Koliko košta poljoprivredno gazdinstvo

D

dima021

Guest
Postovani, interesuje me koliko kosta na godisnjem nivou (uzimajuci ovu drzavu i njene ``podrske`` poljoprivrednicima), poljoprivredno gazdinstvo. Pri tome mislim na sve poreze i doprinose kao i na ``skrivene`` obaveze za koje se iznenada pojave kada podneses aplikaciju za otvaranje istog.
Molim sve One koji su kroz ovaj PAKAO prosli da mi pomognu, kako bih se barem malo pripremio za ono sto mi sledi.
Unapred zahvalan,
pozdrav Dima
 
Temu sam premestio ovamo jer ćeš u ovom delu čuti ipak više mišljenja, nego u delu o plastenicima.
Ali pošto te zanima cena, moraćeš biti malo precizniji ša te zanima, kako gazdinstvo planiraš, šta misliš pod troškovima(da li je komercijalno ili nije komercijalno gazdinstvo. Mislim samo malo više podataka.

I da na kraju svi koji misle da se bave poljoprivredom trebaju imati registrovana gazdinstva, jer je dosta stvari uslovljeno sa njima ( na primer ja sada ću predavati kukuruz i ne može bez gazdinsva)

@ topalovic
Imaš li ti registrovano gazdinstvo, kaad kažeš da će puno da košta?
 
Matić je napisao(la):
Da počnemo od penzijskog i zdravstvenog osiguranja....

Vidim da niko ne odgovara još od 19. maja prošle godine !?
Ovo je izuzetno važno pitanje !!!

Mesečne uplate (po Rešenju za prošlu godinu):
Doprinos PIO zemljoradnika = 3316,00 din.
Zdravstveno osiguranje poljoprivrednika = 1854,00 din.

Početkom sledeće radne nedelje idem da prikupim podrobnije podatke u nadležnoj instituciji.
 
Kad sve stavis na papir i izracunas izadje dosta,mislim da se ne isplati da registrujes gazdinstvo ako nemas minimum 15-20 hektara.....to je moje misljenje..
Evo nekis cena,koje treba da platis da bi ostvario pravo na subvencije:
1. PIO penziono i socijalno za godisnje oko 70000 din
2. moras da imas placen porez i sad onu glupost za odvodnjavanje
3.pa izvod iz katastra tj posedovni list 1500 din ako imas dosta arende onda izadje mnogo....
4. overa ugovora o zakupu,zavisi gde overavas cena su od 650 do 1300 din...
Bogami kad izacunas lepa je to suma ::novac:: ::novac::,ali ako radis dosta zemlje itekako se isplati!!! :D
 
Nazad
Vrh