PDA

View Full Version : Malč folija

Advertisement

topalovic
20-05-09, 06:59
hteo bih da cujem iskustva ljudi oko malc folije zasta su je koristili gde je nabavljali koje dimenzije cena i dr.

jhon dere
20-05-09, 15:40
Jasam koristo za paradajz papriku i salatu, uzimao sam u Zelenom hitu neznam cenu sad koliko je bila , crno bela , 1,2m . Ali nisam bas odusevljen sa folijom jeste da ima i dobrih strana ali za salatu i rasad paprike nevalja , meni su se ispod folije skupljali puzevi golaci i tamanili sve redom tako dasam odustao od nje .

jhon dere
20-05-09, 21:57
a ti si uzimo kod onog varajica od profe................... nerazumem jesi mislio varalice . Momirovic je taj profesor , a tisi imao losa iskustva sa njim?

topalovic
21-05-09, 21:02
Ma da on je to sve komercijalizovao ogledno polje i sve to.Ustvari on sve gleda da proda njegovu robu a sve ostalo je skart i mislim da je strasno neljubazan.

nebojsa
06-07-09, 23:07
@ topalovic
Svi gledaju da prodaju svoju robu kako znaju i umeju. I profesori su ljudi a kad reše da zarađuju pare onda to tako izgleda. Isti je slučaj i sa prof. Đinovićem i sa još nekima. Sad što mi imamo neku drugu sliku kako bi profesor trebao da se ponaša to je naš problem. Većina, bar sa NS fakulteta ali i sa nekih drugih, je skroz ok.
Što se tiče folije ja koristim onu višegodišnju od 50 mikrona, 120 cm sa izbušenim rupama. Prošle godine je bila oko 300 din/kg.

macosd
01-04-10, 22:45
imam iskustva sa dva proizvodjaca
1. Apatovic , S.Karlovci cena za 120 cm i 30 microna oko 2 eura/kg
2. Nedeljko iz Odzaka m 120 cm, 30 microna mislim da je isto 2 eura/kg ali je bolja od prethodne

topalovic
02-04-10, 08:42
macosd
da li imajui foliju od 4 m sirine nigde nemogu da nadjem a pre par godina je bilo i takve folije takva mi odgovara

macosd
02-04-10, 15:19
druze topalovicu, nema niko od 4 m ovaj iz odzaka kaze da mu je najvise 2 m sirine a apatovic iz karlovaca mozda ima siru evo telefon: upssss jel smem da turim telefon??

topalovic
02-04-10, 15:55
posalji na pp
;D}

cabage
02-04-10, 18:35
Do sada sam koristio razne folije i najbolja mi se pokazala francuska u debljini 30 microna. Lijepo se postavlja, dosta brzo, a lijepo se i vadi. Cijena joj je nekih 100 eura za 1200 metara širine 120 cm
Jučer sam postavio španjolsku foliju istih karakteristika. Ne znam za cijenu jer sam je na brzinu trebao za plastenik a francuske trenutno nema.
Prije dvije godine sam imao izraelsku foliju od 20 microna i nikad više. Čak i ne izgleda ko folija već ko neka tkanina. Nikako se nije dala vaditi iz zemlje. Imam malo ljepljiviju zemlju kad je mokro i morao sam ostaviti za proljeće da vadim.
Koristio sam i hrvatsku ali ni jedna nije bila dovoljno dobra. Ima jedna slovenska od 40 mikrona koja je relativno dobra ali nisam zadovoljan previše. Debela je i kad se navuće lijepo izgleda ali kad grane sunce odmah se olabavi i leprša. Cijev ispod nje ode svojim putem, lijevo-desno, pa onda nek ja bušim traktorom rupe za papriku.
Na foliju sadim papriku. Uvijek sam zadovoljan rezultatom. Sadio sam još i paradajz i krastavac. I to je bilo super. Na foliju sadim još i najraniji kupus i kelj i pokazalo se izvanredno. Dođe za berbu nekih 10 dana prije i dok ja svoje rješim onda tek krenu kupusi sađeni na golu zemlju.
Da, sva folija je crna.

topalovic
02-04-10, 19:39
ma ja sam prosle godine video u sapcu crnu foliju 4m sirine i paitao sam prodavca ko je proizvodjac reko mi je da je izraelska

dejan sabac
16-04-10, 22:27
ima u beocinu fabrika extruder rade folije po narudzbini ja kod njih kupujem za salatu ima raznih sirina ali za 4 metra nisam siguran da imaju

futurefarming
30-12-10, 18:20
Jasam koristo za paradajz papriku i salatu, uzimao sam u Zelenom hitu neznam cenu sad koliko je bila , crno bela , 1,2m . Ali nisam bas odusevljen sa folijom jeste da ima i dobrih strana ali za salatu i rasad paprike nevalja , meni su se ispod folije skupljali puzevi golaci i tamanili sve redom tako dasam odustao od nje .

Ako se gamad kupi ispod folije u plasteniku šta se tek dešava ispod folije na otvorenom ^-^ , koja je alternativa, da malčiram nekim prirodnim materijalom (seckana slama, piljevina i sl.)

JuRa
30-12-10, 18:34
futurefarming
Gamad nije neki preveliki problem jer se moze pustiti insekticid kroz kap sistem koji ce zavrsiti posao.Imas recimo talstar koji je idealan,a ima i neke jeftinije kombinacije raspitaj se u apoteci. >:({

futurefarming
30-12-10, 18:37
Hvala JuRa ali ja bežim od hemije kao ":":{ od krsta, bilo šta samo da nije hemija >:({

zeko
30-12-10, 19:07
Na otvorenom a i plasteniku (ja mogu ući traktorom i mašinom) nepostedno prilikom postavljanja folije razbacivam force ili neki drugi insekticid dako da nema problema sa zemljišnim insektima, jedno od rešenja >:D

futurefarming
05-01-11, 00:20
Šta mislite o ovakvim reflektujućim folijama

Srebrno/braon, termičke, malč folije, za gajenje krastavca i jagode, debljine 25 mic. širine 1m, 1,2m,1,4m. Srebrno/braon folija zadržava sve osobine provodljivosti, zahvaljujući braon boji naličja, dok srebrna boja lica, osim refleksije svetlosti, doprinosi i smanjneju napada lisnih vaši, bele mušice i crvenog pauka. U prirodi reflektovane difuzne svetlosti nalazi se ključ repelentnog efekta prema insektima, što je i iskorišćeno u sistemima integralne zaštite bilja (IPM).

nikola indjija
06-01-11, 12:12
Jel neko gledao nove cene folije,ja sam uzeo po staroj 165din/kg

nikola indjija
31-01-11, 12:05
Sad zvao nova cena malc folije 220din

viorel
12-02-11, 20:46
Dajte neki broj telefona za malc foliju

nikola indjija
12-02-11, 22:14
Malc folija Eko plast Indjija 022 552 821
Strec folija Moto plast Nova Pazova +381 (0) 22/321 758
+381 (0) 22/323 364
+381 (0) 22/323 584
+381 (0) 22/323 578
cena oko 220din kg

PG_JOCA
18-02-11, 14:58
Do sada sam koristio razne folije i najbolja mi se pokazala francuska u debljini 30 microna. Lijepo se postavlja, dosta brzo, a lijepo se i vadi. Cijena joj je nekih 100 eura za 1200 metara širine 120 cm
Jučer sam postavio španjolsku foliju istih karakteristika. Ne znam za cijenu jer sam je na brzinu trebao za plastenik a francuske trenutno nema.
Prije dvije godine sam imao izraelsku foliju od 20 microna i nikad više. Čak i ne izgleda ko folija već ko neka tkanina. Nikako se nije dala vaditi iz zemlje. Imam malo ljepljiviju zemlju kad je mokro i morao sam ostaviti za proljeće da vadim.
Koristio sam i hrvatsku ali ni jedna nije bila dovoljno dobra. Ima jedna slovenska od 40 mikrona koja je relativno dobra ali nisam zadovoljan previše. Debela je i kad se navuće lijepo izgleda ali kad grane sunce odmah se olabavi i leprša. Cijev ispod nje ode svojim putem, lijevo-desno, pa onda nek ja bušim traktorom rupe za papriku.
Na foliju sadim papriku. Uvijek sam zadovoljan rezultatom. Sadio sam još i paradajz i krastavac. I to je bilo super. Na foliju sadim još i najraniji kupus i kelj i pokazalo se izvanredno. Dođe za berbu nekih 10 dana prije i dok ja svoje rješim onda tek krenu kupusi sađeni na golu zemlju.
Da, sva folija je crna.

Da li znas gde bih mogao da nadjem Francusku Malc foliju?

Post je spojen: 1298037777________________________________________ _________

a ti si uzimo kod onog varajica od profe...................

Vidim da si imao neko iskustvo sa profesorom, pa me zanima kakva je njegova roba/
Cujem da su ljudi zadovoljni sa njegovim rasadom, vidi se da poseduje veliko znanje i sposobnost da to unovci..
Ne znam kakve su njegove folije da li si ih koristio?
ja bih uzeo crvrnu malc foliju.

JuRa
19-02-11, 12:42
Ja koristim crnu foliju kao i vecina povrtara i to vrlo profesionalnih povrtara pa me zanima vase iskustvo sa crvenim belim i ostalim folijama.Da ne bude samo ja sam cuo nesto i to je to tako treba.Ja sam koristio u plasteniku crnu a napolje u paprici belu i crnu i bila je bolja crna folija.Po meni folija treba da bude sto jeftinija jer se koristi samo jednu sezonu i to je to.Sto jednostavnije to bolje >:({

topalovic
19-02-11, 15:38
JuRa
nastiranje zemljista je dobro i opravdano iz vise razloga ,smanjena upotreba hemije,manje je potrebno radne snage,ranostasnost ,cuvanje vlage ..... ako nadjes svoju racunicu u tome onda ni jedna folija nije skupa

nebojsa
19-02-11, 16:02
Na prodaju crna malč folija, postavljeno u oglasima.

mrkibg
08-07-11, 11:33
Potrebna mi je malc folija oko 100 m i crevo kap ko kap isto toliko ako ima u Beogradu ili da se posalje pa bih bio zahvalan da mi date neki kontakt telefon. Da li debljina igra ulogu jer bih uzeo visegodišnju pa mislim da je 50 odgovarajuća. Inače treba mi za jagode. Hitno mi je!

ljubek
08-07-11, 11:41
Potrebna mi je malc folija oko 100 m i crevo kap ko kap isto toliko ako ima u Beogradu ili da se posalje pa bih bio zahvalan da mi date neki kontakt telefon. Da li debljina igra ulogu jer bih uzeo visegodišnju pa mislim da je 50 odgovarajuća. Inače treba mi za jagode. Hitno mi je!
ekstuder beočin vidi na googlu

skal
08-07-11, 12:03
imaš tu foliju i trake u agroarmu bg. prolistaj internet pa ćeš naći agresu

topalovic
08-07-11, 12:05
ima covek radi u sovljaku kod uba dosta povoljno

milan 87
31-07-11, 22:35
dali je neko uzimao malc foliju u drvoplastu kraljevo.kaze kolko mikrona i po to ti urade?

Kurkela
31-07-11, 22:41
Kupovao sam ranije folije za plastenike kod njih.
U pocetku je bilo ok, ali kasnije je kvalitet opao.
Velike folije su sluzile samo dve sezone.
Sto je premalo.
Povucen iskustvom od ranije, potrazio bih drugog proizvodjaca.
Moguce malc folije da rade bolje.

milan 87
31-07-11, 23:00
Kupovao sam ranije folije za plastenike kod njih.
U pocetku je bilo ok, ali kasnije je kvalitet opao.
Velike folije su sluzile samo dve sezone.
Sto je premalo.
Povucen iskustvom od ranije, potrazio bih drugog proizvodjaca.
Moguce malc folije da rade bolje.

pa al znas ti nekog boljeg?ja sam gi pitao da mi urade od 40 mikrona oni rekli moz

Kurkela
31-07-11, 23:17
Koliko kosta od 40 mikrona kod njih?
Mislim da u njihovim folijama ima vise primesa (plastike), pa su zato kruce i brze pucaju.
Imas raznih folija u polj, apotekama. Uvoznih, domacih,,, nisam kupovao do sada malc foliju.
Sve ovo sam pisao za velike plastenicke folije.

milan 87
01-08-11, 13:05
220 dinara .a italijanska sa rupama 290 dinara od 25 mikrona u kilo ide 30 metra.to sam pitao u apoteci.sta mislis?

CVIJA
01-08-11, 17:12
Ja već devet godina radi sa folijama kojekakvim i mogu vam reći da ni jedna nije ni do kolena grčkoj od 18 mikrona (50 metara u kilu) ! solidna je i extruderova ali za vađenje i postavljanje je grčka zakon! Ne smeta joj ni zima ni led ni sneg , čak i ako se na proleće vadi ne puca i vadi se u komadu od kraja do kraja njive!

CVIJA
01-08-11, 17:14
Malo je skuplja od ostalih u startu ali kad izračunaš koliko ti radnika više treba za vađenje onda i nije skuplja! bila je oko 250 din kg prošle godine!

Kurkela
01-08-11, 20:52
Imam Grcku foliju, ali za plastenike (ne malc) od osam metara sirine.
Dobro se pokazala, vec 5 - 6 godina je postavljamo.
Po nekom pravilu skuplje, treba da bude i bolje.

milan 87
02-08-11, 15:29
Malo je skuplja od ostalih u startu ali kad izračunaš koliko ti radnika više treba za vađenje onda i nije skuplja! bila je oko 250 din kg prošle godine!

a posta je kilo ?ako mozes daj mi broj da pitam?

Tintoreti
05-08-11, 21:21
Imam jedno pitanje za izkusne povrtare, dali moze da se upotrebljava providna folija umesto tamne i koji su nedostatci, prednosti..... koje sirine je najbolje uzeti foliju?
Mogu da je nabavim "povoljno" pa zato pitam Lkl{{

topalovic
05-08-11, 21:34
Ispod providne raste trava i cemu onda svrha nastiranja zemljista...

Tintoreti
05-08-11, 21:42
Tek mi sad nista nije jasno^-^^-^^-^ videh vise klipova sa postavljanjem providnih folija

http://www.youtube.com/watch?v=RmTAW8SEkGU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=yEgHOob5H88&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=gbIUZjBUA6o&feature=related

topalovic
05-08-11, 21:51
Tintoreti
To nisu providne folije nego folije za jednu godinu i namenjene su jednoj sezoni a prave se od recikliranih granula i imaju sivu boju.Najvise ih koriste bostandzije,ali moze da se koriste i u povrtarskoj proizvodnji....

Tintoreti
05-08-11, 21:57
Ma nije meni bitno da ona traje uzimam je za dz, A ovo koliko sam video najvice lici na onu tanku strec foliju za domasinstvo sto se lepi , u svakom slucaju , hvala. Probacu, sa providnom a probacu i sa tamnom pa cu videti kakav efekat ima sto se tice korova a za ostale faktore verujem da su manje vise isti.8)8)8)

JuRa
06-08-11, 16:16
Sa providnom folijom se neces usreciti niti ces imati ikakav efekat na korove. Bas zbog toga se i koriste neprozirne folije da korov ne dobije svetlost i da ne radi.Za mene je najbolja varijanta kada kupim crnu foliju na metar.ako u rolni ima recimo 500metara tacno znamkoliko pokrivam i to je to.Kupovo sam na kili ali je to uvek bila skuplja varijanta jer je rade deblju i odlazi mnogo vise.A to je kao sto Topalovic rece jednogodisnja folija i treba da bude sto jeftinija.Lkl{{>:({8)

Tintoreti
06-08-11, 16:30
Pa dobro, uzecemo crnu malc a ovu cu ostaviti za niski tunel pa opet lepo, steta je odbiti kad mi vec nude, nacice se neka svrha, hvala.Lkl{{

Kurkela
06-08-11, 21:12
Gde ima crne malc folije, da se kupi na metar.
Ako neko ima broj telefona, bilo kakav kontakt moze mi poslati na pp.
Potrebno mi je 500 metara folije, sirine 1, 20 m

JuRa
07-08-11, 09:23
Kurkela ja sam foliju kupovao u Agroarmu i bila je od 500m truba.Vidjao sam i sproleca u njihovoj apoteci u Smederevu, pozovi ih pa se raspitaj.

Tintoreti
13-08-11, 18:50
Kod mene cena malc folije od 1,2m je 10din/m pre 2 dana, malo skupo?^-^ A kpk traka 7din/m

Kurkela
14-08-11, 11:08
Kupio sam Izraelsku foliju od 30 mikrona, sirine 1,2 m, duzine 1000 metara za 14 500 din.
Kpk sam placao po 5, 80 din, od 150 mikrona, kapaljke na 10 cm.
Sva sreca pa se prodavci zeznulu , pa prodali foliju sa rupama, pod ne busenu. Lkl{{
Sve je postavljeno, kada uslikam postavljam foto.

Tintoreti
14-08-11, 20:40
Tooo ;D} Meni ce trebati za dogodine pa malo dosadjivao prodavcima, dak ne nadjem najbolje i najjeftinije :lol: Nego, hoce li padati cene jos tih stvari za par meseci?

Kurkela
14-08-11, 21:39
Tesko da ce bitnije pojeftiniti.
Evo slika postavljene folije.
]http://i54.tihttp://i54.tinypic.com/1pf53a.jpg

G]http://i55.tinypic.com/2[IMrz86sg.jpg[/IMG][IMG]http[IMG]http

stole77
17-04-12, 12:49
Да ли неко зна ко продаје малч фолију мања паковања као што је некада имао Екструдер од 50-100 квадрата. Екструдер нема, ЕкоПласт има ролне превелике од 2000 м. Ако неко зна нека јави адресу и контакт телефон.

Ivanerns
18-04-12, 11:40
Ne sećam se cene, ja sam pre par dana kupio ćaletu u "Unijaplast"-u u NS-u, ako se ne varm dužina je 100m, imaš kontakt dole ;)

www.unijaplast.co.rs

Novi Sad

tel/fax: 021 / 6621-103, 451-585, 410 - 560

skal
18-04-12, 19:00
ja naručio u ekstruderu iz beočina cena 240din, 1kg,imo prošle godine neku bledu pamise nije svidela kao streč folija pa muka dase skine u jesen ovi prave od 18mikrona malo je deblja i izade skuplje al lakše je raditi sa njom,al rade najmanje rolne od 1000met

agroekonomista
14-05-12, 18:02
Da li bi neko mogao samo ukratko da mi objasni razliku izmedju mulch folije i strech folije, tj. debljina ti mikroni i koliko ide metara u kg folije? Hteo bih da stavim u vinograd tu foliju, ako neko moze da me uputi i naravno da neki predlog.

Ivanerns
15-05-12, 10:44
Ne sećam se cene, ja sam pre par dana kupio ćaletu u "Unijaplast"-u u NS-u, ako se ne varm dužina je 100m, imaš kontakt dole ;)

www.unijaplast.co.rs (http://www.unijaplast.co.rs)

Novi Sad

tel/fax: 021 / 6621-103, 451-585, 410 - 560

Samo da potvrdim ovo što sam napisao, pre neki dan sam kupio još 50m malč folijie u Unijaplastu, pakovanje je od firme EXTRUDER
http://www.ekstruder.co.rs/
Oni je proizvode...

Tako da znate da ima ne samo od 100m pakovanje nego i od 50m ;)

stole77
16-05-12, 21:35
Знамо да имају, односно немају. Фирма Екструдер је крајње неозбиљна. Час имају, час немају. Прво су ми рекли да имају од 50 м, па кад сам назвао рекли су да немају. КУпио сам неку танку од мало микрона у другој фирми. Неће издржати ни једну годину.

joker
27-09-12, 10:15
Ova firma Ekstruder je promenila ime, sad se zovu "Tm Plast" i ne proizvodi vise foliju za jagode. Tako su mi rekli posto sam zvao telefonom.
Znate li jos neku firmu koja prodaje malc foliju za jagode, ali da prodaje manje duzine? Treba mi oko 200 metara.
Ako je nekom ostalo pa bi hteo da proda nek mi napise poruku.

- - - - - - - - - -

Zvao sam desetak firmi i nisam uspeo da nadjem malc foliju od 40 ili 50 mikrona, a da prodaju ispod 500 metara. Oni sto su prodavali vise ne prodaju, ili trenutno nemaju. ::lose::
Treba mi hitno folija, a nikako da nadjem. Mislio sam u subotu da je postavljam.

reggacci
11-03-13, 08:46
Malc folija nesluzi samo za ,borbu protiv korova ,ponajmanje za to sluzi,koristi se i prozirna malc folija u zavisnosti od kulture ,i zahteva korenovog sistema,ali da neduzim ,i nekuckam zabadava ,ovo bi trebalo znati ali ako nekoga interesuje neka pita pojasnicu u detalje

bocar darko
11-03-13, 23:17
malc folija je ekstra za podizanje temperature zemlje u ranoj proizvodnji a kasnije kad ugrije onda cuva vlagu i pomalo od korova,testirao sam sa biljke sa folijom i bez i ogromna je razlika sa folijom na bolje naravno.

Ivanerns
16-03-13, 14:54
Postavio sam pitnaje u drugom topicu, ali da pitam i ovde.

Hoću da postavim malč foliju i sistem KPK u bašti na otvorenom, kako se ponaša to sve?

Znam u plasteniku, ali na otvorenom?

Naravnom , mislim na crnu, klasičnu malč foliju... Ili je bolja neka druga pošto hoću da posadim malu baštu za kućnu upotrebu sa svim povrćem što je neophodno ženi u svakoednevnim aktivnostima :)

Hvala svima!!!

stefan100
08-03-14, 07:54
Da li znate mozda koliko je teska rolna folije od 1m sirine i 500 m duzine,nasao sam foliju po ceni 210 dinara za kg?

zixo
30-03-14, 19:54
da li je neko probao uzgajat salatu ili paradajz uz pomoc malciranja pomocu slame?

Deda Lala
30-03-14, 22:35
Много стар поступак само поред пластике испаде демоде.

German hunting terrier | Jagdterrier