PDA

View Full Version : Aparat za mužu krava, kako da se odabere dobar

Advertisement

Advertisement

Advertisement

novii
21-11-07, 14:45
Sa ukrupnjavanjem proizvođača, će sigurno doći i do potrebe da se proizvodnja automatizuje. Kako stoje stvari u ovoj oblasti kod nas, kakvih aparata za mužu krava se može nabaviti na ovim prostorima i kako znati šta je kvalitetno. ^-^

tine
21-11-07, 20:34
Ko prvo ne onaj u jednom komadu pumpa i kanta na kolicima.
Onda idemo dalje.

Bubu
06-01-08, 03:57
Pumpa koja se kaci na zid, sistem cevi sa ventilima pored svake krave i broj kanti po zelji i spram mogucnosti aparata.Moj izbor je De Laval

tine
09-01-08, 18:28
http://www.moj-album.com/slike/1569974/fa4oF4_2mQqflpHZ.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1569974/tKF9EZbgJ_4TewBp.v.jpg

U prvoj fazi rasti, dok su krave još na vezu, može se koristiti i mlekovod.
Imaš dva voda, jedan za vakum i drugi za mleko. Mleko ide po cevi do pumpe i u laktofriz. Otpada nošenje kanti i jedan muzač muze sa više jedinica. Skuplji aparati imaju i opciju automatskog skidanja.

tine
09-01-08, 18:36
http://www.moj-album.com/slike/1569974/HjogMKLgrCzutNlB.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1569974/3X6EnKyuZn3rvCi6.v.jpg

Kad su krave u slobodnom držanju ideš na riblju kost ili paralel izmuzište.

http://www.moj-album.com/slike/1569974/4KMj0QQoi7XUGxNr.v.jpg

Kd se prođe 1000 komada, red je na ovakvim igračkama.

nemanja_st01_58
08-02-09, 22:49
Kod mene u kraju se uglavnom koristi polovna roba iz Evrope. Pošto retko ko drži više od 20 krava a prosek je 5-6 onda bolje i nije potrebno. Ustvari uglavnom su linijski polupokretni sistemi. Imaju vakum vod i motor koji je napolju a može do dve muzne jedinice da opslužuju. Mleko ide u kantu, retki su sistemi sa mlekovodom gde mleko ide u laktofriz. Ja sam moju muzilicu kupio 2006-te za 420e .Inače je motor miele a pulsator i kanta Alfa laval. Takodje se nalaze i Wesfalia i mnoge druge. Inače ovi ljudi od kojih sam kupio repariraju te polovne muzilice stave im nove gume, instaliraju ih i daju ti garanciju godinu dana a dolaze i posle toga ako nešto nije u redu. Mogu da kažem da sam zadovoljan jer je ova strana polovna, dva puta bolja od naše nove.

vla
09-02-09, 19:45
@nemanja
Interesuje me kupovina polovnih muzilica za krave.a posto rece da u tvom kraju ima dobrih polovnih, molim te posalji mi na PP telefon za kontakt.Hvala unapred.Koje su vakum pumpe bolje, uljane ili grafitne?.

nemanja_st01_58
09-02-09, 20:46
Ja imam grafitnu pumpu i dobro me služi,ona je za manji broj muznih jedinica(dve m. jedinice). Stric mi ima uljnu i koristi je isto sa jednom muznom jedinicom, kaže da je odlična a za nju se kaže da može više muznih jedinica da gura. Mislim da je skuplja od grafitne.

Dejanjika
11-02-09, 00:53
Vla ako ne znaš što je dobro a ti pitaj što je skupo, to važi i za muzilicu.

ivanseljak
07-03-09, 21:46
uljana pumpa i bar od 180 litara da bude rezervoar za vakum i jacina vakum pumpe
alfa laval ili wesfalija potpuno je nebitno delova ima za oboje cene su slicne kazu da je westfalija jednostavnija ja sam imao alfalaval
gledajte da agregati budu svedski sada se prave u poljskoj pa cak i u kini nije isto verujte
moze za 500 evra da se kupi sa jednom kantom dobar
ako muza traje duze od jednog sata onad se preporucuje mlekovod

ooBelaru952
22-09-09, 13:27
Ja imam mlekovod sa automackim skidanjem !!!!

todor
14-10-09, 16:08
Mislim da je jako bitno kakva je pumpa i kog je porekla,jer se sve vise na trzistu pojavljuju pumpe Kineskog i Poljskog porekla,...Mi uz nase pumpe dajemo CE,garantujemo da su Italijanske i dajemo dobru garanciju! :-)
zaboravili ste made in turska inače od vas stalno kupujemo deloe za pumpu i nikad nije bilo problema

ivanhoe
14-10-09, 21:24
garantujemo da su Italijanske

Nije bitno poreklo nego kvalitet
Podsecanja radi do najezde kineske robe talijansko je bilo pojam za boflu (nekvalitet)

todor
14-10-09, 21:29
garantujemo da su Italijanske

Nije bitno poreklo nego kvalitet
Podsecanja radi do najezde kineske robe talijansko je bilo pojam za boflu (nekvalitet)
to se ne slažem ja imam milkline muzilicu od 94godine i nikad kvarova

ivanhoe
15-10-09, 08:48
Izvini nisi me razumeo izdvojio sam izraz garantujemo da su Italijanske koju je Lukovic upotrebio kao pojam kvaliteta.
Stariji se secaju kad je put za Trst (Trieste) bio aktuelan nikakva tehnicka roba se nije donosila ni za sebe

Lala iz Banata
15-10-09, 19:17
Ja imam u maloj stali DeLaval VP170 a u velikoj Westfalia Surge, obe sa po dve muzne jedinice i 10 godina rade besprekorno. Samo Westfalia muzne jedinice, konkretno klasteri i solje su mnoooogo bolje od DeLavala.

ivanm
25-10-09, 16:10
A kako stoje stvari sa preradom , tj da se sa kante predje na mlekovod? Koliko to kosta?

Kapetan DZo
30-10-09, 18:08
Moj je savet uzimajte od renomiranih proizvodjaca i obavezno nova, zbog garancije.Ja imam DeLaval sa dve kante i zadovoljan sam, samo je potrebno redovno odrzavanje(kao i svaku mehanicku stvar) i ciscenje cevovoda za vakum.

mitrovic
06-11-09, 08:02
Kad je rec o muzalicama ja imam teehnozoo sa dve muzne jedinice i prezadovoljan sam kod mene je vec 7 godina i jedino sto sam menjao gume na njoj ;D} prava stvar

Nicyolas
14-01-10, 11:52
http://www.moj-album.com/slike/1569974/fa4oF4_2mQqflpHZ.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1569974/tKF9EZbgJ_4TewBp.v.jpg

U prvoj fazi rasti, dok su krave još na vezu, može se koristiti i mlekovod.
Imaš dva voda, jedan za vakum i drugi za mleko. Mleko ide po cevi do pumpe i u laktofriz. Otpada nošenje kanti i jedan muzač muze sa više jedinica. Skuplji aparati imaju i opciju automatskog skidanja.
Ja imam mlekovod !!!!

Zoran0230
29-05-10, 20:45
Lukoviću,moram da se uključim.Ja sam u decembru hteo da kupim novu tursku mužu.U međuvremenu pozovem Vaccu-oni me odvrate i od njih kupim muzilicu za 1 kravu:severova pumpa,vestfalijin pulsator,SAC-muzna jedinica.Ostalo je da mi pošalje sklopku pošto nije stigao da je montira.Platio sam mu 450E.Čovek mi je od decembra do danas bar 4-5 puta obećao da će poslati i do dana današnjeg mi nije poslao(ja sam morao da je kupim) a priča o poštenju i garanciji a stalo mu je do 2000 din.Napisao sam ovo da ljudi sa foruma znaju sa kakvim sve ljudima imamo posla.Na kraju sam mu javio da ne treba ništa da mi šalje(još mi je obećao i teže sisaljke) ali ništa ni od toga.

cika_jova
29-05-10, 23:12
da se i ja ukljucim..
imam westfalijin sistem sa vakum cevima i dve kante, od 2005
jedino sto su menjane gume, creva..
sistem je krajnje jednostavan za odrzavanje, da ne kazem da recimo gume treba menjati po njihovoj preporuci na 6 meseci, a da traju glatko godinu dana i sl
ja sam promenio mozda 3-4 sklopke i nista od vecih nekih stvari nije dirano od kako je sistem postavljen, cak je i kajs onaj prvi sto je stavljen a ja muzem svaki dan 3 puta
stvarno smem da ga preporucim
uostalom kao i za sve treba se truditi da se uzme od poznatih i proverenih proizvodjaca koji su u samom vrhu sto se tice odredjene tehnologije i obavezno delovi, kako njihova nabaka tako i ugradnja i odnos cena-kvalitet
al po meni je najjeftinije ono sto je najkvalitetnije - jeftin skuplje placa.

sasasavicduboka
30-01-11, 21:56
Skoro sam kupio polovnu ,zidnu, muzilicu alfa laval sa 2 kante i planiram da je motiram za koji dan ali kako sam poceo da se raspitujem o nacinu motiranja sistema vakumskog voda uglavnom su mi skretali paznju da ce kroz izvesno vreme taj vod da se zapusi i da i da mu je potrebno ciscenje sto i nije bas jednostavan proces iz njihovog iskustva.
Molio bih vas ako neko moze da mi da neki savet o montiranju sistema. Dali je moguce da se na pocetku ,tj iza slavinica ,sistema ugradi neski aparat tipa "filter" ili "solja-taloznik" ,"separator" koji bi zadrzao eventualnu kolicinu mleka ili isparenja koji bi vremenom zapusavalo cevi i da tu moze svremena na vreme da se ocisti taj sadrzaj da neide dalje u sistem.
Logicno razmisljajuci ,predpostaljam, da na onim velikim profi sistemima sa stotinama metara instalacije mora da postoji tako nesto ,a mozda i neko od vas ima nesto slicno na svom sistemu pa mi kazete gde to mogu da nabavim.
Takodje me zanima kako se vrsi ispiranje dela sistema koji je u kontaktu sa mlekom ,cime se to izvodi ,na kojinacin. Hvala svima na pomoci -unapred!

Lala iz Banata
31-01-11, 09:09
Skoro sam kupio polovnu ,zidnu, muzilicu alfa laval sa 2 kante i planiram da je motiram za koji dan ali kako sam poceo da se raspitujem o nacinu motiranja sistema vakumskog voda uglavnom su mi skretali paznju da ce kroz izvesno vreme taj vod da se zapusi i da i da mu je potrebno ciscenje sto i nije bas jednostavan proces iz njihovog iskustva.
Molio bih vas ako neko moze da mi da neki savet o montiranju sistema. Dali je moguce da se na pocetku ,tj iza slavinica ,sistema ugradi neski aparat tipa "filter" ili "solja-taloznik" ,"separator" koji bi zadrzao eventualnu kolicinu mleka ili isparenja koji bi vremenom zapusavalo cevi i da tu moze svremena na vreme da se ocisti taj sadrzaj da neide dalje u sistem.
Logicno razmisljajuci ,predpostaljam, da na onim velikim profi sistemima sa stotinama metara instalacije mora da postoji tako nesto ,a mozda i neko od vas ima nesto slicno na svom sistemu pa mi kazete gde to mogu da nabavim.
Takodje me zanima kako se vrsi ispiranje dela sistema koji je u kontaktu sa mlekom ,cime se to izvodi ,na kojinacin. Hvala svima na pomoci -unapred!

Cime bre da se zapusi? Ti razvlacis samo vakum liniju, a tu mleko ne ide. Jedino u slucaju da prepunis kantu pa da povuce mleko iz nje, ali i to zavrsi u vakuum buretu. 15 godina imam takve sisteme i nikad se nisu zapusili.

Zoran Kostović
31-01-11, 09:43
@sasasavicduboka
Ja sam cev, koja nosi slavinice i priključke, postavio pod malim nagibom i na njenom nižem kraju ugradio ventil za kondenzat. Njegovim povremenim otvaranjem ispustite sadržaj i problem je rešen.
Po završetku muže sisaljke potopim u vruću vodu, uključim pumpu koja je provuče kroz creva i tako ih ispere od mleka. Na svaka 2-3 dana rasklopim kompletan aparat i temeljno operem toplom vodom i nekim sredstvom koje puno peni (ne znam kako se zove, supruga je kupila u rinfuzi pa ništa ne piše).
Pulsator samo očistim suvom krpom.
Ako Vas još nešto zanima, slobodno pitajte. >:D

Lala iz Banata
31-01-11, 09:55
Mi peremo ujutru sa bazom, uvece sa kiselinom - Westfalia CircoClean, Ekolab... Jednom nedeljno ide rasklapanje i temeljno pranje, ali nema nikakvih rezidua mleka, jer baza i kiselina sve ociste.

cika_jova
31-01-11, 10:11
ja perem naizmenicno nakon svake muze kiselina- baza, isto westfalijina sredstva, a rastavlja se sistem na petnaestak dana zimi, a leti na desetak, tj kad pocinju da se vide okom ostaci taloga na sabirniku

Zoran0230
06-02-11, 09:13
Da li neko ima predstavu šta može da se pokvari kod vakuum pumpe(uljne) ^-^

Zoran Kostović
06-02-11, 10:04
O kom se kvaru radi? Nema vakuuma, nedovoljan, ne okreće, zapinje...Potrebno je malo detalja da bi se uopšte razgovaralo.

dejan 77
06-02-11, 10:06
Lukoviću,moram da se uključim.Ja sam u decembru hteo da kupim novu tursku mužu.U međuvremenu pozovem Vaccu-oni me odvrate i od njih kupim muzilicu za 1 kravu:severova pumpa,vestfalijin pulsator,SAC-muzna jedinica.Ostalo je da mi pošalje sklopku pošto nije stigao da je montira.Platio sam mu 450E.Čovek mi je od decembra do danas bar 4-5 puta obećao da će poslati i do dana današnjeg mi nije poslao(ja sam morao da je kupim) a priča o poštenju i garanciji a stalo mu je do 2000 din.Napisao sam ovo da ljudi sa foruma znaju sa kakvim sve ljudima imamo posla.Na kraju sam mu javio da ne treba ništa da mi šalje(još mi je obećao i teže sisaljke) ali ništa ni od toga.
ista stvar i kod mog ujaka sa vaccu-om obecava kule i gradove a padne na lizalici
verovatno su crkli lezaji

Zoran0230
06-02-11, 12:45
Smrzla se-uspeo sam da je namestim-jedna grafitna ploča mi je prepolovljena ali ima vakum-tako mi je i prodao.prvi put sam je sad kvario.Zna li neko koja je cena tih pločica.

pankin
28-02-11, 14:52
cena pločica ti je od 5-20 eura u hrvatskoj

Post je spojen: 1298901171________________________________________ _________
komad naravno

BELIT577
28-02-11, 16:10
u G.Milanovcu u firmi Gumilko, ja sam pre 10 dana uzeo 4kom.cena je 2000din.

Zoran0230
28-02-11, 18:31
Ja sam napravio od pertinaksa (ali se mora ubacivati ulje oko 10-15 kapi u minuti )
Belit,to je jeftino pa je takav i kvalitet-treba da budu oko 20 E komad kvalitetnih pločica

BELIT577
28-02-11, 23:00
znas kako zorane, predhodne su me sluzile 5god.od istog proizvodjaca, a imam 15 grla u muzi ja sam zadovoljan veruj mi.

Zoran0230
01-03-11, 08:47
Slažem se druže,ako je tako normalno da se isplati-ne mora uvek da znači da to što je skupo da je i dobro a treba imati i malo sreće.
Koji je proizvođač ako nije tajna i može li se poručiti pouzećem
Izvinjavam se sad sam video proizvođača-imaš li broj telefona

daniel c
01-03-11, 21:38
Pozdrav ja sam jesenas kupio u Novom Sadu te pločice, mislim da je cena bila isto nekih 2000 din u (HEMI) tel:021-526-194

pocerina
19-03-11, 20:02
Koja je cena pokretne muzilice za dve krave koja na sebi ima motor i kantu?

Zoran Kostović
19-03-11, 21:04
Kod nas oko 200 evra (polovna).

sos
12-09-11, 15:09
Imam 2 krave interesuje me muzalica koja ima kantu na sebi. Na net-u sam nasao ove dve pa me zanima Vase misljenje koja je bolje i koju mi preporucujete. Cena prve je 300e a druge 250e.Pozdrav
http://www.novakovic-3m.com/images/muzilice/big/muz3m-1.jpg
http://www.muzilice.net/muzilica.html

RatkoPa
12-09-11, 16:03
za sada imaju najbolji odnos cena kvalitet od nasih proizvodjaca
http://www.gumil.rs/download.htm

bato87
12-09-11, 18:12
za sada imaju najbolji odnos cena kvalitet od nasih proizvodjaca
http://www.gumil.rs/download.htm
imam ga ja vec tri godine i mogi reci da sam zadovoljan, do sada bez kvarova, dobar aparat

ivant
12-09-11, 18:40
aparat je dobar i trajace vecno ako se muze jedna ilia dve krave, ja ga kupio 2003 na dve krave sada imam 15 u pocetku je sluzio dobro ali posle zlo

ivanm
12-09-11, 20:58
То је зато што и јесте планиран да музе 1-2-3 краве, а не десет. Са друге стране апарет без пулзатора итекако може оштетити виме (изнутра, наравно), тако да се често појављују маститиси "без јасно видљивих разлога" а разлог је "само" застарела технологија апарата за мужу.
На жалост мислим да је код апарата за мужу најтачнија она :"ако не знаш шта је добро, питај шта је слупо"...

steva44
12-09-11, 22:32
cika jpvo jel vam je trofazni ili monofazni motor na wesfaliji

mirko 015
12-09-11, 23:35
Burazer ima Lim-plast kraljevo muzilicu INOX-2 pulsnu sa svim delovima od inoxa,kupljena 2004 i dan danas radi bez greska i jednog jedinog servisa.Muze uvek oko 6-7 krava.Sva creva su Good year i dan danas izgleda kao nova,a kosta mislim sad oko 400 eura.Vredi svaku paru.
A stric je kupio neku u Rumi na vaseru,valjda Indjijska,menjo gumice na klipu 5 puta za 2 godine i sva creva.Kvarova redovnih svakih 3-4 meseca.

cika_jova
13-09-11, 09:25
cika jpvo jel vam je trofazni ili monofazni motor na wesfaliji

код мене је монофаѕни ѕато што немам трофаѕну струју ::jako_besan:: , мада до сада нисам имао са њим никаквих проблема да куцнем у дрво, а сваки дан има 3 муже, у просеку се муѕе 10 крава - на мужи, и што се тиче целог система само црева мењам и наравно после сваке муже иде одмах прање и то наиѕменично киселина - баѕа

steva44
13-09-11, 19:31
код мене је монофаѕни ѕато што немам трофаѕну струју ::jako_besan:: , мада до сада нисам имао са њим никаквих проблема да куцнем у дрво, а сваки дан има 3 муже, у просеку се муѕе 10 крава - на мужи, и што се тиче целог система само црева мењам и наравно после сваке муже иде одмах прање и то наиѕменично киселина - баѕа
znam cika jovo da je dobar i ja imam isti takav i otprilike u isto vreme kupljen .Pa citam da ste menjali sklopke ,ja sam taj problem resio ,cim je sklopka pocela da zeza od puno paljenja i gasenja ugradio sam obican prekidac za paljenje svetla .pre sklopke,tako da palim muzilicu preko njega .Znate sta mi se isto desavalo kad je struja slaba muzilica tesko radi .i na kraju mi crko kondezator .,dodje majstor i nije mogo da nadje isti .mislim od isto mikrofarada , i on ugradi jaci za 5 mikrofarada jaci sad muzilica radi ko luda bez obzira na struju.Ali da su dobre STVARNO SU DOBRE.Imo sam ranije svakakvix .al mislim da je wesvalija vrx,kazu za ,.te njine pulzatore da ix zovu xitlerovski.da je xitler trazio da se napravi takav nepoderiv,ijednostavan pulzator,mozda je to samo prica .ALI DA OBAVJA POSO OBAVJA.

nesa1
01-10-11, 21:34
prosle godine sam kupio zidnu muzilicu DE LAVEL sa dve kante sluzi besprekorno ali me ineresuje dali neko moze da mi kaze moze li na njoj da se namontira mlekovod

sova
02-10-11, 17:34
Prije 4 godine sam uzeo polovnu muzu, uzeo sa odvojeno, motor i vakum pumpa su "Miele" a kanta, pulzator i muzna jedinica su "Westfalia". Radi lijepo, ali joj se ponekad desi u zadnje vrijeme da pulzator nece da krene kada se uredjaj ukljuci, ili kada se kanta prenosi sa jadnog ventila na drugi (sto mu dodje isto kao da je i iskljucivana).Ponekad mu pomogne da se malo kucne sa strane, ili ga rasklopim i ocistim, a kad sam ga kupio cistio sam ga samo 2 puta godisnje. Pulzator podmazem kad ga rasklapam sa sasvim malo lanenog ulja, tj samo ove klizne povrsine na ovom klizajucem ventilu sto seta lijevo_desno. Posto nisam mogao znati kada ce praviti problem snimio sam uobicajen rad da se vidi o kakvom modelu pulzatora je rijec, pa ako je neko upucen da kaze o cemu je rijec. Napominjem da vakum pumpa ima stabilan i konstantan vakuum.
View My Video (http://tinypic.com/r/f4npzo/7)

tine
02-10-11, 20:13
prosle godine sam kupio zidnu muzilicu DE LAVEL sa dve kante sluzi besprekorno ali me ineresuje dali neko moze da mi kaze moze li na njoj da se namontira mlekovod

Nažalost direktno ne može.
A može se upotrebit vakumska pumpa ako je dosta jaka i muzne jedinice te pulzatori.

Ako bi to mogao upotrebiti, trebaš kupit još relizer sa pumpom, i cevi za mleko i vakum. Idealno je još ako bi dobio aparat za pranje sistema.

Mislim da ti se to skoro ne isplati. Jer polovno se obično dobiju komplet sistemi, teško se nađe samo traženu komponentu.
Bolje da tražiš polovni mlekovod, mogu se dobiti za pristojnu cenu i može se prodat komplet stari sitem, pa ne treba da uložiš puno para.

tine
02-10-11, 20:26
Prije 4 godine sam uzeo polovnu muzu, uzeo sa odvojeno, motor i vakum pumpa su "Miele" a kanta, pulzator i muzna jedinica su "Westfalia". Radi lijepo, ali joj se ponekad desi u zadnje vrijeme da pulzator nece da krene kada se uredjaj ukljuci, ili kada se kanta prenosi sa jadnog ventila na drugi (sto mu dodje isto kao da je i iskljucivana).Ponekad mu pomogne da se malo kucne sa strane, ili ga rasklopim i ocistim, a kad sam ga kupio cistio sam ga samo 2 puta godisnje. Pulzator podmazem kad ga rasklapam sa sasvim malo lanenog ulja, tj samo ove klizne povrsine na ovom klizajucem ventilu sto seta lijevo_desno. Posto nisam mogao znati kada ce praviti problem snimio sam uobicajen rad da se vidi o kakvom modelu pulzatora je rijec, pa ako je neko upucen da kaze o cemu je rijec. Napominjem da vakum pumpa ima stabilan i konstantan vakuum.
View My Video (http://tinypic.com/r/f4npzo/7)

Mislim, da imaš slabo brtvilo na kanti. Pulzator treba određeni nivo vakuma da radi.
Iako ti fino radi kod jedne krave, kad ideš na drugo mesto, vakuma u kanti više nema (obično i prazniš kantu).
Gubitak vakuma kroz netesno brtvilo je velik toliko, da se vakum u kanti uopče ne stvori.

Probaj se samo jače oslonit na poklopac kante, kad pulzator ne radi. Kad se vakum stvori sam drži tesno stisnut poklopac na kanti.

steva44
02-10-11, 23:10
Sovo ako nije to sto ti Tine reko ,da ti guma izmedju kante i poklopca nevalja ,onda uzmi i odvrni, one imbus srafove sa starne pulzatora ,tu imas dva mala okrugla plexica i na njima rupice ,te rupice ocisti sa iglom .,jel te rupice pokrecu pulzator ,i dobro pazi da ti neispadnu ti plehici kad ix cistis meni su bili ispali ijedan nisam mogao da nadjem pa sam moro narucivati druge ,sad imam uvek rezervu,iplus nemoj nikad podmazivati pulzator ni sa cim ,jel ti se ne podmazuju,to mi je rekao serviser iz wesvalije ,cao..

sova
03-10-11, 00:43
Mislim momci da nije ni jedno ni drugo u pitanju. Zaptivenost je dobra, cak se ne mora zatvoriti preko pokloca ona rucka od kante vakuum je zalijepi i aparat funkcionise. A te limice sa minijaturnom rupicom skidam i cistim, uostalom rasturim sve i operem alkoholom do najmanje sitnice u pulzatoru. Cudno mi je to sto na oko nista ne fali unutra, nema neke ni pohabanosti na onom fiberu po kom klizi onaj ventil, sve gumice su citave kanalici za zrak prohodni. U svakom slucaju hvala momci.

tine
03-10-11, 08:45
U najgorem slučaju budeš prinuđen da nabaviš novi pulzator.
Možeš original, a postoji na trgu dosta i no-name proizvoda, koji su često vrlo kvalitetni.
Jedino trebaš obratit pažnju, da uzmeš uz takav i adekvatan gumi adapter kako bi ga zakačio na kantu.

nesa1
03-10-11, 17:07
Aparat je DE LAVAL DVP 170 a uz njega sam dobio aparat za pranje sistema.Muzem sa dve kante bez ikakvih problema.

nesa1
03-10-11, 17:11
Meni je serviser rekao da pulsatore podmazuem VD sprejom .

IVAN ILIC
04-10-11, 10:23
Neso zemljace,jesi nabavio novu muzilicu ili polovnu,i ako nije tajna koja je cena DE LAVAL-u?

nesa1
04-10-11, 20:03
Kupio sam polovnu staru par godina od jednog prijatelja koji je rasprodao krave.Platio sam je 900 e ali sam uzeo kompletno sve cevovod za vakum dve kante i dva aparata za pranje sistema.

IVAN ILIC
04-10-11, 22:08
Nesto slicno trazim i ja,jos sam u fazi raspitivanja,tako da mi je svaka informacija dobrodosla..Hvala zemljak>:({.

nesa1
05-10-11, 19:19
Druze neznam sta te koji te aparat konkretno interesuje mozes da pozoves Slavceta iz Jasenje kod Aleksinca on servisira ali i prodaje ima nove ima polovne i moze da ti nabavi sta te treba i to isto instalira. 018 889671 063 617 978

gogi666
11-10-11, 19:05
http://www.youtube.com/watch?v=MattLs6N410

http://www.youtube.com/watch?v=iwKKnzRMlb4&feature=related

Evo i nesto za mastu!

Krave idu same kad pozele na muzu, 3 puta na dan i samim tim povecava se proizvodnja mleka za 10-15%
Sensori ocitavaju o kojem se grlu radi i memorise se koja je krava kad koliko dala mleka. Na osnovu kolicine mleka kasnije dobijaju zobanje u skladu sa prinosom!
Za Farme od 50 kom. zanimljiva stvar ali najjeftiniji modeli pocinju od oko 50000,- a na gore nema granica!

poz

Neško
21-10-11, 13:14
Jedan prijatelj me je zamolio da na forumu provjerim koja mašina za mužu krava 10 grla je najbolja a da se može kupiti u Bosni i Hercegovinio. Koliko sam svatio on bi uzeo stabilnu (sa fiksnom vakum pumpom) ne onu koja se nosi od krave do krave. Napravio je novu štalu sa linijom za izđubravanje i sada bi da stavi tu mašinu. Ako neko može da preporuki bio bih mu zahvalan?

djele
08-11-11, 23:13
Pre mesec dana kupio sam muzilicu Alfa laval,uljna pumpa,rezervoar 50-ak litara,pulsator,kanta. Radni vakum -3.8 bara. Muzem tri krave, tri puta na dan.Posle 3 dana pocne da mnogo usporava pulsator,ja ga otvorim i podmazem sa malo ulja,sklopim i radi fino. Posle 2 dana opet,ja ga raspakujem skroz i nadjem unutra neku skaramu u kanalicima koji salju vazduh ka levoj i ka desnoj membrani. Ocistim ja to,i sklopim bez kapi ulja,naravno sve kako je bilo,prikacim na kantu i ukljucim,a ona radi ko singerica,mnogo brzo. Probao sam i da je usporim na onom srafu sto se usafljava u cevku koja se pomera levo desno i povezuje membrane,ali ne vredi,i na kraju sipam vodu u pulsator u one spoljasnje komore sto su povezane cevkom(kad sam je prvi put otvarao bila je neka tecnost kao voda),malko odvijem usporivac i radila je dobro...sve do danas. Nece da krene kad se ukljuci,cvakne pulsator 3,4 puta i samo uvlaci vazduh a pulsator ne reaguje. Vakum padne na -2 bara. I pumpa mi trosi mnogo ulja, koliko sipam potrosi za jedno ukljucivanje...

---------- Poruka napisana u 23:13 ---------- Prethodna poruka je at 23:12 ----------

Ako neko zna nesto u vezi ovih problema,znacilo bi mi.Unapred zahvalan...

Zoran Kostović
09-11-11, 09:07
Nije trebalo da sipate vodu u te komore jer tu ide posebna tečnost, ne znam kako se zove ali je jako skupa. Ima svojstvo da svoje osobine što se tiče stišljivosti ne menja u zavisnosti od temperature. Neko sipa i običan antifriz ali sam za njega čuo da je agresivan. Mislim da bi trebalo da ga odnesete u neki dobar servis.

djele
09-11-11, 23:45
Mislim da je inace u dobrom stanju,nije previse pohabana na kliznim povrsinama, i da bi ta tecnost resila problem. Ako neko zna koja je to tecnost neka kaze... I dali je tacno da ne treba da se podmazuje pulsator?

petre
10-11-11, 00:31
Najbolju muzilicu ima moj komsija.
Visoka 178 teska 85 ruke kao muskarac a oci plave... Kad pocne da muze neznas ni gde ti je pamet ni gde ti je novcanik

tine
10-11-11, 14:12
Najbolju muzilicu ima moj komsija.
Visoka 178 teska 85 ruke kao muskarac a oci plave... Kad pocne da muze neznas ni gde ti je pamet ni gde ti je novcanik

Po takvim muzilicama je velika potražnja.

---------- Poruka napisana u 14:12 ---------- Prethodna poruka je at 14:07 ----------

Mislim da je inace u dobrom stanju,nije previse pohabana na kliznim povrsinama, i da bi ta tecnost resila problem. Ako neko zna koja je to tecnost neka kaze... I dali je tacno da ne treba da se podmazuje pulsator?

Pitanje je, koliko si napravio štete na pulzatoru.
Treba ga napunit i podesit.
Sumnjam da to možeš sam.

Si našao uzrok smetnji u radu?
Možda si previše mleka pomuzo u kantu, pa ga povuklo u pulzator, gde se sesirilo.

Imaju pulzatori sa i bez održavanja. A svakom trebaš psvetiti pažnju i očistit prašinu, jer se mu začepe filteri.
A mazanje je u vidu prskanja sa WD40.

djele
10-11-11, 21:06
Mogu sam i da napunim i da nastelujem,samo treba da kupim tu tecnost. Inace je dosla zaprljana,unutrasnji kanali koji vode do komora za vazduh su imali neke skrame u njima i to verovatno sto je podmazivana sa meh.uljem,pa se to polako mesalo sa prasinom. Nijednom nije napunjena kanta,prazni se posle svake krave,a kamoli da je uvuklo mleko u pulsator. Posto sam je napunio vodom,dok je bilo toplije vreme,bolje je radila,a sad malo teze.
Kako je kod vas,radi li pulsator kada je ukljucena kanta pre nego sto se nakace muzne jedinice na vime,ili proradi tek kad pocne da se muze?

nikola_VUK
21-06-12, 09:12
Zvao sam Gumix, zidni uređaj samo vakum, sa dva kompleta za mužu sa plastičnim kantama 750e sa PDV-om i godinu dana garancije.

crnomarković
21-06-12, 21:48
Po takvim muzilicama je velika potražnja.

---------- Poruka napisana u 14:12 ---------- Prethodna poruka je at 14:07 ----------

Pitanje je, koliko si napravio štete na pulzatoru.
Treba ga napunit i podesit.
Sumnjam da to možeš sam.

Si našao uzrok smetnji u radu?
Možda si previše mleka pomuzo u kantu, pa ga povuklo u pulzator, gde se sesirilo.

Imaju pulzatori sa i bez održavanja. A svakom trebaš psvetiti pažnju i očistit prašinu, jer se mu začepe filteri.
A mazanje je u vidu prskanja sa WD40.wd40 ni slučajno podmazivanje sa silikonskim sprejom

---------- Poruka napisana u 21:48 ---------- Prethodna poruka je at 21:43 ----------

Zvao sam Gumix, zidni uređaj samo vakum, sa dva kompleta za mužu sa plastičnim kantama 750e sa PDV-om i godinu dana garancije.nidžo nije gumiks nego "GUMIL" iz INDJIJE i ja radim u toj firmi,a inače gumilovi muzilica u crnoj gori ima dosta.

nikola_VUK
21-06-12, 23:26
Moja greška, ko ih zastupa u CG, i da li bi mogao da se stavi veći motor pa da gura tri kompleta?

ivan77
22-06-12, 21:02
Moja greška, ko ih zastupa u CG, i da li bi mogao da se stavi veći motor pa da gura tri kompleta?
za tri kante treba ti i jaca vakum pumpa, za jednu muznu jedinicu treba protok oko 90 litra u min.
imas i ovde muzilice
http://www.lim-plast.co.rs/

crnomarković
22-06-12, 21:51
Vuk za tri muzne jedinice potrebna ti je uljna vakum pumpa, i zavisi kolika ti je dužina vakum voda,uljna pumpa može da se montira u samoj prostoriji gde se i vrši muža, a grafitna pumpa mora da se montira van štale ,razumljivo zbog grafitne prašine,zastupnik u Podgorici je Dogandžić firma "poljoauto".

German hunting terrier | Jagdterrier