Koju rasu svinja držite,i zašto?

Velika većina drži po kućama neke mešance, pošto je malo mesta gde se može sa sigurnošću kupiti rasne svinje. Takvih centara je malo i cene prasadi su veće, tako da se ljudi odlučuju uglavnom za opciju da kupe prasad od manjih odgajivača. A mani odgajivači, će da krmače upare sa nerastom koji je dostupan u njihovoj okolini, pošto je veštačko osemenjavanje manje popularno. Pa iz toga prasad kakva ispadnu.
Ovo važi za manje odgajivače svinja, dok ljudi koje se bave isključivo tovom svinja moraju mnogo više pažnje da posvete odabiru rase.
 
U pravu si, ::svaka cast:: mislio sam da kupim nekog Pijetrena da ukrštam sa mojim krmačama ali ne možeš naći nigde PRAVOG Pijetrena tako da sam odustao od toga i ostavio ovog mog nerasta kojeg imam već skoro 2 god,dok se ne nađe nešto dobro. :ppozdrav:
 
DUROK-HEMŠIR
spa0090.jpg
 
ne svidjaju mi se te svinje ... ruzne su evo mojih jorksir i jorksir -landras

_________________________________________________Post je spojen: [time]1243509451[/time]_________________________________________________

na prve dve slike su nazimice sad su pre neki dan su stajale

a na 3 sllici je krmaca koja sad treba da se prasi 5 put
 
ovo je 100% rasa jer smo kupovali kod coveka koji ima rasu sa obliznje farme koja je bila glavna za uvoz jorksira
 
pa neznam ja dal imaju losu gradju il ne ali znam da ce njihovi prasici biti puni mesa i da nece imati masti :ppozdrav: To je najbitnije mislim :ppozdrav: sunkice krmenadlice suvi vratici i sl.
 
jel zna neko nesto o nemackom landrasu kakvi su u tovu?
hteo bih da nabavim suprasne nazimice ako je dobra rasa
 
dobri su oni a pogotovu landras majke su dobre,imaju najviše sisa a samim tim mogu da odgaje veći broj prasadi.Dobri su i ako se ukrste sa jokširom i tim dobijaš F1 generaciju a na to možeš da puštaš bukvalno sve nerastove. :ppozdrav: :ppozdrav: nećeš se pokajati ako ih uzmeš NORMALNO AKO SU ČISTA RASA. :D Živ bio! :ppozdrav: :cao:
 
MILOŠ D.T je napisao(la):
dobri su oni a pogotovu landras majke su dobre,imaju najviše sisa a samim tim mogu da odgaje veći broj prasadi.Dobri su i ako se ukrste sa jokširom i tim dobijaš F1 generaciju a na to možeš da puštaš bukvalno sve nerastove. :ppozdrav: :ppozdrav: nećeš se pokajati ako ih uzmeš NORMALNO AKO SU ČISTA RASA. :D Živ bio! :ppozdrav: :cao:
hvala na obavestenju prijatelju ::svaka cast:: pik becej prodaje cistu rasu video sam na sajmu cena 60000 + 8% pdv pisalo da je mesnatost preko 60%. kazes da na F1 mozes pustiti bilo kojeg nerasta a zar ovde ne moze? cuo sam da na F1 pustaju pietrena pa bude preko 60% mesnatost medjutim ako je i ovde tako onda mi je bolje drzati u cistoj rasi pa mozda prodati nerasta ili nazimicu s obzirom da imaju papire. sta ti mislis?
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh