Ambalaža i pitanja vezana za nju

balansero

Član
Učlanjen(a)
29 Jul 2012
Poruka
238
Lokacija
Beograd - Joševa(Valjevska)
Prelistadoh sve ove teme,i u nekima nadjoh po nesto vezano za ambalazu,odnosno gajbice,ali bilo bi lepo otvoriti novu temu u kojoj bi se moglo smestiti sve vezano za istu.Pocev od vrsta gajbica,koje gajbice se koriste za koje voce(pri otkupu naravno),gde se mogu nabaviti sirom Srbije(a ne samo u Grockoj i okolini),koliko kilograma staje u gajbicu,da li gajbica ide u "otpis" ili se i ona dodaje na cenu kako na otkupnom mestu tako i na kvantasu...?
Jeste da temu zapocinjem kada bi lepse bilo pisati o svinjokolju,kobasicama i cvarcima,ali brzo ce proci i ova zima kao i sve ostalo,pa ne bi bilo lose uci u sledecu sezonu sa odredjenim informacijama i novim znanjen.
 
Poslednja izmena od urednika:
честитке за отварање теме ;d}... да неко случајно није информисан дал било ко прави коропласт у србији ? дакле треба ми структура исто ко и "лексан" али не поликарбонат него пп...
 
Posudice imate u Intersadu, ima ih i Hoya u Subotici. Imali su i u Bezdanu (Vecom) ali ne znam kakva je sad situacija.
Za gajbice znam gde mogu da se nabave u mojoj okolini, za dalje ne znam
 
J,,,, ga ja sam iz okoline grocke ,al ajde da kazem drvena gajba 8 kosta 35 dinara i u nju ide tresnja sljiva kajsija kruska za rusiju rusi placaju gajbicu a odbijaju u tresnjama 0.4 kg a u kajsijama sljivama i kruskama 0.6 kg Ps ona dvoredna za breskve kosta 42 dinara
 
Ima neka radna u Beogradu zove se Jablanica d.o.o u Bulevaru imaju sve za pekare i kolace ali imaju i razne ambalaze za sve i svasta moj drugar je kod njih kupovao za malinu kutijice.PS ako je reklama neka obrisu post modelatori izvinjavam se
 
Pa nije reklama kad ta ambalaža košta ko sv. Petra kajgana :osmeh:
Ja napisah gde ima posudica al izgleda džaba :osmeh:

A za jagode ti idu gajbe petice. Mogu i dublje ali da ih ne puniš skroz. Prošle sezone su kod mene bile 27 din. Gledao sam na sajmu plastične, bile su oko 1 evro. Malo skupo ali ako koristiš posudice, gajbe ti svejedno ostaju, pa se na duže staze isplati
 
AU ja kupujem sad zimi na pijaci ove od mandarina plasticne po 15 din i izdrzae 2-3 god mada u njih sam tovario paradajz a sad sam uzeo za Jagodu maltene nove jednom dile punjene sa mandarinama mislim da ce biti dobre za jagodu malo su dublje al nemora se puniti do vrha dase nezgnjeci
 
Зна ли неко где се могу купити пластични умеци за гајбе с' лежиштима у облику крушке?
 
Misliš na one crne, plastične, što imaju strane kao "mreža"? Te mogu da oštete jagodu. Oni plodovi što budu uz gajbu budu isečeni. Van sezone se mogu nabaviti drvene povoljno, samo meni je problem gde da ih skladištim
 
Није ваљда да нико не користи подлошке за плодове? Италијани праве за сваку сорту посебано:

Да ли има домаћих произвођача?
 
ako mislis na ove gde kruska lezi polozena to nema niko u srbiji,to se uvozi!imaju samo ove sa klasicnim rupama ali i tu se kruska iskosi pa lepo izgleda!koja ti je velicina kruske,precnik?
 
ako mislis na ove gde kruska lezi polozena to nema niko u srbiji,to se uvozi!
ОК, нашао сам. Још боље што се тешко налазе, биће скоро уникатно паковање. Обзиром да за Санта Марију стиже почетком лета имам времена да покушам и са бољом варијантом паковања. Пријатељ је зимус био у Сибиру и каже да су Шпанци тамо испоручивали врло крупну јабуку паковану појединачно. Цена је била да се смрзнеш (а напољу је било -52).
 
Zna li neko gde u okolini Niša mogu da se kupe drvene gajbice 8 za šljivu, ostalo mi nešto lepotice od branja pa bih da oberem i probam da prodam na Kvantašu, bio danas tamo nema nikog sa šljivom. Nije neka količina možda 120 do 150 gajbi ali šta da radim toliko ostalo kad smo brali za otkup i nestale nam gajbe koje su oni dali.Nisam siguran da li bi prošle i one kartonske kao za paradajs, nisam probao ali mislim da bi završile posao.
 
Nazad
Vrh