Tov junadi

Odg: Štale za tov

lijepo i fino je to sve ali za nas standard :nono: osim alko nije od ministra poljoprivrede vlasnistvo a i onda je pitanje veliko.
 
Odg: Štale za tov

zidanje
iw4t8y.jpg


Ispravljeni IMG tagovi.
 
zdravo momci molim za jedan savjet imam problem sa jednim junetom vraća mu se voda nazad na usta kad žvače sjeno pjena mu na usta curi ako me razumete doc. je bio pa kažže da mu injekcije ne pomažu pa mi je rekao da mu ispiram usta sa sodom možda je neka upala ako se netko susreto sa ovakim problemom nek mi odgovori u napred vam hvala živjeli
 
Ako je samo pjena, ima zakiseljen burag, više sena, par dana mu daj samo seno, a sode pet deka na dan.
Koliko je star?
 
meni se desilo to pre par godina sa jednim teletom,nije mu to dugo trajalo,mozda mesec dana,dolazio veterinar,gledao i kao rekao da mu je to mozda na nervnoj bazi:haha:....to je kasnije samo od sebe prestalo,odranio ja tog bika i kad sam ga prodao mesaru posle nekog vremena kada mi je doneo pare kaze mi kako mu je nasao u buragu(zeludcu) parce kanapa (strange)....e sad kad kupujemo telad ona su vezana sa tim kanapom,cim dodju kod mene u stalu mi im to skidamo i stavljamo lance oko vrata,znaci kod mene to nije mogao nikako progutati,samo dok je bio kod tog svercera...a interesantno je da posle svog tog vremena nije izbacio taj kanap iz sebe....e sad da li je to do toga,nisam pametan,mi smo to odma povezali sa tim,sad j.... li ga....u svakom slucaju nemoj da panicis,sacekaj malo mislim da ce proci samo od sebe... :cao:
 
8 mjeseci

Post je spojen: [time]1273872666[/time]
_________________________________________________
znam da netreba da čovek da paniči al znate kakva je situacija
 
Odg: Štale za tov

jel ima iko iskustva sa termo pojilicama....kopao sam po netu ali ne mogu nigde da nadjem kako to uopste izgleda niti kako funkcionise??
 
:zdravo svima imam tri teleta sada su oko tri meseca ,ali su svi melezi simentalac holstein ,jedan je siv murgast jedan ,jedan skoro da se nevidi da je holstein a treci nesto izukrstano pitaj boga sa nasta lici .kupio sam ih za po 140 e imali su 8 dana odranio na zamenu za mleko ,sada vec jedu ko pravi .Pa me interesuje kako ce oni da napreduju ce valjati to do kraja nikada nisam ranije drzao bikove pa reko da probam neznam sta da radim sa hranom pa reko da proturim kroz njih nesto malo
 
onaj ko bi znao šta će biti za godinu dana bio bi bogat čoek :D hrani i ne razmišljaj ke sara sara
 
ma ne pitam za cenu to se nikad nezna vec ta telad ce biti sta od njih ,valjda je neko drzao i meleze
 
zdravo ja imam holstein jednog i dobro mi napreduje samo mu treba malo više žita i nebrini se i ja sam uzmo zamjenicu i meni je ok samo naprevi kako treba napitak i glavu gore drug :ppozdrav:
 
Baš holstein ne treba žito, nego brdo kabaste hrane, kad mu proradi burag.
Nije to simentalac da mu baciš malo kukuruzne silaže i on lep i okrugao.
Brdo sena ili senaže, pa ga imaš na toni.
Ako imaš mesta, može se držat i na ispaši.
Normalno, da mu treba i nešto žita, a baza ishrane je kod te pasmine kabasta.
 
Odg: Štale za tov

hlevi-foto_1569974_6352384_17861877.jpg


Pojilica ima jaku izolaciju i lopte, koje plutaju na vodi i time zatvaraju prilaz hladu vodi.
Takva pojilica 'radi' do -30 C.
Ima i opcija s elektro grijaćima.
Cene su za takve modele ko na slici oko 300+/- eura + PDV.
 
ma ja samspremio pola jutra colomade i secku pa ce taman stici za secenje kada oni budu mogli da le jedu tako da ce leto to jesti i koncentrat ,a za zimu
bice svega i rezanaca repinih, nesto malo silaze, sena ,deteline i tako
 
tovi li ko junad tritikalom , Zanima me koliko procenata moze da se daje junadima u hrani tritikale,i jel neko daje junadima rezanac repin dehidrirani
 
Nazad
Vrh