Tov junadi

maki_vs je napisao(la):
jos nisam cuo to za slaninu u cemu je tu fora koliko mu se daje...?ja sam prvo gurao crevo a posle zetin sirce voda i soda bikarbona i to ga protera sigurno,a ima i prasak protiv nadimanja neosanigest.
to za slaninu je istina jer im ja uvek dajem slaninu ako se naduva.ako ti se koji naduva probaj pa ces videti.ja mu dam po 3-4 parceta, debljina parceta 3-4-5 mm a duzine od 10 do 15 cm neki hoce sam da je pojede,a nekom moras gurati u usta.ali moras paziti da te ne ujede kao mene sto je ujeo.Ja kriv gurnuo prste u usta vise nego sto je trebalo. i on me gricno. :haha::haha:
 
maki_vs je napisao(la):
jos nisam cuo to za slaninu u cemu je tu fora koliko mu se daje...?ja sam prvo gurao crevo a posle zetin sirce voda i soda bikarbona i to ga protera sigurno,a ima i prasak protiv nadimanja neosanigest.

neosaningest nije za izduvavanje on sluzi za kasnije da mu stabilizuje preziv i da mu stvori te neke kiseline u stomaku koje su mu potrebne da nebi dolazilo do naduvavanja, ali nije to nista ja sam probao pa mi se ne svidja, a sikavet jos moze malo i da pomogne
 
slanina nije protiv naduvavanja,nego kada se naduva onda mu se da da bi splasno.i to kod mene dobro funkcionise uvek splasne.
 
da li može netko dati recepturu za tovljenike ili slično nešto za ishranu ako nije tajna vi ste dobri ljudi pa će te pomoći početniku unapred vam se zahvaljuljem ::svaka cast:: :: ::prica::
 
malo listam i padne mi ideja na pamet da se p*****e pa sta bi falilo ricinisova ulja mu usuti u usta da se p*****ja kad se nadme ali koliko da nebi doslo do malo veceg k****a i oduska "na iber".
 
Pozdrav stocari, i ja sam jedan vas iz Srema!

Ovim se bavio moj deda, nesto malo otac i sad ja i burazer. To traje nekih 20 i kusur godina. Mi kupujemo telad od 180-210 kg (pre smo uzimali i manju) a ne prodajemo ih ispod 630 kg. To odprilike traje nekih 9.5-10 meseci. Sto se tice ishrane, prvih 2-3 meseca (zavisi od ture i kako krenu) dajemo 100 kg kukuruz+10 kg sojina sacma+10 kg suncokretova sacma+10 kg stocno brasno, seno i kukuruzovina. Do ove ture smo davali i koncetrate i premikse pa sad malo eksperimentisemo a i sta ces bolje od soje i suncokreta. Posle ta 2-3 meseca ide cist kukuruz, seno i sirova kukuruzovina i to je to. Silazu nikad nismo pravili ali imamo u planu kao i prosirenje tova. Zaboravio sam da napomenem da je u pitanju slobodan tov. Bacicu vam slika za koji dan da vidite kako izgleda...

Problem u ovom poslu je cena, poredjenja radi 2009 u januaru sam izneo bikove po 2.10e zive vage, ove godine skoro u isto vreme 1.65e koja je to razlika??



Dobar dan i dobrodošli na poljoinfo.Pre pisanja bilo kakvog posta dužni ste da pročitate pravila i predstavite se u temi http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/
 
Odg: Štale za tov

Ova stala je verovatno uradjena po evropskim standardima. Da li znate da kad budemo usli u evropsku uniju moramo i u ovoj oblasti ispunjavati odredjene evropske standarde :ppozdrav: :veseljak:: ::spreman na sve::
Adviser je napisao(la):
može i tako . :D
2zno8s1.jpg
 
Odg: Štale za tov

Ja trenutno nemam bikove i ne planiram da ih vise tovim , imao sam evropsko toviliste za oko 50 pustenih bika sve sam ih prodao na vreme sada sam ocistio lepo sve
ofarbao i preuredjujem je pravim nagib ja mokracu drzacu tu krave , trebam jasle da napravim a posle da radim mlekovod i da je zagradim ciradom nekom debelom jakom , zimi zatvoreno leti otvoreno moram stizu mi za telenje 10grla sto krava sto junica cetri krave sest junice tacnije kupio sam sistem za mlekovod jos samo veliki laktofriz jer cu imati oko 22krave na muzi ulazim u veliki posao , ovo prolece bice mi najteze u zivotu imacu oko 40 grla stali ! ::novac:: ::novac:: samo se trosi !
::pomoc:; ::pomoc:; ::pomoc:; ::pomoc:; ::pomoc:
rw1ax1.jpg

to bi trebalo da od prilike izgleda ovako samo malo sire !
 
Odg: Štale za tov

Kad udjemo u evropsku uniju u sklopu domacinstva ce moci da se drzi do 20 krava a na farmi neogranicen broj, naravno ona mora biti registrovana i van naseljenog mesta i ispunjavati ....... jos mmmmmmnnnnnnnooooogggeeeee uuuuuuuuuuslove. :ppozdrav: :udri: ::novac::
todor je napisao(la):
pazi da ti nedosade krave jer ja imam malo veći broj pa mi polako dosađuju
 
Odg: Štale za tov

XEXE ja imam sve uslove ako mislis na vodu struju itd. i sada ima oko 30grla u stali !
 
Odg: Štale za tov

Da li ispunjava sve odredbe pravilnika o veterinarsko-sanitarnim uslovima objekta za uzgoj i drzanje zivotinja (sl.glasnik RS ,br.81/2006) :sta: :ppozdrav:
Nicyolas je napisao(la):
XEXE ja imam sve uslove ako mislis na vodu struju itd. i sada ima oko 30grla u stali !
Post je spojen: [time]петак, 12. март 2010. 15:30:32 MST[/time]
_________________________________________________
Sad tek primetih da ovde imamo i Miskovcana :ppozdrav: ako planiras da nesto pravis vidi da to bude po evropskom standardu da ne ispadne posle da si bacio pare i jos jednom :ppozdrav: iz gradic pejtona
novica je napisao(la):
Koje su stale najjednostavnije i najjeftinije za izgradnju
a uz to i najefikasnije za tov junadi?


Postovi koji nemaju veze sa temom su obrisani. Za takve stvari imate privatne poruke ili temu Mlečno govedarstvo. Edit by: mims
 
Odg: Štale za tov

da pa to je stala po evropskim sisteimam znaci sve podno izdjubravanje sve samo sto su vezane i nista vise !
 
Odg: Štale za tov

Nicyolas farma mora da bude 150m od najblize kuce po eu standardu ili ces je morati zatvoriti.Moj otac je morao dobiti suglasnost 1983godine od komsija da moze praviti farmu 130m daleko od kuce ijedne.Morao sam biti manji od makova zrna jer da se koji nknadno pozalio ode investicija u 3 ljepe materine.Kad sam vukao djubar sa cisternom onda sam se morao najaviti komsijama da pozatvaraju prozore ili ves nenose van na strik.Nije to samo imam kravu imam stalu,struju i vodu.Ako se komsije bune papa investicija.Sad imam isti problem samo da 1 se pozali zbogom farmo i ovcarstvo.Sad ti razmisljaj a zakon kad sestegne nemas izbora jer nitko nije duzan neciji smrad od zivotinja gutati slusati bleku-riku itd.
 
Odg: Štale za tov

Oko mene 2km u krugu nema zive duse a sto se tice toga moja kuca je odma pored puta a stalu sam poceo na kraj placa !
 
Nazad
Vrh