Višnja

visnja

vojkane jel to provereno da je 50 din u Merosini?
 
tresac spreman za berbu, ove godine po prvi pit planiram da berem uz pomoć tresača
sq5b41.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
trebm krenuti sa berbom medjutim jos uvek se nista nezna sa cenom jos uvek su sve nagadjanja oko cene , molio bih da sve kod kojih je sa sigurnosci objavljena cena da to postave kako bi svi imali uvidu gde i koja je cena, izgleda da ce i ovoga puta da nas zavrnu i oberu kajmak oni koji su se najmanje mucili.

tresac spreman za berbu, ove godine po prvi pit planiram da berem uz pomoć tresača

da li je u domacoj radinosti napravljen ili si ga kupio i po kojoj ceni, ili koliko kosta da ga sam napravis
 
Poslednja izmena od urednika:
kućna izrada, materijal oko 8000 din (3 ležaja, zeger, profili, sajla) delove na strugu sam radio kod prijatelja
 
55 din okolina topole,potvrdjena informacija ,a sto se Merosine tice to je cena 2 klase,posto je dosta sitna
 
Nisam višnjar ali ako mogu pomoći cena u Plandištu je 50 dinara.Višnja je lepa i lepo je rodilo.Berači imaju 10 din po kilogramu.
Mićo019 probaj da snimaš u radu ovo je interesantno.
Recite mi da li je potrebna posebna podloga na višnji da bi mogao da radiš sa tresačem.kod nas su odustali od tresača jel je zemlja teška i kažu višnjar da ošteti koren pri trešnji.
ja bih podigao neki hektar ali samo ako ima mogućnosti mašinske berbe.
 
Cena u Sapcu je krenula sa 51 din,sada je oko 60 a cujem da neki otkupljivaci daju i 63 din
 
nemojte da zurite sa berbom,cekajte poslednji trenutak jer cena skace svakog dana,a otkupljivaci nisu zadovoljili 5 % svojih potreba.
 
Taman se obradovah ceni višnje juče kad, jutros posle grada i oluje koja je protutnjala ovde sinoć, skinula mi je rod za cca 50% na zemlju. Bože, šta nam ovo radiš, imaš li dušu...
 
ja sam malinar i eto dodjo da vidim sta se kod vas visnjara radi pa evo moj komentar :veceras gledam mog komsiju koji ima visnju oblacinsku i zadovoljno trlja ruke kaze otimaju se oko visnje i veceras evo prodaje po 0.60 eura kilo a prica se da ce cena da skace jos i da moze da dodje do 1 euro a ja gledam u njegove gajbice sa visnjom i vidim da je sitna da nema mesa sve sama kostica i reko mu da to na dobro nemoze da izidje jer kda kospicu izbijes ne osta nista i tu cena mora da bude i 2 eura za kilo bez kostice reko mu kad cena raste a kvaliteta nema to na dobro nemoze da izadje i reko mu da nista logicno nije nasa malina nikad bolja nije od kad je ja radim a cena joj nikakva a njegova visnja nikad sitnija nije bilaa cena joj raste stra me da mu se "kola ne ulupaju na nekoj krivini" iduce godine bas ko sa kupinom pre neku godinu (moj primer je da sam pre dve godine baco odlican kompir a prosle losiji skupo prodao) tu logike nema visnja da bude skuplja od maline to na dobro da izadje ne moze
 
@ Vladan.Spas
Ali višnje u hladnjačama u Srbiji nije bilo još od prošlog oktobra, a i posle ove berbe neće je biti zadugo. Mislim da će višnja biti interesantna i narednih godina, uostalom i svo voće. Svet je gladan HRANE, a zna se da je podneblje gde mi živimo, idealno za većinu voća koje se može naći u svetu. To ti je to i ne može biti drugačije, i naša budućnost (Srbije uopšte) je h r a n a!
 
Jeste, voće. Od svih grana poljoprivrede najveća je zarada, ali i posao. Međutim da ne idem predaleko od teme.

@zupa100, koliko imaš pod višnjom?
 
@ Vocar, imam pod višnjom oko 350 stabala, to je vrlo malo, ali pošto to radim sam, u berbi smo samo žena i ja, deca su na fakultetu u Beogradu, to je sasvim dovoljno za mene. Tu je malo šljive, malo vinograda, kupine,nešto jagoda, taman da mogu da berbu lepo obavim, a i nešto se zaradi. Da, ima puno posla, ali ima i zarade, nema para nigde bez rada, osim u ekstremnim situacijama, ali nećemo o tome... :ppozdrav:
 
cena je danas skocila sa 65 na 70,ali tu nije kraj,od otkupljivaci najavljuju i cenu preko 80 dinara.
 
Nazad
Vrh