Jabuka

Odg: Jabuke

@nikola.CT: O kvaliteti stupova nemožemo razglabat jer ih nisi vidio. A da nisu prednapregnuti to nije točno. Problem je veliki rod, mekan teren i strašan vjetar koji je pirio par dana.

Pozdrav. :cao:
 
Odg: Jabuke

Armirani i prenapregnuti nije isto, mozda pricate o razlicitim stvarima.
 
Odg: Jabuke

Nije isto, naravno, prednapregnuti se kao sto sama rec kaze predhodno naprezu da bi mogli da prime vece opterecenje, ali prednaprezanje je jako skup posao i koristi se samo kada je to isplativo, zato sam mislio da je neverovatno da je neko prednaprezao stubice za jabuku, jer oni ne nose ne znam kakvo opterecenje, pa samim tim nije isplativo... Becarina, nisam nista lose mislio, izvini ako sam te uvredio... Pozdrav :cao:
 
Odg: Jabuke

To sam i ja mislio malo mi je neverovatno da ima nekog ko proizvodi stubice od prenapregnutog betona ali svasta moze da bude.
 
Odg: Jabuke

Ima ko proizvodi stubove od prenapregnutog betona.To je ustvari armatura ili zica se nategne-razvlaci i onda se se sipa beton.Bilo bi dobro i da se koristi cement PC 45,malo je skupli od obicnog ali vredi.Posle stezanja betona onda se kaze da je stub prenapregnut.Kod nas je to jos neshvatljivo da ljudi rade ali verujem da u Hrvackoj toga ima.Takav stub ne bi trebao vise da kosta od nekih 600-700 dinara.Sasvim je normalno da takve stubove stavljamo u nase vocnjake pogotovu gde ima dosta tereta,a to se pokazalo i kod "bećarina pusta".
Pogledaj te pa procenite.

http://www.puteviinvest.rs/index.php?page=stubic-vinogradarski-sr_ec
 
Odg: Jabuke

Ima li ko sta da kaze nesto o podizanju novog vocnjaka jabuke ,sta biste vi zasadili da ste na mom mestu i kako ide ono sa oprasivacem moze li mi ko nacrtati neki crtez skicu sadnje vocaka pomesane sa oprasivacima kolika razdaljina receno mi je 5*4 naj idealnije ali vidim da to ima vise nacina.Njiva je pola jutra za sada.Pozdrav
 
Odg: Jabuke

posadio sam jesenas 1h 1.2x3.8 i 1h 1x4 glavna mi je greni smit de spur oprasivaci ajdared , red cif i rajders podloga m9 osim za red cif 106. 30% mi je oprasivac a 70% greni
 
Odg: Jabuke

Hvala Sajberu samo malo da protumacim bolje nesto mi te bas sorte i ta podloga nisu toliko jasne.Ako sam te dobro razumeo ok 30%oprasivac70% greni,kazes za greni da ti je glavna(kako tu glavnu rasporedjujes)da li sa greni stavljas oprasivac ajdared.Kazes podloga m9,da li svaki vocnjak ima svoju podlogu u koju se svrstava,i red cif i rajders to su sigurno sorte.Mozda deluje ovako napadno ali kad covek ulazi u nesto a ne zna ispada ovako,imas poveci vocnjak (lepo).Pozdrav
 
Odg: Jabuke

prema mom iskustvu ajdared je ok oprasivac za greni a u jednoj parceli sam isao 3 reda greni 2 ajdared 2 greni u drugoj 3 greni 1 red cif 1rajders 1 ajdared 3 greni mislim da je gloster naj bolji oprasivac za greni ali ja za njega imam slabo prodaju
 
Odg: Jabuke

Hvala sajberu lepo pojasnjeno,raspitacu se bas za gloster da vidim kakva je situacija sa prodajom.Na koliko povrsine imas vocnjak ako nije tajna.
 
Odg: Jabuke

Da li neko ima odgovor sta se dogada na trzistu jabuka, ima li kakve potraznje sobzirom da je ponuda barem u mom kraju velika averujem i u celoj Srbiji, hoce li je ko kupiti ove godine.
 
Odg: Jabuke

cedi sok, peci rakiju, napravi se dobar pa pokloni svoj familiji iprijateljima po gajbu
 
Odg: Jabuke

Ja sam sica za tebe tek planiram na pola jutra,svaka cast samo napred volim kad ljudi uspevaju.Pozdrav ako si u prolazu navrati na pice!mi Beogradjani smo gostoljubivi mozda bude i neka komsinica da prodaje jabuke po povoljnoj ceni ako hoces da kupis.!!!!
 
Odg: Jabuke

Cuo sam da je iz Blaca i okoline jabuka prodaje za tri dinara po kili,a juce sam bio do kvantasa i krece se oko 20-25din/kg.
 
Odg: Jabuke

koje se to jabuke prodaju po 3 din. i koja klasa.
Ajde ljudi ko jos kupuje Idared u svetu?
Pošto je granny smith, klonovi crvenog i zlatnog delišesa, pink lady, fuji i ostale nove sorte, ali u ekstra i prvoj klasi.
Koliki je prinos kod nas a koliki u italiji?, nisu preparati i djubriva kod nas skuplji nego preko, a ruke su jeftinije, koliko je vocnjaka sa navodnjavanjem, pre koliko je pocela hemijska proreda plodova kod nas i slicno, da li je iko radio hemijsku proredu kajsije, breskve i sljive?
90% vocnjaka je u kamenom dobu po tehnologiji i sortimentu i normalno je to sto nam se desava

Vocarstvo je ozbiljan posao i kosta jako puno para a ljudi se zalete pa puknu

Na pijaci nisu jabuke crvljive zato sto su gajene bez insekticida nego prskanje nije na vreme odradjeno
 
Odg: Jabuke

Bio je zlatni delises i ajdared na kvantasu a ona po 3 din ne znam koja je sorta drug mi rece nisam ga ni pitao.
 
Odg: Jabuke

aremane je napisao(la):
Ajde ljudi ko jos kupuje Idared u svetu?

Ajdared najlakse podnosi neznanje, a mi smo cudni ljudi i volimo hljeba bez motike, tako da nije cudno sto nam se to desava.Kod nas uvoze jabuku iz Poljske koja je bila 9-10 mjeseci u hladnjaci i jos kazu kako je to super a, nase propada.Ma mamu im je..m!
 
Nazad
Vrh