozevima(čekićima)marke PZ!?(prvi put čuo za tu marku).Hoće li to da radi kukuruzovinu pošto niti sam to video niti probao do sada.Platio sam ga 600 e.

Slike?
 
Nazad
Vrh