Tov junadi

Kako nisam rekao?Kada mi je službenica u ministarstvu rekla da njih ne zanima ko mi zida već samo papir i da su sve samo neki propisi (simbolični)da je najbitnije da ja uradim objekat naravno sa građevinskom i upotrebnom dozvolom.kako može tu da se priča o nenamenskom trošenju sredstava
 
Komšo, ako si u nekoj stranci onda si očigledno u pogrešnoj. :udri: Šta misliš ko su tih 5% koji su dobili ::novac:: ::lose::
 
@MONTOYA
Kako izgleda konačni saldo,mislm na razliku između realne cene,dobijenog novca,suskih troškova,okvirno?Znam da živciranje ne može niko da ti plati.
 
Ja sam u suštini sve i radio sam jer na ta sredstva nisam ni računao da ću dobiti pa sam pripremio novac,ali kad sam dobio onda sam malo proširio objekat i uselio.U zahtevu za podsticajna sredstva ja sam predstavio realnu vrednost objekta koja je 1.650.000 bez pdv znači 30% od toga sam dobio,da sam znao kroz šta ću sve proći ni u ludilu ne bi uzimao.Ima koji su naduvali vrednost objekta pa su dobili novac za skoro celu izgradnju,a ja sam hteo pošteno...
 
Pozdrav svima!
Da se i ja malo ukljucim u ovu temu sa nekoliko pitanja,do sad sam se bavio sa tovom brojlera ali nakako me privlaci i tov janadi.
Po tom pitanju hteo bih da mi neko odgovori:sto se tice objekata,koliko m2 idu na 1 grlo?
a u pogledu ishrane,koliko e neki prosek hrane po kg prirasta ili recimo kolko treba planirati hrane po grlu za celi ciklus tova:npr 0d 120 kg do 550 kg.?
 
kao prvo hteo bih da se izvinim svima ali mislim da ste otisli jako u :off_topic:.
@ Zoran.Ku zavisi prvo dal ces da ih drzis u slobodnom tovu ili vezane, ja drzim vezane i vezujem ih na svaki metar tako mi je namesteno znaci bik od bika vezan na 1 m, i po meni to je taman kad odrastu oko 500 kg tezine i vise da imaju mesta svi da legnu, sad sto se tice hrane opet zavisi kako si planirao da ih hranis dal kocentratom ili po starsinskim sistemom, kukuruz,detelina
 
Ako su bikovi vezani a ne ulazi se među njih tj. hrane se sa prednje stane onda može i 80 cm razmak u redu,slobodan tov računa se 60 cm na jaslama po komadu(ako se hrane uobročeno) i 2-2.5 kvadrata prostora
 
dragansavin je napisao(la):
kao prvo hteo bih da se izvinim svima ali mislim da ste otisli jako u :off_topic:.
@ Zoran.Ku zavisi prvo dal ces da ih drzis u slobodnom tovu ili vezane, ja drzim vezane i vezujem ih na svaki metar tako mi je namesteno znaci bik od bika vezan na 1 m, i po meni to je taman kad odrastu oko 500 kg tezine i vise da imaju mesta svi da legnu, sad sto se tice hrane opet zavisi kako si planirao da ih hranis dal kocentratom ili po starsinskim sistemom, kukuruz,detelina
Hvala ti Dragansavin na odgovor,ja bih za pocetak koncetratom,dok ne obezbedim i kolicine i prostora za cuvanje onu "starinsku hranu" pa zato me i zanima kolicina koju trosi jedno grlo,jer tu mora kalkulacija da bude "taman" imajuci u vidu cena koncetrata.
Ujedno svim forumasima ZELIM SVE NAJLEPSE U 2010 god.
 
Prijatan docek i sretnu i uspesnu Novu Godinu zelim u svoje i u ime ureddjivackog tima
 
zdravo ljudi! kako mesate koncentrat teladima?imate li neki dobar recept? i dali davate neke vitamine?hvala
 
Odg: STALE ZA TOV

Polu otovrene ima jedan kod mene u blizini tri strane su zatvorene a jedna otvorena samo stubovi krov i eto ti !
 
Nazad
Vrh