Tov junadi

Pozdrav za sve.Sto se tice hrane za tov junadi ja dajem gotovu hranu-smesu.i moram priznati da se vidi kako napreduju.
 
Odg: STALE ZA TOV

ja sam poceo nesto da pravim, zamisao je da bikovi budu slobodni na gredicama i da djubre propada dole, ispod tih gredica je pod sa padom ca.30%. Tako da ta osoka izlazi sama vani gdje ce da bude jedna septocka jama
2ep4u40.jpg
ovo je slika ispod
2zqv89f.jpg
ovo iznad kad ode snijeg pocinje zidanje
2uerzaq.jpg
,ovo je nize objekta i tu ce da dodje jos septicka, ako jos neko ima neku ideju javite dok jos nije prekasno :cao:
 
Odg: STALE ZA TOV

Pa taj pad što si naveo može praviti problem jer će se tečnost slivati u jamu a ostalo taložiti,u svinjarama se radi bez pada čak se i ostavi jedan zub od 5cm da dno ne bude suvo
 
Odg: STALE ZA TOV

...pad treba tri posto ne 30. moras preliv da stavis. ubi me mish, tastatura mi ne radi, javljam sutra
 
Odg: STALE ZA TOV

Samo nemoj jamu praviti malu ima da se ubijes izvaceci osoku :udri:
inace kod mene su 2 bazena imaju 300m3 i super u prolece i jesen cistim
 
sta je bolje za bikove,suncokretova sacma ili suncokret u zrnu?posto ista je cena kod nas!jer jos sa suncokretom nisam hranio :ppozdrav:
 
zdravo pošto sam ja početnik sa tovljenicima imam deset komada pa sam mislio tražiti koji savjet od vas koliko dnevno pojede jedan tovljenik od starosti npr. 7 mjeseci i jeli bolje im davati suho žito ili nakvašeno sa vodom pošto neznam molim za savjet :sta:
:sta: :sta: ::pomoc:; ::pomoc:;
Post je spojen: [time]петак, 26. фебруар 2010. 10:52:31 MST[/time]
_________________________________________________
da li je isplatnije uzimati malu telad od par dana il je od tri mjeseca


Dobar dan i dobrodošli na poljoinfo.Pre pisanja bilo kakvog posta dužni ste da pročitate pravila i predstavite se u temi http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/
 
pozdrav merfin,kod mene u porodici se vec nekoliko godina bavimo tovom junadi,do prosle godine davali smo im suv obrok,i malo malo naduva im se zeludac,pa onda isla klasika,guraj crevo u usta,ispustaj vazduh.....muke.Proslu turu sto sam imao odranio sam ih kvaseci obrok,verovali vi meni ili ne ni jednom nisam imao problema sa naduvavanjem.....i sa novom turom sto sam uzeo u decembru nastavio sam isto,ako nista drugo bolje pojedu obrok,ne prosipaju nista.......a iskreno nisam merio obroke....pozz
 
dragannrt je napisao(la):
pozdrav merfin,kod mene u porodici se vec nekoliko godina bavimo tovom junadi,do prosle godine davali smo im suv obrok,i malo malo naduva im se zeludac,pa onda isla klasika,guraj crevo u usta,ispustaj vazduh.....muke.Proslu turu sto sam imao odranio sam ih kvaseci obrok,verovali vi meni ili ne ni jednom nisam imao problema sa naduvavanjem.....i sa novom turom sto sam uzeo u decembru nastavio sam isto,ako nista drugo bolje pojedu obrok,ne prosipaju nista.......a iskreno nisam merio obroke....pozz
Kod mene se je desavalo da se naduvaju i kad kvasim i kad dajem suvo brasno.ali dam mu 2-3 parceta slanine i onda splasne tj izduva se ali sada sa tim nemam vise problema..
merfin je napisao(la):
zdravo pošto sam ja početnik sa tovljenicima imam deset komada pa sam mislio tražiti koji savjet od vas koliko dnevno pojede jedan tovljenik od starosti npr. 7 mjeseci i jeli bolje im davati suho žito ili nakvašeno sa vodom pošto neznam molim za savjet :sta:
:sta: :sta: ::pomoc:; ::pomoc:;
Post je spojen: [time]1267149151[/time]
_________________________________________________
da li je isplatnije uzimati malu telad od par dana il je od tri mjeseca
Pazi ja ih drzim na slobodnom tovu.u jedan valog im sipam koncentrat a u drugi valog detelinu,znaci da jede koliko on hoce.i to je po meni najbolje resenje.ako mu se jede detelina on jede detelinu a ako hoce koncentrat on jede koncentrat.vodu isto tako imaju stalno u buretui nema problema sa
naduvavanjem.
 
tu ljudi nema pravila meni se nekada duvaju nekada ne isto hranjenje sve zavisi od teleta, i moji jedu slanine, pa pravim koktele sa 2 deci ulja ,saku soli i 1 pivo(ozbiljno) i to se pokazalo jako uspesno, pa tek posle toga ide crevo ako mu ono ne pomogne, ako je vec kriticno onda radi trokar bilo je i toga
 
ma znam i za te fore,ima i ona da namazes na hleb masti pa da mu gurnes taj hleb u usta da pojede,ili u pivsku flasu jestivo ulje pa da popije....ma crevo od pola cola pa udri,guraj pa kad ispusti vazduh samo sto te nesrusi opojni miris.... :haha:
 
jos nisam cuo to za slaninu u cemu je tu fora koliko mu se daje...?ja sam prvo gurao crevo a posle zetin sirce voda i soda bikarbona i to ga protera sigurno,a ima i prasak protiv nadimanja neosanigest.
 
Nazad
Vrh