Tov junadi

Odg: Štale za tov

zanima me jos kako je najbolje rijesiti pojilice dali napraviti neka korita, sa plovkom kao vodokotlic ili normalne pojilice sa ventilom kakva su vam iskustva
 
Odg: Štale za tov

Joj svake nedelje menjam na nekom mestu , moram i ja sada u novoj stali nesto da uradim mnogo prosipaju dok piju neznam sta da radim !
 
Odg: Štale za tov

ja sve racunam da napravim korita od betona a vani spojim vodokotlic tako da kad kotlic puni svoj nivo a ujedno i korito, po onom zakonu spojenih posuda, kad voda dostigne isti nivo u kotlicu i u koritu zatvara plovak i gotovo, napravicu jedan eksperiment pa cemo vidjeti
 
Odg: Štale za tov

Ma kakvi eksperimenti okani se budalesanja zasuci rukave i vati se posla,Kupi reducir ventil vodu reduciraj na 1 bar pritiska,cijevi metni najmanje 3/4 cola a bolje bi bilo 5/4 po stali tako d imas protok dovoljan a pritisak u cijevima malen.Pojilicu malo privrni i nastoj nastelati diznu sa kljucem-gidorom 30 da prska tocno u nju i nikad kapi vode nema pod njima pa drzali smo 220 bikova i nema rasipanja brate mili.Nemozes stisnuti i prnuti da bi ustedio i metnes cijev 1/2 pritisak 4-5 bari pa mora sve da prska okolo jos ako stekaju pojilice radi pritiska velikog eto belaja mislis ustedio a ustvari napravio zlo.ZAPAMTITE SKRT I SIROMAH DVA PUTA PLACAJU.Negalamim samo naglasavam.Jesam u pravu?
 
Odg: Štale za tov

jel zna neko od vas gde moze da se sazna oko tih propisa sto se tice drzanja goveda,kod mene je problem sto zivim u relativno gusto naseljenom mestu,odprilike svi imamo oko 14 ari placeve,tako da mi je stala na nekih 20 metara od komsijine kuce,do sad sam imao problema zbog stajskog djubriva,posto nije bio ogradjen zidom,pa su me prijavljivali inspekciji,dolazila inspekcija pa kao moras da ogradis,bla bla,ja to odradim i od tada mi nisu vise dolazili...posle sam pricao sa veterinarom da li postoje neki propisi oko toga,covek mi kaze da po sadasnjim zakonima nema ogranicenja sto se tice broja grla koje hoces da drzis na imanju,jer hteo bih da prosirim tov pa se bojim da ulazem pa da se posle ispalim....gledao sam na sajtu ministarstva poljoprivrede nema nista u vezi nekih propisa,kopao sam po internetu ali nista.....bio bih zahvalan ako iko zna ista oko toga, da razjasni nedoumice
 
Odg: Štale za tov

U mnogim gradovima - opštinama postoje posebni lokalni propisi, koji bliže ovo regulišu. Da si lepo napisao odakle si mogao bi neko da ti više pomogne.
 
Odg: Štale za tov

ja sam skoro nesto iskopao u hrvatskim pravilima i propisima. imao sam to u kompu ali vise ne.tako da probaj da izguglas ili ti mozda pomogne neki clan otuda. ovo zbog toga sto mislim da ce ovi nasi to samo prepisati kad im budu naredili, tako da se tamo moze lepo videti sta nas sve ceka :zli: ne bih da komentarisem ono sto sam tamo procitao :zli: :zli: :zli:
 
Odg: Štale za tov

:nono: Po evropskim standardima nesmu da budu vezane sve vreme.
Po evropskim standardima u svom dvoristu smes da drzis do 20 krava ili do100 svinja stim da se komsije sloze sa tim. Clan 11 pravilnika o veterinarsko-sanitarnim uslovima objekta za uzgoj i drzanje kopitara,papkara,zivine i kunica citat prostor za odlaganje i zbrinjavanje stajskog djubriva iz objekta mora biti smesten, odnosno izgradjen tako da spreci zagadjivanje okoline i sirenje uzrocnika zaraznih bolesti zivotinja i ljudi, nasuprot pravcu glavnih vetrova i mora da bude udaljen najmanje 50 m. od objekta za zivotinje. :ppozdrav: :udri: ::novac::[/quote]
dragannrt je napisao(la):
jel zna neko od vas gde moze da se sazna oko tih propisa sto se tice drzanja goveda,kod mene je problem sto zivim u relativno gusto naseljenom mestu,odprilike svi imamo oko 14 ari placeve,tako da mi je stala na nekih 20 metara od komsijine kuce,do sad sam imao problema zbog stajskog djubriva,posto nije bio ogradjen zidom,pa su me prijavljivali inspekciji,dolazila inspekcija pa kao moras da ogradis,bla bla,ja to odradim i od tada mi nisu vise dolazili...posle sam pricao sa veterinarom da li postoje neki propisi oko toga,covek mi kaze da po sadasnjim zakonima nema ogranicenja sto se tice broja grla koje hoces da drzis na imanju,jer hteo bih da prosirim tov pa se bojim da ulazem pa da se posle ispalim....gledao sam na sajtu ministarstva poljoprivrede nema nista u vezi nekih propisa,kopao sam po internetu ali nista.....bio bih zahvalan ako iko zna ista oko toga, da razjasni nedoumice
 
Odg: Štale za tov

moja greska,iz Jakova sam,ispravio sam to i u profilu...ja sad drzim trenutno 8 teladi,zavrsavam objekat gde bi trebao smstiti jos osam komada,a razmisljao sam o jos jednom objektu,cela moja zamisao je bila takva da u toku godine uzmem tri ture telica po nekih osam (nije fiksno) komada,znaci u toku godine bi imao oko 24 grla razlicitih uzrasta,ali po ovome sto vi kazete mogu samo da uzmem kanap i da se obesim....a sto se tice komsiluka,to je onaj tip sto nema ni kuceta ni maceta pa im sve smeta,sisli sa nekog brda (nevredjam nikog) pa misle da su gospoda,pa ako hoce da budu gospoda nek se presele na terazije tamo nema svinja i bikova,Jakovo je selo a ne grad....bojim se da ce od mog mesta da naprave jednog dana kao sa Sremčicom,da nemozes da drzis vise ni kokoske......
 
Odg: Štale za tov

Najbolje ti je da odeš do veterinarske inspekcije koja je nadležna za tvoje mesto i da se raspitaš da ne bi imao posle problema. :ppozdrav:
 
Odg: Štale za tov

sad kopam po netu i nadjem one propise sto je Dr.Gruja naveo,i to se sve odnosi na farme koje imaju 20+ grla,sve ispod tog broja grla spada u gazdinstva,a za njih nista nepise....onda da uzmem da drzim do 19 grla i da mi nemogu nista...nisam pametan....
 
Odg: Štale za tov

Na zalost mogu da ti prave probleme ::lose:: ::lose:: :udri: ::novac::
dragannrt je napisao(la):
sad kopam po netu i nadjem one propise sto je Dr.Gruja naveo,i to se sve odnosi na farme koje imaju 20+ grla,sve ispod tog broja grla spada u gazdinstva,a za njih nista nepise....onda da uzmem da drzim do 19 grla i da mi nemogu nista...nisam pametan....
::lose::
 
Odg: Štale za tov

dragannrt je napisao(la):
sad kopam po netu i nadjem one propise sto je Dr.Gruja naveo,i to se sve odnosi na farme koje imaju 20+ grla,sve ispod tog broja grla spada u gazdinstva,a za njih nista nepise....onda da uzmem da drzim do 19 grla i da mi nemogu nista...nisam pametan....
ma uzmi ti koliko hoces,nemoj u ovoj drzavi gledati na nikome, nek ti komsije osete miris ::novac:: iz dvorista,ja imam istu situaciju sa komsinicom,nek me uhvati za jaja
 
Evo obecanih slika.

fjl013.jpg

mw9pqc.jpg


Ove gore slike su unutra. Na njima se vide jedna vrata na sredini tova a ova slika dole je napolju gde ih pustam posle 2-3 meseca od kad ih kupim posto ih kupujem svake godine u zimskom periodu pa kad malo otopli setaju gde hoce.

20h27oj.jpg


Izvinjavam se ljudima sa slabom konekcijom jer ove slike su vece od 1.5 MB pa ne mogu da ih uploadujem preko imagetitan...nadam se da ce te se nekako snaci!
 
Odg: Štale za tov

Na zapadu nešto novo.. euroconform ,
.
.



Postovi koji nemaju preterane veze sa temom su izbrisani.
 
Odg: Štale za tov

Idi begaj ko to gledea gazda ko ji je tele manijak ili krave pa kada im polude ima jogurat da muzu ili coko mleko zavisi koja reklama taj dan samo ih narihtaju i napred .
Cujem da sada hoce da krave uz uobicajnu hranu da hrane sa kartonom mozda budu kakile u paketicima
Post je spojen: [time]1269677948[/time]
_________________________________________________
Nego budimo ozbiljni imam dava muska teleta objekat supa je izidana jos lane ali sada se dvoumi kako da ih drzim da ih pustim slobodne u boks ili vezane .
Post je spojen: [time]1269706853[/time]
_________________________________________________
A za ovu salu od malo pr to je kao kada ovcama das tuluzinu pa im stravis zelene naocare a kakva fora
 
Odg: Štale za tov

brate ja u sobi nemam taku plazmu a vidi sta rade ovi sa zapada :cao:
 
Nazad
Vrh