Tov junadi

Gledao sam prilog u nekoj emisiji o ljudima koji tove junad u kooperaciji sa KOTLENIK-PROMET-om negde u okolini Arilja da im plaća 100 evra po komadu. Koliko se sećam domaćin je dužan da obezbedi kabastu hranu, objekat i naravno rad. Na kraju turnusa mu se toliko plaća pod uslovom da se potrošnja koncentrovane hrane uklapa u predvidjenu tabelu.
 
po meni to nema veze s mozgom :sta:

cukaneca - ako se deli 70% para meni a 30 njima pa da se razmisli, a kako otkupna cena se formira?
 
Kada bi ova dva navedena primera imala veze s mozgom, Srbija bi imala puna tovilišta junadi. Kako ljudi nisu blesavi da rade za djubre, nije ni čudo što ne uspevamo da ispunimo odobrenu kvotu za izvoz junećeg mesa.
 
cika_jova je napisao(la):
po meni to nema veze s mozgom :sta:

cukaneca - ako se deli 70% para meni a 30 njima pa da se razmisli, a kako otkupna cena se formira?
Čuo sam da je cena čak i malo niža od trenutne i to i jeste problem uvek jer kako ugovoriti cenu kod toliko nepoznatih u jednačini. Sad vidim da sam u prethodnom postu zaboravio da kažem da je i djubre tvoje neće ti ga uzeti :D
 
Do sad sam prodavao telad po 250e ali sad sam resio da ih ostavam, ostace mi ako nista drugo bar stajnjak
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Evo jedan dobronameran i prijateljski clanak za edukaciju i za sve one koji ne prate svecke i Evropske standarde i tokove kod tova junadi a koji se pre svega odnosi na kilazu do koje treba-odnosno do koje se preporucuje toviti junad...,a napisao ga je profesor doktor Milan Tosic-poljoprivredni fakultet Beograd-Zemun.Dobro obratite paznju na kraj teksta gde doktor Tosic govori o tovu junadi i crnim zadebljanim slovima naglasava 'Kada je rec o kraju tova kod junadi/goveda treba uvek misliti na jedno pravilo koje vec odavno vazi u zemljama Evropske unije:TOVITI DO NAJMANJE 600,A JOS BOLJE DO 700kg/grlo(samo naglasavam da ne dodje do nesporazuma).Time se svako dobro tele dobro iskoristi,a istovremeno se dobija kvalitetnije meso-ono je punije i vise trazeno,kao govedje meso!...' Pozdrav svima :ppozdrav:
http://poljoprivreda.info/?oid=6&id=504
Post je spojen: [time]1296850789[/time]
_________________________________________________
Za dragannrt
Hvala puno druze na informaciji,a je l mozes da se raspitas ili da mi kazes ako znas da l' ih je dao po 2 e cisto ili uz kalo,ako uz kalo koliko mu uzeli kalo po grlu?? Veliki pozdrav :ppozdrav: :cao:
 
Mustang, kod mene smo se izborili još pre 15-ak godina za ukidanje tog kala. Mada još uvek zna poneki od starijih mućkova da dodje i pomene reč kalo. Ne dozvolim mu da stigne do slova O već bude na kapiji. Isto tako trebate i vi da radite.
 
kifler je napisao(la):
Do sad sam prodavao telad po 250e ali sad sam resio da ih ostavam, ostace mi ako nista drugo bar stajnjak

Izvinjavam se svima, ja odavno nisam čitao ovu temu.
Što se tiče te cene za telad... Koja je tu kilaža u pitanju?
Interesuje me pre svega zbog poređenja cena.
 
Za cukaneca
Hvala puno prijatelju na informaciji,kod mene ovde u centralnoj Srbiji od kad znam za sebe i kako su moji prodavali do sada uvek je bilo odbijano kalo bilo da su krave ili bikovi,pa ne mogu da verujem da ste se vi tamo gore izborili i to ukinuli,kod nas je ono mahom 5 posto po grlu,a to ti fakticki odmah smanji cenu za nekih 10 centi po kilogramu zive vage zato sam ja i potencirao stalno i raspitivao se da li su dati sa kalom ili bez kala...Izvini,na ovom sada pitanju-mozda malo sporije kapiram ::namigivanje:: ali sta ti znaci ovo 'ne dozvoli mu da stigne do slova o vec budi na kapiji',ovo do slova 'o' si naravno mislio na kalo,a za ovaj drugi deo recenice mi nije jasno :sta: ?? Hvala jos jednom i ziveli :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1296869325[/time]
_________________________________________________
Hvala i tebi Montoya na informaciji!Mi ovde nikad nismo bili slozni pa kao sto vidis zato nas i j.bu :udri: :udri: Al to ije razlog da mi dobronamerni ljudi ne nazdravimo :ppozdrav: Veliki pozdrav
Post je spojen: [time]1296894798[/time]
_________________________________________________
Za Branko
Kod nas ovde druze ti do 15-tak dana starosti idu od 150 do 200 eura,a kao sto ti je Zoran rekao,kilaza je tu sada relativna stvar! Ziveli :ppozdrav:
 
kad pomene kalo ti mu kazes ajde prijatelju dovidjenja ja sa neozbiljnim ljudima ne poslujem, ni kod mene nema kalo, samo cena, vaga i pare na sunce
 
I kod nas kalo više ne postoji u trgovini. Dešava se da poneki bezdušnik prevari obično starije ljude koji ili ne znaju ili i nemaju drugu mogućnost za prodaju. Nadam se da im se takve stvari negde upisuju u dosije.
 
Mustang, možda sam mogao i bolje da napišem /deca imaju temp. pa skoro dve noći ne spavam/, mislio sam da kad pomene kalo ja mu pokažem kapiju i svaka dalja priča prestaje. Sporadično se još uvek pojavi po neki sa tom 'ponudom' :zli:
 
Nazad
Vrh