Višnja

sve hladnjace a ima ih tri u okruzenjui to hladnjaca fortis u bojniku, hladnjaca jugvoce u donjem konjuvcu selo 4 km od bojnika i hladnjaca u turekovcu kod leskovca. a da ne pricam o privatnim otkupljivacima oni se brate prosto utrkuju ko ce ponuditi vecu cenu. Zaboravio sam i porecje iz Vucja ..
 
evo opet mene (sto bi rekli moji sunaridnici iz ovog kraja eve ga pa)sa najnovijom cenom visnje koja je gotovo dostigla svoj maximum od 84 dinara po nekim proracunima u odnosu izvozna-otkupna cena visnje. Danas je otkupna cena 8o dinara za kilogram.
A sto se tice ljubavi volim i ja ovaj optimizam Vocaru.
 
Kod nas je danas otkupna cena na svim mestima 75 dinara. Dosta ko ladne vode :osmeh:. Nikad nije bila ovakva cena za višnju od vremena Tita na ovamo. Višnju inače držim od 1981. god.
 
Završena konačno berba višnje za ovu godinu. Da nije bilo grada kod nas, bilo bi ohoho, ali i ovako sam zadovoljan. Cena je daleko nadmašila količinu.
Međutim, na jednom stablu višnje sam našao ovo. Sam sebi sam rekao, dobar si čovek kad i ptice se gnezde kod tebe. Oprezno sam obrao višnju, da ne ostavim svoj miris!
PS. Kad nećete vi da me hvalite, moram sam!

4rrf6f.jpg
 
Ljudi kod nas ovde na Kosovu nema ni hladnjaca tako da ja sa svojih dvadesetak stabala visnje i marele nosim na pijac u KM 100-150 din za kg a rodile ekstra dobro djubrene i prskane jednom od monilije i jednom od zizka prezadovoljan sam .:ppozdrav:
 
Pozdrav svima!
Završena konačno berba višnje za ovu godinu. Da nije bilo grada kod nas, bilo bi ohoho, ali i ovako sam zadovoljan. Cena je daleko nadmašila količinu.
Međutim, na jednom stablu višnje sam našao ovo. Sam sebi sam rekao, dobar si čovek kad i ptice se gnezde kod tebe. Oprezno sam obrao višnju, da ne ostavim svoj miris!
PS. Kad nećete vi da me hvalite, moram sam!

4rrf6f.jpg

Jesi rekao "PTIČICA" kad si slikao?
Vidi kako su zinule na tebe...:haha:
Dobra fotka, i sve pohvale...svaka čast!
pozzz joe!
 
Jel to Perfektica i disk odradila posao. Može koja slika - znam da imaš (što bi rekao jedan profesor).
 
Perfektica je kosila popreko (bez diska), a malčer uzduž. Slika nemam. Disk je u fazi montaže hidromotora i nadam se da će bit ubrzo gotov.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh