Vanstandardni delovi za mašine

cukaneca

Banned
Učlanjen(a)
21 Sep 2008
Poruka
2.088
Lokacija
kambodza
razmisljah da li da otvaram novu temu ili da stavim u balirke pa sad vi procenite da li je ovo ok. sretao sam se vec sa tim problemom a najnoviji mi je sa lezajevima klipa balirke new holand 940 nema ih kod nas imam problem da ih nadjem molim sve koji mogu da mi pomognu da se jave dimenzije su 50,3mm spoljni 16mm unutrasnji 15 mm sirina, 53,6mm/16mm/15mm, 61,6mm/24,7mm/20,4mm zatvoren limom sa jedne strane. uvozili smo razne masine sa zapada i ne znam odakle sve, i sad se javljaju problemi sa rezervnim delovima
96duf7.jpg
2wexjwk.jpg
 
ovna ha ha ha dobra fora pa valjda je to to klip ili ovan negde mi se zagubi jedna slika al nema veze uglavnom ako imate neke adrese tel. gde bih mogao da nadjem ove lezajeve posaljite mi. prijatelj mi ide za 15 dana napolje a to mi je kasno
 
slusaj brate kod mene se tako zove i nemoj sad tu da se zezas!! pisem ti ovde da ti pomognem drugarski a ti zajebavas nemoj!! ma ima lezajeva koji god ti trebaju crkli mi lezajevi na vodenoj pumpi ja u 6 7 h uvece idem kod coveka bez poziva proda mi lezajeve *znam ga odlicno( ima sve vrste lezajeva koji postoje vise sorti jeftiniji skupi takodje ima i sve vrste semeringa pa ako te zanima ti lepo dodjes i kupis ako slucajno nema a retko samo akd prodao sve onda narucio i za koji dan stigne !!pisi na PP
 
imao sam isti problem kao ti. Isto tako nestandardni lezaj na klipu od prese Vicon ( kopija Case-a ) i pretrazio sam sve prodavnice i trazio sam kod ljudi koji se ozbiljno bave lezajevima, zvao fabrike lezajeva, ali dzabe. Tih lezajeva kod nas jednostavno nema. Problem sam resio tako sto sam stavio lezaj slicne velicine ( razlika 1-2 mm ) ali je mnogo mnogo slabiji lezaj ( sirina lezaja ), pa dokle izdrzi. Doduse i ne koristim vise presu i nisam posle zamene puno radio.
 
ubaci neke pikse, vidi koji ležaj najbolje odgovara, piksiraš ga i deri dalje.
Posavjetuj se s nekim tokarom (strugarom) pa vidi što bi se dalo iskemijat. Kad je otišao ležaj na jednom buldozeru a isto je dimenzija bila ljeva to smo riješili skidanjem osovine za 1mm i prošli 10x jeftinije. U biti tako se štite proizvođači da bi ti kasnije mogli prodat samo ''svoj'' dio.
Sve se da napravit, samo malo mašte i koje :ppozdrav:
 
kombajner je napisao(la):
slusaj brate kod mene se tako zove i nemoj sad tu da se zezas!! pisem ti ovde da ti pomognem drugarski a ti zajebavas nemoj!! ma ima lezajeva koji god ti trebaju crkli mi lezajevi na vodenoj pumpi ja u 6 7 h uvece idem kod coveka bez poziva proda mi lezajeve *znam ga odlicno( ima sve vrste lezajeva koji postoje vise sorti jeftiniji skupi takodje ima i sve vrste semeringa pa ako te zanima ti lepo dodjes i kupis ako slucajno nema a retko samo akd prodao sve onda narucio i za koji dan stigne !!pisi na PP
taman posla da sam hteo da zajebavam nekog samo mi je naziv smesan i simpatican nemoj se ljutiti hvala svima koji su odgovorili i hvala na predlozima sto se tice obrada to pokusavam da izbegnem presa je stvarno mrak guta kukuruzovinu kao da je seno ili slama imam je 10 god. i ovo je prvi problem. rekoh pokusavam da izbegnem budzevine jer nece dugo trajati. kvalitet lezajeva koji sam juce utoku dana nalazio /za stavljanje uz obradu/ je strasan,posebno za 2 lezaja koji su sa spoljne strane klipa gde ulazi masa oni imaju zastitni lim.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243055377[/time]_________________________________________________
djole upo u kadar
1zqrehe.jpg
5dvw4y.jpg
 
meni je strugar par puta obradjivao sam lezaj slicnih dimenzija da ne bih skidao osovinu,i to je naj jednostavnije ukoliko je problem 0.5-1.5 mm

inace oni su verovatno standardni kod njih ali u colovnim merama.
 
a sto nevidis i stavis klizace na fiksni deo klipa ja sam na mojoj presi to uradio i menjas ih svake 2-3 godine.mastu na sunce i nesikiraj se.
 
A jel ima na tom lezaju neki broj? Po broju bi se lakse dalo traziti!
 
'Andrija Lager' 013/345-354 meni su uvek zavrsavali posao i uvek te pitaju koju klasu lezaja hoces I , II ili III klasu
 
hvala svima na predlozima, cekam ponedeljak i odgovore od nekih firmi i ljudi i ako ne nadjem nista ostaju dve varijante narucivanje originala iz francuske ili budzenje /ovo drugo mnogo verovatnije/
 
da li je resenje koje sam napravio pokazace vreme, uglavnom posto do originala nisam mogao doci odlucio sam se za brusenje spoljne kosuljice originala a unutrasnji prsten izbacio kupio kvalitetne lezajeve i ubacio ih. brusenje je trajalo malo duze al sam bar prosao bez kaljenja.nozeve naostrio tako da moze hleb seci, zamenio jedan spaner, sve lezajeve klipa otvaro i napunio sa grafitnom mascu sinu sa strane o koju se odupire klip i steluje/lezaj napravio kanal/ prevrnuo i nastelovo rastojanje nozeva na nekih 3-4 mm.sad kada iskljucim kardan presa radi jos
35li33n.jpg
 
Kod mene u katalogu pise da rastojanje izmedju noza i kontranoza treba da bude od 0.2 do 0.5mm
 
ne znam, ja nemam katalog ali mi to deluje premalo za ovakve masine da to ipak nije 2-5mm, meni ovako nastelovan i naostren na rukom pomeren klip odsece slamku
 
cukaneca je napisao(la):
ne znam, ja nemam katalog ali mi to deluje premalo za ovakve masine da to ipak nije 2-5mm, meni ovako nastelovan i naostren na rukom pomeren klip odsece slamku
Ali čim se malo zatupi.. 3-4mm je velik razmak, ako ne odsječe pa zaglavi..
 
Ja sam nastelovao na 0.5 i lepo radi, i prazna balirka kad zaukam zamajac rukom okrene jos dva kruga klip pre nego sto stane!
 
Nazad
Vrh