Višnja

Odg: Višnja i sve u vezi višnje

33 dinara je neka minimalna otkupna cena za oblacinsku visnju/Smederevo/ ali krupniji proizvodjaci direktnim ugovaranjem zaobilaze otkupne cene i marze otkupljivaca pa kako Kengur rece doguraju i do 40 dinara odnosno 38€centi ::novac::
Kakva je cena u Hrvatskoj?
 
Odg: Višnja i sve u vezi višnje

Bećarina pusta
jel ih ovo vetar ovako pokrivio ? mislis da ce same da se vrate u prvobitni polozaj ili ces nesto da preduzmes..
 
Odg: Višnja i sve u vezi višnje

Kod nas danas na pijaci visnje 120 RSD za kg.
Samo da ide prodaja i bice ::novac:: i :sreca:

Ali niko da primirise.
Ne prodajem samo izvestavam
 
Odg: Višnja i sve u vezi višnje

To je oblačinska višnja koju je vjetar uz pomoć puno, puno kiše iskrivio i srušio. Sad ju dižemo ručno.
 
Odg: Višnja i sve u vezi višnje

Da samo kod nas je pijaca jadna,par tezgi sa visnjom i onda da se opali cena do nebesa, pa ko mora taj i pazari ali vecina ima drva pa gaje kuci

:ppozdrav:
 
Odg: Višnja i sve u vezi višnje

A sa čime bi bilo dobro đubriti zasad višanja te prve dve godine, dok još nisu u rodu ?
 
Odg: Višnja i sve u vezi višnje

Bio sam odsutan neko vreme izvinjavam se :spavam:
Djubrenje do plodonosenja ako je zasad manji amaterski ne isplati se juriti analize zemljista ili cak lista biljke da bi se pravio program prskanja
Dovoljno je u jesen zatanjirati oko 150-200gr po stablu 8-16-24 ili neko drugo kombinovano djubrivo i u polovini aprila jos 150gr po stablu Urea i eventualno ubaciti u prskanje malo folijarnog azota i nema greske ja licno prve godine sam djubrio samo stajnjakom visnju i super je nappredovala
Inace u medjuvremenu sam zavrsio berbu Sumadinke cena je bila od 70-90 RSD beraci placani 15din/kg rod oko 15t/ha tako da smo svi zadovoljni :ppozdrav:
 
Odg: Višnja i sve u vezi višnje

@Becarina pusta
Procitao sam vec da si rekao da je ovako visoko formiranje krune zbog masinske berbe ali mi se cini da je ipak malo previsoko druze trebace ti rezaci preko 2m :haha:
 
Odg: Višnja i sve u vezi višnje

@kicca: Naknadno ću "pustiti" tanje grane niže tako tako da prve grane neće biti tako visoko kao sada. A rezidba će ionako ići sa lojtrama.
 
Odg: Višnja i sve u vezi višnje

LJudi da li ste opskali svoja drva višnje.
Ako niste krajnje je vreme da to bavite sa nekim bakarnim preparatom kao zimsko prskanje.

:ppozdrav:
 
Odg: Višnja i sve u vezi višnje

pozdrav svima koliko vas ima xexxexxxexxe....... ja sam nov ovde i u vocarstvu
tacnije prosle godine sam posadio visnje..pa bih zeleo da razmenim i naucim sve o njima
ja sma vam zahvalan unapred ljudi .pozdrav za sve :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Višnja i sve u vezi višnje

img2519tc.jpg
 
Nazad
Vrh