Tov junadi

ja sam pocenik pa sam napravio vezove za deset teladi,jedini je problem nama u kalesiji naci prave sjementalce za tov.uglavnom uzimamo od svercera koji uvoze iz srbije jer su tamo bolji :D
 
a kako ih hranis kad im dajes silazu mislim na redoslijed.ujutro na podne i navece
Post je spojen: [time]1296324352[/time]
_________________________________________________
a kako ih hranis kad im dajes silazu.mislim na redoslijed.sta im dajes ujutro na podne i navece
 
Drasko ajd stavi jos koju sliku ovih bikova jako lepo izgledaju :D :Dslikaj malo i objekat ako nije problem :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@univerzal 453
Silazu ima dajem oko 16 casova konecetrat im bacim preko silaze i tek izutra idem u 8 sati naravno onisu to sve pojeli od sinoc dajem im opet koncetrat kad to pojedu dajem im seno a posle oko 11 dajiem im :sreca: luzerku i neidem do silaze i sve tako u krug
Post je spojen: [time]1296303576[/time]
_________________________________________________
@rokfeler udji u moj profil i vidi slike ima ih 4 a sutra cu slikati objekat,obejakat je zatvorenog tipa.
Post je spojen: [time]1296329344[/time]
_________________________________________________
2ymt44i.jpg
2yox1m1.jpg
343q3pt.jpg
2czoxlf.jpg

v42ick.jpg
 
saramilanko je napisao(la):
Cao.Pa kontao sam da pocnem sa 2 komada jer nemam bas puno viska zemlje.Sta mi preporucujes sta da sejem za ishranu(tov)!Sta je najpametnije posejati da bi se sto bolje i brze ugojili!!?
sa ta dva komada ces se samo razocarati...sejes uvek ono sto je najskuplje na trzistu :ppozdrav:
 
@universal453 stari su 14 mececi
Post je spojen: [time]1296551880[/time]
_________________________________________________
@gradacac hvala :bravo:
Post je spojen: [time]1296577226[/time]
_________________________________________________
@entuzijasta jednom nedeljnom cistim a medju nih udjem bez problema kao medju ovce sklanjaju se sami jer me poznaju nemam nikakvih problema
 
Pozdrav kolege :ppozdrav:
Krava mi je prije 30 dana otelila musko tele.
Tele je do jucer bilo iskljucivo na mlijeko,a danas mu dao malo kukuruza i poliza sve.
Pa imam pitanje dal' bi on smio jesti kukuruz i u kojoj mjeri?

Hvala :cao:
 
izmesaj prekrupu od kukuruza i mekinja pola pola. ujutru i uvece dati 100-njak grama za pocetak pa postepeno povecavati i neka jede sto vise sena i deteline
 
U našem kraju to više niko odavno ne radi. Drže ljudi po 10-ak komada, sami isfinansiraju i prodaju. Neko nastavi dalje, neko prekine i predje na nešto drugo. Nema pravila. Jedino znam da KOTLENIK-PROMET, pododična firma iz Ladjevaca ima junad u uslužnom tovu ali ne i u mom kraju.
 
Union MZ firma iz Požarevca nudi uslužan tov. Otprilike ovako- tvoji telići, kabasta hrana, rad, objekat obavezno pušteni bikovi, njihov koncetrat i mislim da se mere tople polutke na liniji klanja. Ne znam u kom procentu se obračunava i kako deli ili uzima.
 
Nazad
Vrh