Jabuka

Odg: Jabuke

Pa koliko je po tebi minimalno(nemoj samo po tvojoj povrsini da poredis),zasto mislis da tu nema vajde.Mislis da ulozeno za tako malo treba dosta godina da se vrati ili je velika obaveza za tako malu povrsinu.Pozdrav
 
Odg: Jabuke

ima tu i jednog i drugog.

nije to mnogo posla ali ne ocekuj neku veliku vajdu od svega toga.
oces da radis gustu sadnju ili onako hobi varijanta?
 
Odg: Jabuke

Sad ste me bacili u rebus,ja sam planirao da se bavim sa tim malo ozbilnije ali nisam planirao na toliko velikoj parceli,sto posto sam ubedjen da ste u pravu ali cu morati malo da razmislim.Kazite mi to sa gustom sadnjom nesto sam razmisljao,zar te vocke nisu blizu jedna pored druge na razmaku od 1.20m i 1.00m da li se to kasnije proredjuje .Hvala u svakom slucaju na lepim savetima. :ppozdrav:
 
Odg: Jabuke

@sasa j

Proredjuje se broj plodova a ne stabla,
U zadnje vreme se ide na gusu sadnju svega i svacega, ne samo jabuke.
Ako hoces nesto da radis ozbiljno posadi pola jutra ali kako treba pa siri kasnije ako mislis da se isplati ili batali sve pa sadi da imas za jelo i komsiluk pa kad poraste da imas gde da okrenes jagnje u hladovini.
Ako radis gustu sadnju preracunaj se vise puta koliko to kosta, ne radi ako ne mozes da odradis do kraja.
Priprema zemljista, sadnice sa prevremenim granama, navodnjavanje, stubovi i zica, ograda zbog divljaci i divljaka, i fizikalija je takodje veliki problem (kad ti zatrebaju radnici nece niko da radi)
Pusti mi broj na pp pa kad budem isao u takav vocnjak mozes samnom da vidis
 
Odg: Jabuke

prava tema,evo imam jedno pitanje
posedujem preparat "OBSTHORMON 24 a",pa me interesuje nljegova primenena kad i kako se sa njim prska.
posto se "dirager" vise ne proizvodi (tako sam obavesten) preporucili su mi "OBSTHORMON 24 a"
pa pitam sta s njim ili jos bolje gde naci zalihe diragera
 
Odg: Jabuke

Jedino ako nisu prestali prosle nedelje.

Dirager se proizvodi i dalje u italiji (gobbi), i koristi se za hemijsku proredu plodova jabuke u kolicini od 15 - 50 ml./100 lit. vode. Sadrzi 3.3 gr.NAA/100 ml. + noseca materija.
Obsthomon je ista aktivna materija (7.5 gr/100 ml.) + druga noseca materija i koristi se za sprecavanje opadanja plodova jabuke, kruske i breskve u kolicini 15 - 50 ml./100 lit.
Koristi se posle junskog opadanja split aplikacijom ili pre branja po preporuci.

Kod preparata takve vrste je problem sto se porucuju unapred i desilo se prosle godine da obsthormona nije bilo na zalihama u srbiji
 
Odg: Jabuke

u jednoj parceli mi se pojavila cadjava kazu da je spas pokupiti svo opalo lisce, izneti i spaliti ::samo bes:: sta mislite?
 
Odg: Jabuke

to bi bilo dobro da se radi i kada je sve u redu.

posle branja i prihrane obicno se radi defolijacija i skidanje preostalih plodova sa krosnje.
ostaci ploda i lisca mu dodju kao prirodno skloniste za patogene organizme preko zime, taman da se spreme za sledecu sezonu.
 
Odg: Jabuke

Zdravo Aremane poslao sam ti pp trebalo bi da je stigla ako nisam zajebo nesto.Pozdrav
 
Odg: Jabuke

j.b.g. znao sam jos jedna muka na grbacu i atak na budjelar nego ima li kod vas cvetnih pupoljaka?
 
Odg: Jabuke

Drage kolege intersuje me nešto vise o rezidbi jabuke. Posađen je marta 2009.rastojanje 3.5x1.2 ,
podloga M9,sorte greni smit,zlatni del. i jonagold u odnosu 3-2-1, 2300 komada. Šta mislite koja bi rezidba bila najoptimalnija.
Imam i mali voćnjak od 300 stabala koji je posađen pre pet godina i rezidba je odrađena katastrofalno prve i druge godin.Posle mi je dolazio čovek koji se "razume" i sredio ga je tako da sada i liči na nešto ali to nije ono što bi hteo na voćnjaku.
Unapred zahvalan za svaki savet!
 
Odg: Jabuke

sajber seljak je napisao(la):
j.b.g. znao sam jos jedna muka na grbacu i atak na budjelar nego ima li kod vas cvetnih pupoljaka?

Rezultati analize rodnih pupoljaka (sever Vojvodine) pokazuju da ce rodni potencijal da bude veliki kao i ove godine.
Ko se nije opekao ove sezone ima priliku da pokusa ponovo sledece.
 
Odg: Jabuke

Imam prazan dio zemlje, kod groblja, i mislim da nastavim sa jabukom. Krećem sa sadnjom na jesen i mislim da idem sa novijim sortimentom. Ispostavilo se da u mom okruženju imaju Fudži, Mucu i tu sve završava. Sada pravim plan kako da pronađem ono što želim. ::pomoc:;
 
Odg: Jabuke

Lija je napisao(la):
Imam prazan dio zemlje, kod groblja, i mislim da nastavim sa jabukom. Krećem sa sadnjom na jesen i mislim da idem sa novijim sortimentom. Ispostavilo se da u mom okruženju imaju Fudži, Mucu i tu sve završava. Sada pravim plan kako da pronađem ono što želim. ::pomoc:;
Fudji i Breburn su ti dvije vodece sorte i od njih nemoj traziti bolje, to je vrh. Samo odaberi dobar klon i to je to. Nezanm kakav ti je teren i koja nadmorska visina ali da se mene pita ja bih sad samo sadio tresnju,tu je veci izvor novca ali i ulaganja.
 
Odg: Jabuke

Novi Sad, subota, 20. Mart, Poljoprivredni fakultet, Savetovanje o savremenoj proizvodnji jabuka,
a bice reci i o tresnjama i uslovima vezanim za izvoz na rusko i evropsko trziste.

Nemam tacan program, kad stigne saljem
 
Odg: Jabuke

Šta da radim sa trešnjom u mom kraju, nema hladnjače i niko je ne otkupljuje.
Fudži i Breburn, da. Dijete bilo malo vani i vidjelo nešto novo što mi se svidjelo. Vidjela žaba kako se konji potkivaju i ona digla nogu. To je fora :sjasi:
 
Nazad
Vrh